CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: d_mystz3

ALL ABOUT HANTU - Jenis/Tempatan @ Luar Negara ETC

Originally posted by Agul at 10-6-2004 09:05 PM:
Masa obe, suhu badan aku turun jugak. Dpt rasa kalau fokus aku tertumpu ke tubuh fizikal.

Kalau kau nak aku ada satu cara taknak bagi kena tindih.

Hmm boleh jugak...

aku dah try dah baca ayat al quran . masih tak boleh kot ..  masih jugak keras badan ...  

macam mana method kau agul ?

Aku dah p.m utk kau.

Originally posted by ahysa at 11-6-2004 10:52 AM:
syah pun pernah mengalami perkara sedemikian masa tinggal di rumah lama dulu. selalunya terjadi pada waktu siang hari - tido siang waktu asar. banyak kali syah mengalaminya tapi yg paling jelas ska ...

bukankah tidak baik tidur di antara waktu asar hingga ke maghrib?

kilroy This user has been deleted
takde istilah ditindih hantu nih sebenarnya. there is a scientific explanation behind this.

Kau dah baca thread ni ke?

Kitorg mmg dah bincang pun pasal sleep paralysis ngan waking paralysis.

saya perasan, kalu saya terlampau keletihan, mesti kene 'tindih' ni.. tp bila baca thread ni, rasa mcm tu OBE.. camne nak bezakan yek?

urm, selalu kene laa bende ni, kekadang lagi lawan, lagi kuat kene tindih... sampai rasa kebas badan... kekadang rasa cam dah berjaya bangun dan buka mata.. tapi, rupanya still tgh bergelut nak bukak mata... and, lepas kene, sure letih gile... time kene: tak kira la, tido pagi, tido malam, tido petang... lagi satu, setiap kali sbom kene, mesti dah terpikir nak kene, and then few minutes lepas terlelap, sure kene... tension betul....

agul, selain bacaan ayat suci, apa tips nak elak mende ni / OBE berlaku? sungguh scary, kekadang sampai sanggup tahan mata tak tido...

Follow Us
saya pun dok asrama dulu selalu rasa mcm kena tindih....nak bukak mata tak boleh, nak gerak tak boleh, baca doa dlm hati jelah........takut le jugak...
bulan lepas kena kat rumah........
tak tau lah kena tindih ke kena apa ke? heran jugak.........

ohh agul
bijak jugak ekk
aku pon mmg x percaye kt bende2 ni
tlg kasik yek tips2 nak mengelakkan paralysis ni

Originally posted by Robab at 6-7-2004 04:02 PM:
ohh agul

Ye...
bijak jugak ekk

Setuju.

aku pon mmg x percaye kt bende2 ni

Benda apa?

tlg kasik yek tips2 nak mengelakkan paralysis ni

Kau selalu kena ke? Mcm tak je...

Org ckp kalau kena, cuba gerakkan jari kaki, boleh lepas. Tapi sesetengah org mcm aku dah kes berat... buat mcm ni pun tak jalan.

Tidur dlm posisi lain drpd menelentang mungkin boleh membantu, tapi dlm posisi lain pun aku kena juga.

Ada jugak masa aku malas nak buat apa2. Ada masa lepas aku terselamat rasa nak sambung tidur terus balik. Malangnya kena balik.

Kadang2 kalau mlm tu adalah malam yg berepisod dan banyak kali kena aku bangun dan pasang bacaan ayat quran. Tak pun aku pasang bunyi frequensi tinggi. Pasang lampu dan sbgnya. (pasang lampu tak efektif sgt, cuma boleh  kurangkan takut)

Hmm .. Sekiranya korang ada cerita hantu tindih ni .. boleh lah korang cerita di sini

gina baca rata2 semua yg cerite kat sini dah eprnah kena tindih...

ada tak di antara korang yg pernah kena gelak dengan bende tu bila try nak 'lawan?saje  je nak tau kalau2 ada org pernah kena macam gina...

tak penah plak kena gelak..haha

citer ah gina..camaner bunyi dia gelakkan ko tu..

gina selalu kene masa kat sekolah dulu..sekolah gina dulu keras sebab baru bukak..kire pioneer la..

sellau kene macam biasa je...kena tindih,takleh gerak,kene lawan baru ok...mcm yg korang describe la

tapi ada sekali ni gina kena ..ayoooo...bila gina nak lawan 'bising' telinga ni..memlua bising macam siaran tv dah abis...(tau camnekan) ..bila gina dok baca ayat Qursi..etc....tetiba bende tu gelak abis kat telinga gina ni...gelak as in ketawa, berlapis2 suara yg gelak tu (more than one or two suara,macam ramai lak makhluk tu pakat gelak) sampai bingit telinga ! suara yg gelak tu banyak,ber echo2...time kene ni memang payaaah betul nak lawan.agaknye dia gelakkan gina sebab takleh lawan kot masa tu.nak kata mimpi tak mungkin sebab gina sedar 100%..

tapi sekali itu je le...yg teruk..lepas abis sekolah,alhamdulilah tak pernah kene lagi.

drewmelly This user has been deleted
aku pn penah kena..awal bln ni aku kena 2 kali dalam satu malam.dlm pkl 1am &2am. gerak badan tak dapat.nak sebut satu perkataan pun tak boleh.apa lagi nak baca ayat al-quran..rasa macam mimpi.bila dh dapat gerak aku tidur balik tapi kena lagi.at last aku tido kat luar. pkl 3am++ br masuk bilik semula.ramai yg bgatu benda yg tindih kita ni jin. kalau kena tindih try gerakkan ibu jari. im not surelah bout tis. kdg ada yg nampak benda yg tindih diorg ni..hitamlah..wallahualam

senang je kalau kena tindih ni.. cara yg paling senang, korang ignore jek benda tu & sambung tido..

aku nak kongsi tips kalau anda ditindih...jika anda rasa sedang ditindih oleh makhluk nie, cuba gerakkan ibu jari kaki anda sambil tu laungkan azan..insyaallah, lepas tu dia akan lari...

Originally posted by yellow belmont at 15-2-2004 07:10 AM:
"ditindih" ni mmg dah selalu jadi ngan aku .. aku rasa first time kena masa sekolah menengah .. ntahla form brapa .. then berlarutan la sampai last year .. thn ni tak penah la ...

saya pon pernah kena bulan puasa...masa tuh sekolah menengah gaks..(ceh..mcm sama jek)...tp masa tu mmg saya terasa kat bahagian leher mcm org nak cekik je....terasa jari dia tekan saya nyer leher....jari dia macam kurus sgt...masa tu kena lepas bgn sahur...lepas sahur tido balik,time tu kena...masa tu saya pon was was gak..takkan la kan,dahlah masa subuh,pastu bulan puasa lak tu...terus saya bangun,tak tido dah...entah lerr...

pastu pernah kena kat satu farmhouse bed and breakfast di uk masa holiday dulu..masa ni saya tido ngan kakak tp katil asing...disebabkan penat traveling,kakak saya tido dulu....saya jenis susah nak tido so baca la magazine (parents tido bilik lain)dah ngantuk terasa bilik bukan main sejuk,sejuk giler mengigil...then saya pon tido..masa kena tu fulamak kena tindih betul..berat...dah baca baca skit...bukak mata,bilik tu pitch black,maklumlah winter,gelap semacam je.......pagitu saya citer kat bapak saya...pastu dia gi tanya owner farmhouse tu,rumah ni berapa years old...mat salleh tu kata dah over 100 years old...dia explain yg bilik i tido ngan kakak i tu rupanye old wing,budak budak yg duduk,mmg rumah lama lerr...bapak saya ckp mungkin budak budak tu nak main ngan ko kot....ish tak tau lerr:stp:

[ Last edited by Ninz on 1-9-2004 at 01:40 PM ]

cakap pasal hantu tindih ni, saya pun pernah kena gak, masa kat rumah mak.. lebih kurang around 1 - 3 am, tengah tidur terasa ada benda menindih, rasa macam berpasir2 kemudian ada orang berbisik2 dalam telinga... masa tu baca je lah ayat kursi berulang2 kali, yang ngeri sangat terasa macam benda tu membelai2 rambut, telinga sambil berbisik2 tu... bila sy dah dapat gerak, ternampak macam benda tu badannya berpasir2 dan keluar ikut tingkap... masa dia keluar ikut tingkap tu, (kat luar rumah ada burung tiung n kucing) semua bising bagai nak rak!

itulah pengalaman yang paling ngeri sekali....

banyak tol citer hantu tindih nie.. huhu... nak percaya @ tak, ntah lah... sebab benda nie tak penah jadik kat diri sendirik...  selalu jadik kat kengkawan masa kat asrama dolu2...

tapi last yr jadik kat cat nyer hubby... 2 kali dier kene.. kelako pun ader... huhu.. actually, cat g company outstation dalam 3hari 2 mlm.. tinggai laa dia sensorang kat umah...

so on 1st nite tuh dia balik off lambat dalam koi 11pm, lps solat terus tido... maser baru dalam 10 min tido2 ayam tuh.. (masa nie badan dia mengiring ke kanan) dia nak kalih lah badan dia, tapi takley nak gerak... nak baca any ayat pun takley... berat jerk mulut...

last skali bengang nyer pasal terus dier SOUND... "tolooonggglahhh... pi laa main jejauh... aku nak tidoq nieeehhh..." tak sampai 1 minit terus OKE.. huhuhuhikhik..

kesian pon ada.. tapi alhamdullillah... lepaih cat balik terus tak penah jadik... hiii seremmm...

aku pun penah kena tindih a few times, tapi lama dah, benda ni bila nak jadi, badan rasa cam seram sejuk, telinga berdesing/berdengung, tak boleh nak kluar suaRA. tapi certain time aku rasa cam mimpi je. ntah le betul benda tu hantu yg tindih or ada some scientific explainations.