CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: saiga

ALL ABOUT HANTARAN PERKAHWINAN/PERTUNANGAN

Originally posted by PrintChez at 11-9-2006 12:51 PM
kalau aku....tak payah la wat besar2 camni...kesian kat orang yang miskin yang nengok brite aku kawin wat berjuta2...wat sedekah lagik baik. keberkatan lafaz ijab dan qabul tuh lebih bermakna bagi  ...

:setuju::setuju:..riak jer lbh..baik gie dermakan kat org2 miskin terutama kat lubnan tue..cian kat diorg yg memerlukan derma..nie sibuk nak kawin dgn org muda..nafsu la tue ..kita hidup kat dunia nie kena sederhana dan tak payah menunjuk-nunjuk..buat org meluat jerrr..pompuan tue nak kikis duit jerr, lps laki tue mampus dia sapu la harta tue..opsss emos jap..

kalau pihak lelaki mampu apa salahnya....

Semoga jodoh mereke berkekalan

lepas ni LHDN,Bank,pemiutang kejo la tu..........:ketuk::ketuk::ketuk:

Originally posted by putri22 at 11-9-2006 01:00 PM
haku kalau dpt hantaran mcm tue mmg best tapi pastikan laki tue mesti bujang, muda lagi dan tak lbh pada 30 thn, gerenti aku trima laa..tapi kalau tua kerepot dah mcm bapak aku sory la beb..walaupu ...

macammana kalau si tua kerepot tu kata kat putri...
kalau putri kawin ngan dia, dia akan derma RM100 juta kat Lubnan ?

Originally posted by Hang at 11-9-2006 04:04 PM

macammana kalau si tua kerepot tu kata kat putri...
kalau putri kawin ngan dia, dia akan derma RM100 juta kat Lubnan ?

alhamdulillah..haku suruh dia gie sana pastu dok sana pejuang kan utk agama Islam..pastu dia gerenti mati syahid kat sana..alhamdullillah..

hahaha..putri tak g skali ker?/

Follow Us
haih...mana ader owang pempuan gi berperang...dalam Islam pun tak digalakan...

spidernfly This user has been deleted
Originally posted by AsamPedas at 11-9-2006 05:24 PM
kalau pihak lelaki mampu apa salahnya....

Semoga jodoh mereke berkekalan

:setuju: :setuju: :setuju:

Ini ada lagi satu contoh yg trajik.. si ayam tua dgn ayam dara....
dah bagi hantaran tinggi-tinggi, baru jer 6 bulan dah lari.... hantaran merc. clk

Sampai hati dia?
Oleh Misiah Taib

MELAKA: "Saya kecewa sungguh. Saya sangat sayangkan dia. Sampai hati dia tinggalkan saya setelah segala kasih sayang dan kemewahan saya berikan padanya," demikian luahan seorang datuk berusia 61 tahun, yang ditinggalkan isteri mudanya, Juliana Yunos, 35, empat hari lalu.

Abd Manap Ma'min mendakwa isteri ketiganya itu meninggalkannya selepas dia membayar deposit RM80,000 untuk membeli sebuah kereta Mercedes-Benz Kompressor CLK dan menguruskan proses pembelian banglo berharga RM3.8 juta di Jalan Ampang, Kuala Lumpur untuk dihadiahkan kepadanya.

Abd Manap yang lebih dikenali sebagai Ayah Haji mendakwa, isteri mudanya yang dikahwininya enam bulan lalu meninggalkan rumah mereka di Kampung Pasir Tumbuh, Simpang Merlimau, Jasin, di sini, pada jam 4 petang, Jumaat lalu.

?ia kata nak pergi pasar malam, tetapi rupanya dia lari. Dia turut membawa bersama pasport antarabangsa saya yang kebetulan disimpan dalam beg tangannya. Pada jam 9.30 malam pada hari sama, dia hantar khidmat pesanan ringkas (SMS) kepada saya mengatakan dia `hendak mengundur diri'.

?aya cuba hubungi dia termasuk di rumah ibunya di Perak, tetapi tak dapat. Saya tak tahu ke mana dia pergi,? katanya.

Ahli perniagaan yang juga pemilik sebuah syarikat perkapalan itu turut membawa album perkahwinannya dengan Juliana ke pejabat The New Straits Times Press (M) Berhad (NSTP) Melaka, semalam.

Beliau berkahwin dengan Juliana enam bulan lalu pada satu majlis persandingan yang diadakan tiga hari tiga malam.

Perkahwinan itu katanya, diadakan tiga hari selepas dia diperkenalkan oleh seorang rakan dengan Juliana yang sudah menjanda dua tahun, dengan wang hantaran RM25,000.

Katanya, Juliana yang juga janda mempunyai empat anak berusia antara tiga dan sembilan tahun, adalah bekas pegawai syarikat insurans dari Teluk Intan, Perak.

"Saya juga memberikan RM3,000 sebulan untuk nafkah empat anak tiri saya yang juga anak Juliana dengan bekas suaminya. Dia meminta nafkah RM12,000 sebulan daripada saya sebagai ganti kerana saya memintanya berhenti bekerja selepas berkahwin dengan saya," dakwa beliau.

Ayah Haji ditemani isteri keduanya berusia 42 tahun yang berdarah campuran Eropah/Arab ketika datang ke pejabat NSTP semalam.

Isteri keduanya, bagaimanapun meminta supaya namanya tidak disiarkan.

Ayah Haji berkata, oleh kerana terpengaruh dengan kata-kata isteri ketiganya itu, dia sudah menceraikan isteri pertamanya, Habsah Mahmud, 65, kira-kira 20 hari lalu. Dengan isteri pertamanya dia mempunyai tiga anak berusia 30, 27 dan 10 tahun.

- sumber berita harian.

kalau kawin biasa-biasa tak boleh ke? pas tu lepas kawin nak bagi bmw ke, merc ke, banglo ke, jam mahal2 ke atau apa2 bagilah... dah jadi suami isteri. ini suma nak menunjuk kat orang. dalam Islam pun menyuruh kita bersederhana. hai dunia...dunia... apa pun semoga berbahagia dan berkekalan hingga hujung nyawa..

Originally posted by crystal_biru at 12-9-2006 08:37 AM
Ini ada lagi satu contoh yg trajik.. si ayam tua dgn ayam dara....
dah bagi hantaran tinggi-tinggi, baru jer 6 bulan dah lari.... hantaran merc. clk

Sampai hati dia?
Oleh Misiah Taib

MEL ...

hahahhahahhaaa..aku nak gelak sakan kat org tua tak sedar diri tue sbb terpedaya dgn pompuan mata duitan tue..tue laa tak tau beza kan yg mana pertama dan kaca..padan muka..:pmuka::pmuka:

Originally posted by putri22 at 12-9-2006 12:02 PM

hahahhahahhaaa..aku nak gelak sakan kat org tua tak sedar diri tue sbb terpedaya dgn pompuan mata duitan tue..tue laa tak tau beza kan yg mana pertama dan kaca..padan muka..:pmuka::pmuka:

eh...suka nampak!!!anyway bila terbaca ni aku rasa memang patut pun!!padan muka..:pmuka::pmuka:

Ayah Haji berkata, oleh kerana terpengaruh dengan kata-kata isteri ketiganya itu, dia sudah menceraikan isteri pertamanya, Habsah Mahmud, 65, kira-kira 20 hari lalu. Dengan isteri pertamanya dia mempunyai tiga anak berusia 30, 27 dan 10 tahun.
...Allah tak zalim kepada hambanya.....mungkin itu balasan terhadap 'amal perbuatan' nya kepada isteri tua!!!:pray::lebai:

kaya raya pon kalau dah boleh pangkat ayah...weiii...geli geleman weeiihh..
biau le yag sederhana n setaraf...

Originally posted by putri22 at 12-9-2006 12:02 PM

Tu la.. taburkan lagi dengan harte mende.. Dah lari padan muke..  nasib baik sempat gasak dulu..

untung nyer sape yg kayozz harta..

dier suker & dier mampu..sekati dier ler..

tapi aku lebey suker bersederhana dlm segala hal biar pun mampu..

semoga berbahagier ke akhir hayat..

untung pompuan tu, x yah keje dah dapat segala...

tak kisahlah dia mampu ke apa..
perlu ke nak masuk paper?
dia tak sedar ke dia hanya menambahkan lagi dosa orang2 yg baca berita dia tu?

hmm..entah lah..up to them..

tp sesungguhnya perkahwinan yg berkat ialah perkahwinan yg murah (tak membebankan)..

hmm..tp lelaki tu mampu so dia rasa tak beban kot..

reply to k.daa

:setuju:

sedih sgt bila fikirkan perkahwinan mek lindungan jamban tu..

para kadi di perkecilkan ..di tolak ke tepi..
masjid ditutup utk nikah..org nak sembahyang zohor,kena kat kaki lima je..dlm masjid ada kafir (wartawan,jurukamera)..ada pompuan tak tutup aurat..

majlis membazir..riak..

tp yg kesiannya org yg attend perkahwinan dia..mula2 baca doa..pastu nyanyi2 pulak...campur lelaki pompuan..Ya Allah,sungguh rakyat malaysia ni agungkan artis <--tanda akhir zaman..

Originally posted by chemist_UTM at 13-9-2006 08:28 AM
:setuju:

sedih sgt bila fikirkan perkahwinan mek lindungan jamban tu..

para kadi di perkecilkan ..di tolak ke tepi..
masjid ditutup utk nikah..org nak sembahyang zohor,kena kat kaki lima je. ...

aikkk!!!...pagi2 dah marah nampak!!ekekek
kalau begitulah ceritenya....aku tumpang sedih, terkilan betapa manusia meletakkan martabat atau kemahsyuran artis melebihi kemuliaan masjid.Siapa yang datang ke masjid untuk beribadat :lebai::pray:adalah tetamu Allah dan mereka tak sepatutnya dipinggirkan kerana majlis akad nikah sahaja.........yang boleh dibuat dirumah!anyway aku sendiri tak tengok langsung live kat tv persandingan mek tu....bukan benci tapi mual dan muak.:puke: