CARI Infonet

Forgot password?
 Register

123
Return to list New
Author: sepoibahasa

Dpt Couple Jimat Cermat...

dulu..teramatlah jimatnya kami sekeluarga dan sekarang masih lagi berjimat.

Originally posted by audioslavefan at 15-10-2006 09:45 AM
aku ada penah kenal ngan mamat jimat camni
dia banjer aku makan
pastu dia kira2 bape ringgit
pastu aku mintak tlg dia antar aku balik umah
dia ckp mahal la minyak :lol
pastu ada hati nak carik ...

macam que haidar citer Dunia BAru Lak...hehehe....

Originally posted by sepoibahasa at 12-10-2006 05:11 PM
Apa pendapat korang kalau couple korang ni jenis jimat cermat sampai kekadang korang rasa macam terlalu berjumat lak..heheheh:tq:

Bagus juga. Tapi tak la keterlaluan sampai terasa boring, nak spend on this and that tak dapat. I'm pretty indulgent myself jadi memang suka partner yg indulgent jugak sambil simpan duit sikit-sikit..

tu la pasal..xboifren aku dulu,aku pun x tau nk kategori apa..asal kuar date jer,aku yg kena bayar..alasannya xdak duit..minyak moto pon aku yg bagi...skali dua x per,tp slalu sgt aaaa..keja berpangkat gak aaa...pegi genting mkn kfc pon aku yg bayar....ishishish......aku bukannya species mengungkit semua tu,cuma musykil skit...

Apa pendapat korang kalau couple korang ni jenis jimat cermat sampai kekadang korang rasa macam terlalu berjumat lak..heheheh:tq:

berjimat xpe.. jangan kedekot...

Originally posted by sepoibahasa at 13-10-2006 04:21 PM

ermm...tapi maybe betul jugak kan cakap korang2 ni..diorang x suka membazir pada benda2 kecik yg x perlu..sekali tu saya nak plan sit a profesional paper...memang mahal ler....selamba pulak d ...

aku rasa laki/bf ko xkisah abiskan duit utk bende2 yg berfaedah... tp utk bazirkan duit utk bende2 yg sekadar menyeronokkan dan kepuasan tu yg dia xsuka kot.. cam mekap, maybe pd dia xperlu ko nak bermekap.. cam baju.. maybe ko mmg dh bnyk sangat baju n kalo beli menambahkan sesak almari ke ape...

ok lah gitu....

Follow Us
jebat_derhaka This user has been deleted
klau jimat tu ok le..jgn sampe taik idung masin...haku bg helikopter kick je..

bagus jugak kalau pompuan yg kaki shopping ni dapat hubby yg jimat cermat...baru balance...

aku bertuah dpt gf yg hanya minta keikhlsan je dari aku dan langsung xmau ape pemberian atau hadiah..
boleh wat calon bini nie...

If gf and bf dia perangai serupa..thn bahagia la..but if salah sorang suka spend..and the other terlalu berjimat..mungkin satu pihak tak selesa..

It's good tho, ada 'the sensible one'..

Jimat bertempat aku suka..tp kedekut tak ingat aku tak suka ! ekekkee

Sometimes i think it's good to have salah sorang pasangan yg agak penjimat..

Like me..both of us pemboros..problem gak tue..

pada aku, lelaki yang jimat cermat tahap kedekut ni akan bagi ko masalah when korang dah kawen kang..... once dia sangat berkira dengan ko, macammana pulak dengan family ko.... aku telah dan masih sedang mendidik suami aku untuk berlebih kurang dan jangan sesekali kedekut dengan keluarga termasuk keluarga aku terutamanya ibu dan bapa.

jimat cermat?ok la tuh,amalan baik tp jgn sampai tahap bakhil kedekut...nk mkn kena catu,waktu mlm pown pasang 1 lampu..woooo wooo kalo dpt pasangan cm nehh,mau hangin 1 badan.

ada jenis orang yang pemurah dengan kawan2 tapi dengan family kedekut gile

amalan berjimat cermat ni adalah amalan yg mulia

aku jenis boros tp sejak tak keje nie.fikir kalo beli baju,suar kasut banyak2 nak pakai bila..alih2 beli barang yg aku suka jer skrg..suami aku pon lebih kurang sama mcm aku...so jln terselamat kalo bab shoping skrg nie kalo tak beli baju anak aku beli barang kemas jer tambah2..nie suami aku setuju coz dia suka tengok bini dia berbarang komas..den apa lagi..terlebih la sukanya...

ada bapak saudara aku dl zaman2 anak2 dia msh kecik n sekolah bapak saudara aku nie agak kedekut gak lar...aku penah dengar dia ckp kat mak saudara aku kita pegi rumah yg kita dah bincang jer..tak de nak melencong tempat lain..nanti rugi minyak,tol semua...penah sekali ada saudara duk jauh jemput pegi kendur kawin anak dia..selamba the rock jer bapak saudara aku tanya "boleh claim minyak n tol tak..kalo boleh aku pegi la"..tp lps anak dia dah berjaya msk universiti n dah berkerja...bapak saudara aku belikan anak dia rumah seorg sebuah..anak dia ada empat org..anak dia semua dpt rumah free tak payah bayar apa2 pon..siap bapak saudara aku buat renovate rumah lagi..n skrg nie baru la dia berjalan ke sana ke sini kalo ada cuti bawak anak cucu berjalan...kalo tak duk jg cucu kat umah..jaga cucu free ada org jg cucu pon suruh anak byr..susu n pampers semua bapak saudara aku beli tuk cucu dia ms duk umah dia...selain tu dia pegi belajar agama mengaji ke,tarikat ke apa2 ke...pegi umrah dah 3 kali kalo tak silap pegi haji sekali...

jimat x pe jangan smpai hutang keliling pinggang