CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: lows^man^lyrics

betulke woman (kaum ibu) lebih manjakan anak lelaki?

anak lelaki lebih rapat ngan ibu.pasal ibu ni lebih memahami
ibu berhati lembut ,x mcm ayah.ayah lebih tegas.
tp ada jugak anak perempuan yg rapat dgn ibu.mcm kawan lg.
apa pun ibu ni senang d bawa berbincang.

huhu aku sorg laki gak..n 3 girl...x manje gak..kne gak pulas telinga whuhuhu   slalu kne leter..

salam,

anak Nora tiga2 rasanya rapat ngan Nora...cuma time kene marah je akan ckp...ammar sayang walid je ...hehe ugut la tu

mak gurl mcm tu gak...mmnja kan sngat adik2..sbb adik-beradik gurl 3 org laki2...gurl sorang je pmpoan..n sulong plak..tapi gurl lain sbb tak rapat sngat dgn ayah...mmg tak penah kongsi mslah sama2..rapat dgn mak je...

Balas #1 lows^man^lyrics\ catat

mmg betullllllllllllll

kkdg aku rase ade betulnye....
sbb kbykan yg adik beradik perempuan asik kene marah aje..
yg laki kalo buat salah pun hanye kene marah tp tak kena cubit ke rotan..

Follow Us
bagi BG bukan manjakan, tapi lebihkan anak lelaki, sikit2 nak bagi anak lelaki, sikit2 anak lelaki...so mmg kdg2 rasa x adil gak... x paham kenapa kena lebihkan anak lelaki, sdgkan dalam Islam pun ada hak2 anak perempuan, ada keistimewaan nya layan anak perempuan lebih dari anak lelaki cuma dah jadi mcm adat turun temurun kot..x kira negeri mana pun, mesti nak lebihkan anak lelaki. adakah sebab diorang tu menyambung generasi...bawak surname sampai mati...
ntah la.....

Reply #1 lows^man^lyrics's post

betul, tp itu sebenarnya satu tindakan yg silap. sbb apabila anak lelaki tu kawin, wife dia akan conqure anak lelaki tu habis2, parents terbuang... lebih baik lagi mcm kita, anak pompuan yg syg kat mak lebih drpd segalanya

Originally posted by Maya2020 at 3-10-2008 08:49 PM
betul, tp itu sebenarnya satu tindakan yg silap. sbb apabila anak lelaki tu kawin, wife dia akan conqure anak lelaki tu habis2, parents terbuang... lebih baik lagi mcm kita, anak pompuan yg syg k ...

Tak semestinya anak lelaki dapat isteri conquer gitu kan?

Dalam Islam, anak lelaki, selamanya tanggungjawabnya pada ibu. Anak perempuan, apabila berkahwin, sudah teralih arah perlu mengutamakan suami. Of course, kita sebagai anak perempuan sentiasa sayang dan nak berbakti pada ibu, tapi pada masa yg sama, mungkin juga ada keterbatasan sebab kita ada suami. Jadi kena juga tengok, suami bagaimana yg anak perempuan dapat

At the end of the day, ianya bergantung pada hati anak-anak, dan siapa pasangan anak-anak kita. Tak semua family sama .

Reply #109 antiQue's post

betul... semuanya bergantung pada hati...   

ala...tak semua ibu cam gitu...anak saya dedua manja gila...mcm mana kena marah pun...tetap cari saya
jugak...bila suruh pg kat husband....semua geleng kepala...

Bila saya beritahu anak yg tua (pompuan 6 thn) ummi ada kerja out station...air mata dah start mengalir....

my mum....tak penah marah gila baban dgn my brothers....
anak ppuan siap pukul lg..
dulu tak tau nape...
now da ada anak lelaki, sis pun cam manjakan lebih...
pun tak tau nape....

Originally posted by aznie97 at 18-7-2008 10:50 AM
anak lelaki lebih rapat ngan ibu.pasal ibu ni lebih memahami
ibu berhati lembut ,x mcm ayah.ayah lebih tegas.
tp ada jugak anak perempuan yg rapat dgn ibu.mcm kawan lg.
apa pun ibu ni senang  ...

aku plak ibu cepat melenting & kerek.
dgn ayah lebih senang cerita masalah sebab sikap ayah & penyabar & very understanding. boleh buat mcm kawan.

It is just normal lah I guess... for a son to be closer to the mother and for the daughter to be closer to the father..

sayang semua anak. berdoa semoga anak laki boleh jaga kebajikan aku hingga aku tua (btanggungjawab) dan perempuan boleh mandikan jenazah aku. anak tu harta dunia akhirat.

dulu mase kecik2..slalu rasa mak sayang abg sorg...dia sorg je adik beradik laki2...
selalu cakap..."mak asik lebihkan boboi jer".....ye la..tu sorg je anak laki dia..time kitorg kecik2 lg..abah da meninggal....
tapi skrg x dah...mak sayang smua anak dia....
abg aku pon baik..banyak dia korban untuk family ni.... i love my family...
aku pon harap..ble ade anak nnti..aku sayang sama rata...laki ke pompoan ke...

aku rasa aku xde amalkan budaya pilih kasih ne...tapi xtau kenapa my doter selalu claim aku lebihkan adik dia(of kos boy)

Reply #117 yuza's post

Kadang-kadang bukan niat seseorang ibu atau bapa tu nak lebihkan seorang anak dari yang lainnya... kasih sayang tu tetap sama... tapi kadang-kadang ada sesuatu keadaan yg menyebabkan seorang ibu atau bapa tu mungkin menghabiskan lebih masa untuk seorang anak misalnya... macam dalam keadaan mungkin seorang anak tu bermasalah etc, jadi parent kena concentrate on that particular one or that sort of conditions..

mak aku sekarang lagi menjadi2.. kitaorg anak2 perempuan (aku dan adik2) selalu terasa.. kitaorg kene suruh buat mcm2 keje, tp anak laki dia boleh relax2 main game dpn pc. takde lak nak marah. anak lelaki dpt belanja rm100 setiap minggu (universiti), tp aku dulu dpt rm100 utk 1 sem. anak lelaki demam, mak jage. kitaorg (anak perempuan) dmm, kene marah lagi. aku dah byk terasa dgn mak aku nie.

mcm tul jer abg2 ku smua nyer manje ngan mak..
aku plak manje ngan arwah abah dulu.. mak pun ckp aku rapat ngan arwah mase kecik2 dlu.. ngan mak plak kureng..
tp aper pun i luv them..