CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: girl'z

OSHIN

Originally posted by krayolan at 16-9-2007 10:30 AM
Aku pon tertengok semalam..... tu pon lewat dlm 5 minit gitue....sib baik tangan aku tertekan cenel 22... kalau tak mau terlepas lagi....

aku rasa mesti dia ganti yg ari rabu punya tuari ( menyedapkan hati aku yg terlepas tgk ...harap2 time tu tak tukar ) ...

sinopsis plzzzz

tu la.....sib baik aku tertekan info dan tgok Oshin ada ari sabtu kul 8.30 - 9,30....tp tak tahula la kekal atau sementara je....

sapa2 bole kompomkan?????

Semalam pon ada gak Ahad kul 8.30-9.30mlm..... Yuu dah besar ensem oooo hatsuko pon lawa...

Originally posted by burung_pungguk at 16-9-2007 10:29 PM
sinopsis plzzzz

Sinopsis Sabtu 15/9.... Citer nie main satu jam....

Selepas kepulangan abang Ryuzo..... oshin susah hati sgt dia tak suka akan peperangan tapi ryuzp gembira pasal dapat berniaga dengan pihak tentera... Pada mulanya oshin membantah tapi ryuzo tetap berkeras mahu bekalkan ikan kepada pihak tentera kerana keuntungan yg berlipat mereka akan dapat.....Disaat ini Oshin teringat kisah dia sewaktu tinggi dibukit dengan abang Sansuko dulu. Oshin menyibuk kan dirinya dengan kerja2 rumah pasl tak mahu fikir akan Yuu yg akan masuk Sekolah Kadet.

Yuu pulak berkeras nak masuk sekolah tentera. Oshin membantah tapi ryuzo memberi sokongan kepada yuu untuk masuk sekolah tentera... Yuu pulak tanpa mendengar nasihat Oshin tetap nak masak gaks... Oshin keciwa sesangat.

Sekarang tahun 1939 peperangan keatas negeri jepun.... Oshin masih meneruskan perniagaan....walau ada kedai2 lain dah tutup. Ryuzo membeli sebuah kereta supaya senang utk hantar bekalan ikan kepada pihak tentera.

Bersambung.........

Malam nie tak de Oshin...kra tengok intisari kat paper ada kul 10.00 ada Film di 9...

Follow Us
oshin dah tukar sabtu n ahad ek.......mujur sempat tgk sabtu n semalam..........

En Kota da nak kawen ngan pompuan umur 32 tahun.... En kota lak 40 pasal Oshin 36 tahun 1939 sekarang dah 37 tahun 1940.... jepun dlm peperangan...

Patut la aku bukak tv, senin-rabu last week xde oshin. Pastu miss plak sat/sun...cilakak btul la....:@ :@

Smpi bila tv9 tayang oshin sat/sun nih...

Sinopsis Ahad 16/09....

Yuu tetap ngan pendirian nya nak ke Sekolah Kadet. Hatsuko jumpa ngan Yuu dia nasihat kan Yuu. Hatsuko mengembalikan ingatan Yuu masa dulu dimana oshin selalu ngan yuu walaupon terpaksa berjauhan ngan Ryuzo... Yuu sedih dengar citer Hatsuko dan minta maaf ngan Oshin dan berjanji tidak akan ke Kolej tentera lagi. Oshin terkejut. Ryuzo marah tapi akhirnya menerima keputusan Yuu.

Dah tiba masanya untuk Yuu berangkat ke Tokyo untuk sambung belajar. Oshin sgt sedih kerana itulah kali pertama dia berjauhan dengan Yuu.

Ryuzo bagitahu Oshin yg dia nak wat kilang memproses Kek Ikan dan Bebola ikan dan membekalnya kepada pihak tentera... Perniagaan mereka makin maju walaupon keadaan sekarang menyebabkan ramai peniaga menuntup perniagaan mereka.

Makcik Yok pun nak tutup perniagaan kerana kerajaan mencatu bekalan petro keatas nelayan. Dia berazam mahu tinggal dengan anak2 nya kat Tokyo. En Kota pulak akan berkhawin dengan sorang pompuan anak tokey air minuman yg berumur 32 tahun. Semasa Oshin sedang bersembang dengan Makcik Yok tunang En Kot adatang dan dorang pergi jumpa dengan En Kota. En kota mengucapkan Tahniah kepada oshin psl Yuu dapat melanjutkan pelajaran.

Sudah setahun Yuu belajar dan balik ke Kampung untuk sambut tahun baru... Yuu dah besar ensem sgt.. Hatsuko pon dah remaja. Haktsuko bagitahu Yuu yg dia akan balik ke Yamagarta... Yuu tak setuju dan meminta supaya Oshin menghalang hatsuko dari pergi ke Yamagarta. Oshin pelik dengan Yuu... Rupa2nya Yuu dah jatuh cinta kat hatsuko...

Ramai org sedang menunggu oshin utk buka kedai tapi oshin memberitahu mereka yg bekalan tak ada jadi tak boleh nak berniaga . Ada sorang makcik kata mcm mana nak berniaga kalau semua bekalan ikan dah dihantar kepada pihak tentera??? Oshin senyap..

Ryuzo balik dan suruh oshin tutup perniagaan ikan nya. Oshin tak nak ryuzo marah2 mereka kena tutup gak psl ada org tahu yg dia membekal ikan kepada pihak tentera....

Bersambung...........

Originally posted by krayolan at 17-9-2007 08:13 AM
Semalam pon ada gak Ahad kul 8.30-9.30mlm..... Yuu dah besar ensem oooo hatsuko pon lawa...

la.....smlm ada ke......aku tgok gak info tp dia tulis lain....so aku pun tak le buka chanel TV9 tu....la......rupa2nya ada.....

sib baik krayolan dah bg sinopsis......TQ:bg: :bg: :bg: :bg:

jd ari senin-rabu mmg kompom tak de oshin la???? dia tukar ari sabtu & ahad ke????? sapa2 leh kompomkan tak????

laaa, dah tukar hari dan masa ke Oshin :@ ??? so mmg tak dpt tgk la jwbnya sebab pi terawih... ...

nampaknya terlepas jgk buat kali ke-2 utk menonton cite ni...dulu tak dpt tgk sebab sekolah...

Krayolan and the gangs , jgn lupa sinopsisnya ye...

harap2 adalah VCD/DVD cite ni nanti...

Reply #1192 burung_pungguk's post

Insyallah saya akan cuba buatkan sinopsis..... Bestnya dapat pergi terawih kat masjid... kra takleh pergi pasal kena jaga anak2 kat rumah...terawih pun bila hubby dah balik buat kat rumah je...

laa..knapa la dia tukar hari sabtu dan ahad...hangin aku...dah elok2 time tuu..

Malam nie pon tak de... So sekarang nie citer Oshin akan keudara pada Setiap Hari sabtu dan Ahad kul 8.30mlm-9.30 mlm.... selama satu jam.

maknanya dah jadi 4 episod seminggu la kan? pasal dia main 2 jam seminggu?

Originally posted by krayolan at 18-9-2007 09:28 AM
Insyallah saya akan cuba buatkan sinopsis..... Bestnya dapat pergi terawih kat masjid... kra takleh pergi pasal kena jaga anak2 kat rumah...terawih pun bila hubby dah balik buat kat rumah je...

tqs kra...

nanti kita belanja awak nasi kepal, nasi lobak, kek ikan, bebola ikan dan makanan2 lazat yg lain ye

cissss naper waa tak tau pertukaran siaran nie

Panjang skit waktu siaranya... Tapi yg kelakarnya... masa setengah jam pertama anak oshin masih lagi Yuu masuk kul 9.00 tukar jadi Takeshi...   Pening kejap.

babi ha kau! dh tukar siaran tu ckp leee.. 2 minggu dh aku tunggu hari yg sama.. mmg biollll tau!