CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Uncle_K

Teman Wanita Jin : Kisah Benar Di Lalui Uncle

Close [Copy link]
isk.... aku ni tiap2 ari dok tunggu & baca citer uncle ni.....tlg ler uncle citer ...cam member yg lain cakap tu...tulis dlm 20 baris...leh ler paham citer tu betul2

Aku perhatikan Abg Din semacam mandi di bawah jatuhan air terjun.... Nampak macam sedang bertapa.... Keadaan gelap sangat...so aku tak nampak apa yang berlaku seterusnya

KESAN PERTEMPURAN KELIHATAN ESOK HARI

Semasa kami tidur.... kami terdengar bunyi bunyi yang menakutkan ... Sukar untuk aku ceritakan kat sini bunyi yang macam mana.... Terasa ada sesuatu yang menghampiri khemah kami...

Terdengar suara Abg Din bercakap di luar sana dengan perempuan... Tak pasti pula suara siapa...

Kadang kadang kedengaran ketawa kecil mereka..

Yang menghairankan... mereka bertutur dalam bahasa yang aku tak faham... Aku beranikan diri dan intai dari celah khemah...

Yaa.. memang betul... ada perempuan berpakaian seperti orang zaman dulu bercakap dengan abg din... Aku dapat tgk mukanya dengan jelas... Ayu sekali dan ber sanggul....
" Siapa pulak perempuan dalam hutan nih'
Dalam 10 minit lebih kurang... perempuan tuh mencium tangan abg din....

Lepas tu.... berlalu pergi..... dia ke arah air terjun lalu menghilangkan diri...

Oleh kerana mengantuk sangat.. aku pun terlelap lah.... sampai la pukul 10 pagi...... ( SYok tidur dalam hutan ) Subuh pun terlepas...

Pukul 10 dalam hutan..... masih lagi gelap... macam dekat senja gitu...
Aku amik kesempatan ke gigi sungai untuk berkumur.. membasuh muka dan gosok gigi....
Masa aku dok gosok gigi tu.. aku terpandang seberang sungai....

KAWASAN tersebut macam telah di cantas....!!!!

Lalu aku teringat pada abg din dan perempuan semalam .. mereka bertempur di tempat tu...

Aku jadi gerun melihat keadaan tu.. Sambil mata melilau mencari Abg Din...
Kelihatan abg din sedang  memotong kayu... Abg Din perasan bila aku pandang dia.. Dia pun menggeleng kepala...

Aku rasa tentu dia tahu aku dah tgk pertempuran tu...

" Oiiii.. Punggah Kayu ni... malam nih ujan..... Kang  dapat kayu basah pulak nanti "

Abg Din menyuruh budak budak nih yang tengah mamai melonggokan kayu di tempat selamat..
"Byk betul kayu abg DIn... Nak buat apa? "
"Malam nih ujan... Kang sejuk pulak tetamu kita ni"

Abang DIn...Boleh tak kitaorang mandi...?
"Mandi je la....Jangan kencing dengan berak dalam air sudah la "

Apa lagi.. kitaorang meloncat la sebab dapat mandi...
Walaupun dah pukul 10 pagi.. air terjun tuh sejuk macam air batu.... semua member member aku terketar ketar.......

"Tu la... tak ikut cara abg din.. kan dia suruh selawat...baca doa sulaiman... pastu teguk air tiga kali.. takder la macam nak demam..". aku cakap kat member aku semua

DAn kami amik kesempatan utk mempraktikkan ilmu tangkap ikan kitaorang....Byk betul ikan ari tu kami dapat.. Abang Din bakar dengan daiun apa ntah....Wangi jer..... Itu hari... dalam sejarah hidup aku.. aku makan 8 pinggan nasik... Hahahahahah... Nikmat betul....
Kami masak 4 periuk untuk 11 orang makan.... hahahha....Seronok...

"Assalamualaikum...."

Kami dikejutkan dengan suara garau............

LELAKI SERBA PUTIH.......

akan datang

ala...kena sambung lagi...... ...tak pe...tak pe.....uncle punya pasal ..tunggu gak.....

cun lah...
baru le leh layan cite....

baru le leh setaraf samarinda, misteri nusantara, telenovela ke...

Reply #102 Uncle_K's post

haaaa.... panjang macam ni la baru best nak folo cite uncle... 2 kali sehari pun dah ok...  go on uncle!

macam cite Tamar Jalis pulak... siri bercakap dengan jin...

Citer uncle best...stret je takde ngengader...uncle cerita lah lagik...

Follow Us
mana si Uncle ni... bila nak sambung cerita ni lagi... seronot plak aku baca... Uncle jangan lupa balik umah sudah la...

sonok memang sonok..moga uncle diberikan kelapangan untuk menaip dengan lebih byk lagi..

Sambung lah cerita lagi biar cepat habis & jangan dok asyik bertapa kat CI

setuju..

Terima kasih atas sokongan anda semua.....

Uncle tak pernah pun taip citer citer macam ni..... Walaupun ada talent dalam penulisan... cerita macam nih langsung Uncle tak pernah karang... Tapi bila tgk dalam BOD nih semacam ada tarikan untuk Uncle mengarang berdasarkan kisah benar Uncle....

Selepas 2 tahun itu la...Uncle dapat tgk pelbagai perkara perkara ghaib yang berlaku di sekeliling kita .. Ada yeng menakutkan.. ada yang menyeronokkan.. Ye la.... kita boleh melihat dunia lain... Kalau kita tengok dunia SINGA LAUT dalam National Geographic atau Discovery pun kita cukup seronok.. apatah lagi dunia misteri di alam ghaib....

Sebelum kejadian bertemu dengan abg din... Uncle memang percaya kewujudan alam ghaib....Sebab adik Uncle sendiri pernah di sorok dek bunian selama 2 hari ... Lepas kami jumpa dia...di tangannya ada selendang kuning  sutera....Selendang itulah yang di gunakan utk melihat makhluk di dunia lain... Sekali saja Uncle berpeluang menggunakannya.... Ia macam kain penutup mata...Memang Uncle jumpa makhluk halus bunian.... Fizikalnya macam manusia... Mereka bertasbih.. dan memakai pakaian serba hijau... Rupanya tak menakutkan langsung..

Ok..... Ada masa..Uncle sambung lagik

Reply #111 Uncle_K's post

bleh percaye ke neh...?:hmm:

Kalau anda katakan cerita nih bohong.... bohong lah cerita ini...Uncle tak paksa saper saper pun untuk percayakan cerita benar ni ....

ANDA ALAMI....ANDA RASAI...

BeruangKutub This user has been deleted
best..best mmg best.

ff: aku jenuh nk ingat balik maser 1st time naik tebu aritu. betul la ckp uncle, mmg mlm tu ujan lebat siot sampai kemah kami masuk air sbb silap pasang. maksudnyer ujan tu kt atas tebu tu je ke? @ seluruh kwsn tu? punyer la teruja aku sbb kwn ckp leh tgk bandar besut dr atas tu, x tau la kalau die tipu. tp x leh tgk sbb kabus tebal giler pg tu.

Gunung Tebu nih tempat sesuai untuk orang bertapa.. Sebab di situ memang byk ujian yang kene tempuh...

nanti Uncle cerita masa akan datang..

TERJUMPA 3 PEREMPUAN CANTIK di dalam hutan Gunung Tebu...

Betul tak beruang apa uncle cakap/.....

ANDA ALAMI...ANDA RASAI....

Hujan tuh actually di kawasan korang bekhemah je..

saper saper yang first time pergi.... tau laa...

Kenapa tak ujan hari kedua... kenapa tak hujan siang hari..?
Sebaliknya hujan malam pertama korang bermalam...

aku pernah gak jumpa pompuan2 cantik kat atas bukit......banyak sangat....sampai macam nak terkencing jer....time tuh aku bertapa kat genting highland...atas bukit jugakkan???

kat genting... nenek tua pun berlambak kat atas tu

nenek tua cantik tahap datin banyak oiiiii.....

Semalam tengok majalah utk pelancongan iaitu Libur keluaran bulan March'07 (hubby memang langgan majalah) aku ada terjumpa article berkenaan Gunung Stong.
Ketinggian gunung ni melebihi ketinggian Gunung Ledang, ada 7 tingkat air terjun, chalet yang cantik & cantik alam semulajadinya.
Tapi bila baca kisah Uncle kat sini naik seram plak & tak sangka di sebalik kecantikan alam semulajadinya tersimpan kisah misteri yang menakutkan.
Ok lah Uncle teruskan usaha dgn bercerita lebih lanjut pengalaman misteri & menakutkan Uncle kat Gunung Stong ni