CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: jac_diehard_fan

Kaer Azami - Menjelma

Close [Copy link]

Reply #123 Neo-Artz's post

oOo ye ke ..   .. . pandangan memasing. .

erm. .. packaging dia macam album siti dan jac tu. .. panjang. ..

best kan kalau album panjang2 ni. .. . rasa puas jer. .. .

harga dia , yg tercatat rm 29.90 < maksimum >.

Reply #123 Neo-Artz's post

boleh2. .. sila sila. ..

Reply #120 adik_nazgul's post

bestnye bace review ko ni.. nak gi carik la album kaer.. :clap:

lagu IZINKAN KU PERGI ni part korus tu ada iras lagu NURFATIMA-TIADA ERTINYA dari album GADIS..sebijikla..terus aku turn off dengan lagu nie...azlan perlu berehat seketika daripada mengahsilkan lagu2 yg recycle dan tipikal..

aku x de kat Msia... mcm mane nak beli album Kaer ni?

Reply #127 KoSe's post

aku dah dengar lagu Tiada Ertinya.. tak serupa pun.. atau pun ko salah compare lagu kot? Mungkin pada org yg tak tahu muzik, rentak 6/8 yang sama pun korang boleh kata lagu sama padahal melodi dia lain..

Follow Us
Very harsh comment.... Boleh tak awak jelas kan apa yg iras dan apa persamaan dgn lagu Tiada Ertinya? saya dah dgr 2 lagu ni lebih dari 1000 kali..dan saya study 2 lagu ni pasal lagu tiada ertinya saya buat liriknya..Saya kena study melody. Jadi kalau awak komen lagu ni sama rasanya awak kena dgr balik banyak kali... Kalau ikutkan Chord progression lagu Kaer dan nurfatima berlainan..macam mana awak samakan Major chord progression dan melody major scale tu minor..Berbeza tau....Saya bukan nak marah tapi beware bila buat komen ok.....peace

Originally posted by KoSe at 22-2-2007 01:20 PM
lagu IZINKAN KU PERGI ni part korus tu ada iras lagu NURFATIMA-TIADA ERTINYA dari album GADIS..sebijikla..terus aku turn off dengan lagu nie...azlan perlu berehat seketika daripada mengahsilkan l ...

[ Last edited by  mohariz at 22-2-2007 07:50 PM ]

Originally posted by mohariz at 22-2-2007 07:45 PM
Very hush comment.... Boleh tak awak jelas kan apa yg iras dan apa persamaan dgn lagu Tiada Ertinya? saya dah dgr 2 lagu ni lebih dari 1000 kali..dan saya study 2 lagu ni pasal lagu tiada ertinya ...

hehe...kan dah kene... lain kali check dulu sebelum ckp....

huh...mcm mane nak beli album kaer ni????

whateva..yg penting lagu ni tipikal azlan dan aku turn off...sore kaer pun biasa jer..
banyak lagi lagu lain yg aku nak dengar...

by the way mohariz..u punya hasil tulisan lirik takla sebagus mana pun..penggunaan bahasa pun biasa jer..too direct..but still better dari juwie..

Originally posted by KoSe at 23-2-2007 12:01 AM
whateva..yg penting lagu ni tipikal azlan dan aku turn off...sore kaer pun biasa jer..
banyak lagi lagu lain yg aku nak dengar...

by the way mohariz..u punya hasil tulisan lirik takla sebagu ...

Tak bagus tak per laa... Tak suka tak apa..Royalty dapat jugaa..nanti saya kasik bagus lagi yaaa..penggunaan bahasa awak pun memang jauh  lagi baik dari saya kan?

[ Last edited by  mohariz at 23-2-2007 03:25 AM ]

Reply #133 mohariz's post

abg mohariz tak usah layan sangat kose tu ,
kekadang dia takda point nak cakap sebenarnya,
dan lebih terarah nak mengondem dan berlagak. ..

tak apa lah, bagus jugak ada orang camni, kita boleh
tengok orang yg cakap membabi buta atau tak. . :ah: .

Reply #134 adik_nazgul's post

Aku pernah baca tread2 Kose... rasanya Kose dan freekey ni memang anti-azlan... nampak mcm sekrang nak anti-mohariz pulak dan mungkin ada byk lagi komposer yg anti.... org mcm ni dia suka kutuk tanpa sebarang substance.. aku pun turn off tengok komen2 dia orang. So far yg I observe x de lagi org yg anti-kaer

Biar laa dia Anti Mohariz...Dia tgh tension kot...datang bulan... hehehhe

Reply #135 azmee's post

tuduhan ni aku rasa takde asas gak.
tak suka 1 lagu azlan tak maksud derang tak minat semua hasil kerja azlan.
cth...lagu menyemai cinta bersamamu(nora)...for sure derang minat.
pstu lagu lara(ziana), pon ramai yg suka.

kose bukan org yg ckp tkde point la...dia berani ckp, sbb dia beli album2 tu sume...mcm album nurfatima tu..aku sure baper kerat je yg beli n tau lagu dia tu. plak tu bukan lagu single. lagi satu...naper mohariz plak nak terasa sedangkan memula kose tegur pasal melodi n muzik lagu tu? bukan psl lirik pon?
btw...en mohariz jgn terasa sgt. org2 mcm kose la yg byk tlg industri hiburan ni sbb dia byk beli album artis tempatan yg ori, n selalu promot-esp artis2 yg underrated.
bukan mcm sesetgh peminat yg cenderung meminati artis2 tertentu aje.

mohariz nak berjangkit loloq ke takleh kene jentik sket?   terima ajela kritikan tu sbg kritikan membina. btw, tetap suka ur lirik utk lagu idayu, walopon ramai kritik lagu tu tipikal adnan.

[ Last edited by  sayangidaku at 23-2-2007 05:26 PM ]

Fuyooo.... saya tak pernah terasa...saya tak kaitkan dgn penulisan lirik saya....jadi tak perlu laa nak kaitkan saya.. sebab saya cakap melody line,chord progression lagu Kaer dgn lagu Nurfatima lain...Saya kata lagu tiada ertinya saya tahu sangat melodynya pasal saya tulis lirik lagu tu....Sayangidaku awak baca dulu komen saya...jadinya lagu izinku pergi dan tiada ertinya...memang tak ada persamaan...satu lagu minor progression dan satu lagi major chord progression..So kalau iras dan sama tu memang tak boleh jadi satu hal.. saya rasa awak kena dgr lagi lagu tu.......typical ke tak tu saya tak boleh komen laa..korang je kata typical

Saya tak pernah benci orang tak suka lirik saya..Saya manusia, bukan semua lirik saya boleh tulis ikut kehendak semua orang..Lagi pun saya ni masih belajar...Kalau tak suka saya punya lirik tak ada paksaan..Saya pun nak tau jugak pasal karya saya..adakah perlu dibaiki atau tak payah jadi penulis lirik terus..

Lagi pun siapa la saya ni..Bukan top champion pun...Terima Kasih..

[ Last edited by  mohariz at 23-2-2007 05:45 PM ]

Ermm.. ap0-ap0 saja la.. janji buat lagu best2 ok!! N yg penting jgn ciplak menciplak

Untuk makluman saya perlukan komen sebab nak baiki penulisan saya...Jadi saya tak marah langsung kalau orang tak suka atau tidak dgn karya saya..dan saya tak pernah pula anggap saya bagus..

Actually saya ada laa belajar muzik secara formal..Saya pandang setiap melody dari sudut teknikal chord structure..Melody line dan chord progression....So kalau rasa saya ni keterlaluan..Maaf ye..Jgn ambik hati..

Originally posted by azmee at 23-2-2007 09:15 AM
Aku pernah baca tread2 Kose... rasanya Kose dan freekey ni memang anti-azlan... nampak mcm sekrang nak anti-mohariz pulak dan mungkin ada byk lagi komposer yg anti.... org mcm ni dia suka kutuk t ...

org mcm ni dia suka kutuk tanpa sebarang substance.. aku pun turn off tengok komen2 dia orang. So far yg I observe x de lagi org yg anti-kaer

[align=justify]Ek eleh makcik ni..

Tak pepasal babitkan aku plak.. Aku buka thread ni pun tak pernah tau.. Ni saja2 je tetiba tergerak hati nak click.. ;)

Ntah bila masa ntah aku anti Azlan pun tak tahu ler.. :stp: Lagu CINTA TIADA AKHIRNYA ~ JACLYN VICTOR爕ang燼ku燬UKA燬ANGAT tu bukan ciptaan Azlan ke?? :geram:

Pasal mohariz mmg aku igt aku ada komen pasal SATU lirik yang dia tulis.. Aku pun tak igt lirik lagu apa.. And dia takda plak anggap aku anti kat dia..

Mcm bagus je komen ko yg warna biru tu kan?? ;)

Org mcm ko nak put down KOSE's comment?? Oh puhleaseeee... :kant:

Kesimpulannya, secara umumnya aku takda anti sesapa pun.. what for? Even NORA yg aku minat pun aku condemn jugak..營n爋ther爓ords,爕ang燘AIK燼ku燩UJI,爕ang燼ku燭AK燩UAS燞ATI,燼ku爇omen..燼s爏imple燼s爐hat..

Yg BERFIKIRAN SEMPIT ialah ko tu sendiri yg hanya concern pasal artis2 yg ko minat saja & mengikut saja segala apa yg artis yg ko minat tu buat.. :kant:

Freekey ada komen pasal lagu Untuk terakhir kali...heheheh ingat lagi heheh..