CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: lolaxpdc

Kisah-kisah seram di Genting Highlands

Originally posted by marlissa_musa at 27-7-2007 09:32 PM
nak tanya...kalau nak g booking bilik thru website kat first world hotel ok tak?aku nak wat gathering ngan kekawan..takut gak kalau kna kaco..pls advice

aku dh tny membe ku itu..dia dh SERIKK booking online wey..tpkalo korg ramai2 xpe..kalo takot boleyy tmpg berani org y xtakot..lg satu,dia xkaco kot kalo korg ramai2..?

musykil dgn pernyataan sendiri

Originally posted by iamastar at 13-7-2007 12:45 PM
aku pun slalu panaskan sardin dlm microwave pun slalu meletop gak..tak de kena mengena ngan antu ah..tu pun nak takut..

selalu ek...hehe ko dah tau bakal meletop tapi ko panaskan jugak dlm microwave hehehe...

arriesya pun ader pengalaman kat apartment ria.. blok pahang kalo tak silap.. kita org pergi 3 org.. sewa apartment.. arriesya plak kene tido sensorang.. malam tu memang dengar macam 2.. org kat tingkat atas bising macam alih kerusi meja pukul 2 lebih .. lepas tu macam ader org ketuk pintu depan.. arriesya pergi laa tgk tp ikut lubang kecik macam kanta kat pintu tu je laa.. tak kuasa nak bukak pintu.. sebab dah rasa lain macam.. masa tu dari bilik arriesya boleh nampak satu batu besar tepi jalan nak naik genting.. ramai org cakap batu tu ader sumthing.. masa on the way turun dalam pukul 9 mlm lebih tetibe kita org tgh rancak borak nie diam je.. mcm layan perasaan je sume.. lepas dah sampai bawah.. member yang bawak kereta nie dier ckp dier nampak benda putih melintas depan kete dier... turun bawah sket lagik dier nampak ader nenek tue tgh jln kat tepi jalan tu... huhuh.. tepi dier sorang je laa yang nampak.. huhuhu... agak scary bile dengar.. tapi sib baik dah sampai bawah...

Reply #183 arriesya's post

Pengalaman hang sama dgn aku masa nginap di Apartment Ria kat blok Sri Pahang

http://forum3.cari.com.my/viewth ... page%3D1&page=5

ermm..kite pn ade pngalaman cmni gak..tapi bkn kat hotel..kat chalet Pulau Besar Melaka...masa ni kite ade attend kursus orientasi kakitangan awam..mmg ramai yang pegi dan wajib hadir..memula nak pegi tu ramai la jgk yg nasihat mcm2..takut gak nak pegi..tapi t`paksa la..so,sampai kat jeti pulau tu xde pape yang b`laku, cuma ada perasaan yang semacam je lah..chalet yang kitorang dapat ni nama Hotel Putra..nama je hotel..so far,ngk kelengkapan ok lah...chalet kitorang ni b`hadapan dgn pantai..kne turun bawah ckit...then baru sampai ke pantai la..dapat lak lokasi kitorang ni yang second hujung skali...keliling hutan je..banyak sangat pokok2... especially yang pokok buluh..seram je suasana...mngkn perasaan kite sndiri camtu kot..tapi mmber lain pun terasa something wrong gak..tapi ingatkan xde pape lah sangat tmpat tu...sebab waktu siang orait je lah nak gi bilik kuliah walaupun kne menapak jauh...tapi bile malam lak...tu yang tak best..lepas maghrib kitorang dah siap2 nak gi kuliah lagi..kuar je bilik....uuuu...t`prnjat sangat sbb baru kitorang tau lampu kat keliling tu x b`fungsi dan mmg dah lama x b`fungsi..bayangkan je lah..kne jalan dalam gelap...ape lagi..jln b`himpit2 la kite ngan mmber2 kite...huhu...kne lintas depan pokok buluh lak..angin kuat...cam ribut..tambah lagi kat pulau...aisshh..mmg seram sangat lah..bile dh hbis kuliah lebih kurang kul 11 malam baru kitorang x rasa seram sangat sbb dapat jalan b`saing dgn geng lain ramai2..so,kite ngan geng sebilik sampailah kat chalet kitorang...kitorang lepak2 dulu ngk tv pasal malam tu ade anugerah era kot...x ingat sgt lah..dh hbis ngk...so ape lagi,nak kemaskan diri siap2 nak tido la pasal dah letih sangat..tengah prepare baju ape nak pkai esok...tetibe je lampu bilik sume t`padam..lebih kurang 5-6 minit la jgk...sunyi sepi jek masa tu...rasa suram jek..tak lama pastu lampu ok blik lah..dalam bilik kite 3 orang je..ade satu katil jek..so,sbg adik yang baik..hehe...kite bagi la kakak lagi 2 orang ni tido kat atas..kite tido kat bawah.. betul2 tepi tingkap..huhu..reka bentuk chalet tu dari kayu...tingkap die jenis design lama2 punye...yang ade crmin cam kristal kaler2 tu...masa dah baring tu...hati ni dh mula rasa x sdp..tapi buat dek je pk mgkn hnya mainan perasaan..dalam masa dh t`lelap n nak t`lena tu...tetibe je kan....GEDEGANGG...!!! pintu tingkap kat sebelah kite ni t`bukak...hohoho...masa tu takut sangat...kat luar gelap..penuh ngan pokok lagi...kite dh t`prnjat cmpur t`kedu cmpur takut masa tu...t`pinga2...sbb pintu tingkap tu mmg dah selak sblm nak tidur..tetibe je leh t`bukak camtu..kakak 2 orang ni pun t`sedar dari tdur.. nasib baik...salah sorang kakak tu gagahkan smgt gi tutup balik tingkap tu..huhu...then dgr suara lak memnggil2 nama...sayup je...uikss...terus b`himpit..masa tu rasa cam nak nangis pun ade..esoknya bangun g kuliah lak..mmber chalet sebelah yang paling hujung cite diorang kne sakat ngan 'mnde' tu jgk..siap cakar2 dinding lak...pastu nampak kelibat sesuatu lalu sepintas je kat sebelah tingkap diorang..haihh.....

[ Last edited by  naQi-tiRa at 3-8-2007 12:17 PM ]

Rate

1

member aku baru berhenti keje genting...katanya dia tak tahan asik kena kacau...bukan hotel jek kena kacau....hostel pekerja pon dia kacau...kadang2 dia balik kat quaters famili tu dia nampak org tak dek kepala.... las day dia keje, dia nak balik bilik, dia nampak ader antu jepon siap seragam kat pintu nak masuk umah dia....dia terus blah.... dia cakap kat laki dia...laki dia kata...lain kali kalo gi keje tak yah kunci pintu sebab pintu bilik kita nih ader askar tak bergaji jaga....

seminggu lepas tu dia pon balik kg....laki dia pon dah dapat keje polis...skrg training kat muar....dia balik kg seminggu, terus disahkan mengandung.... nasib gak dia berenti...kalo tak dah la mengandung.....asijk jumpa antu plak tuh...

Follow Us
jgn dpt anak jd antu sudahhh.. hehehe gurau2 je...

so ape cite member kite yg gi genting ituhari? taknak share cite antu ke?

Originally posted by lolaxpdc at 13-5-2007 10:21 PM
last 2 weeks ago aku, mak aku ngan auntie gi genting and overnite kat sana kat amber court...mlm tu kitorg kene kacau... camni citernye, amber court ni jauh sikit dari hotel first world, nak gi f ...

normal lah tu meletup bila masak guna microwave..
aiyohh...tupun nak kecoh...
ingat kan ada dia main cak cak ke apa...

naQi, pulau besar Melaka tu memang keras tempatnya. husband pernah g shooting kat situ ada crew  kena rasuk.
makhlus halus yg merasuk tu marah bila tengok ada budak2 crew yg buat keja tak tentu waktu n tak solat. hee..hee.
ada yg kata tempat tu dulu tempat tinggal wali2. Allah saja yg mengetahui.

Originally posted by GRINDSAKHTANIC at 25-6-2007 08:17 PM

cuba ko ingat time tuh.kot kot darah haid ko tembus ker kat permukaan...tak pun diorang pandang ko macam mak nyah ker....apa ker....mana la tau...ko jangan marah plak....

ampeh jer ko nie

tak penah tido kt genting lg

tapi teringin gak nak tido sana

tak tau bila kesampaian

Originally posted by natashadania123 at 24-8-2007 03:18 PM
tak penah tido kt genting lg

tapi teringin gak nak tido sana

tak tau bila kesampaian

haku pernah tido sekali jer kat first world kots nama hotel tuh...
tapi depan bilik haku tu apartment hapa tah..horror siot tgk condition nye...
haku rasa maybe quarters pekerja ke apa sbb nampak cam lama gile..
i don;t think apartment utk di bagi sewa...
tapi hokay jer takde kena kacau..walaupun tingkap tak tutup pun masa tido...
lampu bilik tu tak tutup la kekdahnye..
cuma masa aku amai2 nak tido tu aku ada mcm terdgr suara amoi panggil nama...tpai kekdah nye..nama tu nama member haku yg tido sebelah aku...
so aku terjaga dan aku assume just mimpi jer dan mcm kelakar lak..aku fikir dlm hati..hantu ni silap panggil nama kots..nak panggil nama aku tapi tersilap nama kawan aku dah..lagipun nama pun dah dekat2
lepas tu aku sambung tido balik...
tapi dlm kul berapa tah terjaga tido nak kencing..cuak siot...tv  ygh aku on tu plak tgh tayang citer hantu..so segera je aku turned off the tv dan pegi tandas kencing..tu pun ,mata aku buka sket2 jer..
takde apa2 pun..cuma seram sket jer

Reply #194 Selma_Jeskova's post

sib baek..:eek: :eek: :eek: :eek: hmy3:

Reply #194 Selma_Jeskova's post

tingkap tak tutup?

apakah kaedahnya mau membenarkan itu antu masuk tidur sekali ka?

Reply #196 nauze's post

ntah, dah ler kat atas situ sejuk..haku gi cameron pun 1 malam 4-5 kali gi tandas..burr..gegel..

Reply #197 kroit92's post

oit..ini citer kat genting yer..bukan cameron hokkay..

Reply #198 nauze's post

??? aku tak mengerti..

Reply #199 kroit92's post

nggak mengerti? aku pun..