CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: babyboo

Gokusen 1, 2 & 3

Reply #137 whitedove's post

ha3.. yerlah sbb dia tuh kan jadik watak sampingan jer..

dalam 1 pound no fukuin nampak dia matang giler jadik stu kelab boxing ngan kame..

tapi dalam perwatakan anak murid yankumi.. aku rasa cam ntah.. mesti unik nih..maklumler.. adik hayato kan baik budaknyer..biler hayato duk bertekak x bertegur ngan ayah dia.. dia tukang dengar dua2 duk cakap..

so, adakah kelas yankumi pada kali ini adalah bukan pelaja2 bermasalah disiplin? tetapi bermasalah dengan kelemahan tubuh badan?

pergh ayat aku cam promo iklan plak..

Reply #138 dang_anum's post

memanglah dlm YC ada sampai 5.. tapi nengokler saper? nak banding Jin ngan Junno? Jin lagik fofular..
yoko plak x derlah popular cam Jin ..(watever,atashi no yoko ga suki desu)

so, harga x sama bayar agaknya... 2 guest actor si chinen ngan kei-chan plak setakat byr skit jer..

dlm kes HanaKimi.. nak letak P? Anak emas JJ tuh? tambah ngan Toma? baper byk nak kena bayar? Ogurin tuh pun dah kira artis mahal gak tuh... and kalo P ngan Toma sekali.. cam nanti aku susah nak pilih saper aku suker..
berbelah bahagi aku.. biarlah mereka tidak bersama dlm satu drama..asalkan aku suker kedua2nya.. hehehe!!!

AKira? nama beskal aku Akira..sempena watak P dalam Nobuta tuh!!
akira shock!!! Akira Down!! kon2!

Reply #139 whitedove's post

betul.. kena watak yg lebih penting sbb dia terlalu popular kat sana...

hehehe... lainlahkalo jalan cerita kisah keluarga ker aper ker.. lehler dia amik watak kedua atau ketiga penting cam drama2 sebelum nih.. tapi kisah remaja nih..mestiler P kena watak utama..(bias aku..)

Reply #140 taiyo_sensei's post

baper byk nak bayar bebudak JJ nih kalo satu drama jer melambak dorg..
seingat aku neverland yg ada dorg ramai sbg watak utama..
Imai tsubasa, hina k8, koki tanaka, ken v6 ngan toma ikuta!!! watak utama ada 5..

masa ni ler 1st time aku knl toma.. watak bising2 gak..jish cam nak tengok balik jer drama tuh even buhsan..(windu toma zaman muda remaja..)

Reply #140 taiyo_sensei's post

bankrap stesen tv nk ambik dorang sumer tuh dlm satu citer... rating 100% pun lum tentu leh cover balik kos produksi nk ambik doran sumer tuh... len la klu wat movie ke... hehe....

Reply #142 JUSTcircle's post

ckp psal basikal nih, kte slalu klu ym ke, sms ke, mesti tulih bye-bye-bycycle bile dh abis... tp hari tuh tulis bye jer... then kwn kite tanye, maner gi basikal? kite jwb, tgh majuk xde basikal... hehe... orgpun dh pasan bile bye2 kite xde basikal tuh... hehe...

Follow Us

Reply #142 JUSTcircle's post

naper P begitu pemes kat sana??
kalo aku lah kan....tolak rupa....ambik mutu lakonan....dia takder lah bagus mana....
dia cuma best dlm makeover jer....pada aku lah....akira down....akira shock....hehehheeehh
tp aku tetap suka P.....whoever he is
tak sabar nak tgk dragon zakura.....citer P yg aku lum tgk....

yukan club....anything is possible....
yg ni aku bias sikit....sbb mmg aku sgt sgt sgt suka kat jin....
so camner dia belakon...kayu ker...kertas ker....aku ttp suka....

Reply #146 Kittie's post

kah2.. rajin kittie type bye-bicycle erk? hahaha..

yg aku plak suka panggil basikal aku ngan cara akira panggil shuji tuh..

Shu-u-ji-kun.. tukar jadik Aki-ra-kun!!! suker2 aper citerlah akira aku tuh kat stor sana.. dah lama x gi kelas naik beskal..asyik naik keta tumpang kawan jer..

Reply #147 dang_anum's post

P memang pemes.. sbb dia laku dlam drama n movie..

lakonan dia memang x sehebat takuya... tapi sbb watak2 yg dia dapat cam selalu lebih kurang jer gaya..so, nampaklah streotype... cam aku 1st kenal dia dlm DZ la.. kewl jer.. rambut pjg.. sampai aku bising.. mamat nih x rimas ker rambut camtuh..

lepas nengok Nobuta wo Produce (makeover yg ko maksudkan tuh... jgn caya tajuk depan bozset tuh..bukan betul sgt..).. aku cam suker nengok kelaianan watak dia berbanding DZ.. nengok kurosagi plak.. pun best gak...

aku x tau dia nih famous kat sana.. tapi maa kelas bahasa jepun aku, sensei bawak awek jepun dari JF kat kelas aku.. dia tanya saper artis jepun yg kitorg kenal.. aku jawab NEWS.. then, aku sebut nama YamaP..
si maki-san (wakil JF tuh) x semena2 cam terceria ckp pasal YamaP.. n dia admit yg aku ckp Pkakkoi tuh...
then, member Jepun aku pun ckp.. YamaP memang femes kat sana.. terlalu femes..

femes camner tak taulah.. tapi aku caya jer dia femes... sbb byk gak dah drama dia dapat watak utama camkurosagi, nobuta, sore wa totsuzen.. kira role no 1 atau 2 lah.. bukan watak sampingan jer..

Reply #149 JUSTcircle's post

wakakaakak.....
aku ni tak sure spelling....nobuta or nabuto.....sbb tu aku lebih senang guna makeover....as long as semua leh paham.....

takuya tak pyh citer....dah world dah dia tuuu....

P dlm kurosagi ok gak laaa.....lg ok dari prodai...bg aku laaaa

antara mamat2 yg aku suka....sumer dah jadi student yankumi kecuali P ngan ryo...
apa kata bg diorang join G3.....wakakaakak jd senpai ker...

Reply #150 dang_anum's post

kalo dlm G3 ada ryo ngan P? bertambah2 laiklah nak bayar dorg sumer..

lagipun dorg dah over 20.. camner nak jadik student?
setakatnih dalam anime, part yg yankumi pakai kimono ker yukata tah yg dia terpaksa ganti atuk dia gi conference yakuza tuh.. yg ternampak sawada shin tuh.. part tuh x der pun..

aku ingat biarlah ada dalam G3 nih.. sbb dalam g1 ngan g2 aku nengok cam kuasa yakuza atuk yankumi cam x besar sgt.. nampak cam tuh jer.. cam yg kat umah tuh jer..

kalo MBMH tuh leh nampak ramainyer kuasa dorg.. hope giler kalo nak P ngan Ryo ada, biarlah dorg jadik salah sorg yakuza2 kat situ..

kekonon yankumi kena jodoh ngan generasi Yakuza yg muda ker.. aper2 ker.. generasi muda tuh salah sorg antara P ngan Ryo..

pergh... imaginasi aku x ingat.. hahahah!!

Originally posted by JUSTcircle at 21-2-2008 12:11 PM
kalo dlm G3 ada ryo ngan P? bertambah2 laiklah nak bayar dorg sumer..

lagipun dorg dah over 20.. camner nak jadik student?
setakatnih dalam anime, part yg yankumi pakai kimono ker yukata tah  ...

yup aku setuju...
tugas atuk die tu juz bg ceramah kat yankumi pasal perihal student2 n org muda....
bez jugak kalau P or ryo jd yakuza oklah kot...
tp diorang nyer muke tak segarang muke ahli yakuza laa....
n luv story yankumi kalau lam anime, die minat peguam yakuza die kan??
so bleh la wat camtuh...

Reply #151 JUSTcircle's post

hahahahaha.....
P jd yakuza...sure best kan....
muka yg comel jd jahat.....tp ni impian aku lah nak tgk P bawak watak samseng kan...
kalo ryo lak...aku rasa sesuai sgt...sbb muka dia ala2 takder perasaan....
suara pun macho......

Reply #152 taiyo_sensei's post

hehe.. saper ckp P x leh bawak muka cam yakuza..

meber jepun aku yg pernah nampak P dalam tren(masa tuh awal pagi, so, x ramai org n tak ramai pasan tuh adalah P)
member nihonjin aku tuh cakap.. P nampak cam budak gangster.. takut dia nengok (x der gaya artsi..)
waever.. still akkoi.. haha.. even dia x baper minat P.. tapi dia ngaku P nampak hensem and gangster masa tuh.. kiki!!

dlm anime yankumi suker lawyer dorg kan?
tapi namalawyer dorg shinohara tuh dah diambil nama watak polis shinohara dlm G1..so, kena ada watak lain yg yankumi sker plak la..

Reply #153 dang_anum's post

Ryo ngan P aku rasa Ryo sesuai yg ganasnyer Yakuza..

aku ingat biarlah si P jadik generasi Yakuza yang baik dan lembut.. kira dia yakuza tapi x nak jadik yakuza gak.. then, bawahan dia yg loyalty plak tapi berpotensi jadik yakuza n jaga P adalah Ryo..
yakuza geng2 P kena bergabung ngan yakuza uedo grop.. so, yankumi ngan P kena kawin.. yankumi x suker P.. tapi P suker dia.. kira biar Yankumi plak disukai oelh org lain.. asyik dia je duk suker ngan laki..
kira watak sampinganya, P yg lembik suka kat Yankumi yg lebih tua.. hehehe...
hehehe.. sukernyer aku.. pepandai buat drama sendirik..

Reply #154 JUSTcircle's post

P naik tren???
heheheh....low profile gak la ek....takder yg pasan ker....
kalo aku la kan....heheheheh......lunyai dah rasa....

udah2 la yankumi syok kat org lelaki...
bior lah dia pulak yg kena ngorat....tp tak nak yg jenis sewel2 cam cikgu atau tenzei (sori kalo salah eja) yg jual sotong bakar tu.....sian yankumi...

hmm Ryo tu org Kansai, sesuai la jadik Yakuza...lagi2 kalu dia pakai baju Yakuza yg K8 pakai masa tour diorg last year

tp dah tak mungkin dah pasal Ryo dah ada drama dah next spring...tambah2 lagi Gokusen nih dah mmg jadik alat memperkenalkan artis2 baru...

Reply #156 dang_anum's post

hm.. bak kata org2 sana memang mostly rmai jer nek tren.. juz derla slalu..

dia nampak P tuh pun dia pasan yg P pasan dia tengok P..
bak kata member nihonjin aku tuh.. P nengok dia dia balik cam rimas gak jadik perhatian.. cam maksud terisrat pandangan P tuh cam "apa yg kau tengok2 hah?"

hehehe.. memang nampak arrogant la.. tapi aku pedulik haper.. ahahaha.. yg penting aku tau P kat luar x der ler dress up cam artis sesgt.. hehehe.. maklumerl artis ada masa nak gak rasa privasi sendiri..

Reply #157 whitedove's post

slalu yakuza2 kat jepun tuh kansai ker?

oo kalo kansai jer memang sesuai erk jadik yakuza? tapi dgn suara serak2 ryo tuh memang sesuai jadik yakuza!! pergh!! x dapat kubayangkan kalo dier ada.. jadik guest pun oklah.. nak jadik watak utama dah pasti x mungkin..

G3 ni nak naikan kump BAD plak kot.. hahaha

Reply #159 JUSTcircle's post

elok gak naikkan nama BAD, dahle diorg tu terkongkong je kat Osaka tuh, JE bukannya pandang diorg pun...tahun lepas kat SC tak smpi 4 kali pun rasanya diorg muncul kat SC yg sememangnya melebihkan bebudak Tokyo...bayangkan le, dr 24 episod SC tu, 4 kali je ada Kansai Jrs...