CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: silvermuse

Tanda-tanda Makhluk Halus di Sekitar Anda...

10.Disarankan bagi wanita yang sedang hamil untuk selalu menggantungkan pisau lipat kecil pada baju yang dikenakan

mak aku suruh buat yg ni masa bini aku mengandung. aku kata mengarut je. memang kena gangguan pun, tapi baca ayat kursi larilah dia.

Originally posted by bzzts at 26-6-2007 09:52 PM
sebenarnya, makhluk halus sering dilihat dgn hujung mata (mata yg lalai).
selalunya bila kita tidak melihat (mata lalai), nampak bayangnya.
bila kita melihat (mata fokus), hilanglah kelibatnya.

setuju.
benda nih selalu berlaku kat aku,tapi buat buat tak tau jer........tapi benda macam ni pernah berlaku tanpa lalai di depan mata aku....time tuh kat belakang rumah guru mengaji aku,time darjah 3 dulu.....benda tuh menyerupai langsung dengan kawan aku.....tapi time tuh,kalau aku fikir balik....apa plak kawan aku buat kat belakang rumah di balik semak yang gelap tuh...sebab time tuh,dia tengah mengaji dengan guru aku....seram siotttt..!!!!!!!aku ingat lagik...benda yang menyamar jadik kawan aku tuh pakai baju melayu seragam hijau,dengan songkok dia sekali,berlari masuk ke semak.......aku heran dan pleik...sebab...buat apa dia lari ke dalam semak yang gelap tuh...dan satu lagik aku musykil.....kawan aku tak pakai pakaian seragam hijau ala ala sudirman....sebab time tuh dia pakai baju t shirt spiderman dengan sarung bugis jer......

1. Anjing peliharaan melong-long (berteriak panjang bukan menggong-gong) tengah malam
bermakna, bahwa ada keluarga kita yang telah meninggal dunia sedang mengunjungi anda

3.Anjing peliharaan bersuara perlahan sambil kepala menunduk dan bulu-bulunya berdiri dimalam hari
bermakna, bahwa di dalam rumah kita sedang berkeliaran arwah orang tua pemilik rumah atau arwah majikan anjing tersebut.

4.Bayi dihinggapi kupu-kupu pada malam Jumat Kliwon
bermakna, bahwa arwah kakek sang bayi sedang mengunjungi

*** huh.. boleh ke org dah meninggal melawat?

5.Disarankan kepada anda bila sedang melewati pesimpangan empat pada jam 12 malam untuk berdehem "Ehem!" sebanyak 3 x.
bermakna, anda meminta izin lewat kepada mahluk halus penunggu jalan tersebut.

6.Disarankan kepada anda mengadakan syukuran sebelum mengisi rumah baru
bermakna, anda meminta izin kepada mahluk halus penunggu rumah.

*** nie lagi aaaa... kenapa lak manusia kena mintak izin? kalau stakat nak buat kenduri utk berkenalan ngan jiran2 x per aaa..

14Disarankan menempatkan/menaruh celana bekas kakek dibawah bantal bayi
karena mempunyai makna untuk melindungi bayi dari gangguan mistik makhluk halus

15.Disarankan untuk menggunakan darah anjing yang berbulu hitam
karena mempunyai kegunaan untuk menyembuhkan orang yang kesurupan mahluk halus

*** benda kotor mmg syaitan suka

16.Larangan mencabut alis mata pada malam Jumat Kliwon
karena akan meyebabkan datangnya mahluk halus yang bertubuh kecil biasa disebut tuyul

*** malam ke siang ke, mmg x leh

aku akan pastikan kalau aku nak buat corner baring kat simpang empat......aku akan berdehem dehem....

hah cam ni baru cargassssss hantu2 semua lagi2 porum2

silvermuse This user has been deleted
Originally posted by TAMAM at 26-6-2007 07:36 PM

kliwon tu kiraan bulan pakai kiraan asli Jawa.. diorang pun ade kiraan bulan diorang sendrik.. aku pun tak berapa paham kiraan bulan dia macam mane.. aku pon dah jadik Jawa murtad dah.. nama  ...

Akhirnya ada gak jwpn kliwon nih.thnx to org jawo nih kira kiraan dorg cam bulan Islam la ni....maklumat kt atas ni kira dari org jawo la

Follow Us
Originally posted by bzzts at 26-6-2007 09:52 PM
sebenarnya, makhluk halus sering dilihat dgn hujung mata (mata yg lalai).
selalunya bila kita tidak melihat (mata lalai), nampak bayangnya.
bila kita melihat (mata fokus), hilanglah kelibatnya.

yg  ni aku ada pengalaman time aku tgl kt Kondo Cyberia kt Cyberjaya tu slalu nmpk kt ujung2 mata.tp bila tgk balik dh xde

Originally posted by GRINDSAKHTANIC at 27-6-2007 02:41 AM

setuju.
benda nih selalu berlaku kat aku,tapi buat buat tak tau jer........tapi benda macam ni pernah berlaku tanpa lalai di depan mata aku....time tuh kat belakang rumah guru mengaji aku,time ...

aku kalo bab jumpa kawan ni yg aku mntk simpang malaikat.horror .kalo jumpa awek ok gak

abis ar thread nih..

aku pedulik apa....yang penting.....aku bawak kereta kat simpang empat...gerenti aku drift punyer.........

tanda2 yang harum alami.... kdari pengalaman sendirik.....
1. kerasukan... satu pagi dikejut untuk solat subuh.... mata dah bukak, memang sedar, tapi x leh kawal diri sendiri... hanya setelah sigoncangkan badan berkali2 baru buleh mengucap... org yang kejut tu adik... dia cakap, mata kak macam mata hantu, terbeliak masa aku kejut tadi... aku terkejut sanagt....

2. terasa ada benda mengekori... benda tu besar, dapat rasa tapi x nampak. memang konpom bukan perasaan semata-mata....

3. suasana rasa macam suram w/pun ditengah kemeriahan... dia punya feel laen ar....

itulah antara tanda yang boleh dikongsi.... alhamdulillah semua tu sudah berlalu... dan andai diberi pilihan, tawarkan 10 juta RM pon x sanggup untuk ku ulangi saat2 itu kembali... nauzubillahiminzaliq....

1. kerasukan... satu pagi dikejut untuk solat subuh.... mata dah bukak, memang sedar, tapi x leh kawal diri sendiri... hanya setelah sigoncangkan badan berkali2 baru buleh mengucap... org yang kejut tu adik... dia cakap, mata kak macam mata hantu, terbeliak masa aku kejut tadi... aku terkejut sanagt....

-------->mungkin masa tu sakit mata kot?

2. terasa ada benda mengekori... benda tu besar, dapat rasa tapi x nampak. memang konpom bukan perasaan semata-mata....

-------->mungkin ada orang besar nyorok kat blakang...

Reply #30 rose_liz's post

warna merah eh ni mesti setan lahanat nyer
aku penah nmpk warna kelabu nbesar glr badan dia tp bila tgk blk dh xde

Reply #32 harumanisz's post

wah ni harum btl2 kena rasuk ke horror glr

Reply #1 silvermuse's post

16.Larangan mencabut alis mata pada malam Jumat Kliwon
karena akan meyebabkan datangnya mahluk halus yang bertubuh kecil biasa disebut tuyul

Ni sebenarnye cara nak tengok antu.. lepas cabut 7 helai kene bace mentera.. pastu ble la nampak tuyul ke kuntilanak ker dll.. abiliti ni kekal sampai ade orang yang hilangkannya dengan mentera..

aku penah tanye kat tok guru aku, kalau cabut lebih ape jadi.. dia cakap ko cuba la.... tensen jer aku dengar..  sape tau pasal mende sila bagi tahu aku ape jadik kalau cabut lebih dari tujuh helai..

Reply #33 penpink's post

eh pen...lu buat lawak ke

Reply #33 penpink's post

Ni bukan kerasukan.. mase kita nak bangun tidor kadang-kadang roh terperangkan antara alam sedar & alam roh.. bile kat tengah-tengah ni la kite ble tengok dan dengar apa yang berlaku kat alam nyata dan kadang2 bleh nampak apa yang tak bleh tengok kat alam nyata...
Tu pasal sesetengah orang rasa macam dah bangun tapi tak bleh gerakkan badan. nak bercakap tersekat-sekat.. kadang-kadang nampak orang atau binatang tengah lalulalang kat dalam bilik.. kadang-kadang orang cakap kes macam ni sebagai "kena Tindih".. tapi dalam kes kene tindih biasanya mangsa akan nampak makhluk berbulu duduk atas mangsa..

Originally posted by pinguin at 26-6-2007 03:35 PM
tanada2 makluk halus ada dekat ada:

terasa ada benda merayap, kadang2 sakit --- ada semut merayap dan mgkin menggigit..

terasa gatal2 badan -- ada kuman, kutu atau makhluk2 halus lain di ba ...

nie makluk lain.........

Reply #37 silvermuse's post

huhuhu....saje jerk.....

Reply #38 Redxerr's post

kalo cmtu aku pnh rasa..tp xnmpk pn makhluk berbulu
kalo ada ble gk ajak lepak,sembang2 apsal dia nk aku

tread ni cm dh ff: je