CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Syd

Bangi - bandar makhluk halus

Ada sesiapa pernah menyewa flet/apartment I***** R** seksyen 7 tak? Kalau ada cer cita cer cita

haku pon duduk bangi jugakk..dari kecik smp besar..huhuuhuh

Intana Ria ke? Direct je aku tanye. Hehehe.

Family abg aku penah stay situ tak penah plak cite ape2. Ok je kot.
Kalau ada cite ape2 meh kongsi kongsi...

iols pun dok BBB gak seksyen 4 tambahan, kat sini makhluk halus x brp pasti tp antu kepala hitam tu byklah, pastu pandai lak merempit, bergaduh dan menyamun

Selama aku study kat UKM around 95-99, a few times gak aku dikacau dek benda2 yg freaky ni. Takpun, member2 aku yg experience.

Salah satu yg aku takleh lupa jadik waktu aku freshie, second semester. Tinggal kat Kamsis Ibrahim Yaakob, yg atas bukit tu. Hari2 mendaki, no wonder la berat aku time tu 44kg je. Cikeding! Ada sekali tu aku nak derma darah kat Pusanika, nurse tu bebel kat aku balik, sebab berat tak cukup.

Anyway, back to the story, waktu start second semester, aku kena demam panas disebabkan chicken pox. Kalau pikirkan memang tak larat, rasa nak balik KL time tu gak (rumah my parents). Tapi nak book lecturer punya pasal, aku kuatkan semangat pegi kuliah pagi tu. Menjelang tgh hari, demam aku makin teruk. So, sambil menggigil satu badan aku balik bilik. Panjat bukit lagi, nyaris pitam. Sampai bilik, aku baring dan terus tido, tak sedar apa. My room-mate org Kelantan, tak sampai2 lagi. (Pelik aku ngan dia ni, kelas dah start pun dia tak muncul lagi. Satu fakulti ngan aku lak tu.)

Afterwards, bila aku jaga, hari dah senja. Zuhur ke mana, Asar ke mana. Aku gi bilik air, satu org manusia pun takde. Aku je yg giler, berani gi bilik air yg terpencil senja2 rembang ni. Bukannya nak mandi sangat pun, sekadar celup2 sebab badan aku still menggigil. Air terasa sejuk ya amat! Tgh dlm shower stall, aku dengar suara riuh-rendah floor-mate aku dtg mandi. Aik! Tadi lengang je, skrg cam pesta air lak. Tak kisah la, ada gak teman aku.

Bila dah settle, aku kuar. Serta-merta senyap, takde bunyi suara, takde bunyi paip air mencurah. Mana sumer org pegi? Tadi cam pasar, skrg cam kubur. Oh, cuak giler aku time tu. Aku pecut ke bilik, tertinggal baldi kat belakang.

Sampai je bilik, Maghrib dah masuk so aku terus solat, walaupun badan terketar2 dek takut campur demam. Nasib baik baca ayat tak tunggang-langgang. Lama2 aku tenang sket.

Tp tak abis takat tu je. Tgh tahayat akhir, ujung mata aku ni ternampak satu benda putih samar2 duduk sebelah aku. Menyirap darah. Terkedu jap, sblm aku bagi salam. Bila ditoleh, benda tu dah takde. Suwei betul la menatang ni, time aku solat pun nak kacau!

Oleh kerana badan tak sihat, aku tak larat nak pikir pangjang. Naik atas katil dan tido balik. Baru je nak terlelap, aku dengar benda berkerincing nyaring kat telinga aku, yelah mcm bunyi kunci dilaga2kan. Makin lama bunyi tu makin kuat, sampai sakit kepala aku, punya la nyaring. Waktu tu aku dah kejang dah, sbb takut sgt. Nak gerak pun takleh, cam kena frozen. Nak baca ayat, bibir mcm digam.

So aku jerit Allahu Akbar dalam hati berulang2 kali. Time tu pulak mata ni gatal pi bukak, so nampak la benda putih samar2 tu lagi, berdiri tepi katil. Entah camne, panik tadi terus hilang. Aku lancar baca ayat kursi dan surah2 lazim dalam hati. Pelan2 bibir dan badan aku boleh gerak lps tu. Benda tu pun tah bila masa ghaib nya.

Tak tunggu dah, aku capai bantal dan pegi ketuk bilik depan, kata nak tumpang tido. Budak Johor dua org tu tak banyak soal, kasi je aku masuk. Kalau citer mlm2 ni pun, buat takut sumer orang buat pe kan?

Esok paginya baru aku citer. Diorang tak hairan pasal kejadian bilik air tu, sbb dah ramai kena rupanya. Yg pasal bunyi nyaring kat telinga aku tu lagi best. Nak tau apa diorang cakap?

“Oh, kau dah kena kacau ngan hantu kunci.”

Hantu kunci? Itu pun ada? Banyak benor jenis hantu dlm dunia ni ek? Tp aku tak begitu paham asal-usul hantu kunci ni, mungkin urban legend je kut. Yg pasti, aku dah terkena. Sampai skrg kalau terdengar bunyi gugus kunci, pasti meremang bulu roma aku.

Ada lagi kejadian aneh yg aku alami kat UKM ni. Nantilah aku citer, nak kena recover balik. Dah lama dah, lebih 10 thn.

Wassallam.

Reply 345# adromir

kamsisku juala!hehe...penat mendaki kt ctu kn...
tp xsilap aku skang dorang da construct tangga tepi bukit xyahla lagi mnonggeng mdaki bukit
nk balik bilik...aku duk kt ctu 1st year je.xde plak yg pelik2..cuma kdg2 nmpak babi utan brekreasi pinggir utan
dkt2 ngan ampaian....

adromir,ada lg cite lain kn?cite la lagi...best gak nk tau ni..

Follow Us
Reply 346# chicmushroom

Babi hutan? Bilik sorang member aku ni kat blok belakaaaaaang sekali, ngadap hutan. Ada satu hari, dia letak bungkusan lunch  atas meja, betul2 sebelah tingkap. Dia gi toliet jap. Bila balik ke bilik, ada beruk tgh sua tangan ikut tingkap dan dgn selambanya tarik lunch dia kuar. Tak makan member aku hari tu, sbb beruk dah kebas!

Reply 347# adromir

blok aku yg mula2 nmpak kalo naik bukit tu...dulu ms duk ctu ada shortcut nk turun bukit dpn blok akula..
tp lalu hutan2 sketla...
aku duk tingkat 2,kt bilik aku tepi tingkap..selalu ada burung gembala kerbau yg da botak lepak..
aku n rumet selalu bg roti kt dia...hehe..

ooo..baghu aku tau citer kat simpang sains nuklear tuh...meh aku citer mende kat bgnan kejut plaks.. ...
honeybee1802 Post at 11-8-2007 16:07

fak kejut eh? aku dulu budak kejut. aku ada sorg lecturer geoteknik, die memang tak mo wat kelas tambahan malam-malam. takut hantu. kitorg satu kuliah gelak, mcm comel jek cakap mcm tu

die pun citer la, dulu die penah wat kuliah kt dk 1, yg sebelah kafe ngadap tasik tu, malam-malam.  dalam ramai-ramai kt dewan kuliah tu, terdengar suara baby nangis kt luar bilik kuliah. mmg terdiam suma org...sape nk bawak baby malam-malam buta ni oiii.....

aku dulu duk kt kamsis burhanuddin helmi. byk kenangan wooo sbb 4 thn aku kt kamsis ni. alhamdulillah aku tak penah la ternampak hantu-hantu kt ukm.  padahal ada sorg kakak senior ni penah cite kbh ni antara kamsis terangker kt ukm. errr aku rasa suma kamsis kt ukm ni angker...

anyway, thn kedua aku dpt masuk flatlet, yg sorg dpt sebijik bilik tu. flatlet 2 tingkat, satu tingkat ada 8 org. suma skali 16org.  first night aku pindah situ, rupe2nye bilik tu seblm ni dihuni oleh org kristian. banyak gak pelekat2 berunsur ketuhanan die tampal kt bilik tu.  first night kt situ, bilik aku tingkat ke2, ngadap satu laluan atas bukit. ntah camne mlm tu aku terbangun sbb ada sekump anjing duk nyalak kt laluan tu, betul2 ngadap tingkap bilik aku....

3rd year, flatlet aku kene pukau. satu bilik kene masuk, bilik sebelah aku je.  dan pagi tu suma org tak bangun subuh

4th year, aku bangun pkl 3 pg nak solat isyak. hehehe sila jangan ikut perangai sy ye. dah bangun tu, aku gi toilet dulu. aku terdengar pintu sebelah kubikle aku mcm ade org masuk. i finished my business, terus gi singki nk amek wudhu. dah basuh kaki kiri kali ke3, aku terdengar org td flush toilet, hati aku rs tak sedap n terus aku berlari masuk ke bilik aku. nsb baikla bilik aku btul2 sebelah toilet.  yg aku berdebar tu kan, aku duk tunggu la dlm bilik, pagi-pagi yg sunyi senyap tu, tp aku tak dengar bunyi org kuar dr toilet pun.  takde bunyi kelepek kelepek selipar basah.  mustahil tak dgr sbb bilik aku sebelah toilet, nk turun tangga kene lalu bilik aku dulu.  smpi skrang, aku bersyukur sgt i trust my instinct, kalau tak ntah hape2 la aku yg ternampak malam tu...