CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Syd

Bangi - bandar makhluk halus

citer la lagi pasal bbb....

Salam untuk geng...

BBB atau lebih tepat UKM....Awal Tahun 90an dulu...sebelum UKM berkembang, tak macam sekarang

Masa aku study dulu, Kamsis Ibrahim Yaakub (E) dengan Kamsis D Burhanuddin Helmi memang banyak kes...

Kamsis E (kamsis aku dari 1st sampai 4th year), blok K15C kalau tak salah aku, bilik yang hujung, saja aje biar kosong..takdak orang berani duduk atau setinggan kat bilik kelamin tu...

Kejadian yang jadik kat aku masa 1st year, lepak ngan member sambil basuh motor memalam kat blok K15C tu, takdak angin apa-apa, tetiba pintu bilik tu terbuka, lepas tu tertutup sendirik....Padahal bilik tu memang berkunci beb.....

Nanti ada masa, aku cerita pulak kes roundabout depan Masjid UKM, selekoh depan Kamsis D dan selekoh lap tak jauh dari Bangunan sains Nuklear UKM tu...

Rate

1

Ok sambung skit....

Masa aku student dulu, memalam lepas study (kononnya) memang biasa dalam pukul 1 pagi ke 2 pagi lepak BBB, pekebna teh tarik ke hapa ke...Tapi tempak lepak kitorang zaman dulu tu, aku pergi last month, dah tak meriah langsung macam dulu nampaknya....

Ok back to the story, kami pun lepak lah sampai pukul 2.30 pagi, kemudian balik..On the way balik, ada seorang member aku yang jugak ride motor, tetiba berhenti di roundabout depan masjid UKM tu...Kami pun ikut stop sama, ingat member habih minyak ke hapa...Rupanya mamat ni interested nak petik bunga yang memang nampak berkembang baik malam tu kat tengah round about...Kami ramai-ramai sound, jangan buat hal ambil bunga tengah-tengah malam ni...tapi mamat ni insist jugak nak ambik...Dan diapun amik bawak balik...

Besok nya, nak jadi kes, mamat ni demam...Malam tu, bila kami pergi sesaje jalan ke biliknya, memang terbau bau harum semacam aje....Bau apa ntah, kami pun tak tahu...Bila tanya mamat ni yang tengah demam tu, dalam keadaan terketar-ketar, dia kata "Ada Benda datang suruh aku pulang kan balik bunga yang aku amik malam tadi...Ketukkk ikut tingkap, wa cakap lu...."

Rate

1

ni ada satu lagi citer aku baru teringat.. ni kisah kat rumah tetamu Ungku Omar.. yang atas bukit tu, sebelah burhan.. aku masa satu hari tu ada hal so terpaksa stay kat situ. dapat bilik besar (bilik sorang nyer dah ada orang booking).. so duduk la aku kat bilik besar tu sorang2.. memula takde rasa apa la.. sudah tu malam2 aku tengok TV.. tetiba nampak katak kat tepi katil.. alamak. camner nih.. geli la plaks.. aku nekad nak pegang je katak tu dengan plastik dan buang ikut tingkap.. aku follow la katak tu nak tangkap.. tetiba katak tu lompat belakang tong sampah kecil kat tepi katil.. aku pun pergi la kat tong tu.. sekali alih tong tu, takde pun katak tu.. dah hilang.. dalam tong sampah tu takde isi pun, puas aku tonggang takde pun kataknye.. sampai sekarang misteri katak tu ntah ke mana pegi taktau aku..

tapi seperti biasa, walau misteri menyelubungi, tido tetap tido..

apapun bilik yang aku stay tu kat lantai ada carpet kain la.. dan carpet tu macam basah2 sket, so membuatkan bilik tu lembab, sejuk je.. agaknye tu pasal ada katak kot.. pandai je aku.. masalahnya mana katak tu pergi.. takkan tembus lalu dinding kot.. dan kes ni aku pasti aku memang belom tido.. aku tengah tengok TV masa tu..

ada banyak gak hal seram member2 aku citer masa stay kat burhan dulu. tapi aku dah lupa banyak..

[ Last edited by  iey_iyda at 7-8-2007 12:26 PM ]

Rate

1

Reply #24 mr42's post

mak oii bunga apa tu? bunga yang kembang waktu malam setau aku bunga harum sundal malam je macam dalam filem tu..

Follow Us
bunga bakawali kembang tgh malam kan?

meletup bdentum gitu

Reply #27 Syd's post

oo ye ke syd.. tataw lak.. bunga sundal malam pun aku tak pernah jumpa.. teringin gak nak tengok dia kembang malam2 sambil keluarkan bau wangi, tapi cam tak berani je aku..

Salam dari aku...

Ieyda...katak tu lari tak hengat kot tengok ko???

Anyway. kejadian yang betul-betul depan mata aku, seorang student mati eksiden kat selekoh betul-betul antara Banguann Sains hayat dengan sains Nuklear tu...Dengar cerita, amik lap, lepas tu tak lepas, terbabas dan langsung terlanggar tiang letrik kat selekoh tu...Kepala hancur...Masa tu, masuk kawasan U memang tak perlu pakai helmet...Pakguard ngan Polis kutip otak bersepai kat atas jalan tuu bebbbb...Ngeri kalau aku nak recaptured semula tragedi tu...

2 minggu lepas kejadian tu, member aku pulak eksiden kat tempat yang sama waktu maghrib balik dari library TSL...Nasib baik calar sikit aje, dan sempat dapat mengelak tiang elektrik tu...Ikut cerita dia, tengah ambik selekoh, tetiba ada bayangan orang melintas antara bangunan tu dengan kawasan paya Taman Pakis Sains Hayat tu...Nak mengelak punya pasal, last-last eksiden...baiki motor Panther dia pun dah dekat 1000 dah...

bestnyer citer korang...citer la lagi

Reply #29 mr42's post

hampehs nyer katak.. yang aku pelik camner aku boleh menten tido lepas tu walaupun masih tak jumpa katak tu di mana-mana..

kejadian mostly area antara roundabout tangga belakang burhan, burhan, kUO, ibrahim yaakob, dan ke atas.. ibrahim yaakob pun banyak gak dengar citer.. tapi aku pun lupa..

citer pasal moto, aku pernah la eksiden moto tapi kat depan ruang legar dewan serbaguna.. hehe. takde antu mana kaco pun, aku je tengah belajar bawak motor, tertekan minyak lebih.. terus masuk longkang.. tak cedera, cuma bengkok je moto member.. member aku plak yg naik hantu..

[ Last edited by  iey_iyda at 7-8-2007 11:17 PM ]

Reply #28 iey_iyda's post

tapi tgk citer susuk

katanya bunga bakawali nih

susah nak jupe

masuk dlm hutan bagai

bunga bakawali nih berdentum tgh malam
bau nya wangi

kata orang

bakawali

cantiknyaaaaa

Reply #29 mr42's post

uiks...

selekoh kat sains nuklear tu memang maut pun...malam2 pun besh je amik selekoh...

ni yang jadi gerun sikit ni kalau lalu situ malam2..yelah, bukannya boleh patah balik pun kalau dah lalu situ..kena lah ikut situ jugak..

nasib baik masa join pesta konvo dulu takde encounter apa - apa yang mistik nih..masa tu lagi la, selamba je balik bilik kat dato' pukul 3,4 pagi sorang2..member yang lain semua duduk kolej lain..

rasanya jalan yang menghubungkan kolej ibrahim yaakob dgn kolej pendita za'ba(kolej yg agak baru) tu lagi la seram..berbukit2 pastu bila malam memang gelap bangat...kiri kanan hutan jer..memang haku bawak laju2 kalau ikut situ..

Reply #34 Syd's post

a ah memang cantik.. aku 1st time tengok nih..

Originally posted by nauze at 7-8-2007 10:07 PM
uiks...

selekoh kat sains nuklear tu memang maut pun...malam2 pun besh je amik selekoh...

ni yang jadi gerun sikit ni kalau lalu situ malam2..yelah, bukannya boleh patah balik pun kalau  ...

aku suka kat selekoh depan sains nuklear tuh...boleh buat corner baring tak pun drifting kat sitewww........tapi awas....jaga jaga kat bangunan dekat dengan korner tuh......bangunan tuh ada tenaga nuklear...

Bandar Baru Bangi ada satu penempatan yang  baru kalau dibandingkan dengan pekan di sekelilingnya. Peneroka pertama kebanyakan terdiri dari intelek-intelek Melayu yang munkin ada kaitan dengan Universiti setempat. Taman semayian ilmu progressive dan minda. Di sini saya lihat timbul satu paradox. Dua situasi yang bersedudukan tapi nyata bercanggah. Ramai para ilmuan disitu dan on the other hand ramai pengamal shamanism (paranormal, dukun hantu dan pelesit dan bomoh dan tah apa2 lagi). This is a gross failure yang nyata. Saya sering mendengar kaum keluarga kesana kerana tujuan mencari sembuh penyakit dengan cara  yang pelik-pelik.
Saya akui makhluk tertentu itu ujud (jin dan setan) dimana-mana. Tapi benda ini tidak berupaya memanifestasi benda (philosophically speaking as being) cara fisikal. Taraf mereka amat rendah dari manusia. Yang kita nampak cuma satu permainan otak yang lemah. Jasad dipinjam kerana kita kurangn beriman contohnya  hysteria di kalangan wanita yang lemah.. Ahlli sufi pernah mengatakan Setan yang paling besar adalah dalam jiwa kita (hasad dengki atau evil feelings). Our greatest challange as human being is to rid off this Setan. You can do it if you have the strong will dan bertakwa pada Allah. Sila lihat ayat 45 dalam surah Al-Nisa.

Reply #37 GRINDSAKHTANIC's post

try ar kornar baring maut cecah telinga kat situ...

kalau masuk dalam tempat yang ada nuklear pun bagus jugak...

kot2 boleh jadi mutant ker..

Originally posted by mr42 at 7-8-2007 11:29
Ok sambung skit....

Masa aku student dulu, memalam lepas study (kononnya) memang biasa dalam pukul 1 pagi ke 2 pagi lepak BBB, pekebna teh tarik ke hapa ke...Tapi tempak lepak kitorang zaman ...

Ha ..ha..ha ..Padan muka dier...