CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: sepaileman

[merge]Pocong - Latest: pocong air terjun kanching by ismiulamraja

Originally posted by ducati7 at 17-8-2007 02:30 PM
pocong nih kan kalu dia nak kejar kite...dia guna taktik guling2...bila kita berhenti dia berdiri tegak balik.....seram siot..........

ko penah jumpe ekkk??

Originally posted by fariepari at 20-8-2007 08:24 AM

ko penah jumpe ekkk??

tak pernah.....nih pun atuk aku yang citer ....

ader yg kata...pocong ni leh melompat setinggi pokok kelapa...bior benor???

pasal guling2 tu arwah atuk kita pun cakap yang sama...

Tipu la ni.. cam tak real aje video tu...

tp org ckp ni masa menara rebung x siap lg kn..aku xtaula real ke x..tp kat menara rebung ni mmg ade gak benda2 yg xbrape best.aku 1 of da staff gak.kdg2 adelawat smayang hajat kat menara ni sbb ade gak mende2 xelok ni..kalo kat tingkat atas cam sunyi jekk..

Follow Us

yang ni? jumpa masa belek2 tadi..

Pocong
Hantu yang berbungkus macam lepat pisang baru masak ni memang mudah cari kelemahannya. Kita hanya perlu bukak tali pengikat di atas kepalanya dan tarik kain balutannya. Sudah tentu dia akan berasa malu rana dia tidak pakai apa apa pun, selain kain kapan pembungkusnya tu.

Originally posted by kroit92 at 22-8-2007 05:19 PM
Pocong
Hantu yang berbungkus macam lepat pisang baru masak ni memang mudah cari kelemahannya. Kita hanya perlu bukak tali pengikat di atas kepalanya dan tarik kain balutannya. Sudah tentu dia ak ...

uishh ko biar betol kroit.kalo aku sure xsempatnye nk bukak pengikat tali kat kepala dia tuh..aku blah teros..xberani woo

apsal aku rasa lawak plak,xder rasa takot pun

Reply #69 nmslove's post

apa nak ditakutkan..diorang mana leh sentuh manusia lain lah kalau itu jin..Allah sentiasa dengan kita dan Allah sentiasa melihat dan mendegar kita..Allah Yang Maha Esa..

tapi aku takot gak..ngee..

Reply #70 zanna4eva's post

cuba check hati ngko and otak skali, ader wayar putuih kot..

kat tempat kroit, orang ngah baca tahlil kat tingkat bawah, mende tu melompat2 kat tingkat atas(kuarters)..kuang hajau..

aku rasa bilik yg pocong tuh macam kat bilik AHU jerks...biasa bilik nieh technician jer bleh masuk...aku dgr pocong yg betul mmg berguling2...seram beb..

Reply #74 remizati's post

a'ah..dia kejar berguling2..kawan kroit kena..tengah bawak moto memalam, nak gi kedai..jalan tu sunyi jek..then tengok side mirror..benda tu kejar..laju giler..guling2 macam tenggiling..(tak pening ke?)
pecut..sampai simpang 4, ilang..

Originally posted by kroit92 at 22-8-2007 10:20 PM
apa nak ditakutkan..diorang mana leh sentuh manusia lain lah kalau itu jin..Allah sentiasa dengan kita dan Allah sentiasa melihat dan mendegar kita..Allah Yang Maha Esa..

tapi aku takot gak..n ...

mmg la Allah sntiasa ngn kite..tp kalo da dpan mate tu ayyakkk wa xtau le mgigil siottt tp pocong ni guling2 je ke?xlompat toing2 ke??

Reply #76 nmslove's post

sama ar lompat toing2 and guling tenggiling..

tengok video ni teringat satu kisah sekitar 2001-2002 dekat tempat kerja aku, [IPTA di Lembah Kelang]. One of the CCTV dalam makmal komputer dapat capture pocong real. Aku dpt tgk pun dari salah seorang pegawai security yg baik dgn aku,sampai skrg ni video tu still disimpan dgn ketat di office security. In fact video tu telah ditunjukkan kepada semua big boss di tempat kerja aku, tak tau la apa sebabnya, maybe by request kot..

tapi video tu mmg real, and that lab dekat je dgn department aku... actually lab tu baru dibuka so diorang nak test sistem cctv yang baru dibeli ni. every day diorang akan review la becoz cctv ni kira canggih,kalau ada pergerakan baru dia rakam.Mat salleh yg bertugas jaga cctv ni ketika trial period pun review la footage last night tu dgn 2-3 org pegawai keselamatan and masa ni footage tu menunjukkan kotak kotak  pc dlm lab tu tiba tiba bergoyang sebelum satu cahaya [mcm meteor pun ada] menembusi bumbung terus ke lantai.. so bila diorang replay slow mo,nampak la ada kepala pocong dalam cahaya tadi tu.. until now footage ni remains a secret dkt tempat aku,aku pun dpt tgk sebab aku baik dgn satu pegawai keselamatan ni, dia ada print out still image footage tu tapi bila aku ngecek nak fotostat dia tak bagi.. lantak la..yg penting aku dah tgk,, so conclusionnya, video pocong menara rebung ni nampak berbeza dgn video pocong cctv tempat aku... berbeza dari tingkahlaku pocong..

[ Last edited by  metalacademic at 24-8-2007 12:32 AM ]

Originally posted by dafina at 16-8-2007 02:36 PM
nie pengalaman aku sendiri...9 thn lalu time aku form 5, pas spm ada lah robongan g kelantan....kami ikut jalan gerik-jeli coz kami dr ipoh...gerak malam n sampai jeli time tu dekat2 subuh lah gak...aku ingat lagi, bas tu berenti tuk tunggu solat subuh, so aku g lah toilet kat tempat berenti tu...x salah aku tempat tu mcm restoran la...tp area kampung...aku pun x perasan sgt coz pg lg n gelap...so aku yg bz body nie lepas melepas, dok intai la lubang angin kat atas toilet tu (mcm tingkap la) tetiba aku nampak betul2 berdirinya seorang pocong kat sebelah pokok...rasanya x lah jauh sgt dr toilet tu coz aku nampak ngan jelasnya....apa lagi, berdesup aku lari naik bas....aku citer kat mak aku, mak aku pun tak jd g toilet tu...lps kejadian tu, aku x berani lg duk intai belakang mana2 toilet dah....

Originally posted by me_shhiza at 20-8-2007 04:42 PM
pasal guling2 tu arwah atuk kita pun cakap yang sama...

mak kita pon penah bgtau cengitu