CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 62817|Reply: 456

ditindih...?

asalamualaikum....
tira sekadar nak bertanya pendapat semua tntg rasa ditindih semasa tidur ni...
ok...start drjh 5 tira dh ada rsa kne tindih masa tidur ni...kna tindih x kira masa...siang pagi malam...tempat pun..mana2 je....bila kne tu,rsa seksa sangat...mgkn ade forumers lain yg ada mengalami sama perkara ni...setiap kali rasa letih...uzur...pasti kna...kdg2 masa dh suci pun kna gak...ble dh ngantuk,mata ni khayal je nak lelap tira akan rasa kepala ni seolah2 terapung...ringan je...pastu mesti kna...kadang tu lum nyenyak lagi,tutup je mata terus kna..tira jgk akan dapat rsakan yg tira akan kne tindih bila nak lelap...seolah2 dpt rsa kehadiran bnda tu..
ada masa tu,tira baring sekejap kat kusyen ruang tamu..masa tu kakak tira n kawan die tgh borak kat meja makan....tira lelap skjp,then kne tindih...masa tu tira cuba jerit nk mntak tlg diorang grak n kjutkan tira...tapi takleh...suara yg keluar seolah2 mcm mndesah or mengerang..itu yg kakak tira dgr....mmg kne usaha sndiri,guna kudrat n tenaga yg ada untuk lawan balik...masa kna tindih tu nak grak kan bibir pun tak mmpu...t`ketar2...mmg selama kna tindih ni x prnah nmpak yg bkn2... cuma sekali tu,x tau lah cuma khayalan je atau pun ape...tira dh lelap....then kne tindih,dlm masa yg sama dgr suara lelaki n prmpuan mndesah n mnderam mcm bunyi anjing gram nk terkam mngsa die....lagi plk tu,nmpak something sebelah tira mcm...susuk tubuh orang...gelap...n mata die....eeyyyyy....seram sgt nak pndg... alhamdulillah x lama lpstu adik kjutkan tira sbb die perasan tira dh lain macam...adik tira blh tau keadaan tira klau dh kne tindih...
persoalannya......apekah yg tira alami ni suatu gangguan dari saraf yg menyebabkan tira x dpt nak m`gerakkan bdn....ataupun mmg rsa kna tindih ni disebabkan oleh gngguan "bnda" tu..? klau YA,apekah itu...?ade sapa2 x yg blh bg pndapat..?

[ Last edited by  naQi-tiRa at 16-8-2007 01:39 PM ]

Rate

1

sebelum tidur...biasakan baca ayat kursi.....insyaallah takder ape ape...

cuma nak tau...yg tira alami tu ape...mmg...amalkan jgk baca yassin...surah al fatihah...3 Qul...but..nk tau lah kan..ape tu...cuma gngguan saraf atau pun that thing?that`s all my question..tq..

[ Last edited by  naQi-tiRa at 16-8-2007 01:40 PM ]

teringin gak nak kena tindih ,asik menindih jer ni.....

sori...ada something yang tak kena....somewhere....cubalah amalkan ayat2 pendinding kalau tak berjaya,boleh ikhtiar cara lain....jumpalah ahli ugama seperti imam atau ustaz....mintak diorg buatkan solat hajat...

Originally posted by DewaSeks at 16-8-2007 03:10 PM
teringin gak nak kena tindih ,asik menindih jer ni.....

sori...ada something yang tak kena....somewhere....cubalah amalkan ayat2 pendinding kalau tak berjaya,boleh ikhtiar cara lain....jumpa ...

betul tu..aku sokong....

kdg2..bdn letih..rs mcm ditindih..bg aku la..tu sume ilusi kita jerr..otak dh letih
kita rs ditindih..ape2 pun sblm tdo baca la doa2 yg sepatutnya

Follow Us
Selalunya kalau terdengar suara mendengus tu confirm gangguan halus.  Dia akan ganggu masa kita telayang baru2 nak tertidur.  Mungkin gangguan dari dalam diri kena pegi chek dengan orang yang tau.

Lain kali kalau terkena macam tu jangan dilawan, kalau susah nak keluarkan suara tu biarkan aja sekejap dia kan lepas balik.  Tujuan dia menganggu tak bagi kita tidur tu.

Reply #7 kupia's post

tapi kalau x lawan....mmg x blh bgn lngsung agaknya...sbb prnh jgk biarkan....tapi x lepas jgk...sampai kdg tu,tgh kna camtu tira b`zikir...sebut nama Allah...lagi kuat kna tindih...nak menguji iman agaknya..

bila kna tu kan...rasa bosan sgt..rasa nak marah2 pun ade...letih tau..yg lain2 ada pnah kna x?mcmana plk ya...?

Reply #8 naQi-tiRa's post

Maksud saya selalunya bila time kena tindih tindih kita akan rasa tak boleh nak bergerak dan suara pun tersekat susah nak lepas, masa ni jangan cuba meronta ronta melawan, diamkan sementara aja.  Kalau kita cuba melawan lambat dia lepaskan kita, kalau pura2 diam dia akan lepaskan terus.  Bila dah boleh membaca dengan lancar tu barulah baca apa yang patut.  Kalau kita cuba melawan orang lain yang sedar dia dengar suara kita bunyi macam mengerang gitu, pesan dengan sesiapa kalau terdengar macam tu cepat cepat bangunkan dengan menggoyangkan ibu jari kaki orang yang kena...

Reply #10 kupia's post

owh...mcm gitu ya...finally...thanx kupia..

hm....

harum kalau kene tindih, telinga mesti berdesing......

mosykil gak.....

pernah sekali masa sakit dulu.... bila amalkan ayat waila hukum (albaqarah 163) dan niatkan apa yang patut,... malam tu teruk kene tindih....siap nampak lagi mende tu marah2 kat harum..... masa x boleh buat apa apa, harum takbir sekuat hati....
kemudian nampak cahaya putih macam petir, benda  tu pon ilang....

demi Allah, itulah pengalaman pertama harum berdepan/bersua dengan makhluk tu

byk gak exp. kena tindih ni.. esp. masa study dulu.
asal nak lelap je kena tindih.. kkdg rasa die pijak kepala.. kaki punye la besar.. berbulu lak tu..
yg best, klau kite ada wuduk ke sblum tido tu.. bule dgr n rasa cam die marah2 kite lak.
klau kite tgh baca ayat masa kena tindih tu die pun sibuk2 baca.. siap bule gelak2 kan kite lak klau kite tersalah baca..

wallahualam.. x tau la.. mainan diri atau mmg benda2 tu..

tp dr exp. mmg real.. kkdg tu rasa nak marah2 kat benda tu balik.. mengaco jer org nak tido.. letih la...

Originally posted by naQi-tiRa at 16-8-2007 09:58 AM
asalamualaikum....
tira sekadar nak bertanya pendapat semua tntg rasa ditindih semasa tidur ni...
ok...start drjh 5 tira dh ada rsa kne tindih masa tidur ni...kna tindih x kira masa...siang pag ...

ko tidor terlentang  atau meniarap....selalu orang yang tidur(terlentang & meniarap) macam nih memang senang kena tindih...elakkan dari tidor macam tu atau ko letak bantal atas dada....baca ayat kursi sebelum tidor...nanti ok kot...

Originally posted by ducati7 at 17-8-2007 02:39 PM

ko tidor terlentang  atau meniarap....selalu orang yang tidur(terlentang & meniarap) macam nih memang senang kena tindih...elakkan dari tidor macam tu atau ko letak bantal atas dada....baca ...

hahha ducati..
from my exp. la.. tido la camner pun.. die tetap try tindih.. even da letak bantal kat dada or tido mengiring... berkali2 ulang baca ayat qursi..

saya plak kekadang jer kena bende camni terutama bila masa uzur(period),

bila kena himpit tu x ley nk bernafas dan bergerak,ader sekali tu saya lawan dgn baca ayat kursi dalam

hati,lepas tu badan jadi ringan dan macam ader benda berangin kat sebelah...lepas tu saya marah kat

suami saya apsal x pedulikan jeritan saya tadi. dia kata x dgr aper2 pon...padahal saya rasa saya jerit

sikit punya kuat...

pada pengamatan aku la bende ni kaco pabila kita x ley sembahyang dan lemah semangat..

bende tu mesti kacau time 2 jer

Originally posted by lily_kama at 17-8-2007 03:45 PM

hahha ducati..
from my exp. la.. tido la camner pun.. die tetap try tindih.. even da letak bantal kat dada or tido mengiring... berkali2 ulang baca ayat qursi..

ye ke....nih atuk aku punye petua la....aku pun tak tahulah sbb belum pernah lagi kena tindih nih.....maybe hantu tu suke ko kot.... tu yang asyik nak tindih jer....wakakakakakakaka....

Maksud saya selalunya bila time kena tindih tindih kita akan rasa takboleh nak bergerak dan suara pun tersekat susah nak lepas, masa nijangan cuba meronta ronta melawan.

pernah gak rasa macam tuh....
rasa nak tercabot tekak ni dok panggei semua urang tapi semua tak dengor
immedietly teringat surah2 & baca terus ilang. berpeluhpeluh adakala masa tuh

Originally posted by ducati7 at 18-8-2007 09:21 AM

ye ke....nih atuk aku punye petua la....aku pun tak tahulah sbb belum pernah lagi kena tindih nih.....maybe hantu tu suke ko kot.... tu yang asyik nak tindih jer....wakakakakakakaka....

tu dulu la.. skang da xde.. die da x suka kat aku kot..

ahakss... haku da byk kali kne tindih2 nih
tp aku selalu wat camni.. tidur terlentang n tdk menundukkn kepala.. sbb bila menunduk maka nafas susah nk keluar masuk
tp kadang2 tu tk yah tunggu org kejutkan pon bleh.. org lalu lalang kt seblah kita pon jadi gakk.. bunyi org ckp2 ke..
ade org ckp.. kita x leh brgerak disebabkn saraf.. dan kne tindih tu.. cuma perasaan jerk.. kita berfikir yg bukan2 bila kne camtu..
kalo haku.. haku fikir baek2 jerk.. haku fikir time tu haku memerlukan tido.. bdn takmo kasi bgn sbb dia nk rehat