CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 2948|Reply: 15

Peragut kt area sri gombak

huhhuhu....

smlm aku g umah kwn aku kt area sri gombak... aku ngn tunang aku naik kete...
mase lalu sblah masjid kt dpn tasik tuh, ade la sebijik moto 125z wane biru...no plat wpy 1163... ade 2 org, penunggang ngn pembonceng...

mase tuh kitorg kt blakang diorg.... kitorg xamek port sgt la....
then pembonceng die cm kelam kabut dok switch off 1 henset sabun tuh... pastu driver die cm gelabah pandang2 blakang... kitorg pn cm suspicious la...
lg suspicious sbb driver die siap pegang satu tools cm screw driver tuh... die dok tunjuk2 blakang....

aku ngn tunang aku cm pelik jugak... aku bisik kt tunang aku, tunang aku bisik kt aku.... kitorg xbuat any sudden movement pn.. sbb takut diorg prasan yg kitorg dh prasan diorg tuh peragut...

tp itu just tanggapan awal aku ngn tunang aku jek... sbb berdasarkan perilaku die mmg cm org bru lepas meragut.... then lps bebetul smpai simpang dpn tasik tuh diorg U turn... mungkin diorg spot another victim....

kitorg pn teruskan perjalanan.... g amek member kitorg... mase nk keluar blk ke gombak, kitorg nampak moto tu lg... tp die cm kelam kabut masuk simpang... kt dpn sket, ade nampak bdk pompuan naik skuter dh tersungkur kt tepi jln...

kitorg dh target dh mesti bdk tu dh kene ragut ngn mamat naik moto td...
kitorg benti tepi kejap sbb nk tgk keadaan bdk tuh... mmg btul mamat moto biru tuh try nk ragut die...

kitorg pandang blakang tgk diorg nk dtg blk... mungkin yg 1st try xberjaya, diorg nk try second attempt... tunang aku pusing kete try nk kejar moto tuh....

kebetulan kt ctu ade kete polis, moto tu masuk simpang bebetul dpn kete polis tuh... kitorg ingt nk mintak polis tu kejar jugak... tp tgk kete polis tuh menonong jek blah... huhu...

cri punye cri mmg dh xjumpe dh mamat tuh... kt dlm kwsn perumahan, mmg senang diorg nk meloloskan diri....

kitorg blk kt tmpt bdk pompuan tuh, suh die blk jek la... kang tgu kt ctu mamat tu dtg blk...
cm siot jek mamat mamat tuh.... xde keje lain nk buat... yg buat keje tuh org kite, yg jd mangsa pn org kite gak....

kate kwn kitorg, kt sane byk kes cmni... bebdk pit xde duit nk bli dadah, g ragut org....

xbaik btul die buat cmtu... yg buat mende tu plak org memude jugak.... cmner la org laki nk penuhi kuota msuk ipta klu rmai yg cmni...

Rate

1

ngerinya..
farie pun bwk skuter gak..beg tgn masuk dlm bonet..mana la tau kot malang tak berbau..

tu kalau report balai pun tah2 x dpt dh motor tu..sure motor curi atau plet palsu

ko dah report polis ke belum...????   

Reply #2 fariepari's post

bdk pompuan tuh ckp mamat2 tuh dh seluk kocek die dh... mungkin die letak hp kt dlm kocek kot... lg pn stail bdk tuh cm nk g kedai dkt2 ctu jek....

tu la... klu sesape pompuan yg naik moto tuh, elok2 la ngn bebrg berharga... klu yg bkn naik skuter tuh (klu skuter kn ade bonet kt bwk montot tuh kn), buh la bonet kt blakang moto tuh... xmahal pn ... 50 lebey dh bleh dpt...

jgn bg peluang langsung diorg nk ragut kite....

Reply #3 mamia's post

bdk tuh dh repot based on no plat yg kitorg nampak... tp tatau la polis leh buat tindakan ape sbb diorg x smpat ragut pape lg...

memang tak boleh nak bendung peragut, perompak, penyamun. ini semua disebb kan kesempitan hidup yg dalam kegawatan sekarng ini, dan org yg bertindak tanpa menggunakan akal fikiran yg waras...

Follow Us
memang lee.... kalo diorang boleh berfikiran waras takkan le diorang sanggup buat kerje tu !!

anak sape le depa tu ?? :@

:@  nanti aku skodeng diorang, mesti buat lagi tu...

bahaya tol....

Reply #8 rdzaccess's post

kompem buat lg... gaye diorg tuh cm biase buat keje tu kt area tuh.... huhuhu

mak kwn aku pon pnh kena ragut kt sri gombak tuh. mmg black area ek?

kalu aku nampak........................!!! mampus aku redah dgn keta......!!! lahabau punya peragut.....!!! :@

kadang2 no plat tipu punyer...pakai moto curi laa...
sebab aku penha kawan aku sendiri kena ragut kat PD dlu...
seram sejuk aku...
buat sorg je...then dia leh tutp pakai stiker P...
lagi kurang ajorr...
polis da dtect, memang org yg same..

aku rase, yg jadik kat seri gombak nih slalu org yg same lerr...
should be police do sumthing laa...
tapi tak tau laa polis kl nih do sumthing ke tak bout thismatter...

huhhuhu....

smlm aku g umah kwn aku kt area sri gombak... aku ngn tunang aku naik kete...
mase l ...
reewanie Post at 23-8-2007 10:30 AM

hemm kaw umh mak aku...sgtlah familiarnya dgn ragut meragut nih...kat mana2 tmpt pun sebenarnya bkn kat sri gombak je tapi yg aku tau jelah aku ckp.padahal kaw kat sana xsunyi pun...masih jugak boleh nak buat dajal.pakcik aku dtg umh mak aku naik motor parking dpn umh.alih2 kuar umh tgk2 motor dah xde.sian dia..xpasal2 motor hilang sbb dtg umh mak aku.

rasa x selamat je malaysia ni skrg..kat rmh or kat luar rmh sama je..jadinya dah mcm kemestian setiap taman tu kena ada guard skrg ni sbb nya penjenayah yg berleluasa la ni..polis pn tgk mcm dh xleh control dah sbb dh byk sgt agaknya...

kbnyakan peragut2 ni mat pit, tu yg dorg berani nk meragut..

peragut ni bkn kira kawasan..
mn tpt ader peluang..
mmg kira jd ajer..
peragut skrg lg advance..
naik kereta pon blh cuba meragut jugak..

midar penah kena..peragut naik kereta..
masuk dr arah bertentangan...
kwn dia yg duduk kt seat blakang..
dh kuar separuh badan melalui tingkap...
alhamdulillah.. sib baik tgn kuat pegang handbag..
cubaan diaorg x berjaya...