CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: falcon_9009

ALAM PERWIRA - Pict start at 6th page ..

aku suka watak ifrit utama(ji kao)

kool gile....

nih ada brapa kerat je cita
http://anip.homeunix.com/manga/?path=melayu/

Originally posted by kambingrider at 16-12-2007 12:21 PM
aku rasa aku ada crita nih tapi tak complete skang nih tah mana gi ntah
dewata raya aku ada gak dulu yang aku ingat si rimau hitam tuh plaboy skit dari naga merah sebab tak penah nampak naga mer ...

Dewata Raya tu aku nyer favourite gak ! fuhh .. meleleh air liur bila baca ..

Wira-wira Keinderaan ?? yg ni aku baca sket2 jer .. x sempat habis .. sape watak utama dia haa .. lupe la plak?

Originally posted by kambingrider at 17-12-2007 04:47 PM
nih ada brapa kerat je cita
http://anip.homeunix.com/manga/?path=melayu/

klu yg donlod x ikut torrent ko ada x ?

pastu, apesal aku cari Alam Perwira x jumpe ..

kat mana ek?

Aku ada kumpul dari No 1 hingga abis Alam Perwira yg first edition...yg Jifat tu laa..

Aku rasa nak jual laa...saper nak buat koleksi bole laa kontek aku..

Reply #105 swotworld's post

aku berminat...tp nk tanya beberapa perkara dulu ..

ko nyer koleksi tu sebijik2 ke berjilid? pastu, kondisi nyer cemana? dan .. rege plak?

Dewata Raya ada x?

Follow Us
ooo komik ni..
ji fat telah diperkosa oleh sang pipit merah..

aiseh.. nampaknya petang ni bongkar stor balik la aku..
koleksi masa sekolah menengah dulu tu

Reply #106 falcon_9009's post

aku punya sebijik sebijik.. condition masih baik sebab lepas baca aku simpan terus..rega aku nak tolak dalam 150 dah laa..

Dewata raya aku x kumpul, cerita mengarut...sama mcm raja rimba..Gile sampai hari ni tak abih abih..

wira wira keinderaan yg awal awal tuh best.. da last last mcm mengarut plak citer die... huuhhu.... ji fat tuh mmg best pun.. kumpul gak tapi last last abih di telan zaman.....

Komik Tony wong mesti ada lucah punya...

Originally posted by swotworld at 15-2-2008 04:21 PM
Komik Tony wong mesti ada lucah punya...

biasa la sebagai pelaris...

huaaa...apesal lambat sangat...aku dah beli dahhhh...

tp, silap sket...nk murah nyer pasal..baru baca 2 3 x....kulit dah nk kopak..

nyesal plak beli..

Takper laa tu..dah takde rezeki..

Reply #114 swotworld's post

tu ler .. geram btoll!

tp apa nk buat kan?

okey gang...

skg cuba korang nyatakan pula Plot/babak manakah di dalam komik Alam Perwira ni yg sangat menarik pada pandangan korang, klu boleh nyatakan sekali beberapa sbbnya..

klu aku,

aku paling best time "Keributan Di Kota Salji"

hehehhe, masa tu bleh dikatakan best giler aaa.. Ji Fat masih mentah lg, tp berani plak tu nk cabar Tuan Punya Kota Khayalan... hahahha, berapa kali ntah nyawa2 ikan, tp last2 menang gak..

yg kedua plak... masa last Ji Fat lawan Maharaja Zhou, banyak hikmat Alam Cakerawala yg unik2 dikeluarkan oleh Ji Fat, begitu jgk dengan Maharaja Zhou..

tp, bleh dikatakan citer ni ada jer plot2 yg mendebarkan hati...memang kelam-kabut anytime ler katakan...hahhaha...tp yg paling best 2 tu aaa...

korang plak cemana?

Pada aku plot yg aku rasa best adalah pada 6 siri yang pertama..time tu Tony wong baru nak introduce Ji Fat. Part yang paling aku minat adalah time, Duke Ji Chang and Co lwn Marsyal Yau (Siluman Angkasa) and Biduanda-biduanda nya..

Sebenarnya ada banyak plot yang lagi best dari ni, tapi kerana plot ini laa, aku terus kumpul Alam Perwira sampai habis..

hmmm..

malam ni aku free sket..
so, aku nk buka citer pasal sorang watak yg boleh dikatakan macho gak laa dalam komik ni iaitu Rahib Esa.

Rahib Esa merupakan rakan seguru kepada Duke Ji Chang. dia juga merupakan pak cik dan juga guru pertama kepada watak utama komik ni iaitu Ji Fat. dia merupakan seorang pengamal Feng Shui dan sangat mahir dengan Hikmat Tai Chi/Hikmat Alam Cakerawala. dia merupakan murid utama bagi pemerintah tertinggi kayangan. penguasaannya dalam seni mempertahankan diri boleh dikatakan tiada tandingan lagi. di samping seni mempertahankan diri, Rahib Esa juga merupakan seorang tabib yg tidak kurang hebatnya. hal yg demikian dirakamkan oleh Alam Perwira semasa beliau berusaha mengubati Ji Fat yg telah lumpuh akibat diserang oleh Marsyal Yau. hasil dari rawatan yg diberikannya Ji Fat telah kembali pulih malah bertambah sihat dan kuat berbanding sebelumnya. kerana itu Rahib Esa dianggap sebagai seorang tokoh yg amat disegani dan disanjungi ramai.

Semasa usia mudanya, dia merupakan seorang jejaka yg menjadi idaman gadis2 dan perawan2. sesiapa sahaja yg memandangnya pasti akan jatuh hati kerana ketampanan dan kehebatan yg dimilikinya. diceritakan bahawa suatu ketika dahulu, Rahib Esa telah jatuh hati kepada seorang gadis yg sebaya dengannya. mereka berdua saling cinta-mencintai. namun begitu, Rahib Esa yg begitu mengambil berat tentang ilmunya terpaksa berpisah dari kekasihnya buat seketika bagi menyempurnakan hikmatnya. setelah pemergiannya, gadis tadi telah berlaku curang terhadap Rahib Esa, dia telah beralih kepada lelaki lain pula yg berharta dan berkedudukan.

kemudian, setelah Rahib Esa menyempurnakan hikmatnya, dia kembali utk menemui kekasihnya. tetapi, apabila berita tentang kecurangan kekasihnya itu sampai ke telinganya, dia lantas memberhentikan langkahnya. hatinya bagai kaca yg terhempas ke atas lantai...hancur berkecai. dia kemudian menyesal kerana telah ditipu oleh perempuan. perempuan telah mempermainkan hidupnya. kerana itu, dia telah bersumpah bahawa dia tidak akan mendekati mana2 perempuan lagi selepas itu. pada pandangannya, perempuan merupakan manusia yg tidak boleh dipercayai sama sekali. pun begitu, masih ramai lagi gadis2 yg tertarik hati dengan ketampanan wajahnya. kerana itu dia telah melaksanakan suatu hikmat ajaib utk mengubah susuk tubuhnya. daripada seorang perwira yg gagah perkasa dia telah menjadi seorang rahib gendut yg rendah orangnya, gemuk tubuhnya, berisi mukanya. dengan itu, semua perempuan tidak lagi memandangnya dan dia pula boleh meneruskan latihan hikmatnya. dia akhirnya telah menetap di sebuah gua dalam sebuah hutan terpencil, jauh di wilayah Chi Barat utk memajukan hikmatnya tanpa menoleh kepada keindahan dunia lagi. dia juga bercita2 utk menjadi seorang DEWA!

tetapi, siapakan tahu, kelahiran Putera Mahkota Ji Fat telah merubah segala2nya.

*nanti aku sambung len kali plak... ngantuk laa plak..

Sambung la lagi falcon, den teramat la berminat nak baca.

Dulu baca Alam Perwira nih, pinjam abang punya jek. Lepas sambung study tros takpat nak baca dah. Memang dah ingat-ingat lupa jalan cerita dia la.

Alam Perwira memang best sangat. Abang den sampai skang guna nama Jifat tu utk diri dia. Orang memang tak panggil dia dgn nama betul la, semua panggil Jifat jek kat dia. Penat la mak abah den bagi nama, dia memandai ubah gi jadi Jifat

Sambung naaaa falcon. Den baca dengan setianya neh!

Aikk...nape tak naik ke atas thread ni ekk? Moskel moskel:cf: