CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: MH772

MERGED : Segalanya mengenai kapal terbang & pesawat (herman)

Kenangan yg tak dpt lupe mase naik flight ade 2..

1. mase naik flight MAS Jakarta - KL, mase tu i sekolah lagi. saje je mintak kat stewardess nak duduk dlm cockpit. pilot tu kasi..bestnye.

2. flight New Zealand dr North Island to South Island. pegi Queenstown. flight dah le kecik. lalu kawasan gunung ganang. fantastic view. nampak ice on top of mountain peak. siap lalu kawasan gunung yg buat shooting for LOTR. :love:

best..:bgrin:

flight KK - TAWAU....tgk beach ....fuyooooo mmg cantikkkkk banget...

ada sekali tu flight back Heathrow- KLIA.. sebabnya ada sorang pakcik handsome yang lawak nih  dok layan kitaorang cakap   :bgrin:.. ( we were at the back of the cabin, tempat orang datang lepak2 and stretch out, smoking kot kat blakang sana) ..  hensem tu satu, kelakar lagi satu..  pakcik2 salleh pon  joined dgn dia.. meriahhh

tapi naik kapalterbang apa pon, i always enjoy the take offs and the touch downs, wonderfullll

tapi kan ,  me and a fren  find it very mengharukan, bila balik mesia and the captain cakap  lebihkurang, to those  visiting Malaysia, Welcome to Malaysia, to Malaysians, Welcome home  .. <  very powerful lah  (  erkkss tapi kalau balik dari Mekah tak rasa kot )

kenangan best mase naik kapal terbang from Bangkok - KL thn 2004,duduk sebelah ngan  mamat american, handsome lak tu,aku berborak ngan dia non-stop sampaila kat airport,& aku still keep in touch ngan dia, dia ajak aku dtg ke  san diego, tapi jauh la plak

Originally posted by mrs~solis at 8-3-2006 03:15 PM
masa pes taim pegi amerika duluuuuuuuuu, ANUAR ZAIN jadik pramugara utk flight KL-LAX tu.... :cak:

same to me.... masa tu saya je perempuan dan melayu yang duduk baris tu then lelaki2 mat salleh yang duduk sebelah saya tu asyik minta wine je... so berulang alik le anuar pi tpt saya... siap cakap anything for u mem, coke maybe. hahahaha since dah penat sgt duduk kat dlm flight tu, muka saya monyok je.... tak kisah le sapa yg layan... my friend duduk lane sebelah (airbus) geram sgt sebab my lane kena serve oleh anuar zain.... dia ni minat kat anuar zain....  masa tu anuar dah kuar album tapi tak resign lagi

[ Last edited by  sorceress at 19-7-2006 10:48 AM ]

Originally posted by koyo at 6-3-2006 02:36 PM
kawan aku datang period dalam flight dan tak bawak tuala pelekat wanita. dia tanya pramugari ada pad tak?tak lama lagi pramugari datang bawak writing pad siap pen sekali

aku br terperasan ade benang ni...

seriusss lawak giloss!

abih pastu ape jadik weh? :cak:

Follow Us
Ada skali tu di US naik flight domestic, sbelah tempat duduk uww ada sorang pelakon ni tapi masa tu tak dapat nak cam pelakon mana, maybe terlebih excited kot nampak pelakon. Dia naik flight je terus capai selimut & tidur, maybe tanak orang ganggu dia kot maklum le celebrity. Yg uww ni plak spanjang perjalanan tu dok fikir "I've seen her somewhere, I've seen her somewhere", sampai ke sudah tak ingat. Tapi last2 ingat jugak lah, rupanya dia pelakon Home Improvement (yg jadik wife Tim Allen tu)

pengalaman menarik bnyk sgt sampai tak tercerita..hihi

pengalaman tak best sgt:
mase tahun 1995 rasenye.dr indonesia ke msia.mase tu balik dr g holiday ngan family kat sane.ngn tetibe je flight yg kitorang naik tu mcm terhempas separuh.mcamane nak ckp ek.mcm terjatuh sikit,pastu die naik balik.dami mase tu tak berenti2 mengucap.cuwak giler,ingat dah nak mati dah waktu tu

mase dr spore g kl tahun lps.naik mas.ade ke patut die kasik vege terian food sbb die ingat kitorang minak vege food utk mas,walhal kitorang mintak utk northwest.apeda..

naik china eastern airlines.tak best sbb ramai org cina(tanah besar) bising2 dalam flight tu.siap g jenjalan jumpe kengkawan ngn main mahjong mini lagi.mcm naik bas je:kant:

beberape kenangan sejak reti naik kapal terbang:

1) Flight dari LA - KL - first time dapat naik kapal terbang MAS yg ada personal screen....thn 99 gitu kot... perrgghh...jakun giler... dlm mase 16 jam tu segala macam citer nak tengok... segala macam game nak main.. pastuh sibuk2 la nak check current location kapal terbang time tuh... hahaha....serius jakun giler.... dah la dok sebelah mat saleh..sure die pun nak tergelak tengok kejakunan aku... hahahhaa

2) Flight TWA dari St.Louis ke LA - sumtime in 99 gak... tgh2 syok layan feeling sesambil melihat awan biru, tetiba jer pilot announce Air Force One akan lalu kat sebelah kanan kitorang from the opposite direction..and kebetulan time tu aku mmg dok kat window seat belah kanan... so, mase berselisih tu mmg dapat tengok full view la kapal terbang tu....mmg besar..and sebijik macam dalam citer.. tak sempat nak snap gambar sebab it happened so fast.. semua org terjenguk2 nak tengok kapal terbang presiden tuh.... mase flight ni jugak dapat tengok grand canyon dari atas ... fuuhhh... lawa..... takpe la tak sampai on the ground, dapat tengok dari atas live pun jadik laa....

3) Flight MAS KL -Singapore - on bisnes occation...biasanye dapat economy jek..alih2 aritu diorang upgradekan naik first class terus... dah la aku mmg dah lambat time check in.. dah tu tak prasan pun no seat tu single digit jer...hahaha... dah masuk2 kapal terbang tu, tetiba je stewardess tu suh naik atas... aku pun blur.. naik jek laa....pastuh baru sedar, dapat first class rupanye... tapi journey kejap sangat,  tak sempat nak ngada2 dengan stewardess.... dah tu, tak reti nak bukak tray tempat letak makanan... hahahaha...malu..malu....

4) Flight MAS KL-LA - landing sucks giler... alih2 pilot annouce sumthing like this.. "Congratulation to Kapten bla..bla..bla... for his first international fligt to LA.. please give him a big clap..bla bla bla" .. lebey kurang laaa... aku terus kecut perut.....huhuhhu

[ Last edited by  azradiza at 23-7-2006 02:26 PM ]

Rate

1

Masa aku first year study kat UK, summer tu aku balik naik Royal Jordanian sebab murah. Selalu flight ambil masa 13 jam from UK to KL kan? After 10 hours flight suddenly pilot announce kita akan mendarat dekat Kolumpo... aku ngan member pelik gak, pesal kejap je? rasanya k/terbang kitaorang sama je macam k/terbang yang kitaorang naik masa memula pegi UK last year, bukannya concorde :bgrin:

Once turun tangga k/terbang, dari jauh nampak ramai sungguh orang-orang yang gelap... rupa-rupanya kitaorang mendarat kat Colombo bukan Kolumpo :bgrin: ... apparently k/terbang rosak, so kena buat emergency landing kat Sri Lanka. Patutlah masa memula plane touch down passengers semua tepuk tangan, pastu siap ada bomba tunggu ngan lampu ngerlip-ngerlip ....

...and mulai dari hari tu, everytime aku naik plane aku akan dengar betul-betul any announcement from the pilot :nerd:

[ Last edited by  pelicano at 23-7-2006 07:07 PM ]

hahaha...bleh konpius ek columbo ngan kolumpo. pilot akan announce nama penuh kan, Kuala Lumpur. bukan Lumpor aje..hehehe...lucu..lucu....

sherrina lak nak kata pengalaman manis sgt tu takde le. cuma masa darjah 5 flight KL ke Sydney tu buhsan tahap cipan. dah le gelap gelita. boring2, pi jalan2 ke dapur mintak aiskrim. haha....

w_an85 This user has been deleted

dlm flight digital camera leh guna tak???

aku nak tanya korang ni . dlm flight leh guna digital camera x. digitak camera handset leh guna ke ?

Rate

1

macadamianut This user has been deleted
any electronic appliances should be switched off

Originally posted by macadamianut at 24-7-2006 12:38 AM
any electronic appliances should be switched off

tp aku tgk ada gak org pakai digital camera dlm flight

Originally posted by w_an85 at 24-7-2006 01:00 AM

tp aku tgk ada gak org pakai digital camera dlm flight

masa takeoff ngan landing je semua peralatan electronic kena off.  lepas takeoff, boleh guna kecuali yang memancarkan signal cam handphone, pager etc.  so, kamera memang boleh guna.

kalau handset tu takde separate 'flight-mode' then tak boleh le guna camera tu; sesetengah memang ada flight mode. boeh guna semua function kecuali phone.

Originally posted by btho at 5-3-2006 10:10 PM
ada 2 perkara jer....
time take off.  kat landasan, biler pilot tekan minyak high speed time nak terbang (syok giler).
time landing.  tgk sejauh mana kredibility pilot - smooth atau tak time touc ...

kalau naik Thai; selalu screen tunjuk view from camera kat bawah cockpit - memang menarik bila takeoff n landing

Originally posted by foundation at 24-7-2006 01:05 AM

masa takeoff ngan landing je semua peralatan electronic kena off.  lepas takeoff, boleh guna kecuali yang memancarkan signal cam handphone, pager etc.  so, kamera memang boleh guna.
kalau ha ...

maknya nya kena pasang mode offline lah ye

Originally posted by foundation at 24-7-2006 01:08 AM

kalau naik Thai; selalu screen tunjuk view from camera kat bawah cockpit - memang menarik bila takeoff n landing

Yes, Thai Airways dgn Emerates je yang aku jumpa tunjuk view dari camera kat bawah kokpit.

woi rugi ooooooo kalo tak ambil gambar/video masa takeoff, landing.

so far aku naik flight tak pernah plak dia marah guna digicam, kalu cellphone memang diorang strict lah!

pernah sekali org tu kena sound dek stewardess sbb guna HP.  ;)

pernah jugak.... naik flight waktu awal pagi ambil gambar sunrise.... view dia masa tu cantik sgt..... awan tu nampak mcm keemas-emasan.... rasa rugi lak tak ambik tapi ambil pun sorok2 aje lah... hehehe