CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 35654|Reply: 127

Aktiviti Sedut/Tarik duit

Benda ni bukan baru, dah lama dah diusahakan oleh beberapa goloongan yg ingin mencapai kekayaan dgn jln singkat. Ada beberapa kawan wak sendiri pun yg masih giat menjalankan aktivti nih. Wak taktahulah dari segi agama apa hukum nya, tapi banyak sgt persoalan yg tak terjawab. Ada org kata aktviti nih bukan tipu, benar-bernar berlaku, ada yg dah kaya, dapat duit juta2, wallau a'lam. Mana datang duit berguni2 tu tak tahu...ada org kata duit tu dari org kaya yg tak bayar zakat.

Bahan utama untuk sedut duit ni ialah menggunakan barang2 lama yg sukar untuk ditemui, seperti keris lama tujuh lok yg boleh berdiri dengan sendiri, sejadah hitam (tak pasti plak, sebab kat msjd india tak silap ada jual), batu delima, syling lama, batu lesung dan tah apa lagi..haku pun tak ingat. Barang2 lama nih dipercayai mempunyai khadam, dan khadam ini akan ditukarganti manjadi duit. Upacara selalunya dilakukan ditempat tertutup, di tengah2 malam.

Syarat utama nya ialah tiap anggota yg terlibat mesti mempunyai niat yg bersih, tak ada perasaan tamak, dibahagikan sama rata. Sekiranya ada anggota yg tamak atau niat yg tidak baik maka duit yg muncul akan hancur.

Sesiapa yg ada pengalaman boleh ler syare kat sini...

Reply #1 WakDaeng's post

Ish...tak syirik ke?

ada kawan aku ceta...bukan cerita pasal tarik duit..ada lebih kurang sama...

dia ni eksiden..parah la jugak....sehingga selepas bertahun pun dia masih sakit tulang belakang dan kepala...sehingga dia bertemu dengan sorang tua sewaktu baring baring di masjid...bila dia ceta masalah dia orang tua tu offer untuk cuba mengubat...

3 hari dirumahnya orang tua tu seilain mengubat sembahyang dan berzikir sahaja...ketika kawan ni cuba untuk memberi duit selepas 3 hari..tiba tiba orang tua tu jadi merah padam mukanya dan marah...dia kata dia tak perlukan duit tu...beberapa ketika kemudian dia memberikan sekeping duit 50 kepada kawan tu yang masih baru..yang peliknya duit 50 tu seolah olah masih belum dipotong bahagian tepinya...masih ada lebihan kertas yang tidak bercop...

ketika dia bawak ke bank dan cek samada duit palsu atau tidak..pihak bank sendiri merasa heran kerana mendapati duit itu duit betul..bagaimana duit yang masih belum di potong boleh keluar untuk digunakan orang ramai...

dari mana dan bagaimana ya duit itu keluar..hmmm...

Reply #3 ninja9's post

kawan u lega tak?

Originally posted by hitamputih at 1-2-2008 07:17 PM
kawan u lega tak?

tak payah da pegi hospital setiap bulan...sakit  tulang belakang dan kepala hilang...dia masih ada komplen sikit sikit la...kadang ada gak datang sakit tapi jarang la...tapi tak penah balik rumah da time keja...banyak gak dia ceta kemisterian dan cara dia mengubat tapi tak ingat sangat..jadi malas nak ceta...

syok layan ni

Follow Us
Selalu jugak dgr cerita org nak tarik duit tp blm dgr ada org yg berjaya.

Yg berjaya tarik tp hancur ada la.

Tu pun tak tau betul ke tak

duit betul ke? pergh...
aku x leh bygkan kalau org tu kene tipu ngan duit saidina

Reply #1 WakDaeng's post

aku dah pernah pegang duit tarik@sedut tapi matawang jepun cap pisang penuh satu beg siap bau kemenyan/setanggi

kalau kerja sedut duit, mana ada keikhlasan hati.... semua mau kaya cara mudah... tiada keikhlasan....
ada ke orang dah kaya dengan dapat duit macam ni... JANGAN PERCAYA, SEMUA PENIPU.

Versi cerita yang tak jadi ada la. macam2 cerita, duit jadi daun, duit tak habis cetak, duit jadi kertas dan berbagai lagi...

bila nak buat kerja nak sedut duit ni kena bayar dulu duit kerja kat tukang yg buat pemujaan tu (bomoh?), setengahnya siapa yg bayar banyak dapat banyak ... inilah contoh tiada keikhlasan... nampak dah pembohongnya.  Yang kaya ialah tukang yg buat kerja pemujaan itu, memang akhirnya tak jadi pun, duit yg diharap tak ada pun, jadi kertas la.. jadi daun la...  tapi wang pendahuluan tak kasi balik, mana ada ikhlas.  

Tukang buat kerja tu (bomoh?) pun tak ikhlas sama seperti orang yang ditipunya.  Tapi tukang tipu nampak lebih cerdik sbb dia dpt hasilnya dari orang yg ditipu.  

Tapi... masih banyak yang percaya dan terpedaya.

Reply #10 paler kembang's post

mcmana org nak tahu ade aktiviti??? macamna diorg cari bomohnyer ???

Reply #11 pink_lavender's post

ko nk try ke?

Originally posted by WakDaeng at 1-2-2008 03:58 PM
Benda ni bukan baru, dah lama dah diusahakan oleh beberapa goloongan yg ingin mencapai kekayaan dgn jln singkat. Ada beberapa kawan wak sendiri pun yg masih giat menjalankan aktivti nih. Wak taktahulah dari segiagama apa hukum nya, tapi banyak sgt persoalan yg tak terjawab. Ada orgkata aktviti nih bukan tipu, benar-bernar berlaku, ada yg dah kaya,dapat duit juta2, wallau a'lam. Mana datang duit berguni2 tu taktahu...ada org kata duit tu dari org kaya yg tak bayar zakat.

Hehe salam wak,
Macamana cara sedut duit ni wak? kalau sedut biasa tak boleh jadi ni, mesti mau kuatttt punya sedut... hehe

Aku penah dengar satu cerita pasal tarik duit ni, dalam upacara tu bomoh/tekong kena solat sunat malam semua, kena zikir banyak2 sampai pagi, buat dalam rumah atap zinc tak tau kat mana, dalam pada tok moh ni zikir zikir tiba-tiba "gedebunnnggggg" jatuh satu goni duit kat atas atap rumah, apa lagi semua orang terperanjat pi ambik duit satu goni tu.  Buka buka goni tu tengok duit note RM100.00 penuh..
tapi malangnya semua orang nasib tak baik tok moh kata ada yang langgar pantang, semua duit tu separuh je yang elok, separuh lagi dah terbakar..... Tak taulah cerita betul ke tidak, tapi aku ingat ini semua cerita dongen la.....
JANGAN LAK ZIKIR KAT RUMAH PULAK HARAP2 DUIT JATUH ATAS ATAP..... KHURAFAT TU...

Bahan utama untuk sedut duit ni ialah menggunakan barang2 lama yg sukaruntuk ditemui, seperti keris lama tujuh lok yg boleh berdiri dengansendiri, sejadah hitam (tak pasti plak, sebab kat msjd india tak silapada jual), batu delima, syling lama, batu lesung dan tah apa lagi..hakupun tak ingat. Barang2 lama nih dipercayai mempunyai khadam, dan khadamini akan ditukarganti manjadi duit. Upacara selalunya dilakukanditempat tertutup, di tengah2 malam.

Khadam ni makhluk wak, maklhluk alus... camana makhluk leh betukar ganti jadi duit lak....  pelik jugak...

Syarat utama nya ialah tiap anggota yg terlibat mesti mempunyai niat ygbersih, tak ada perasaan tamak, dibahagikan sama rata. Sekiranya adaanggota yg tamak atau niat yg tidak baik maka duit yg muncul akanhancur.
Sesiapa yg ada pengalaman boleh ler syare kat sini...

Pegilah sedut duit tang mana mana pun... inilah alasan yang tok moh akan bagi... "niat tak baik, ada orang tamak"...

Tak ke orang tamak sebenarnya yang nak sangat pi sedut sedut duit ni?....

So, elok jangan pegilah, dok rumah rehat... nanti duit sedut tak dapat, duit sendiri yang kena sedut....
"Dont steal the stolen money"... hehe

aku pernah gak follow member aku dulu... sesaje nak tau.

dah puas satu malaysia carik barang.. last2 duit beliau sendiri kena tarik.. (sponsor transport/makan/minum/pengeras) tok moh.. aku gelak jer aa.. dah tentu tok moh tu sendiri mempunyai track record kegagalan menarik duit di masa lampau (sbb tu makan/minum pun kena sponsor)

klau ade aktiviti sedut lemak ok gak.. bole sedut lemak aku sket yg semakin menebal ni... hheheheehe....

aku pernah dengo satu kes tarik duit.....pi masuk utan, tarik duit kt perdu pokok mcm tu la......puja punyer puja, last2 kuar cik ponti....puasla kene kejor ngn cik ponti....... .....ni betui.....bukan aku buat citer...ini benar2 kejadian........

pastu, yg pasai duit tarik nih....selalu bomoh tu akan kata...," Hangpa jgn bukak guni ni sblm sampai umah. Kalu hangpa bukak jugak tgh jalan, maka duit2 dlm ni akan bertukaq jadi daun2. Hangpa igt pesan ni naaa....".

Tapi, selalunyer mmg tak sampai umah dah bukak tgk....padan muka jadi daun...

Yang benonyer mmg daun pun dlm tu tok moh tu letak....dia plak dah lari jauh dr situ...

Sapa yg terkena tu mmg la tahap cipan kebuduhannya....

[ Last edited by  melia_star at 5-2-2008 01:43 PM ]

Reply #16 melia_star's post

ada gak yg  budus buat benda dan percaya benda2 karut camni...

Siapa yang dah gi tarik tarik duit ni, berapa bakul dan dapat?.....

aku tgk kawan aku penah gak cuba tarik duit... bawak satu beg ke opis... bomoh tu ckp suruh bukak pas solat jumaat.... aku pun saspen la.. dia lagik2 la saspen... last2 bukak tgk kertas2 putih baik susun tebal2 cam duit.... kecewa aku nk dpt makan pree... tp member aku ckp.. sebelum tu mmg dia nampak duit masa bomoh tu masukkan dalam beg tu.... tp dah tuka jadik kertas... peh cam david blaine la plak...

Arwah bapak saya pernah cerita ttg aktiviti sedut duit ni.
Dia ada kawan yg boleh buat benda ni.

Tapi ada syaratnya: hanya org yg terdesak sgt2 (perlu duit utk rawatan perubatan/sekolah anak/bayar hutang along dll) shj yg akan dibantu..

Cuma yg tak bestnya..sesiapa yg terlibat dgn aktiviti ni rezeki dia 'sempit" - maknanya susah sgt duit nak lekat kt poket. Asyik mengalir keluar aje macam air sungai.

Agaknya pasal tulah tok2 moh yg buat sedut duit ni pun x kaya2 jugak..