CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: WakDaeng

Aktiviti Sedut/Tarik duit

DumBell posted on 6-11-2012 07:12 PM
sate gagak...hurmm..sekadar pengetahuan je...

kita kena carikan gagak,xkira la banyak mana...

Dan si penghajat bersama dengan bomoh, mestilah orang yang tak solat. Dan upacara nih biasanya dibuat maghrib dan ke atas. Samada kat pantai, kat muara sungai atau pertemuan antara 2 sungai yang berdekatan muara. Kalau masa jual beli tetiba si penjual tersebut "Alhamdulillah, rezeki....mau terbakar rasernyer jin-jin laut tuh".

tarik emas??..hurmm,,sekadar pengetahuan je..

memula kita kena tahu bekas lombong lama atau mmg tpt tu adenya emas tp disimpan sesuatu...
bila dah sampai kt lokasi..start la penggalian..kalau jumpa emas tu simpan la..kalau dah banyak jualkan..

kt atas tu keje senang..semua pon nak kalau camtu
part payahnya..
kena tarik kepala,ade orang panggil 'ibu emas'...
ibu emas ni timbul dengan berbagai bentuk ikut kawasan emas,setiap satu tpt,ade satu ibu emasnya
ada berbentuk ketam,lembu,ayam,burung pelbagai jenis,keris,kacip dan gobek,set tepak sirih,daun emas..
yg xde set pinggan mangkuk je..kalau ade,ramai le kaum wanita pergi mencarinya utk di displaykan kat  dalam almari....

ibu emas timbul macam sesuatu benda naik ke permukaan tanah,memang terasa gegaran kecil berskala rtchter kt kwsn itu,..
semasa ibu emas itu timbul,kita kena perasapkan kemenyan dgn berserta dgn manteranya(rahsia)..nanti ibu emas itu akan tinbul lebih kurang 5minit kut..
kena ambil sebelum ia tenggelam kembali..

bila dah dapat,teruskan mantera dan bakaran kemenyan itu.
nanti,didepan mata anda akan keluar emas tinbul kepermukaan tanah macam beras dicurah orang,tp keadaannya menaik dari permukaan tanah,
lepas itu,akan tenggelam kembali,...
mulakan penggalian..selalunya,emas pertama yg ditemui sebanyak 3-8 kilo..
bila dah dapat emas pertama tu..keje dah selesai,
hebahkan pada orang ramai lepas tu sbb kita hanya dapat emas pertama sahaja..sbb rezeki jangan kedekut..
selalunya dlm kes ini yg terjadinya pergaduhan sampai berbunuhan sesama rakan...

ibu emas itu simpan,ade gunanya nanti..kalau xmahu,cairkan balik lepas tu gi jual...hahaha...
selalunya,kemenyan yg digunakan adalah dr jenis kemenyan tunggal.
kemenyan tunggal ni lebih beso dari kemenyan yg lain...kalau kt kedai ade jual,cari yg paling besar..
xpun kalau ade member berketurunan bugis,mintak pinjamkan kemenyan itu,mereka ada simpan kemenyan sebegitu...

tarik barang?? hurmm just cerita sahaja...

selalunya dilakukan waktu,senja dan malam...
bila terlihat bebola api bewarna hijau dan kuning keemasan melintasi kita..kejar bebola itu sampai dimana tempatnya jatuh..
kalaunak extreme kena telanjang bulat masa teknik pengejaran berlaku..
bebola api seakan kuning kemerahan jangan dikejar..itu tuju2,atau santau orang..kang ade yg sasau nanti...

bila sampai ditempat jatuhnya,tandakan,itupun jika bebola apinya bewarna hijau.yg bewarna hijau ni ade 'penjaganya'
kalau yg keemasan itu harta karun..yg kuning keemasan itu boleh digali terus atau ditandakan sementara mencari alat penggalian..
yg hijau,kena baca mentera @carikan tok bomoh utk buka penglihatan..

selalunya dapat keris lama,parang2 lama,bayonet@benet zaman jepun,silap2 boleh dapat bom hidup..hahahaha...emas dan intan berlian jarang2 dapat...
yg bebola kuning la...

yg bebola hijau pula,kekadang kitab2 lama,emas,intan berlian,benda2 mistik...
jangan la dicuba ye..sekadar pengetahuan sahaja...

DumBell posted on 7-11-2012 03:21 PM
tarik emas??..hurmm,,sekadar pengetahuan je..

memula kita kena tahu bekas lombong lama atau mmg t ...

Patut la org dulu2 byk emas. senang jer main tarik2 .

Yang paling best mase menjual sate gagak... mai turun raja jin... kau rampas tongkat sakti dia terus kau ghaib.... start pada tu ramailah jin jadi orang bawahan kau kerana anggap kau raja dan bermulalah dendam kau dengan bekas raja jin. Dan gegak gempitalah seluruh alam bunian ada manusia berani rampas tongkat kebesaran. Ada berani Last edited by te_peng on 7-11-2012 04:55 PM

nampaknya operasi2 mistik ni perlukan keberanian sejati...bukan untuk aku la....hahahah

Follow Us
muda_nerq posted on 7-11-2012 07:56 AM
Kah3, itu mmg patut la. Belambak sial duit org tua tu lepas jadi sultan kt sana.

Silap x habi ...

kalau jd orang ternama,xberisi @ xberpenjaga,xupah bomoh power..mahu hari2 orang hantar santau kat depa..

Ini semua valid utk zaman Kesultanang Meleis Melaka jer. Sbb zaman tu org guna emas sbg matawang. Skg ni org guna duit kertas, crdit card, bank draft, chek sbg matawang. Lagi afdal kalau kt umah ada mesin print matawang ni. Klu aku ada mmg aku print Pound Sterling tu banyak2, boleh tukar banyak RM. Jimat kertas n ink drp print RM, hahaha....

Papepun aku minat dgn emas2 ni, dia punya aura mmg menyentuh kalbu. Pegang pun ada rasa umph yg susah nk explain. Rasa pegang benda rare yg sgt berharga. X mcm pegang credit card or duit kertas yg lain2 nombor tu..

aku ada simpan kemenyan seketul, besar tapak tangan..aku jumpa kat dalam hutan masa gi mengembara naik gunung.... , kira kemenyan tunggal x?

menarik topic nihh...

Selama pengalaman aku laa... ada yang aku kenal tak berjaya, kena tipu, ke pusing, rugi, ada yang aku kenal juga berjaya bawa naik, hepi bukan main, sampai 2 bulan itu laa ini laa... hilang laa, langgar pantang laa... kesimpulannya... macam si bangang yang kena bangang balik buat benda-benda gini.... tapi syok kalau ikut kita kacau JIN yang datang tuhh... heheh... mesti bomoh buat muka tak puas hati jerrr...

rezeki kamu tu dpt kemenyan tunggal...
lg cantik dapat ibu kemenyan sepasang...hitam dan putih...

pastikan bukan damar udah le...

Tarik duit dari alam ghaib utk jadi jutawan

Satu hari aku ikut member aku yg nak sgt jadi jutawan segera dekat satu tempat di N.Sembilan. Katanya ada seseorg yg boleh tarik duit dari alam ghaib. AKu malas nak ikut pasal aku x caya benda2 ngarut camni. Tapi oleh kerna dia paksa jg pasal xde teman. Tapi dia nk dtg nk tgk upacara tu sendiri dulu sebab brg utk tarik duit xde lg. Dia janji nak bg aku 20% dari kekayaan dia kat aku klu aku ikut, so ngan berat hati aku pon pegi la.

Kata member aku pakcik ni boleh buat upacara tarik duit bagi membolehkan org2 melayu kaya cepat. Byk VVIP & Dato jadi jutawan sebab jmpa pakcik ni. Agak2 pada pukul 11mlm gitu kami bertolak dari KL ke Seremban. Masuk ikut jln kpg smpi ke lorong2 perumahan teres. Nak jln ke situ agak sunyi, jln bengkang bengkok, tempatnya pon tersorok celah tah mana aku pon x ingat. Sesampai je umah dia pakcik tu pelawa kami masuk, Pakcik tu dikenali sbgi tok mat. Aku & member aku disuruh amik wuduk. Aku pk dlm hati ni nk pi semayang ke apa ni. Tapi aku ikutkan saje. Lepas tu aku duduk kat atas lantai. Tak lama pastu ada dua kereta datang. Ada 6 org gitu. Member aku bisik, tu la org2 bakal jutawan termasuk aku hehe. Aku anggukkan saje. Tok mat bentangkan kain putih kat tengah2 ruang tamu. Kendian beberapa lilin dipasang, lampu umah kipas semua ditutup. Dlm hati aku, apa benda la ni jgn seru hantu mlm2 buta ni sudah.

6 org yg dtg tadi siap bawak batu. Batu besar tu warna hitam yg diletak di atas sebotol minyak atar yg dialas ngan kain kuning. Tok mat cakap batu tu ialah batu Taat Wali yg bakal digunakan utk tarik duit. Lalu tok mat tersenyum kat 6 org tadi. Tok mat tanya apa keindahan barang ni? salah seorg dari 6 org tu ckp 'entah la bang, kami pon x tahu'. Tok mat ckp susah ckit la nak buat. Klu jadi insyallah ada la tu. Tok mat suh salah seorg dr kmpln tu bakar colok kat keempat2 sudut penjuru rumah. Dia ckp bakar colok bkn tiru agama lain. Lgpon colok tu diperbuat dari bunga2an & wangian yg dibenarkan syarak.

Sebenar tujuan bakar colok ni utk mewujudkan perasaan tenang & rasa damai. Bila da rasa tenang & damai senangla kita fokus melakukan sesuatu termasukla utk beribadat, kata tok mat. Pulak da, abistu klu aku nk kusyuk semayang kena bakar colok la ek. Aku x kata camtu kat dia, aku ckp dlm hati je.

Beberapa minit sepi pastu tok mat minta duit sekeping RM50 drpd 6 org tu & letakkan kat tgh2 kain yg dibentangkan tu. Tok mat suh 6 org tu berzikir bersama2 perlahan2. Diorg pon ikut sama mengikut rentak tok mat. Bergemala dlm rumah kosong. Pastu tok mat tarik nafas n hembus nafas then bersuara 'hmmmm xleh jadi ni. tak boleh. saya rasa dia x dtg'. Kumpulan 6 org tu nmpk kecewa sgt. Tok mat ckp rupa2nya batu taat wali tu pernah digunakan utk upacara menurun nombor ekor sblm ni. Batu tu x dpt nak tarik duit dari alam ghaib pasal batu tu da bercampur baur ngan unsur haram sebelum ni. Maknanya batu dah tercemar & tak suci lg. Keenam2 org tu geleng2 kepala. Masing2 pergi ke kereta diorg n chow balik. Kesian plak aku tgk diorg, x psl2 dari harapan nk jadi kaya akhirnya terkubur.

Aku pandang muka member aku, aku ckp jom la balik. Member aku ckp nnti la dulu. Dia nk tanya tok mat. Dia tanya tok mat brg apa yg power utk tarik duit ni. Tok mat ckp klu nk btul2 menjadi brg tu mesti la betul2 barang kebal. Lagi kebal lg power lg byk dpt tarik duit smpi berjuta2, million pon boleh dpt. Semuanya bergantung kpd keindahan brg tu. Klu kena gayanya & ada guru yg boleh proses tarik duit tu berkali2. Dia citer ada kes jemaah dtg yg tamak, guna brg tu berkali2 utk tarik duit sampai pecah. Aku tanya dia brg yg power tok mat? Xkan batu bodo pon dikira power? tok mat buat muka kat aku. Aku tunduk je. Dia ckp brg bkn sebarang brg. Brg tu mesti la ada semangat, penunggu & khadamnya sendiri. Cth brg2 tu adalah seperti delima merah, keris menari, syiling yasin 7, parang lama, lembing lama & mcm2 lagi.

Da abis tu aku ajak member aku balik. Kitorg lepak kat mamak kjp. Member aku kata dia nk pinjam lembing kawan dia kat Dato keramat. Lembing tu kepunyaan pakcik dia. Dia kata pakcik member dia tu bekas hulu balang istana. Lembing tu da mkn byk darah org. Huiyo, mesti kuat semangat mau dpt berjuta2 duit nii. Dlm kepala aku klu la byk duit bleh gak aku byr abis kredit kad, loan umah, keta semua hehe..

Rate

1

pak ude yg duk kt bahau tu ke??..

DumBell posted on 14-1-2013 09:23 PM
pak ude yg duk kt bahau tu ke??..

bkn kot

Crita tahyul yg tak abis2 dr zaman ke zaman...

ni samad kan?

aku rasa najib dah brjaya tarik duit berbilion2
tu yg dok tabur duit kat rakyat & kat kak ros

din_atos posted on 15-1-2013 08:39 AM
bkn kot

kt kuala krau ade jugak...
cara-cara tu ade aku post kt satu thread kt mps ni...cara-cara buat sate gagak tu...
pasal bawak penjual sate yg professional la..kami dapat collect rm 1200 seorang..hahahaha
bila pikir kelakar pon ade...
aku pun ngikut orang jugak masa tu...

bukan ka kalau duit kuar kat situ tp tempat lain ada yg hilang duit kan.. tak pun tt nanti leh cuba suruh tok mat tarik duit pound or US dollar... byk skit kalau convert..

Ya betul tu... TT  bagitau kawan TT tu mintak Tok Mat tarik duit British Pound Sterling.. baru le bila ditukar jadi berganda2...