CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: WakDaeng

Aktiviti Sedut/Tarik duit

DumBell posted on 21-1-2013 12:05 AM
ni mesti kes nak kaya cepat ni.....

kekkeke.. saya cuma sekadar nak tahu kerana kuala kurau tu dekat dgn kawasan saya tinggal dan saudara mara isteri pun ramai di situ.. kekeke.. saya tak minat tarik duit dari alam ghaib ni.. kerana saya berpendapat ianya satu penipuan atau penyesatan jin terhadap manusia & juga pendapat saya rezeki dari alam ghaib ini tidak halal .. saya cuma nak tahu misteri nya sahaja .. bagi saya biarlah saya dapat rezeki yg sedikit pun & tidak kaya, asalkan ianya diredhai Allah & saya tahu jelas sumbernya dan tak de masalah saya nak jawab di hadapan Allah kelak.. kaya? ya saya rasa ramai yang mahu kaya, termasuk saya, tapi bukan cara ini Last edited by k_a_a on 21-1-2013 07:23 AM

din_atos posted on 20-1-2013 09:26 AM
klu ba u taat wali tu suci bole tarik duit ke? aku sndiri pon sangsi

taktaula... dalam mastika tulis macam tu.. kan ko ada kat situ sekali.. tukang tarik duit yang cakap, batu tu dah kotor sbb pernah digunakan utk kerja haram... aik... apasal lak aku yang nak kena recall utk kau...

shieda posted on 20-1-2013 12:04 AM
yg sy pernah dgr duit tu konon nya ditarik dr mrk2 yg x byr zakat....psl ni pun ada byk versi kannn

yelakan... ikut version masing2 kot... bomoh ni macam ni cara dia.. bomoh tu macam tu cara dia... tak sama kan... lain2 tok guru kot,,,

Ada yg kata wang tu dtgnya dari "duit org tak bayar zakat" .. abih tu, apa hak kita mengambilnya? tu kira mencuri la tu.. kalau mcm tu, boleh je pi tibai duit robert kouk ke, duit annanda krishnan ke, lagi banyak, sebab dema kapir, gerenti tak bayar zakat pun...  yg berhak nak ambik duit org tak bayar zakat tu ialah pemerintah, melalui undang2... itu lah, pandangan aku, ini semua jin nak menyesatkan manusia, bagi mcm2 cerita & gambaran lah... sejak bila pula jin ini boleh berkuasa keatas dunia manusia? manusia lah yg berkuasa di dunia manusia sendiri...

Kalau yg kata duit tu dtg dari alam jin.. jin tu pi curi kat mana pula? sebab setiap wang ada nombor siri yg dikeluarkan oleh bank pusat (bank negara) setiap negara. Ntah2 duit palsu..

Jin banyak kelentong sama manusia yg tamak haloba.. banyak2 lah berpuasa & bersedekah untuk nak jadi kaya,.. biarlah kaya dgn iman, dan dgn harta yg berkat serta jelas kedudukannya...jgnlah ambil dari hasil yang gharar (tak jelas)... Sebab tu banyak la cerita tarik wang ni, akhirnya duit jadi daun la , konon sebab ada salah sorang jemaah langgar syarat, padahal memang jin tu tipu depa, dia "nampakkan" je daun2 tu mcm wang ringgit, lepas jin tu blah , duit tu jadi daun lah..

Ni cerita kawan isteri saya.. kononnya dia dapat RM1,500 lebih sebab suami dia tolong "simpan" barang lama.. tapi lepas beberapa hari, duit yg betul tinggal RM400 je.. pi tanya bomoh tu , konon nya ada org "dengki" dan "kebas" wang tu.. tengok, setan dah mula2 berjaya kaburi mata mereka, ingat ada RM1,500 .. pastu kena kebas konon, dah pi bomoh, dah bergaduh dgn org lain pula, banyak kesalahan ni.. aku fikir jin tu pun buat mcm skim cepat kaya juga, mungkin mula2 dia bagi nampak betul wang yg ada tu RM1,500 .. lepas tu RM900 tu dia ambik balik buat pusing modal dan tayang pd orang lain pula.. jin setan ni memang nak menyesatkan lah..

DumBell posted on 21-1-2013 12:04 AM
duit beso tu ke?...ade gambo pak dogol pegang tongkat...
ade gak jenis berlubang tengah ...

iye le
camtu leee kotttt
banyak jenisnya gak
kononnya ibu duit
tapi nak wat beli maggi pun tak lepas

jefrilza posted on 21-1-2013 09:16 AM
taktaula... dalam mastika tulis macam tu.. kan ko ada kat situ sekali.. tukang tarik duit yang cak ...

hehe pasal aku x caya sbnrnya. Duit x jatuh dpn mata aku pon. Aku bajet pak tu sembang je lebih. Manada senang2 dpt duit gitu je. Nak kaya kna usaha sendiri la.

Follow Us
din_atos posted on 22-1-2013 06:02 PM
hehe pasal aku x caya sbnrnya. Duit x jatuh dpn mata aku pon. Aku bajet pak tu sembang je lebih. M ...

betulla cakap ko.. nak kaya kena usaha..
macam aku penah sound kakak yang sekerja ngan aku dulu... dok sibuk ikut orang cari barang yang ada khadam kononnya nak wat tarik duit ni la... sampai tak pedulikan anak kecik dia yang waktu tu 2 tahun setengah macam tu.. kakak ni ibu tunggal, ada anak lelaki 4 orang, yang besar sekali tingkatan 3 kot waktu tu... aku rapat gakla ngan anak dia yang paling kecik tu... sbb dia selalu bawak anak dia mai kerja... aiman nama dia.. one day aku mimpi aiman ni gemok sangat.. tapi muka macam sakit... mak aku penah cakap.. kalu kita mimpi orang tu gemok maknanya orang tu nak jatuh sakit... mimpi selalunya keterbalikan realiti.. itu kata mak aku...
bila aku mimpi aiman gemok.. aku mula tak sedap hati... tapi aku diamkan, sampaila one day.. dia cerita aiman selalu takut2, dan demam... apalagi terus aku citer kat dia pasal mimpi aku... dia ngaku.. dia terlalu sibuk ikut satu kakak ni cari barang berkhadam sampai lupa tanggungjawab dia pada anak2 dia, yang besar tu takpala.. kesian kat aiman tu la... balik kerja terus ikut kakak tu cari barang, pantang dengar tang mana2 ada barang berkhadam tu, berdesup diorang pi...
aku cakap kat dia.. aku tau dia cari duit tu untuk anak tapi kalu anak dia jatuh sakit, apa guna dia cari semua duit tu...

aku tak rase pon sedut duit ni menjadi,
pak sedara aku penah buat kerje ni, then
skang dari duit simpanan ade puluhan ribu, jadi habis licin

sedut apebende tu, kene sedut ader lah..

lgpom sapela nk kasi duit free kan

hem.. aku dengar sorg mamat ni cite.. hem dia p tido rumah org alim.. org alim ni duk hujung kampung.... org dia biasa biasa jer.. kuat beribadah... org alim ni kata dia ada ilmu untuk dapat duit.... mamat ni tak percaya.. so dia pi tidok umah org alim.. dia sempat tgk org alim sembahyang berzikir bermunajad... sambil tu mamat tu tgk belek dalam Al Quran tak de duit... esok nya aada note seratus.. syaratnyakena abiskan dalam masa 15 hari....

Sedut atau tarik duit?

Sebenarnya ada kaedah yg betul dan gerenti dapat. Saya pernah buat beberapa kali, semua menjadi.

Kalau ada yg berminat saya boleh bagitau step2 yg perlu diambil.

Tapi setiap yg membabitkan wang ni, tentulah ada syarat2nya dan kemungkinan risiko yg mesti ditanggung plus larangan2 dlm agama. Tu jer dulu.

maaf nak berkongsi pengalaman

Dulu abang anis pernah ada hutang along yang sangat besar
kami dah terdesak sangat2
kawan dia suggest buat tarik duit
antara syarat dia kena anak dara yang suci dan x period masa itu
jadi abang mintak tolong anis

Masa upacara anis kena berbaring atas katil bercadarkan warna kuning
tok bomoh berdua je
pas 2abang rasa x sedap hati
separuh jalan abang x nak teruskan
kami stop je....

pas kejadian dengar verita kawan2 dia
bomoh 2 kaki tipu
nak merogol anak dara orang dan kebas duit je

ninja9 posted on 1-2-2008 06:33 PM
ada kawan aku ceta...bukan cerita pasal tarik duit..ada lebih kurang sama...

dia ni eksiden..p ...

tuk bomoh tu hacker kut

paler kembang posted on 3-2-2008 12:08 PM
kalau kerja sedut duit, mana ada keikhlasan hati.... semua mau kaya cara mudah... tiada keikhlasan.. ...

haji jasman pun pandai sedut duit. haji tok delay emas pun sedut duit. mereka sedut duit pelangga  dan tipu pelanggan tamak skim cepat kaya.

anis01 posted on 27-9-2014 02:48 PM
maaf nak berkongsi pengalaman

Dulu abang anis pernah ada hutang along yang sangat besar

anis ada gmbr bomoh tu?

x ada amek lah
phone kamera x ada masa 2

kupia posted on 3-2-2008 11:43 PM
Hehe  salam wak,
Macamana cara sedut duit ni wak? kalau sedut biasa tak boleh jadi ni, mes ...

kalau zikir blh tukar duit dah lama bank suruh staf dia zikir setiap malam sampai pagi tunggu duit jatuh dari langit.

ni lah masalah manusia tamak percaya benda khurafat

zulka posted on 17-10-2012 05:23 PM
ada juga yg betul....
ofis mate bapa mertua aku pegi menurun ekor kat indon....
antara syarat2nya. ...

nak menipu agak2 no.ekor xpernah capai beratus juta

syedhafiz1234 posted on 18-10-2012 12:08 AM
Aritu ada di Sarawak nie. Ustaz dark johor. Sama bangsa melayu la.
Yang buat ambo malu dia siap bgt ...

itu bukan ustaz. tp syaitan. ustaz dia ajar ilmu agama dan hidup beragama

sepiITUindah posted on 6-11-2012 10:09 PM
soh dia org tarik duit2 taib mahmud tu

kih3. bomoh mesti bagi mcmwm2 alasan xdp tarik duit mat taib

maja07 posted on 7-11-2012 04:12 PM
Patut la org dulu2 byk emas. senang jer main tarik2 .

org melayu kuat sembang.

kalau x, buat pe british bawa pelombong cina keja lombog emas? baik suruh org melayu bakar kemenyan.lg senang