CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 204617|Reply: 2512

missayeen & Frens Ghost sTory cOLLecTioN

Close [Copy link]
aku xbanyak kes seram..kalo ada pun semua aku dah story dalam thread ni..bila aku terbaca je thread kisah benar sape tu dragon_tears ek..dia cakap perkara tu terjadi masa umor darjah 3 or 4..

terus aku teringat 1 kejadian ni..yang samar2 je dalam ingatan aku..

so hope u all enjoy..

bapak aku ni kerje macam-macam..almaklumlah..sampai darjah 6 saja..atok aku xbagi blajo lagi sebab orang dulu-dulu kalau ada je anak lelaki sorang,akan bagi kerjakan tanah kampung yang family punya..

bapaak aku berdegil...dan dia lari dari rumah...so bila lari and umur baru 12 tahun waktu tu...bermcam-macam tempat dia pergi...bermacam-macam kerja dia buat dan bermacam-macam "imu orang merantau" dia tuntut..

dpendekkan cerita dia dah kawen dgn mak aku and dah ada anak (aku and kakak aku le tu)...so segala ilmu-ilmu dia perlu dibuang..

malam tu malam jumaat..

bapak aku niat nak tinggalkan mak,kakak dan aku kat rumah sementara dia g buang semua ilmu tu..tapi tokmoh xbagi.dia suh bawak sekali sebab dia takot..."kalau buang kat bapak,benda tu cari anak-anak dan kacau"

selingan: aku pun xtau apa yang bapak aku belajar and berilmu sebab dia xpernah bgto and ktorang pon xtanya sbb benda ni berlaku masa kecik2..xtergerak hati plak aku nak tny skang ha..

so kitorang tepat lepas isyak..mengikut bapak aku dan 5 orang kawan2 dia yang jadi guard untuk upacara pembuangan tu..kami naik van..

kami masuk jalan kampung..

ya allah seramnya jalan tu hanya AKU je la yang tahu..korang bayangkan jalan kampung yang pokok kelapa kiri dan kanan and jalan tu plak 1 lorong saja and xde lampu jalan..kire kalo selisih dgn kereta lain,memang kene ketepi la.

teramat sempit jalan tu..sampai skang aku terbayang suasana senyap yang menyelubungi dalam van and bau rokok daun yang diisap pakcik driver..

sampai ja 1 simpang...kami stop..aku tsill tcangak-cangak tempat apa ni...?

sebab mata baru nak adjust dengan kegelapan so..lambat sikit utk aku perasan..tempat tu rupa-rupanya...YA ALLAH..kubur..kubur lama..

korang bayangkan tapak perkuburan lama didalam kebun kelapa..so...langit tengah gelap...just nampak kat langit tu bayang-bayang tinggi dan hitam pokok kelapa bergerak-gerak...

bapak aku jalan berhatai-hati sebab takut terpijak batu nisan..kang terpelecok..satu hal pilak..aku ?bapak aku dokong ha..kakak aku plak mak aku dokong (dah besor pun kena dokong sbb tkot)

dalam berjalan tu aku pandang atas...

bapak aku cakap,"jangan pandan dik..."

aku pandang judak dgn harapan aku ternampak apa2...biasala budak kecik...lagi org larang lagi kita nak buat...

dalam 2 minint jalan tu...kami just bertemankan torchllight..

tiba-tiba..

aku nampak satu benda besar bergerak kat langit...aku pandang lagi sekali...macam lawak ja...tapi betul ke apa aku nampak ni...???

dalam pandangan aku yang masa tu berumur 9 or 10 tahon,aku nampak leMbaga besar dan luas...kaler hitam...dan berbentuk seperti IKAN PARI siap dengan dia pnya 'sayap' tu tengah kipas..tengah terbang,...xla nampak ikan betul2 tapi lembaga hitam yang berbentuk macam tu..besarrrrr....kira luas dia tu macam cover padang bola sepak sekolah rendah..

aku xpulak rasa takot sebab aku nampak 'IKAN" kan..

then baru akku perasan...ada cahaya merah kat bahagian yang kelihatan macam kepala...so aku pejam mata..and pekup kat bahu bapak aku.

bapak aku tanya."kenapa dik.."?

aku cakap..."IKAN BESAQQ.."

bapak aku kata,"dah-dah..tutup mata...sampai nanti, abah bgtau..."

[ Last edited by  missayeen at 28-3-2008 04:44 PM ]

Rate

1

so...selebihnya perjalanan aku memekup mata sebab mata merah tu still terpancar-pancar je dalam otak aku..waktu tu baru aku takut sket..

perjalanan tu rasa lama sangat sbb maybe nak masuk tempat yang kita xtahu so rsa lama la kan..

tiba-tiba..

aku dengar kakak aku nangis...dia cakap kat mak aku..."takut..takut..nampak mata.."

aku lagilaaaaa meneruskan pekupan mata aku..apa laaaaa along aku nampak tuuuu..

aku dengar sore mak aku cakap,"musang tu...ni nak sampai dah ni..."

betul kata mak aku...masa aku bukak mata...aku dah nampak lorong pelita (lorong yang dibarisi dengan pancang2 pastu letak pelita atas pancang tu...alaaah...macam malam 7 likur tuuu)...and ujung tu ada umah kampong..

pakcik driver bagi salam...padahal pintu depan memang dibukak ha...

ada sorang makcik tua dah siap pakai tudung bukak pintu ...jawab salam and jemput kitorang masok..

aku,kakak and mak ikut makcik tu g dapo..makan biskut empat segi cicah kopi panas...huh..sedap..

while abah aku dok kat depan...

aku dah xingat apa yang berlaku sebab pastu aku tido..

seramnye....aku bace...

cepat ler sambung tuan umah

abis apa jadi kat ikan tu?

Reply #4 diamondvii's post

nak sambung camne dia tertdo

Follow Us
takkan camtu je citenye.. smbg la lg..

die bz kot...tunggu sat lagi ( cube membandingkan situasi aku mase tgh menaip citer aku td)...

tuan umah dah tido... abih dah cite

errr...camtu je penutupnya yang?

lagi skali ke syok kan & ke serem an aku mmbaca dicantas...

Reply #2 missayeen's post

tetiba rasa nak makan biskut empat segi cicah kopi.. mesti sedap, tambah2 time hujan, sejuk ni...

tuan umah, citer ni takat tu je ke?

bila aku terjaga...aku dah dalam van atas riba bapak aku..

aku tgok jam kat dashboard ada la dalam pkul 3am..aku terjaga sebab pakcik driver dok bising story back ape dia nampak masa kat kubur lama tu...

dia cakap dia nampak orang tengah merangkak..kaler hitam..bila dia suluh torchlight,benda tu sengih....

huiiii....terus dia buat-buat suluh  and cakap..."oooh...katak je.."padahal dia nak cover takot and taknak benda tu tahu pakcik tu memang nampak dia..

van tu ada 3 line tempat penumpang .3lelaki dok seat belakaaang skali..diorang cabut kusi and pakat baring atas lantai van lapik dengan tikar..mak aku plak dok kat line seat belakang sea driver dengan adik lelaki dia and kakak aku...so yang 3 kat belakang ni la yang bercakap...diorang story..

masa tengah jalan tu..memang diorang dok tepi-tepi..kat tengah ialah famly aku..so diorang cakap..nih sibuk suluh torchlight depan belakang kiri kANAN padahal nak jalan depan je..tapi menyuluh sana sini..

itu disebabkan kata diorang...bila xsuluh tempat2 tu..rasa macam ada orang tengah follow up jalan sekali..sebab tu merawang je diorang suluh..

eh???byk respon ke..?aku g tgok citer CAT DOG jap td..hehe.

sorry2...

so aku sebagai budak kecik diam ja...

bapak aku pon diam ja..maybe dia letih sebab proses membuang 'ILmu" dia kot..

tengah2 perjalanan balik tu kakak aku menangis lagi skali...(cengeng tol dia masa kecik)...

mak aku tanya,"awat ceq ...?"

kakak aku bagi jawapan yang AMATLAH MENGGERUNKAN DAN MEREMANGKAN BULU ROMA AKU..

"mata tu tengok kakak..."

Hg org Penang Ka!!!.....sambung la lagi....hg ni potong stim betoi la!!!!

keadaan jadi tak terkawal kejap sebab lepas je kakak aku kata je ayat tu cmtu...dia mengelupur macam kena sembelih..

mak aku terusla pegang kepala kakak aku and baca ape aku xtau...hembus-hembus kat ubun-ubun kakak aku..

yang 3 lelaki kat belakang dah senyap sepi..tergamam..

bila kakak aku xelok2...asyik mengelupur tu...bapak aku macam xsedap duduk and injak diri dia langkah seat pergi seat belakang..duduk dengan mak aku yang tgh pegang kakak aku..

bapak aku cakap elok2 je kat kakak aku (umur 11tahun kot masa tu ...kami beza 1 tahon je)..

"kakak...~abah ni...abah ni..bukak mata..tengok abah.."

kakak aku mengelupur lagi..aku memang xtgok belakang dah waktu tu...sebab otak aku setting kalau kaakak aku mengamuk..maunya van boleh terbabas sebab seat kakak aku btol2 belakang seat driver...so aku tengok depan ..konon-konon make sure pakcik driver memandu dgn elok..padahal pakcik tu mantain je..

bapak aku ulang-ulang ja kata macam tu sambil usap dahi kakak aku..dah agak lama tu baru kakak aku macam terjaga sketla...macam terkebil-kebil..alah macam budak-budak kalau kita kejutkan dia tengah tido terkejut-terkejut...ha cenggitulah ropenyer..

dah elok tu rupanya baru 3 orang yang belakang tu cakap.."patutla dah elok.."

diorang bagi ayat tergantung..(biasalah orang melayu punya sastera..)

aku heran nape dia cakap patutla dah elok..rupa-rupanya kami dah masuk jalan kampung kami..gerbang jalan nak masuk kampung tu ha...kalau korang nak tahu...kampung aku ni banyak orang alim..so kat pintu gerbang tu..ada seorang tok lebai ni dah tanam ayat quran penjaga kampng...

kiranya...benda tu dah lama..xtahu  apa motif letak...tapi bila masing-masing dah besar2 ni baru dengar orang bercerita...nak jaga keselamatan kampung...amalan orang dulu-dulu..kiranya benda yang 'mengikut' xboleh masuk dengan izin Allah..

so perjalanan yang mengerunkan tu sampai ke penghujungya..dengan setiap orang yang pergi ke rumah tok moh dan melalui kakwasan tu pakat ada story memasing kecuali mak aku...dia memang xcakap apa-apa pun sejak haritu...xtau la apa yang dia nampak tapi pastinya kalaupun dia nampak...dia xpernah cakap kat kami..

pasal bapak aku pulak..selama 2 minggu lepas buang "ilmu' Dia ,,dia xleh tengok benda-benda tajam...xleh tinggal semayang...xleh bersama mak aku,...xleh serba srbi sebab tok moh tu pantang..apa yang berlaku semasa sesi pembuangan ilmu tu...wallahualam...maaflah aku xtahu...aku tertido.hehehe..

wasalammmmmmm..................

semoga terhibur lah ye..dengan story aku yang xseberapa ni..

ha..ni aku ada buat kajian kset...cewah...

rupa-rupanya ada HANTU PARI ni...

dengan ciri-ciri digambarkan seperti ikan pari dengan ekor sekali..selaunya terdapat banyak di kebun kelapa..

patutlahhhhhh......huhuh....besor nyeeee hantu pari ..

Originally posted by missayeen at 28-2-2008 05:00 PM
eh???byk respon ke..?aku g tgok citer CAT DOG jap td..hehe.

sorry2...

sempat lg memonton cat dog ek..ingatkan anak buah aku je yg suke layan katun ni..  

petang tadi xder citer best doooo....layan je laaahhhhh..