CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: rhoyo

OBE/Astral Projection atau Roh Keluar Dari Badan

Another past adventure;

Tempat tu bandar besar dan di tengah bndar tu ader taman2 bunga juga pohon2 renek..sementara bjalan mlewati satu kumpulan manusia di pinggir taman tu, saya ternampak sorg pmpuan blari ketakutan menuju ke arah saya, saya nmpak bnyk lelaki yg cuba mengejar pmpuan tu, saya dpt firasat bhwa org2 ne mahukan pmpuan ini dan harus ditangkap hidup2.. masa ne tetiba tergerak kt hati, " bantu, bantu" ,sebaik sahaja pmpuan tu mendekat dgn saya, saya tarik tgn pempuan tu dan suruh dier tutup mata, kumpulan lelaki yg mengejar tu pun semakin dekat... saya gtau pmpuan tu jgn lpaskan tgn ya...saya terus pejamkn mata dan cuba konsentrasi kat satu bgunan yg ader c jauh dari taman tu, dan...sejenak, saya dan pmpuan tu muncul kat bgunan yg saya konsentrasi td, tpi alangkah terkejutnya saya , org2 kat kawasan tu pun nk jg dgn pmpuan ne, saya x pilihan lain, saya pejam kan mata lg, dan saya tumpukan sepenuh hati kat dlm bgunan tu, ...
dalam sekelip mata kmi sudah berada dlm satu umah dlm bgunan apartment, saya lpaskn tgn pmpuan ne, sebab nk tengo klu2 ada tuan rumah or org dlm umah tu, tengo kat blik,ruang tamu,dapur,xder.. so saya kira da selamat, tapi adakah patut, kat grill pintu luar tu berbunyi2 coz ader org cuba nk masuk, mase ne saya rasa letih, mcm xde tenaga dah, cpat2 saya dekati pmpuan tu, time ne pmpuan ne nmpk risau tpi diam membisu...tunduk jer, saya rasa mase ne, org2 dah x dpt nk masuk kat umah tu coz mmg xder jalan masuk cuma,saya risau klu tuan rumahnya blik,kn buka pintu jg...tpi ntah saya ingat pmpuan tu patut slmat kat umah tu dah, saya x pegang tgn pmpuan tu, saya cuba konsentrasi lg ke sebelah umah, ,buka mata mmg dah sebelah umah da, pmpuan tu kat sebelah umah, cuma terhalang oleh dinding, then tiba2 muncul bberapa manusia kat dlm umah tu buat saya kaget skit...saya terduduk ,ntah naper letih sgt2...org yg muncul tu nk dekati saya, dan semua menghulur tgn...time ne, saya mcm terdengar bisikan " jgn mengalah, tutup jer mata" , saya tutup mata dan konsentrasi smpi bkerut dahi,dan niatkan tuk return kat bilik,tmpat saya tido,suuh...bersama deruan angin, saya kembali ke tubuh..

saya dah selamat , dan seperti biasa nk bgun tuk bsiap but...mmg saya xder tenaga, saya btul2 kletihan, tpi paksa jg coz nk g keje jg kan...berat kaki nk melangkah, then lepas minum air suam, saya rasa ok skit da, tulis journal kjap then bru analisis, mmg " teleportation" tu benda yg memenatkan klu masih baru, memerlukan tenaga yg lebih...

saya xtau aper tjdi ngan pmpuan tu tpi saya da cuba bntu dier...
apapun, harap2 jer dier slmt lah..

sory, double post plak tdi..

hurm..
dah bacer dari awal..
FC lom mampu lagi rasanya nak cuba benda ni ..
sebab...
ketakutan tak dapat kembali tu lebih menguasai diri
even mimpi yang hadir memberitahu sesuatu pun ..
dah tertanya2 kat diri .. dapat tak aku balik kali ni ..

hurm..
dah bacer dari awal..
FC lom mampu lagi rasanya nak cuba benda ni ..
sebab...
ketakutan t ...
FanTasyCreaTioN Post at 15-7-2012 05:53

FC, why must afraid? bende "takut x dpt balik ke tubuh " tu x mgkin blku bagi saya,malah mberi semangat ttg apa yg perlu kite lakukan d kmdian masa nti, to be honest saya pun gtu juga dua tahun lalu, takut direct mati la,x bgun2 la, takut syaitan masuk ke jasad lah, tpi itulah adanya ibadah, dan usaha utk mengenal diri tu pastinya dilindungi oleh Allah setiap waktu...so saya x takut, klu bnar ajal da smpi, nk mati, mati jer lah:-)dah ketentuan-Nya, tpi selagi mc hidup, saya xkn stop tuk mengenal diri, krna ilmu dan pengetahuan x sempadan, biar x credit add maths:-)tpi credit dlm bidang2 lbih seni dan advanced:-), hehe

FC, why must afraid? bende "takut x dpt balik ke tubuh " tu x mgkin blku bagi saya,malah mberi ...
olyd88 Post at 15-7-2012 06:44

ha`ah akui semua sebab di atas bermain2 dalam pikiran
dan diri belom bersedia
sebab FC yakin pada ... buat lah sesuatu bila betol2 bersedia ..
nak kater takut mati tu .. idak ler kot ..
sebab seperti kata abang .. mati tu bila2 jer kan kalo dah ajal..
keyakinan tu blom ader
dan nanti FC citer yer dan abang bagitau adakah yg FC alami ni sama atau tak sama seperti yang dalam topik abang ni

ok FC..share jer:-), mudah mudahan abg ble bntu:-)

Follow Us
Sebenar nya cuba gak menidakkan menda2 gni..
sebab bukan apa .. sebab takk memahami .. mengapa ianya terjadi
Mungkin bagi abang .. abang yang "menjemput" diri untuk meneroka alam lain tu .. makna nya abang dah bersedia berdepan dengan apa sahaja .. tol tak?

Persamaan antara yang FC alami dan abang alami hanya : bila bangun badan jadi tersangat letih .. rasa dah pergi marathon / berjalan / mengembara jauh.. rasa letih ni berlarut 2-3 hari

Antara yang pernah FC alami .. tak tau lah mimpi ke .. hayalan ke .. apa ke .. atau minda dibawah sedar yang melampau2 aktip

Mula2 tu niat cuma nak bersandar kat kerusi .. sementara nunggu masa nak buat ulangkaji (study g masa tu)
Tup!~ tup!!~ tau2 seorang tua terpancul dan nampak jelas .. orang tua tu tersenyum kat kiter seolah2 bahasa mengisyarat kan kiter .. jom!~ la~

Perjalanan bermula .. tau2 kat kaki bukit .. kiri kanan buluh emas ..
naik tu .. macam naik guna escalator jer ... hehehe takde melangkah2 ke apa .. orang tua tu di sisi FC

Naik!~ naik!~ naik!!~ hingga hampir ke kemuncak bukit (kemuncak kot .. sebab mendatar jer pastu) so nmpak la satu kawasan tu masih pagar nya mengguna kan buluh ..
bercahaya (di sebab kan tu kot FC rasa macam buluh emas)
berenti kat depan pagar tu..
dan yang best nyer .. memang macam diri sendiri yang biasa nak ler menjenguk2 dalam tu ..
sebab bunyi meriah sangat2
tapi orang tua tu kata setakat ini dulu .. balik lah..
dan seperti kat dunia nyata gak .. diri ni memang degil
masih gak nak tau aper laa kecoh dan meriah sangat2 tu
tapi orang tua tu pusingkan bahu dan dier kater .. balik lah

Balik tu cepat jer .. zup!!~ tau2 macam .. macam bila kiter jatuh .. rasa jantung pun dub!~ jatuh samer .. tau kan..
dan2 la tu jugak terjaga ..
bukan terjaga gtu jer .. terus terduduk..
dan memang rasa sakit badan selepas tu memang tak yah cakap la .. memang memenat kan..

Mungkin gak hanya mainan mimpi ..
tapi itu permulaan nya ..

salam tt. adakah ap ni boleh dilakukan scara bkumplan? mksudnya ke tmpat yg sma semasa proses ap brlaku.

Reply  jazaa
unekspekted_XII Post at 14-7-2012 20:40

Jangan mencarut weii..kang kene sumpah dek kelembai!!!!!ha ha ha ha

Saya ada tertengok movie tajuk dia insidious...pasal budak yg expert astral travel....tapi budak tu  ...
anaktoyol Post at 14-7-2012 23:04

arwah orang tua saya selalu cakap" tengok lah tv tu, hidup2 di tipu dek tv".....he he he

salam tt. adakah ap ni boleh dilakukan scara bkumplan? mksudnya ke tmpat yg sma semasa proses ap brl ...
ejan_2007 Post at 15-7-2012 12:34

boleh, tapi stiap ahli tu, kene expert btul2 ttg, Ap ne, saya blum pernah lakukan scara bkumpulan,

Sebenar nya cuba gak menidakkan menda2 gni..
sebab bukan apa .. sebab takk memahami .. mengapa iany ...
FanTasyCreaTioN Post at 15-7-2012 07:43

pengalaman Fc tu nmpaknya tetap tergolong dalam Spontaneous projection, but ia ttap Ap cuma, Fc x tau aper yg blku sblum nmpk org tua tu, pengalaman tu mbawa mksud peribadi tuk  Fc sendiri, dan apa mksudnya abg pun x ble pastikan, yg abg dpt gtau, org tua tu cuba mberitahu fc sesuatu, dn dlm nasa yg sama fc blum bsdia, semua ne, klu bukan rezeki atau pun tawaran ghaib ,ia kdg2 bkaitan dari org tua fc jg moyang sblum ne,sebab fc sendiri yg ditawarkn tnpa sedar:-)

boleh, tapi stiap ahli tu, kene expert btul2 ttg, Ap ne, saya blum pernah lakukan scara bkumpu ...
olyd88 Post at 15-7-2012 18:07

TT xpenah ke rasa nk bimbing org yg xpro ke ap ne?

boleh, tapi stiap ahli tu, kene expert btul2 ttg, Ap ne, saya blum pernah lakukan scara bkumpu ...
olyd88 Post at 15-7-2012 18:07

TT xpenah ke rasa nk bimbing org yg tak expert ke ap ne?

sory..double post TT..

Meraga Sukma aka Astral Projection

Reply 62# olyd88

as salam...sy nk tnya skit..bila kita tidur bererti jiwa minda anggota badan berehat...tp mcm tt ..roh bjln sana sini..x penat ke bila tiba waktu pagi? cthnya akan rasa x ckup tidur n letih?

(posted by mobile)

Reply 62# olyd88

as salam...sy nk tnya skit..bila kita tidur bererti jiwa minda anggota badan berehat...tp mcm tt ..roh bjln sana sini..x penat ke bila tiba waktu pagi? cthnya akan rasa x ckup tidur n letih?

(posted by mobile)

Reply 62# olyd88

(posted by mobile)

Reply 62# olyd88

(posted by mobile)

Reply 62# olyd88

(posted by mobile)