CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: rhoyo

OBE/Astral Projection atau Roh Keluar Dari Badan

Bro , aku pernah baca dalam satu web luar negara unexplained-mystery , dalam satu forum yang dah ...
animaniac Post at 20-7-2012 16:38

Ya..of course boleh buat "perisai" dan sebagainya tapi memerlukan "fokus" yg tinggi dan org2 yg mampu lakukannya dgn mudah bukan la org yg baru dua tiga kali ader experience..ttg hal guides itu pla..mengingatkan kembali saya pada percubaan2 satu ketika dulu semasa Ap..saya xdpt kira dah berapa kali nak "meet" dgn "guides" ne tapi ia x "muncul" di hadapan saya..semasa Ap saya pernah jugak "try" cara yg owg putih bilang..memanggil guides tuk muncul tapi xtau lah naper x pnah muncul semasa saya Ap..cam owg bodoh jer bckap kat tempat asing aka alam lain tapi x gak muncul2..dan setelah dibuat perbincangan dengan ahli2 bidang ne..dorg ader gak ckp yg sesetengah owg maksud nya saya salah sorg yg mungkin x perlukan "guides" dlm adventure atas sebab tertentu..tapi tu lah..dlm experience yg lain saya x tipu dan saya pernah "didatangi oleh yg bersayap putih dan mata bersinar2 seperti bintang yg sgt terang"..ia muncul dari langit seperti kilatan cahaya dan bdiri di hadapan saya sebelum sempat mengerdipkan mata.. semua ne turut yg saya rasakan masa tu ialah "kehadiran" "kuasa" yg di luar dari "pengetahuan" saya..

Ya..of course boleh buat "perisai" dan sebagainya tapi memerlukan "fokus" yg tinggi dan org2 yg  ...
olyd88 Post at 20-7-2012 17:14

ok tq bro , aku punya percubaan utk buat benda ni dah lama terhenti takut terjumpa 'guide' dalam bentuk yang tak digemari contohnyaa cik ponti , pochong dsb   , tapi rasanya itu makhluk2 di tahap vibration yang lebih rendah kan?

Reply 579# olyd88

Baru skrg sy faham apa maksud AP ni dan apa2 yang telah berlaku sebelum ni secara tak sengaja..
sy penah rasa melihat dgn mata tertutup..terang dan jelas cuma sy terpinga2 tak tau kenapa sy bole lihat camtu..
yg pasal kene tindih tu dh banyak kali cuma skg ni dh jarang berlaku..

Alhamdulillah, mlm ke-4 mencuba smlm rasa mcm ada perkembangan cket. Rasa sesuatu yg pelik terj ...
-sLay- Post at 20-7-2012 12:10

sentiasa pasif dan rilek..jgn "lawan" vibration tu tapi biarkan ia hilang dengan sendirinya..atau sehingga ia jd perlahan.. Dah tu kalau rasa badan cam "terapung" just "layan" psaan or sensasi tu..rasa kan diri semakin ringan dan ringan..

sentiasa pasif dan rilek..jgn "lawan" vibration tu tapi biarkan ia hilang dengan sendirinya..ata ...
olyd88 Post at 20-7-2012 17:40

Salam. Masa saya layan nafas keluar masuk dalam jasad, nampak macam jasad kaku.....macam sarung tanah liat kaku (time nih dah start kebas dari kaki naik sedikit demi sedikit)....masa kebas tuh jugak bahagian yang kebas jadi cam kaku dan berat.Macam sarung tanah liat rasanya. Tapi saya juga belajar satu perkara.....kalo nak senang konsentret malam tuh...start kul 6 makan kener bender yang ringan-ringan (senang nak digest). Kira masa Ramadhan nih, bukak poser mungkin dengan roti wholemeal sekping dua jah.

Bunyi lebah tuh datang bila rasa kebas naik samapi ke kepala. Time tuh terus rasa takut dan nekad nak jaga. Anggota badan yang first saya gerakkan masa nak "bangun" tuh jari. Tapi memang badan raser cam berat....macam sarung tanah. Dah keluar dari that state....nak sambung balik konsentret memang sukar. Terus tido pas tuh.

Salam. Masa saya layan nafas keluar masuk dalam jasad, nampak macam jasad kaku.....macam sarung  ...
tarabas1976 Post at 20-7-2012 17:47

Bagus..ada kemajuan..jasad kaku tu mmg normal dan rasa cam sarung tanah liat tu jga normal dan cuma "simptomp" bila hampir ke "borderline" tidur/sedar..

Follow Us
ok tq bro , aku punya percubaan utk buat benda ni dah lama terhenti takut terjumpa 'guide' dalam ...
animaniac Post at 20-7-2012 17:19

sama2..ya makhluk2 seperti ini berada di "lower vibrational area" dan mereka x dpt pegi ke "higher vibrational area"..so di sini manusia/kita ada kelebihan lah..

Assalamualaikum...

Topik yang agak menarik, tapi masih belum sempat nak hadam kesemuanya...

Saya pernah mengalami situasi pelik... Ketika itu saya berumahtangga di pejabat hampir sebulan...

Ketika kejadian, saya berasa sedang dihimpit atau dicekik oleh sesuatu yang saya x nampak fizikalnya... Selepas saya  meronta-ronta, saya tergamam kerana sebenarnya saya sedang melihat diri saya meronta-ronta seakan akan bertarung dengan sesuatu, yang saya nampak hanya diri saya yang terbaring di atas kerusi...

Saya membaca Ayatul Qursi... walau berkali mencuba dalam kepayahan, akhirnya saya mampu menyempurnakan bacaan... Ketika itulah saya lihat tubuh saya hampir jatuh dari kerusi...

Sesedarnya saya, memang saya baru sahaja jatuh dari kerusi dengan perasaan yang berdebar debar... Dan saya masih ingat kejadian saya melihat diri saya bertarung pada masa saya sedar itu...

Adakah ini juga OBE atau hanya mimpi?

nuri96 posted on 21-7-2012 08:59 PM
Assalamualaikum...

Topik yang agak menarik, tapi masih belum sempat nak hadam kesemuanya...

Wslm..
Pengalaman nuri tu bukanlah khayalan semata2..tiap2 kita samada sedar atau x sedar ttg pkara ini pasti akan mengalami beberapa kali "spontaneous obe" dlm hidup kita.. Ia sebenarnya adalah "satu sign" yg mana kita sememangnya mempunyai "kemampuan" untuk "melihat" sesuatu yg x tergapai oleh tubuh kasar kita..

Selamat mengenali diri

Another past Experience; Dimensi "Cipta"

Salam sejahtera;

Di sini saya ingin menyertakan lagi salah satu pengalaman yang saya lalui dulu di satu "alam/dimensi" yang bernama "Cipta"..seperti yang diberitahu kepada saya..

Pada malam itu..saya masuk ke bilik awal seperti biasa dan melakukan "kewajipan" asas sebelum berbaring santai di atas katil..Saya xder idea nak "adventure" ke mana pada malam tu but entah tiba2 terfikir nak try pegi kat tempat yang serupa dengan hidup manusia..so pertama skali doa dan kemudian saya "rileks" kan badan dan minda saya dari "fikiran luar"..saya x dpt nak agak berapa lama tapi cukup lama sehingga lah saya sampai "stage" yang "mengizinkan" eksplorasi tu boleh dilakukan..
Seketika kemudian saya merasa diri saya menjadi "ringan" dan seakan2 seperti kilat, saya terus melayang(terbang) ke satu tempat yang arah tujunya pun saya x tahu..saya melayang terlalu pantas sehingga mata saya pun xdpt "menangkap/menganalisa" suasana di kiri kanan, sama macam kita kelipkan mata kita sepantas yang boleh mcm tu jga lah saya "nampak" kat kiri kanan saya..dan dlm masa yang sama seluruh badan saya "vibrated" dalam kadar yg "tinggi"..
Nun jauh perlahan2 sebuah pekan kecil mulai jelas kelihatan kerana "speed" tu dah bkurang..saya perlahan2 "menjejak" kaki ke tanah berdekatan dengan pasar sayur..Cuaca sederhana panas kerana matahari baru terbit dan masih awal lagi pada penglihatan saya..Saya berjalan perlahan2 menuju ke kawasan "sayur2 bulat" berlonggok, tapi sebelum sampai ke kawasan tu saya melintasi orang2 yang sedang memanggang "sesuatu" saya x perhatikan sebab saya cume nak sgt pegang sayur2 yg berlonggok kat atas meja di pasar tu..saya pegang sayur yg kelihatan mcm labu dan memicit2nya.."eh,real lah sayur ne" bisikku pada diri sendiri, kemudian aku menyentuh2 kat kayu2 yang menyokong gerai2 kecil di hadapn pasar tu..masa ne saya ternampak dua org duduk kat depan gerai tu..kdua2nya dah tua dan nmpak gaya jer mmg laki bini lah..perlahan2 saya mendekati mereka dan berdiri di hadapan mereka..saya ckp "err..makcik boleh tanya x?tempat ne kat mana?" masa ne kdua2 mereka pandang saya "lain mcm" jer..makcik tu mnjawab "tempat ne pun ciptaan Allah juga" tapi saya masih x puas hati saya tanya lg "apa nama tempat ni ya?"..dan masa ne makcik tu berpandangan kat pakcik tu tpi x bsuara,cume nmpak mcm bagi "signal muka" saja..then pakcik tu bdiri dan mnjawab "Cipta"..saya kata "Cipta??" dan pakcik itu sekali lagi menjawab "ya.."..mase ne saya mcm nak "lost fokus" dah dan saya tau kalau saya x jdi "pasif" saya xkan dpt berada sana lebih lama..kemudian tiba2 seperti ada "tarikan magnet" saya terapung ke udara dan melayang ke tempat lain lg tapi "vibration" itu semakin kuat dan saya putuskan untuk kembali ke "kesedaran fizikal"..bangun jer trus minum air suam dan tulis journal..

Sekian

-sLay- posted on 20-7-2012 12:07 PM
thanks.  Encik Esterozie amacam? ada perkembangan x?

hehehe.... mcm sblm2 ni gak..... br tahap tuh jer.....  ngah gigih mencuba lg nih...

Assalammualaikum maaf la banyak bertanya....tpi masa nak AP ni kena baca zikir apa? semua zikir boleh ke? saaya dah try buat tapi langsung x ada perkembangan

malam ke 5 mencuba, rasa vibration yg lebih ketara dari hari ke-4, badan mula rasa melayang tapi masih blum go out from body. Cuma curious sb masa rasa melayang tu mcm ada kelibat org tua yg menghulurkan tangan. Mcm nk ajak pergi sesuatu tempat tp apakan daya, cuba nak keluar tp masih xboleh. Mungkin belum sampai masa.

malam ke-6, dsebabkan berubah tempat tdur & suasana sejuk, terus tertidur tanpa merasa apa2

-sLay- posted on 23-7-2012 02:15 AM
malam ke 5 mencuba, rasa vibration yg lebih ketara dari hari ke-4, badan mula rasa melayang tapi mas ...

caya lah bro slay......... dah makin maju..... gud luck....

Esterozie posted on 23-7-2012 02:31 AM
caya lah bro slay......... dah makin maju..... gud luck....

thanks. hari tu terbaca pada blog org seberang. Dia kongsi petua kalau nak lg cepat ke boarder jaga & tidur, pejam mata, kira 1 smpai 100 then buka mata 5 saat, tutup balik & ulangi proses ne 4,5 kali atau sampai kita letih. Pastu kuatkan niat utk travel & bayangkan diri terawang2 mcm dlm perahu atau dlm kereta gtu. Masa ne certain part pada badan akan rasa mcm semut2. Try la..insya-Allah akan terasa. Yg pastinya bila anda dpt rasakan perkara2 di atas, pd hari berikutnya kita seolah2 akan tau sendiri mcm mna utk dpt feel benda yg sama. err..susah nak jelaskan.

Lagi satu suasana sekeliling pun kena sesuai. Senyap & gelap. biasanya sy buat dlm keadaan baring menelentang. pastikan jgn terlalu selesa sb ianya akan buat kita tertidur

Slasher^^Buzz posted on 22-7-2012 05:46 PM
Assalammualaikum maaf la banyak bertanya....tpi masa nak AP ni kena baca zikir apa? semua zikir bole ...

Cuba sebut Allah sebnyak yg boleh. Yg penting fokus pd bahagian antara kedua belah mata. Jgn terlalu fikirkan psl AP, biarkan fikiran kosong & simptom2 awal AP akan hadir dgn sendiri.

-sLay- posted on 23-7-2012 02:56 AM
thanks. hari tu terbaca pada blog org seberang. Dia kongsi petua kalau nak lg cepat ke boarder jag ...

thanx for info tuh bro...... sebenarnya aku dah rase yg semut2 tuh..... baring jap jer... pikir nak buat tuh trus mcm jd jer..... tp bila ctu jer aku dah xleh control... nafas jd laju... mcm berdebar kencang.... sesak nafas tu yg x brani trukan lg... relax2 dlu hehe... try gak cool..... tp xleh.. satu mlm try 2-3 kali pon bila sampai rase yg semut2 sluruh bdn jer trus sesak nafas bro.... cammano noh? ada tip?

Esterozie posted on 23-7-2012 03:05 AM
thanx for info tuh bro...... sebenarnya aku dah rase yg semut2 tuh..... baring jap jer... pikir na ...

Serius, masalah kita sama je. Lpas rasa kebas2 tu mmg kita akan rasa berdebar, pernafasan xteratur dll. Awal2 pun sy rasa mcm tu jgk. Cara mengatasi? Lepas rasa kebas2 tu layankan je perasaan, bernafas mcm biasa secara perlahan & bayangkan diri kita terawang2. Sampai satu tahap badan akan rasa mcm daun yg gugur. Masa ne nafas akan kembali normal. Rasanya perasaan berdebar tu mmg satu stage yg kita akan rasa sblum proceed ke next stage.

-sLay- posted on 23-7-2012 03:12 AM
Serius, masalah kita sama je. Lpas rasa kebas2 tu mmg kita akan rasa berdebar, pernafasan xteratur ...

owh... mcm tu ker? kira ko dah lepas ar nih tahap tuh (tahap berdebar2)? dah try gak layan jer sume tuh.. mcm TT ckp... latan jer... pasif jer.... tp xleh.. sbb bila sesak nafas tuh.. tumpuan dah out..... trus tersedar mula hehehe..... dah try bnyk kali.. xpe.. aku try lg.....

p/s: aiseh...... bro slay dah lebih nih... dah maju dr aku hehe... kena gandakan usaha hahaha.........

Esterozie posted on 23-7-2012 03:22 AM
owh... mcm tu ker? kira ko dah lepas ar nih tahap tuh (tahap berdebar2)? dah try gak layan jer sum ...

berdebar2 tu mmg kita susah nak describe kn? lagipun kita xtau apa penyebab dia. tu yg misteri tu. kuncinya memang pada pernafasan. Kena kawal jgk pernafasan tu bagi normal & tenang. Lagi satu jgn lupa rekod progress AP kita kat dlm buku. Mcm aku walaupun nak AP tp trus tertido tetap aku rekod sb mungkin ada perkara yg kita boleh btulkan utk lebih cpt capai kemajuan. Tadi baru tngok cter insidious. Berharap dpt membantu psl AP ne. Tp malangnya lepas tngok tu rasa takut ada la. hampeh.. Cuma cara yg di tunjukkan mmg kena dduk kat sofa. Lebih berkesan