CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: rhoyo

OBE/Astral Projection atau Roh Keluar Dari Badan

Esterozie posted on 23-7-2012 10:34 PM
hahaha..... harap2 mcm tu lah.... harap TT blh 'control' kawan2 yg br nak belajar nih...
...

Insyaallah

Tt faham gak dan tt nampak kwn2 semua ne ader kemampuan tuk control diri masing2
Cume jgn ader gadoh2 la

apalancut posted on 24-7-2012 12:47 PM
Ada movie tittle Incidious. Sapa penah tgk? Scene masa astral projection tu lebih kurang mcm dalam m ...

Saya dah lama tengok movie tu..cuma satu jer nak ckp yg movie tu cuma lah lakonan dan ader la sdikit persamaan dari segi situasi yg mana kita "go out of body"..jalan citernya tu mmg x patut kita "accept" bulat2 kerana menurut pengalaman saya dan beberapa rakan kat overseas dan org2 yg "expert" dlm bidang ne..keadaan yg "worst ending" tu xkan penah blaku..itu cuma ilustrasi pengarah sahaja..

Cuba la juga nonton movie "Enter the void" dier pun ader gak psmaan dlm "obe" ne cume dia menggunakan "drugs" tuk "induce altered state" yg sesuai tuk obe..

Ok kalau camtu...sapa yg berjaya OBE malam ni...masuklah bilik aku...then esok bgtahu akau pakai cadar warna apa?...hahaha ada bran?

olyd88 posted on 24-7-2012 05:28 PM
Saya dah lama tengok movie tu..cuma satu jer nak ckp yg movie tu cuma lah lakonan dan ader la sd ...

Dekat you tube ada video yg tunjuk mamat tu guna satu ubat yg boleh buat dia OBE..90% cubaan dia berjaya katanya...

anaktoyol posted on 24-7-2012 08:28 PM
Ok kalau camtu...sapa yg berjaya OBE malam ni...masuklah bilik aku...then esok bgtahu akau pakai cad ...

hehehe..... jngn esok ada org bgtau ko pakai spend kaler ape dah

Esterozie posted on 25-7-2012 12:05 AM
hehehe..... jngn esok ada org bgtau ko pakai spend kaler ape dah

Kalau berani...

Follow Us
anaktoyol posted on 25-7-2012 12:25 AM
Kalau berani...

hehe.... bkn aku bro..... aku x mampu lg nak buat mcm tuh..

Nasihat aku....
Jangan terburu buru...biasakan dengan pengawalan...jangan terima apa apa yang di beri oleh sesiapa walaupun sekecil mana atau berupa hadiah ataupun yang memang diidamkan.
Catatan memang amat berguna ...
Lingkungan warna keadaan sekeliling memainkan peranan dalam OBE.
Ia menunjukkan dimensi yang berlainan dengan warna yang berlainan.

Kembali ke alam nyata seberapa segera jika warna sekeliling tiada kedapatan apa apa cahaya ( iaitu gelap atau hitam )

Warna spender tak penting tapi kenapa tak cukur....

rdzaccess posted on 25-7-2012 12:32 AM
Nasihat aku....
Jangan terburu buru...biasakan dengan pengawalan...jangan terima apa apa yang di be ...

hahaha..... toyol..... tu ada org tanya tuh, nape x cukur?

bro..... nak tanya skit nih..... time Obe tuh kita jln2 tuh kat dimensi lain ke masih dlm dunia kita mean org2, benda2 yg kita jumpa tuh kita kenal.. kita tau kat mana.... atau lain trus.... sume kita x kenal... tempat yg kita x pernah sampai.... makhluk nye pon pelik2.... just nak tau... bro mesti dah expert kan dlm Obe nih....

hehe..si anaktoyol ne raja lawak obe

kalo si toyol kata kawasan die cler mcm mana?
bertabahla ye si toyol menyatakan clear atau tak esok

kite tgk dlm bentuk yg lebih clear tu leh jelaskan tak?mudahan ramai dapat pemahaman kalo dinyatakan dengan bahasa yang mudah2

setankober posted on 25-7-2012 02:29 AM
kalo si toyol kata kawasan die cler mcm mana?
bertabahla ye si toyol menyatakan clear atau tak esok ...

klo dr ape yg aku paham TT maksudkan tuh......
kita akan dpt 'lihat' dngn lebih jelas.... klo dlm keadaan biasa kita hanya melihat zahirnyer(luaran) saje.... tp bg org yg ada kelebihan ni diaorg akan nmpk dalaman skali,mcm dr hati ke hati... niat & fikiran org pon dia blh baca.... sory klo salah.. maybe TT blh jelaskan lebih lanjut lg....

ko dh penah merago sukma ni tak?

setankober posted on 25-7-2012 03:01 AM
ko dh penah merago sukma ni tak?

blm lg bro...... br2 nak blajar jer..... ko?

ntah...xla aku minat sangat...hujung cerita..lg banyak aku tak tau...lagi baik dikemudian hari...

cume soalan aku tu utk org yg dh penah merago sukma la..nak kata bentuk lebih clear tu mcm mana....bercahaya lip lap2 ke or dlm bentuk ape sebenarnya...nak jugakla tau ...yelah, penerangan dlm bentuk samar2 je...bagilah dlm ayat yang memudahkan org paham...tp kalo stok2 jawapan..xleh nak terangkan coz geng2 sana x bagi atau membahayakan keselamatan...carry on je lah...mmg selalunya..yg mcm2 ni jelah jawapan klise  

setankober posted on 25-7-2012 03:17 AM
ntah...xla aku minat sangat...hujung cerita..lg banyak aku tak tau...lagi baik dikemudian hari...

...

hehe..... btl gak kan..... tp no komen ar.. kita tunggu je lah jawapan TT n the geng yg pernah merasa sendiri kan.....
aku pon nak tau gak nih.....

Esterozie posted on 25-7-2012 01:08 AM
hahaha..... toyol..... tu ada org tanya tuh, nape x cukur?

Nampak sgt bohongnya!!!Hahahaha.....

Camana nak cukur kalau mmg dah takda bulu?...

Ni way dari pembacaan aku kat banyak soursces &you tube...

Ni ada beberapa soalan lagi...
- ada yg kata kita bole berhubung direct dgn org yg dah meninggal
-mengesan orang hilang

AP pada aku dah terjadi kat aku sejak form 3 ....masa tu aku tgh mamai lepas baca/hafal nota sejarah...between mamai dan tidur tu aku rasa sekeliling aku senyap...ada benda bunyi macam mesin tebang pokok kat belakang kepala...badan melayang...tapi bila nampak jasad sendiri kat sofa ,hati aku menggelabah gila!!!!...masa tu mmg terpengaruh dgn drama2 seram melayu kisah2 roh balik rumah padahal jasad dah eksident...aku jadi panik...then beberapa saat jer aku dapat "keluar" sbb ketakutan yg maha dahsyat....even bila dah sedar...jantung aku berdegup kencang..benda tu berlaku banyak kali ..aku tak pernah tahu apa sampai aku search internet pada 2004... Masa tu kalau search page melayu..semua kata tu kena tindih masa tidur...untill satu hari bila gym yg aku joint buat seisi meditasi....masa tu barulah tahu pasal reiki,astral,chakra,IE..then aku further cari maklumat....barulah aku jumpa article yg betul2 menyamai apa yg aku alami...last aku "keluar " rasanya sebulan lepas...tapi aku belum boleh control FEAR aku...bila aku rasa di awang awangan bila badan terangkat....1st aku fikir...macamana kalau aku dah tak dapat balik???...macamana kalau semua yg kat internet tu bohog??..paling jauh aku keluar cuma smpi ruangtamu....tgk husband aku tgh borak  dgn FIL....
Sampai sekarang aku masih belum boleh 'set date' bila aku nak keluar....dia terjadi ikut mood aku,luck..etc....

anaktoyol posted on 25-7-2012 05:13 AM

hehehe..... mana tau, xleh jwb soklan tuh sbb aku x merase lg sume tuh...
owh.... kira ko pon dah biasa ar alami ni yer..... dr form3 lg.... cuma x dalami n blajar leboh dlm yer... lg2 bab control takot tuh?
xpe, kita tunggu TT jwb soklan tuh td hehe....

Esterozie posted on 25-7-2012 06:01 AM
hehehe..... mana tau, xleh jwb soklan tuh sbb aku x merase lg sume tuh...
owh.... kira ko pon dah ...

Bila kita takut..automatik kita nak balik kealam nyata...and zasssssss...sekelip mata kita tersedar!...nafas kencang....aku pernah tersedar jer terus meluru ke bilik mak aku..and ngadu susah nak nafas...!!..sampai rujuk kat hosp...tapi biaslah...doc kata tu panic attack...!

anaktoyol posted on 25-7-2012 05:13 AM

ohhh...rupenye anaktoyol ni pompuan, ingatkan lelaki tadi, hehehh