CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: rhoyo

OBE/Astral Projection atau Roh Keluar Dari Badan

hasell posted on 25-10-2013 08:51 AM
semalam ada try (selepas dah lama tak wat exercise ni)..
seolah2nya hampir menjadi. last stage adal ...

Sebenarnya itu adalah gejala normal dan merupakan salah satu part dalam praktis obe, bila kaki atau tangan tersentak semasa tidur , adakalanya ia berpunca daripada imej-imej atau halusinasi yang muncul sejenak sebelum kita tidur sepenuhnya tapi kadang-kadang imej atau halusinasi itu tidak ada tapi satu perasaan yang menyeramkan atau takut yang amat sangat yang muncul secara tiba-tiba dalam keadaan separuh sedar akan membuatkan kita terkejut atau tersentak sebab kita ingin lari dari keadaan itu. Walaubagaimanapun ia masih dalam kategori normal dan bukan lah kerana adanya jin menghisap darah atau mengganggu.

Ia sebenarnya adalah salah satu part yang paling penting dalam mempelajari obe, maksud saya , di peringkat ini lah keberanian dan ketenangan jiwa kita diuji, kedua-dua ni penting untuk melepasi stage ini untuk ke stage seterusnya, ini kerana pada peringkat ini, kita akan melihat bermacam-macam benda yang tidak terduga. Contohnya muncul imej pocong yang mempunyai muka menggerikan berdiri di hadapan kita dan berpandangan dengan kita, apa reaksi pertama? mesti terkejut dan takut kan? kalau berhasil sehingga pocong itu lesap dari pandangan dan kemudian muncul lembaga lain yang lebih menggerikan dsbginya, pasti sukar nak bertenang bukan? Sebab itu lah kenapa stage ini penting, kerana next stage amatlah mencabar diri dan beyond akal fikiran waras.
Last edited by olyd88 on 25-10-2013 09:28 PM

Agul posted on 25-4-2004 04:55 PM
Banyak kali jugak. First time mata aku terbukak betul2 pasal benda ni masa kena kat kampung waktu te ...
Aku banyak kali tidur tutup mata tapi nampak keadaan dalam bilik (mata aku mcm kamera, ada lubang kecik je dari dalam kepala).

Haaa... yang ini akak pun selalu kena.

er lagi time akak pernah rasa macam OBE masa nak melahirkan. Lepas dah hirup nitrous oxide tu, rasa macam high semacam... pastu rasa macam melayang2 terbang kat ceiling, boleh tengok badan sendiri berhempas pulas nak push baby keluar.. Tapi itu rasanya effect khayal laughing gas (nitrous oxide) tu..

akakbosan posted on 26-10-2013 11:30 AM
Haaa... yang ini akak pun selalu kena.

er lagi time akak pernah rasa macam OBE masa nak mel ...

yup, gas ni akan bagi effect khayal yang biasanya disertai dengan perasaan melayang-layang, banyak orang yang pernah hirup gas ni bagi report mengalami spontaneous obe, kadang-kadang apa yang akak nampak tu bukanlah khayalan semata-mata tapi sebenarnya kebenaran.

Nak tanya.Kalau bomoh nak santau orang biasanya dia hantar makhluk halus.Tapi kalau ada yang ingat terer nak bertindak sendiri,adakah dia pun sedang guna Astral Projection?

xtahu betul atau x aku alaminya sbb bangun dari tido aje bdn aku penat & aku trgat aku mcm bmimpi aku jln2 kat dlm umah aku tu d kira obe ke?

Lobos posted on 16-11-2013 10:12 PM
Nak tanya.Kalau bomoh nak santau orang biasanya dia hantar makhluk halus.Tapi kalau ada yang ingat t ...

Salam,
kenapa nak guna Astral Projection untuk tujuan yang tidak baik? fikiran yang negatif tidak akan membawa kita ke mana-mana kalau nak belajar astral projection, nak belajar Astral projection secara natural harus lah ada fikiran positif dan tenang, tiada ego dan sebagainya. Tapi kalau soalan kamu cuma setakat ingin mengetahui adakah ia menggunakan astral projection? jawapannya bergantung kepada si pelaku, sebab kalau cuma setakat menyantau, ia tidak semestinya melibatkan astral projection, kerana kalau si pelaku mengamalkan ilmu hitam/sesat maka jin atau khadamnya lah yang melakukan tugas itu, walaupun ada jelmaan si pelaku di depan mata mangsa namun ia tetap jelmaan dari jin atau khadam yang membantu si pelaku sihir tersebut, bukannya astral projection.

Follow Us
CikNano posted on 16-11-2013 11:28 PM
xtahu betul atau x aku alaminya sbb bangun dari tido aje bdn aku penat & aku trgat aku mcm bmimpi ak ...

Salam,

Pengalaman obe tu ada berbagai peringkat, dan obe ni juga terbahagi kepada dua iaitu, Obe secara sedar dan Obe secara spontan.
pada pendapat saya kamu mengalami obe secara spontan. Kebanyakan kita/manusia akan mengalami situasi seperti ini ketika dalam keadaan penat dan kemudian tertidur,

olyd88 posted on 17-11-2013 12:10 PM
Salam,

Pengalaman obe tu ada berbagai peringkat, dan obe ni juga terbahagi kepada dua iaitu, Ob ...

ohhhh....tp kdg2 tdo pon dlm bukan dlm kepenatan, tdo mcm biasa aje tapi kerap xkerap juga la sy 'bmimpi' bjln2 ditempat lain kdg2 seronok juga sbb mcm berada dlm fantasi...baru2 ni 'bmimpi' ada org memanggil saya dsekitar rumah ada 2 org lelaki mcm tu suh kuar dari umah tp sy mnolak lalu blari masuk ke bilik tp bila tsedar sy mcm pelik ehh bukan td sy blari ke td? boleh terangkan x saya dlm situasi yg mcm mn?

CikNano posted on 17-11-2013 07:30 PM
ohhhh....tp kdg2 tdo pon dlm bukan dlm kepenatan, tdo mcm biasa aje tapi kerap xkerap juga la sy ' ...

Salam...

CikNano cuma bermimpi seperti biasa, just yang membuatkan CikNano terasa seperti baru berlari ialah tahap lucidity semasa bermimpi tu menyamai kesedaran semasa bangun. Biasanya apabila kita bermimpi tahap lucidity itu akan berbeza, adakalanya ia akan menyamai tahap kesedaran masa bangun dan adakalanya melebihi atau sangat kurang. Dan sekiranya ia menyamai/melebihi tahap kesedaran sewaktu bangun, selalunya kita akan terasa mimpi kita 'macam' real.

olyd88 posted on 13-3-2014 02:43 AM
Salam...

CikNano cuma bermimpi seperti biasa, just yang membuatkan CikNano terasa seperti baru  ...

fuhhh lega la saya kalau benar penerangan awak, sy takut gak kalau saya ada simpton OBE ni

CikNano posted on 13-3-2014 06:27 PM
fuhhh lega la saya kalau benar penerangan awak, sy takut gak kalau saya ada simpton OBE ni

Tak perlu takut pun...OBE ni adalah normal, semua orang akan mengalaminya secara natural sejak kecil hingga dewasa, ia juga adalah salah satu daripada kelebihan setiap manusia.

akak baca novel What dreams may come...ade diceritakan pengalaman astral projection sewaktu nazak.. tapi bila difilemkan diorang skip bab bab ni

MsAzr posted on 13-3-2014 10:35 PM
akak baca novel What dreams may come...ade diceritakan pengalaman astral projection sewaktu nazak..  ...

actually ader part dalam filem tu yang mereka berada di alam lain...best gak tengok scene nya yang warna warni ..

olyd88 posted on 14-3-2014 04:48 PM
actually ader part dalam filem tu yang mereka berada di alam lain...best gak tengok scene nya yang ...

mungkin sebab akak baca buku dulu.. rasa sedikit frust sbb astral projection takde diketengahkan dalam filem tu

penah buat lucid dream. best

tp kes sy. agak seram

huhuhu

Khatam aku baca pasal obe & ap ni. Actually aku baru tau teknik ni. Itu pun lepas baca blog tuan kelarias alam jin. Seronok baca diorg teroka alam ghaib tp xtau teknik yg digunakan. Bile dah try mcm2 keyword baru jumpe pasal obe & astral ni.

Utk 2-3 hari ni aku try ap secara baring & akhirnya terlelap. Nak tanye. Ap ni bole buat anytime ke atau mlm je? Ada tak efek fizikal spt letih atau sakit akibat dari ap yg kita buat. Manelah tau kan masa ap kita tersepak batu. Bile sedar, kaki yg tersepak tu rasa sakit.

@olyd88 boleh try cari kat mana pesawat MH370 berada sekarang? Betul ke kat Lautan Hindi?

amirezu posted on 10-4-2014 01:28 AM
@olyd88 boleh try cari kat mana pesawat MH370 berada sekarang? Betul ke kat Lautan Hindi?

Maaf lah sebab tak dapat penuhi permintaan...isu ini sangat sensitif...samada betul atau tak, itu tak penting...yang terbaik dan bermanfaat kita boleh buat ialah berdoa demi untuk kesejahteraan para penumpang dan anak kapal MH370...

olyd88 posted on 10-4-2014 09:53 PM
Maaf lah sebab tak dapat penuhi permintaan...isu ini sangat sensitif...samada betul atau tak, itu  ...

Tadi saya ada terperasan olyd ckp AP boleh dibuat dalam sedar atau separa sedar... boleh explain tak AP dalam sedar..

eiyoei posted on 10-4-2014 12:56 AM
Khatam aku baca pasal obe & ap ni. Actually aku baru tau teknik ni. Itu pun lepas baca blog tuan kel ...

Ap boleh dilakukan pada bila-bila masa yang terluang dan tidak kira di mana pun kita berada...tapi bagi seorang pemula/beginner, pemilihan tempat dan situasi itu amat penting sekali untuk mendapatkan hasil maksimal dalam beberapa percubaan pertama...

Ap memenatkan atau tak? bagi saya ia sangat bergantung pada tahap kesihatan diri kita....kalau kita buat ap semasa pening kepala atau demam, sudah pasti lah kita akan berasa lelah atau penat kerana minda yang memerlukan rehat dari sebarang aktiviti tapi kita gunakan untuk fokus pada sesuatu..apatah lagi kalau masih baru, kalau dah try bnyak method tapi masih tak dapat-dapat, kepala yang tak pening pun bleh jadi pening...frust kan..apapun ia tetap berbeza pada setiap individu...kalau mengikut pengalaman saya pula, sebaik selesai melakukan ap, badan dua kali ganda lebih segar..tapi adakalanya, bangun dalam keadaan berdebar-debar, ini berlaku apabila saya kembali ke dalam kesedaran tubuh kasar secara mengejut,

hehe...ada tempat ni, makhluknya 'ganas' sikit, even ada yang mampu tembus menembus dimensi kalau nak mengejar saya...dalam masa yang sama saya  dapat tahu melalui firasat yang makhluk ni berilmu tinggi.. namun cuma sorang jer makhluk nie yang pernah saya jumpa, yang mampu tembus2...dalam pengalaman tu, sebenarnya saya cuba diperangkap dalam satu bangsal kayu yang besar..dua makhluk ni menyerang saya secepat kilat dengan menggunakan pedang panjang, saya dapat mengelak tapi saya tidak mampu membalas, sehinggalah saya menemui selendang buruk di dalam bangsal tu...kalau saya libaskan selendang tu, kedua-dua makhluk ini akan terdorong ke belakang...tapi lama kelamaan saya berasa adalah lebih baik saya berpindah tempat/dimensi..saya cuba fokus dan berlari ke arah dinding untuk menembusinya namun seperti yang saya katakan tadi, bangsal ini adalah perangkap mereka...mereka semakin mendekat, dan saya mulai teringat tentang satu perkara iaitu 'ketenangan'..saya menenangkan diri dan fokus ke arah dinding, dengan sepenuh hati tanpa ragu-ragu, saya meloncat ke arah dinding dan....zuup!..saya sudah berada di tempat yang sangat berbeza.... tapi, dalam masa yang sama, sorang makhluk ni muncul lagi kat depan saya....saya lari lagi, fokus lagi ke tempat yang lebih tinggi...zupp!..zupp! mak oi..masih kat belakang mengejar saya...tapi tak lama dan makhluk tu terus lenyap...saya ambil keputusan tuk kembali ke tubuh....pandangan jadi gelap, perlahan-lahan kesedaran tubuh fizikal kembali seperti sediakala....

just bawa bersabar dan terus mencuba...