CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Syndora

All about 'Pontianak' latest by JulietTheOrange cik pon atas kipas

Originally posted by sylkronz at 20-1-2005 10:43 AM:

ishkk...:hmm:

herh......... :cak:

tapi aku ada dengar hantu jelmaan macam orang yang mati dahsyat(cara tak sepatutnya) adalah sebenarnya qarin. bukan jin. qarin ni aku dengar macam pendua bagi semua manusia. ada dua dalam satu roh. tak tau la.. ada sapa2 tau mintak explain sket

aku bagi idea ni... ape kate ko panggil sipengejar antu tu p umah korang yg ade pon tu.... sebb ko kate dia selalu ade kan.... pas tu mana yg berani tu bawak paku.... amik kesempatan cucuk belakang tengkuknye..... pehhhh.... mesti lawa punye... suh bekam buat bini no 2....

nak nyanyi japp..
pulangkann..cinta hatiku
hentikanlah menghantuikuu....aku takutt

Originally posted by meera_cute at 21-1-2005 11:27 PM:
nak nyanyi japp..
pulangkann..cinta hatiku

nyanyi ker meera....nyanyi lagu cindai lerrr...

nti cik cindai buleh tolong sambungkan..free jerkk..jgn memalu tucen..

Originally posted by meera_cute at 21-1-2005 15:27:
nak nyanyi japp..
pulangkann..cinta hatiku

kalau tanak pulangkan mcmana? hantu merasuk ke?

Follow Us
:lol

Originally posted by sylkronz at 26-1-2005 01:48:
:lol

org tanya btol nie :stp:

anyway ada org tu dia terambil brg org... last2 benda tu minta balik benda dia ambik .. tapi itu pon setelah dia jd mcm org gila krn dirasuk

Originally posted by eva at 27-1-2005 08:48 AM:

org tanya btol nie :stp:

anyway ada org tu dia terambil brg org... last2 benda tu minta balik benda dia ambik .. tapi itu pon setelah dia jd mcm org gila krn dirasuk

jgn amek batu berbentuk pelik n cantek kart dalam sungai..nanti ader mende ikut...

Hehhehheh..macam macam la korang nih..

Tapi...bukan batu je yg takleh ambik..korang perasan tak ada sejenis pokok buloh yg kaler kuning terang  cam dia nih -> :ah: pastu ada stripe hijau memanjang..haa..pokok tu kalo sah sah prg yg tanam..boleh la korang ambik..tapi kalo sah sah korang tak tau sapa yg tanam/liar/tepi utan/sungai..jgn le memandai gi cantas nak buat tongkat ke, souvenir ke..

Naya korang malam tu takleh tido..pehtu ada suara ngan bayang org suruh :music: Pulangkannnnn...:music:..

Member satu dorm aku dulu kena dah..tetengah malam buta gak dia hantar balik buloh tu..even buloh tu tepi skool kitorang je tumbuhnya..

Tapi buloh tu memang cantikk...

ni gambo dia :

aku baca ko punye ni benda tu tak muncul kalo org cari , betul gak cakap ko.

dulu masa aku abih SPM  timbullah cerita yg antu takde kepala  merayau kat flat block A  Desa Pandan, Aku ngan kawan aku try gak carik ,siap bawak kamera

tapi ape langsung, buat ngantuk je.

Originally posted by batu_bergolek at 28-1-2005 10:53 PM:
aku baca ko punye ni benda tu tak muncul kalo org cari , betul gak cakap ko.

Memang betul pun..skaang kalau aku gi umah mak aku, sesaje je aku kuar leta lelambat, sesambil daring daring kat atas bumbung blok/puncak pokok/atas bukit (kira port Cin Pulangkan le tuu..)..haram dia nak tunjuk muka even masa tu dah pukul 12 malam..

Kalau aku tak teringat langsung kat dia, aku main kuar keta pehtu masa nak jalan ke tangga ada je bungik dia mengepak ke. ketawa ke, nyanyi ke, walaupun masa tu pukul 9 malam..

Tu pasal la kan..kebanyakan ghost hunter ni takkan jumpa memenda camni..sebab para para gendruwo (pin cakap indon la plak) ni tau ..someone is watching..baik nyurukkkk...

Originally posted by adi_iskandar at 20-1-2005 11:04 AM:
tapi aku ada dengar hantu jelmaan macam orang yang mati dahsyat(cara tak sepatutnya) adalah sebenarnya qarin. bukan jin. qarin ni aku dengar macam pendua bagi semua manusia. ada dua dalam satu roh. ...

qarin??qarin bukan baik kker??

NTT This user has been deleted
Originally posted by sylkronz at 29-1-2005 11:14 AM:

qarin??qarin bukan baik kker??

QARIN (PENDAMPING) MANUSIA

Allah telah menetapkan bahwa setiap manusia didampingi oleh seorang malaikat (yang senantiasa mengajak kepada kebaikan) dan seorang jin kafir (yang senantiasa mengajak kepada keburukan). Semua jin yang menjadi qarin manusia adalah kafir kecuali jin qarin Rasulullah yang telah diislamkan oleh Allah.

halfelven This user has been deleted
qarin akan jadi baik kalo orang yang didamping itu beriman.....qarin juga akan jadi jahat kalo orang yang didampinginya asek buat maksiat...tapi kebanyakkan qarin adalah jahat dan sentiasa mengajak manusia berbuat maksiat...
orang yang mati takkan buleh bangkit jadi hantu balik...semua itu kerja jin dan syaitan..orang yang mati roh mereka akan ke alam barzakh...kena soal oleh Mungkar dan Nakir....

Satu lagi pasal anjing menyalak menandakan mereka telah melihat segerombolan syaitan...kalo korang dengar anjing menyalak aaoouwwwwww....berjaga-jagalah.

Kalo ayam berkokok menandakan mereka sedang melihat malaikat...

penah dulu masa aku lepak menganggur...aku selalu dengar anjing menyalak reramai masa azan subuh..buleh kata dalam sebulan tu tiap2 hari begitu...aku rasa time azan subuh ramai syaitan yang lari lintang pukang ke tandas selepas mereka berkeliaran sepanjang malam..

Lepastu ada suatu malam dalam kol 2 pagi bunyi anjing ramai-ramai menyalak..memang havoc abis...aku tiba2 rasa tergentar...keadaan ni berterusan aku rasa dalam 10 minit...lama gak tuh...aku tengah syok layan yahoo messenger jadi macam berdebar-debar....lepas tu berbunyik lak ayam berkokok....kawasan rumah aku banyak ayam(kira kampung laa)..
aku rasa time tu syaitan tengah keluar ramai2 lalu kat atas langit....kalo nak dikira kehebatan salakan anjing...mesti jumlah syaitan ramai....lepas tu ada bunyik ayam berkokok...aku rasa ada malaikat yang lalu...sebab tu syatain lari bertempiaran dan salakan anjing tamat...
itu cuma firasat aku  je laa...berpandukan pada isyarat anjing dan ayam..

Originally posted by halfelven at 11-2-2005 12:33 AM:
qarin akan jadi baik kalo orang yang didamping itu beriman.....qarin juga akan jadi jahat kalo orang yang didampinginya asek buat maksiat...tapi kebanyakkan qarin adalah jahat dan sentiasa mengajak ...

aku masa sek menengah dulu pon ade kes anjing nih, masa tu kinda malam sket, lebih kurang 12 atau 1 pagi...masa tu tgh study utk spm reramai, tetiba je terdgr bunyik anjing menyalak bagai nak rak....ramai plak bunyi die tuh...so kitorrg tgk la dari mana punca bunyi tersebut kan, masa tu ternampak kat dewan besar(yg dikatakan pernah ada pon masa bacaan yassin), nampak byk anjing - dalam 6/7 biji, tengah menyalak dan berpusing2, they formed a circle...x tau kenapa...kejadian ni berlaku pada tahun 2002.

Makeupfairy This user has been deleted
Originally posted by sylkronz at 28-1-2005 09:18 AM:

jgn amek batu berbentuk pelik n cantek kart dalam sungai..nanti ader mende ikut...

Betul tu...bukan setakat batu jer...apa-apa saja yang pelik jangan lah tangan gatal nak gi ambik.

aturcara This user has been deleted
erk...seramnye baca cerita kat sini...kita dulu pun duk keramat...tapi Au1...hmmm....

oo,  aku ingat ayam berkokok pagi2 tu kan tandanya macam dah pkl 2 or 3 pagi ker..

AfrinaBatrisyia This user has been deleted
mcm mana kalau tgh malam bunyi anjing nyalak kuat sangat...