CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Syndora

All about 'Pontianak' latest by JulietTheOrange cik pon atas kipas

matmetal This user has been deleted
aik....baru 2 hari lepas aku dengo anjing menyalak pukul 2 pagi....kuat nak mampus...beramai2 lak tu...macam bunyi kucing mengilai pun ade kadang....aku ingatkan ade kucing kena bantai anjing....aku siap keluar balkoni lagi tengok ape tejadi....aku tengok ade satu anjing mengilai gila2...anjing lain lari lintang pukang sambil ngilai...masa tu siap ade die bawak anak lagi 3 ekor...comei lote lagi....aku ingat mase tu segerombolan setan tengah lalu kot....tapi aku tak rase takut sebab aku ni ntah, jenih takde perasaan agaknye....

aku nak crite time kecik2 dulu....umor aku 6 taun....aku slalu susun2 bantal...bawah meja...pastu tutup kain buat rumah hantu ngan abang aku...dalam rumah hantu tu ade le topeng hantu aku letak...pasang radio bunyi hantu le....tiba2 nanti aku jerit le....biase le time budak2 macam2 perangai...rumah hantu tu aku buat untuk sedara2 aku malam kang datang leh try....aku ngan abg aku becadang nak cakap "hantuuuuu....hantuu...." waktu dorang masuk....dan akhirnya, siaplah rumah hantu tu....abang aku ngan aku nak try le tengok tahap keseramannnya.....mase tu time senja....

tah camane tiba2 dari luar terdengar org jerit " hantu..... haaannnntuuuu....hannnnTUUUU....HANNNNN TUUUU..." semakin lame semakin kuat...ape lagi....aku ngan abg aku lari litang pukang kat blakang....memang sebijik pekataan hantu tu die sebut....ni mesti anak2 makhluk halus/ imam die kaco kitorang....aku nak kenakan org, aku kena balik...ni baru betul2 hantu join same dalam pembikinan rumah hantu,hahahah....lagipun kawasan rumah aku ngan padang depan rumah tu kampung makhuk halus Islam....bak kata member abg aku yg leh nampak hantu (berpenyakit teruk skang, kesian)....die kate memang kat rumah aku tu ade "org" tapi die tak kacau...member abg aku cakap kalau die nampak macam keadaan teruk baru die kasi tau...tapi stakat ni bende tu ok je...tu lah die rumah aku kat perak...la ni aku jarang balik sane

[ Last edited by matmetal on 28-4-2005 at 11:22 AM ]

Yang aku ingat masa kat Kolej dulu, block hostel aku yg plg jauh from pagar/guard, ngadap bukit but ada apt kat bukit tu. Bilik aku lak ngadap bukit tu... ish2... asal malam je musti kitaorg takut. Sbb ada pernah budak laki citer, mas depa nak skodeng hostel kami, nama Mr. POch... so, every nite kami kena tido selang seli kepala kaki... betul ke petua tu? Ntah aku pun tak tau tp ikut jelah, pasai takut sgt.

fireunicorn_85 This user has been deleted
Originally posted by Syndora at 20-7-2004 01:22 PM:

Ler...jgn le mareee...dah org byk tanya pasal si Cindai ni, aku citer je laa...lagipun rasanya aku dah citer pasal indon tuh kan :stp:...

Indon tu mati pasal jatuh dari tkt 4 terus tercaca ...

kalu org dah mati..rohnya disimpan di alam barzakh & dibangkitkan pada hari kiamat sahaja..yg kita slalu nampak tu jelmaan jin & syaitan, bukannya roh si arwah tu..

alam roh nih Allah swt jer lebih mengetauhi...

seram nyer citer korang...dee tak penah kene..tp just dgr2 jer..

[ Last edited by dee_dee on 4-5-2005 at 09:28 PM ]

time dee dok hostel dulu....hostel dee cam umah kedai jer...balakng hostel kiteorg ada umah kedai la gak tapi bukan hostel...ada kedai/umAh org...kite org nyerr bilik bawah...so satu mlm ni..umah kedai blakang kiteorg tingkat atas ni..buat upacara apa ntah...cina..bising sgt...bacaan derang mmg takleh di fahami langsung...lampu merah jer..kekadang gelap...dalam masa yang sama derang baca mentera ntah hapa2 tu...anjing memang menyalak sakan..dah la katil dee paling hujung skali kat blakang sebelah tingkap dan pintu nak gi blakang..tdo pon susah tp buat2 pejam mata...takut sgt...leboih kurang seminggu lebih gak mende ni...dan tiap kali mesti anjing menyalak sakan...memang seolah derang nampak setan kot...tapi org2 yg bace ntah hape2 tu mmg menakutkan....ataupon derang nyer sedara mara kene sampuk pastu dok buat halau mende ni ker.... rasa-rasa org belakang ni buat ajaran sesat kot...alhamdullilah dee tak jumpe ape2 yg boleh mengugurkan jantung dee...tp mmg takleh tido..wat2 tido jer...ramai nampak..kiteorg mmg syak derang buat ajaran sesat..

Follow Us
lagi satu dee kene kaco gak time dok asrama nak amik spm....mase tu malas nak trun prep..dok la jaga org sakit la konon....budak due ekor ni tdio nyenyak..dee bace la buku...sambil dgr radio....tetibe radio tu senyap...pas2 dee rase cam org lalu...tak lame pas2 almari kat ujung tu kene ketuk...bunyi cam tok tok..tok tok...yer la cam org ketuk umah..uih ...trus dee loncat katil kawan dee yg sebelah tu....die rpon dengar..sebab terkejut tgk dee yg sorang lagi tido mati...
esok nya kawan dee ni mase org lain sumer dah tido...yg sakit ni la...dier ngn budak sebelah katil dier dgr org ketuk..kali ni dgn suara mintak tolong......
dulu org kate ade budak laki mati dalam almari...sebab dier ponteng semayang jumaat pas2 dier soh budak cine kuncikan dier dari luar...tp dak cina tu maybe lupe trus balik kampung...time tu mmg org balik kampung cuti seminggiu..seminggu pas2 balik tgk almari tu fdah terbalik..maybe dier cube lepaskan diri dier...ntah la..dee pon tak tau sgt....

second time lak..baru2 ni dee lepak tepi pantai ngan member...tgh laut tu nampak la macam bende putih berapi terbang....dee kate la amende tu..member dee leh jawap mende tu burung....tu takpe la bile pikir2 balik dah la tgh laut..pas2 hilang cam2 jer...tak tau la amende..janji tak ganggu dee..

Originally posted by dee_dee at 4-5-2005 21:33:
lagi satu dee kene kaco gak time dok asrama nak amik spm....mase tu malas nak trun prep..dok la jaga org sakit la konon....budak due ekor ni tdio nyenyak..dee bace la buku...sambil dgr radio....tet ...
second time lak..baru2 ni dee lepak tepi pantai ngan member...tgh laut tu nampak la macam bende putih berapi terbang....dee kate la amende tu..member dee leh jawap mende tu burung....tu takpe la bile pikir2 balik dah la tgh laut..pas2 hilang cam2 jer...tak tau la amende..janji tak ganggu dee..

citer second tuh.... wat aku tergelak ajer.... ff: ff:

terase pon der gak.... lol

Originally posted by dee_dee at 4-5-2005 21:28:
time dee dok hostel dulu....hostel dee cam umah kedai jer...balakng hostel kiteorg ada umah kedai la gak tapi bukan hostel...ada kedai/umAh org...kite org nyerr bilik bawah...so satu mlm ni..umah k ...

ooooooooo.... dee ingt lagi yekk citer tuh....

pelik gile kan.... ntah upacara ape ntah yg dorang wat yek time tuh...

seram gak laa.... tp aku siap bley panjat tembok ngan bumbung nak skodeng nyer pasal.... sib baik dorang x pasan aku.... :pray:

dah laa siap pasang lilin tetengah ngan loceng lagie.... pelik pelik... :hmm:

neway....byk gak yee cik pon nih kat area keramat tuh.... dan best2 gak laa citer2 pon nih...

frankly...mmg tingin laa nk jumpe... :bgrin:

Originally posted by dee_dee at 4-5-2005 09:33 PM:
lagi satu dee kene kaco gak time dok asrama nak amik spm....mase tu malas nak trun prep..dok la jaga org sakit la konon....budak due ekor ni tdio nyenyak..dee bace la buku...sambil dgr radio....tet ...

alo sumer..

cite ko yg first tuh,... kwn akue pon ader cite..
yela budak dok asrama..ade2 jer...
tp cite tuh cm betul jer..
gile femes..

Originally posted by dee_dee at 4-5-2005 09:33 PM:

cerita tu sebijikk  macama cite kat KISAS..sekolah aku dulu..budak escape tazkirah...pastu mati dalam lokar sebab terkunci..

Syndora,

Agaknya appartment mak you tu tak jauh dari rumah ayah cheq .. block melati ... ada bukit gak tu kat depan ... tak pernahlah pulak rasa seram ke apa ke... isk isk isk lepas ni tak endak ler aku stay sorang sorang kat umah ayah ... takuttttt

Aku yg tak pernah rasa seram duk sini, dah jadi seramlah pulak .. mampuih malam karang kalau terbangun kena kejutkan husband sekali ler gamaknya

heheheh, aku pun tak penah lak rase seram dok kt sini selama ni... sbb aku rase dok kt msia lg seram, hehehe

Originally posted by aGuiLeHa at 13-5-2005 01:56 PM:
heheheh, aku pun tak penah lak rase seram dok kt sini selama ni... sbb aku rase dok kt msia lg seram, hehehe

:setuju:

Kalau kat msia tu, malam je automatically rasa seram .. kalau kat kampung lagi ler takleh nak cakap, gi tandas pun taknak gi sesorang

Hush!!!! crita Syndora ni mmg menyeramkan.... kena pastikan hubby tido sebelah baru aku boleh lelap mata.

isk... hrp2nye jgn laa aku xleh tido mlm krg... kdg2 tu yg aku geram tu..time2 siang2 nih elok jer... bila smpai time nk tido tu laa..teringat citer2 cam nih.. isk... :geram:

ni mak adnil kena last week.  dia gie kenduri makcik adnil kat ulu yam.  masa nak balik lalu lah kat air terjun tu punya area.  ternampak lah satu pokok bunga tanjung (rasanya lah) penuh dgn bunganya.  so mak/ayah adnil pun berenti keta, pi ambik bunga tu segenggam lah.  letak dlm kete.  malam tu ok je. sok pagi masa mak adnil mandi, punyalah pedih lengan dgn belakang dia, tengok tengok rupanya kena cakar .. calar balar.  terus call ayah adnil minta buang bunga yang dlm keta tu, nasib baik gak tak bawa masuk rumah, tak tau le jadi apa lak nanti.

bunga tanjung yg mana ek?kaler putih ek? rasa mcm igt,tp sure sgt cemana rupa dia :hmm:

woo..ngerinye.. amik munge pontianak . mana tak marah...
munga dia kaler putih kecik kecik..( ye ke )
ala..dlm ceritera Pontianak Harum Sundel Malam ader bunge tu..
kan kan kan?