CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Gunner

Tekanan Darah Tinggi...Macam mana nak turunkan?

719# Apok

apok, nanti bila dah sihat turun baliklah bp tu...lagipun tak tinggi sangat.  Cuma Border line jerrrrrrrrr

weh rindu kat korang sumer, mmg lepas aku ngan senyum je lepak sini....hehehe aku pon lama tak cek darah nih, so far ok je, cuma kekadang mata cam kelabu sket esp. time drive waktu petang n kalo drive balik keje pening sket sbb panas lor...matahari pacak atas kepala lor, keta pon lom tinted, panas la sket...maybe esok lusa aku pi dr kot nak cek bp berapa...so far ubat mmg tak pernah tinggal lagi la, weh apok pesal ko tak mkn ubat? ko nih kursus2 gak, kesihatan kena jaga gak...

semalam pi hospital...bp 240/130...terus kena masuk ward kecemasan dan kena tahan 1 hari di hospital....alhamdullilah..sekarang dan 130/90...doc kata kena makan ubat dahhh...

tq kawan2 sebab nasihat kan sy pi check kat klinik

ubat livextra

723# TenangJeeer

tingginya bp awak.....sekarang ni jangan skip makan ubat tau...jaga makan dan banyakkan bersenam....

Follow Us
725# TenangJeeer
LIvextra tu bukan ubat..tapi just supplement.
It's a holistic formulation that is based on research by Nobel Laureate Prof Dr Ferid Murad. It contains patented ingredients for cardio-cerebrovascular health seperti L-Arginine, probiotic CoQ10, B Vitamins, Metafolin. I believe u guys know kan what are the functions of the ingredients kan..I dah tahu lama dah pasal ni and ramai my family members and friends minum. Mmg effective. Yg nak kena bypass pun tak jadi bypass and yg injap tersumbat pun jadi ok. Lepas i kena ari tu pun, alhamdulillah the next morning terus ok. Tapi jgn lah expect terus ok mcm ubat plak cos ni mmg bukan ubat. Depending on ur problem lah. Dulu Prof ni dtg Malaysia pun siap bagi talk kat IJN tuh and kuar TV kat Singapore..Livextra ni distributed by Elken. So u kena beli from members lah. Kalau u tak de kawan yg jadi member, then let me know. I can help u to buy.

weh rindu kat korang sumer, mmg lepas aku ngan senyum je lepak sini....hehehe aku pon lama tak cek darah nih, so far ok je, cuma kekadang mata cam kelabu sket esp. time drive waktu petang n kalo drive ...
moimed Post at 17-3-2010 10:29

erm kat sana leceh sket... lgpun kat hotel, mmg mkn x jaga la gamaknya...suma bedal....

semalam pi hospital...bp 240/130...terus kena masuk wardkecemasan dan kena tahan 1 hari di hospital....alhamdullilah..sekarangdan 130/90...doc kata kena makan ubat dahhh...
TenangJeeer Post at 17-3-2010 14:04

pergh tinggi gilerrr.....dah sampai tahap stroke bro! bahaya! tp yg pelik cepat plak dia turun ke border line ek...

6 biji doc bagi ubat
mula2 2 biji..tunggu 20minit tak turun....bagi lagi,,tak turun juga..last sekali masuk hospital bagi lagi 2 biji oleh hospital...masuk pkl 1 pagi...subuh baru turun....liveextra yu terbukti ke?? x ada sampingan dan diluluskan kerajaan ke? berapa harganya.....byk sangat soalannya la... skrg nak jaga kesihatan laa...rasa takut lakkk

ini semua kes ambil mudah...masa 150 tu tenang lagi....bila check dah 200 terus gabra dan eak sampai 2 minit...check lagi..terus 240..........takut u....dah terbayang boleh koma tapi nasib baik selepas check...jantung masih baik,,,

jadi hati hati la jika kat leher tu dah sakit atau tegang....atau berat,,,(bukan hantu yg bertenggek tapi darah tinggi yang bertenggek) hehehehe jumpa doc cepat2 bukan bomoh..

livextra ni sama ke yg papaxjahat jual tu??? nak try laa

732# TenangJeeer

Tak sama ngn papaxjahat. Yg die punye tak silap aku danshen. Itu pakai herba from China. Tak pernah try sbb personally aku tak prefer sangat kalo kandungan herba tinggi nih cos maybe bleh effect kidney in long term.

Of coz lah terbukti and diluluskan kerajaan. Kalau tak, tak kan lah dijual kat Malaysia nih and doktor tu dapat anugerah nobel. Nobel prize ni kan anugerah terulung dlm dunia. Seluruh dunia pun hanya 184 org pemenang hadiah nobel dlm bidang perubatan. Mcm aku cakap sblom ni, masa die dtg Malaysia few years back, doktor2 pakar ni smer pegi dgr talk dia. So bleh fikir lah kan lagi bagus ke tak..

How it works is that Livextra ni akan merangsang badan kita utk menghasilkan gas Nitrik Oksida yg sememangnya gas berharga utk hidup. NO ni kalau ambil dr sumber luar badan kita, die jadi beracun mcm gas2 ekzos tuh. Tapi amazingly, ciptaan Allah, NO ni badan kita hasilkan secara dalaman and gas ni boleh:
1. Memastikan saluran darah mudah lentur & anjal
2. Memperlahan pembentukan plak & menyekat arterosklerosis
3. Membantu mencairkan plak yg sedia ada.
4. Memastikan darah mengalir dengan lancar

Banyak lagi lah benefits die yg lain with all the other nutrients. Therefore, u can see that Livextra ni mmg natural. Bukan rumusan dadah atau ubat. Cuma membantu badan kita utk mencapai kebolehan yg sedia ada seperti mana yg diciptakan Allah.

Harga die mmg mahal skit. Good product is never cheap ) . But mmg effective. PM aku kalau nak tahu harga. Letak dlm ni kang dikatakan menjual plak..

kesian kat Tenang.... moga cepat sembuh dan jaga makan... anyway Tenang ni ada keturunan yg ada hpt ke?

weh pok, baru nampak kelibat ko, aku seronok sbb semalam timbang berat aku turun 4-5kg hahahaha...aku idok le berdiet, makan cam biasa tapi gigih buat keja umah kot, kalo time vakum n mop lantai kompom berpeluh sampai boleh perah maaa...pastu cuci tingkap la, urus kucing2, tambah lak skrg drive sdri amik anak daki tingkat 5 hehehe, turun sket berat nih, syukurrrrrrrrr...hopefully leh kurus lagi 10kg kompom cun melecung haku tauuuu...hehehe

wah moi.....dah semakin kurus yerrr.... hopefully bila dah  semakin kurus, bp pun akan menten jerrr...aku ni dah lama sangatlah tak p jogging....

bagus2 moi... bila bmi dah cantik, bp pun insya'Allah akan cantik jgk, aku br jer hilang 13kg dlm tempoh 5bulan .. huhuhuh

radio, 15kg hilang??? hebatlah.  Kongsi2lah kat sini, apa yg radio buat sampai hilang 15kg

weh radio biar benar, kagum gila aku, aku nih nak pi joging tak sempat la, kuar opis 5.30, redah jem sampai umah pengasuh dah pkl 6.30, nak tukar baju je tgk dekat pkl 7, aku kalo maghrib2 nih mana berani sgt, lagipon hari keja jarang ada org kat taman tuh, takut aku, kang kena rogol ke bunuh ke hishhhh....mintak simpang laaaa...
weh radio, shrare la apa ko buat weh, berat asal ko berapa? skrg dah jadi berapa? hehehe aku pon mana tau leh contohi ko gak hehehe...aku nih beli sauna tent dekat 400 guna nye idok lagi....tgk la ujung mgu nih aku nak kemas umah, nak clear tempat utk letak sauna tent tuh hehehe...

weh satu lagi kitorang kat opis bwk lauk yg menyihatkan je, mcm skrg menu kami slalu ikan siakap stim hehehe (kalo order kat kedai dah berapa tuh), senang je janji ada microwave kat opis, mula2 perap ikan ngan bawang merah, putih, hirisan halia (aku suka byk), bancuh air asam boh garam gula sket, cili potong. pastu perap la, esok bwk opis stimkan 5 minit + 3min+3 minit (ikut kadar kebesaran ikan la), ops sebelum tuh boh la sos plum...wallah sedap giler, sihat pon sihat, takde minyak, nasi lak pakai beras ponni...sayur dah siap...