CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Gunner

Tekanan Darah Tinggi...Macam mana nak turunkan?

Reply #10 seroja's post

Makan bawang putih mentah? alamatnya habis la badan berbau. Kalau ada boyfriend/girl friend, sure member lari.

merokok,byk pikir ngan stress pun blh buat drh naik..so,sume kene jage

me skrg nih jantung rasa berdebar2./...tanya dr. dia kata tuh normal bagi pesakit bp niih...tapi haku rasa cam tak normal plak....takut nak ngandung lagi

Reply #116 dompot's post

kalo reading 130 kira dekat border line.

utk tekanan darah tinggi boleh cuba Gamat Healin Gamogen. Bukan ubat tapi suplimen kesihatan.

kalau kita xde darah tinggi...bolehkan try yg tradisional tu..asamkepingsumer tuh..
bukan apa..risau gak...sbb mak ada darah tinggi & k.manis...susah hati pikir psl mak...

kalo minum air daun ketum pun boleh membantu jugak....khususnya utk rawatan yg murah...jangan minum overdose udahla!!!kebiasaannya golongan org kg di utara mengamalkan meminumnya....(rebus dua tiga helai n minum...) sekian..

Follow Us
aku pon d sahkan ade darah tinggi...aku dpt nih sbb aku ade sakit jantung...sib baik kencing manis xder...
dalam pd tuh aku ade gastrik dam maigrain...
hari2 aku makan kene ada batasan takut penyakit serang serentak...
blh la tlg aku skali bg tip kesihatan..

Reply #127 kaki_ayam's post

kaki ayam,

Cuba u try Gamat Healin Gamogen. Ia membantu dari segi melebarkan salurdarah. Kesan mengelak masalah darah beku turut membantu mengelakkan komplikasi masalah saluran darah tersumbat. Dengan meningkatkan metabolisme ia akan mengurangkan masalah kolesterol yang tinggi dalam darah dan mengelakkan sumbatan salurdarah dari menjadi lebih teruk

makan daun afrika.

korang x tinggi cam aku kot...

aku bt smp 3x test

1st test = nk cecah 200 (xingt brapa bacaan...tp yg atas nk cecah 200 gak la...bwh pun tinggi time 2)

2nd test = still atas 150 (x ingt gak...yg ats 2 ats 160 bwh 200 kalo x silap...yg bwh still tinggi)

3rd test (nih aku kena baring) = normal (normal kot sbb bacaan aku 99/125...haaa...yg ni aku ingt)

so..knp dgn aku nih...knp aku kena baring time nk amik BP 2...jenuh la aku nk ckp dgn dok yg aku kena baring kalo nk amik BP supaya normal..

please help me

Pottassium rich food membantu dalam mengurangkan tekanan darah, spt bayam. Tapi sesuai utk yang takde masalah buah pinggang la. Fiber intake 20-30g sehari, atau ikut serving 4-5 per day, both fruit and vegie.
Kurangkan pengambilan kopi coz kandungan caffeine tinggi. hadkan max. 2 cup per day

Reply #130 yoshimitsu's post

You punya bacaan diastolic tinggi la kalau 125. Bacaan atas tu systolic, bwh diastolic. Kena bincang ni dengan dr. yang check bp you, apa opinion dia..

Balas #132 gerut-gerut\ catat

apa kata kalau u all cuba minum bawang putih di rendah bersama air panas setiap hari satu cawan, mak aku amalkan petua nih, alhamdullillah dia tak yah makan ubat darah tinggi dah....

Balas #133 eydarahim\ catat

bawang putih 2 nk kena lenyek dulu ker atau dh kupas buang kulit 2 terus jer masukkan sebijik dgn air suam

Reply #130 yoshimitsu's post

tinggi tu ...

dewi pun tahun lepas ada High BP .. tapi doc cakap dewi muda sgt lagi nal ader high bp walaupun keturunan tu mmg bersepah la yg ada BP.  lagi pun BP turun naik mcm lif.  

bila test lebih lanjut rupanya ada sakit lain yg sebab kan bp dewi naik.  lepas dah operate now bp dewi dah kembali normal.

so my advoce go for full medical check up .

Balas #135 dewi\ catat

yeke...

if u dont mind....u sakit apa

Reply #136 yoshimitsu's post

hemroid....( internal hemroid) this one yg kene operate .

ader seketul ketumbuhan kat dlm usus how & why it got there tak tau. tapi biopsy negative so ok lah kot taak la serius benor.  di tambah pula masa tu gastirk teruk & ada jangkitan paru2 . so doc cakap all that put stress on the body. sebab tu bp naik.

masa collapse & masuk emergency room tu mmg tak tau pun ingatkan BP jer tinggi & ingatkan kena makan ubat darah tinggi la. tapi doc tak kasi. dia buat full medical check up.

Balas #1 Gunner\ catat

cam ni je la ,cuba try makan buah Dongak Langit ,ape yang saya dengar dari orang yang pernah cuba ianya amat mujarab.Tak tau mana  nak cari cuba www.ezreskl.com.:call:

buah dongak langit tuh mcm mana ghopernyer? mana nak dapat tuh?

Balas #139 moimed\ catat

Buah dongak langit tu cam buah koko, bila dah masak, dia merekah, kan tadi dah bagitau u refer to web site tadi tu. http://www.ezreskl.com byk jugak citer ttg buah tu.......