CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Gunner

Tekanan Darah Tinggi...Macam mana nak turunkan?

mggu lepas aku kena demam teruk..masa wat check up tu doktor ckp BP aku tinggi sgt..tak sesuai dengan umur aku..patutlah aku rasa semacam aje kepala aku ni..balik umah..mak aku rendam asam gelugur 3 keping dlm air panas...bila suam aku minum..alhamdulillah esknya bila ku check balik BP dah normal..so..aku rasa ko org blh guna petua ni utk turunkan tekanan darah..

cuba try makan buah mahoni atau dongal langit.....
kunyah bijinya, tapi pahit la..... untuk kebaikan apa salahnya, kawan gua punya mak dah kena tahan kat hospital coz darah tinggi dan kencing manis, kawan gua dapatkan buah nie..... selepas beberapa ari .... terus dua dua tu turun.... skrg nie mak kawan gua tu dah jadi hobi makan...... skrg dah lepak kat umah....

opppp lupa.... nak yg elok dan terpelihara cari buah dr kepulauan solomon.... ada kawan tu ckp dia dpt dr web site.... tapi gua lupa namanya..... cuba try ez mahoni. atau yg sewaktu dgn nya....

Reply #1 Gunner's post

sikit baru tu..ayah aku smpai 210..niat ayah aku nak gi chek je..tp dctor suruh masuk wad..x bagi balik..
pastu ayah amalkan makan ulam pucuk betik..turun sikit.. kalau nak lagi ok ko minum air asam keping yang di peram 1-2 hari pastu minum..tp rase die ..akibat darah tinngi nie ayah aku sakit strok di peringkat permulaan..tangan ayah aku dah mule x leh angkat..aku dah pikir mcm2 dah mase tu..sbb aku anak sulung..fikiran aku dah bercelaru mcm mane nak buat..balik la siam..tabib dr kg aku suruh makan pucuk betik rebus atau pun air asam keping yang direndam pahit sgt2 tu..mule2 memang la ayah aku x nak minum..tp skarng ayah aku dah minum mcm biasa..dan skrang ayah aku dah blh kerje macam biase..

ini kisah benar..

[ Last edited by  eddie_worlds at 13-3-2009 12:07 ]

..adik saya kene tahan wad,

..nak bersalin,...darah tinggi,...

..minta kuar wad..........

..dok gumajh, bagi makan hempedu ayam kampong,........masokan dlm pisang, telan rasa pisang jer

..pass masa bersalin,...x der dah darah tinggi

intan risauuuuuuuuuuu sangat ni...semalam gi check BP intan tinggi....ditambah doktor kata "abisla awak..' gile tak leh tido semalam pk kata2 doc yang hampeh tu...tertekan sangat ni...

hmm..mungkin stress sangat risau takut ada baby je ni..dah berapa hari lambat ..adus

eddie...intan akan try amalkan...thanks...

Follow Us

Reply #146 intandanial's post

bagus la..amalkan ye..supaya x makin teruk..

eddie...skali rendam berapa keping??

pastu cirit birit tak..kdhheheh..bukan apa ..intan nak balik kg ni..kalau betul...so intan tunggu sampai sana dulu baru minum..

[ Last edited by  intandanial at 23-1-2009 02:05 PM ]

Reply #148 intandanial's post

ayah aku selalu minum segenggam..buat yang baru permulaan cube dulu 2-5 keping..entah la..ayah aku ok je..x de pulak cirit birit..rendam tu semalam je..jgn lame sgat kang loya plak nak minum..

Originally posted by eddie_worlds at 23-1-2009 02:54 PM
ayah aku selalu minum segenggam..buat yang baru permulaan cube dulu 2-5 keping..entah la..ayah aku ok je..x de pulak cirit birit..rendam tu semalam je..jgn lame sgat kang loya plak nak minum..

Eddie, akak pun ada darah tinggi n kencing manis...rasanya asam keping senang nak follow kot..rendam ngan air panas ke air biasa je...rendam semalam yek..minum pagi ke malam?

Alhamdulillah dalam seminggu lebih nih my BP dah back to normal...me pantau n cek ari2..so far nampak mmg bacaan tuh maintain rendah...tak tau sbb apa. Maybe Allah kabulkan doaku agar disembuhkan penyakit darah tinggi nih sbb teringin nak preggy balik...

Originally posted by eddie_worlds at 23-1-2009 02:54 PM

ooo segenggam ke.....selalu rendam sekeping je patutla takde kesan

Balas #1 Gunner\ catat

Saya juga menghidap darah tinggi yang agak serius..amalan permakanan yang betul dapat membantu mengawal paras darah. Lebih baik dan disyorkan...banyakkan berpuasa sunat..InsyaAllah darah tinggi anda akan terkawal. wallahhua'lam

nak tanya sikit laa... minggu lepas buat medical check up n amek BP. dpt la pertama dlm 137/73.. kali kedua dalam 134/75. rasanya tinggi nie tapi nape doktor kate takder ape. .. siap ada tanya aku ada wakil dalam sukan lari ke?.. pelik aaa,nape ek, padahal rasa cam kena darah tinggi je?

Reply #152 bintara's post

yup segenggam baru layan..

Balas #155 eddie_worlds\ catat

adoiyaiii segenggam tuh masam gilerrrrr la...

Reply #156 moimed's post

masam eh..aku pun x penah rase..ayah aku minum selambe jer..

bad news...BP aku naik mendadak plak....kena try la air asam keping eddy nih...

Balas #154 cramer\ catat

Salam..

Rasanya Doktor tu kata betul la tu.....Kalau ikut ukuran bawah 140 belum conpom lagi ada darah tinggi.tapi dah ada kat atas urat...Kena stat amalkan amalan sihat........

Balas #159 kfc\ catat

menurut pengetahuan aku yg tak seberapa nih normal bp 120/70...140 tuh kira high bp gak tuh...kalo nak kater boaderline biasa 130 jer...