CARI Infonet

Forgot password?
 Register

123Next
Return to list New
View: 11275|Reply: 52

....Lawyer Bank (Pembelian Rumah) buat "sengal"

Post Last Edit by myhazil at 12-8-2010 14:05

edited.....

Rate

1

Reply #1 myhazil's post

semua lawyer mcm tuh.... tambah

Reply #1 myhazil's post

kebanyakan lawyer memang sengal...Dah ler sengal tak professional lak tu.Masa anis mula2 beli rumah dulu pun, dapat lawyer sengal..tapi nak buat camner kan, dah panel bank punya lawyer...nak tak nakk...kena ler teruskan..yerlah dah dipertengahan jalan kan, takkan nak berhenti lak kan..urusan sampai makan tahun..bukan setahun tetapi hampir 2 tahun..alasannya sangkut kat pejabat tanah, urusan tukar nama lah itu lah ini lah..bengong sungguh..last2 settel tapi copy agreement anis dengan bank dia tak bagi kat anis pun..kata nak pos...sampai la ni tak dapat2..dah lebih 10 tahun dahhh.Bila anis mintak...katanya dah hilang...tak ada dalam fail..kan sengal tu......nasib baik leh dapat kat bank...ada lah simpanan utk anis..

Tapi rumah yang anis duduk sekarang nih...lawyer very friendly...tapi friendly2 pun kerja too slow.....ermmm..

Rate

1

ada lawyer yg OK...tp kebanyakannya cam silanat.........

Cam kes aku la...lawyer lembab nak mapus...tak pasal2 kene bayar late payment...bukannya skit....mkn riban gak...:@ :@ :@ :@ :@

Reply #1 myhazil's post

myhazil, u beli umah baru ke 2nd?
i pun still dlm proses beli umah, sejak may thn lepas gak...
tp i beli umah 2nd. beli atas owner...
kengkawan kata mmg beli umah 2nd ni ambik masa
kurang2 sethn..... sbb proses nak tukar nama
cam i nyer kes, nak tukar nama dr developer ke owner lama,
pastu dr owner lama tu kepd i plak.. hmmm....
harap bulan depan dpt la kunci

tak sabar nak reno umah dah ni....
bukan apa, takut duit abis ke lain jer

Rate

1

Reply #4 medangmru's post

late payment ni, utk pembelian umah baru jer ke?

Follow Us

Reply #6 haira's post

Tatau le plak...

masalah aku plak camni....wat loan gomen..atas nama bini aku...dah hantar semua borang yg diperlukan ( pihak lawyer yg uruskan ) ke Gomen....pehtu selepas 1 bulan...(paham2 le gomen wat keje...lembab semacam jerk ) gomen bgtahu yg borang tak cukup....dah bgtahu yg segala dokumen tu mmg pihak lawyer ( pihak pemaju ) yg uruskan ....kene pergi balik ke pihak Pemaju...tup2...mmg salah derang dan terpaks atunggu kesekian lamanya utk dapatkan dokumen lengkap....

duk sebok uruskan segala macam dokumen tu....tiba plak surat drpihak pemaju yg kene bayar interest sbb lewat dpt pinjaman ( kelulusan)  dr pihak gomen....bukannya sikit...tp dlm RM1770 kesemua...pihak Pemaju kata kene bayar jugak walaupun kesalahan mmg kat lawyer derang....kalau tak...tak dapat masuk umah bila siap nanti...:@ :@ :@ :@ :@ :@

Cam ada kompromi je kat sinio

[ Last edited by  medangmru at 29-4-2008 12:37 PM ]

Reply #7 medangmru's post

ya Allah... mmg sah sah salah lawyer diaorg
tp kita yg kena tanggung yerk?
mmg tak patut.... :@ :@

kekadang kena tengok lawyer gak...macam kes aku ngan abg aku...masa dulu aku beli rumah (2nd hand) BCB kasi aku pilih penal lawyer sendiri...aku pilih yg aku kenal..(pasal dulu ofis aku selalu guna lawyer ni)..memang cekap...abang aku lakbeli rumah 2nd hand gak(beli rumah mak aku)...buat loan kat MBB Ma (melaka)..mamat tu suruh abg aku jumpa lawyer ni...lawyer sengal ni pulak mintak dokumen then send kat bank...time nak sign lawyer sengal ni suruh abg aku pergi MBB branch Merlimau...(lebih 30km) dari malim...bila tanya apasal dia cakap memang dah submit..dan cakap bank branch merlimau incharge loan kawasan melaka...blur ler abg aku..mau tak mau kena sign gak...agreement valid 3 mth + 1...tapi bila dah nak masuk 4 bulan tanya bank diaorang cakap belum proses pasal lawyer tak submit satu barang,...bila tanya lawyer sengal dia cakap kita tak hantar EA form...tak ke sengal padahal semua dah hantar...last2 budak MBB Malim tu terbukak lubang (dia bukan incharge loan) rupanya lawyer sengal tu hantar kat merlimau pasal budak tu kroni dia..cheh...mamat tu pun menyesal rekemen lawyer tu pasal dia malu kat family aku.....
dan ikut pengalaman aku lawyer orang kita ni 20% jer leh buat kerja betul2...(lawyer abg aku orang kita)...dan lawyer bangsa selain kita 70% leh buat kerja..(aku pakai lawyer bangsa lain)...

Rate

1

Reply #9 Z77's post

buat pengetahuan semua, aku beli rumah first hand...under PKNS...so far, aku berpuas hati dengan lawyer PKNS nih..cuma lawyer bank nih menyengal jek...aku heran la..ape masalah diaorg nih sebenarnya? apesal tak nak buat kerja dengan betul? aku rasa bende2 nih bukan susah pun, just documentation jek...skang nih aku rasa, aku pulak yang jadik tukang despatch naik tangga turun tangga bank, pejabat tangga, lawyer firm sengal tuh, developer....abis tuh bauat apa aku bayar kat lawyer nih kalau aku yang buat semuanya...eee..geram betul....

lagi satu kalau korang semua perasan, hanya perkhidmatan "lawyer" saja yang perlu kita bayar dulu, then baru diaorg bagi servis...kalau tak bayar, kerja tak jalan...maksud aku, bayar habis....makan duit dulu, tapi servis hampeh...

skang nih, aku dah mintak pendapat lawyer dari pihak kiterog pasal kes ni, dia cakap, tindakan yang boleh kite buat pun adalah hantar surat dekat bank, developer, lawyer firm sengal tuh, dan cc kepada BAR council...kite statekan kat situ, yang kita tak akan menanggung sebarang bayaran lewat yang disebabkan oleh pihak ketiga dll...tapi tu la, bende nih tak leh selesai dalam sekelip mata...kalau ada banyak org mengadu pasal lawyer firm nih, baru BAR council ambil tindakan...

ish..tak puas hati betul aku..nampak sangat undang2 kat malaysia nih, memihak pada diaorg jek...abis kite nih macamana?

Originally posted by myhazil at 29-4-2008 10:35 AM
Nak tanya la pendapat korang semua...aku nih dah banyak makan hati ngan aku punya lawyer bank nih..di sini aku cite sikit serba sedikit history pasal perangai "sengal" lawyer nih...

Tahun lepa ...

myhazil...

dah berapa percent rumah ko siap??
bila ko sign s&p..bukan ke bank akan bayar stage by stage...ni late payment caj untuk stage ke brp ni
arkitek cert semua ok ke??
beli landed property ke apartment
kadang2 pejabat tanah pun mcm hampeh gak..tapi tgk negeri ah kalu melaka dan tganu so far ok je

panel loyer mmg ah geng kamceng ngan bank officer...kalau tak mcmana leh jd panel ma

Originally posted by AnisSuraya at 29-4-2008 11:03 AM
kebanyakan lawyer memang sengal...Dah ler sengal tak professional lak tu.Masa anis mula2 beli rumah dulu pun, dapat lawyer sengal..tapi nak buat camner kan, dah panel bank punya lawyer...nak tak  ...

kadang2 anis..reason yg dibagi tu adalah betul...sbb byk stages yg perlu dilalui...eg:kalau tanah ada sekatan,kena dapatkan consent sapa2 dulu la..
nak2 kalau ambik loan perbendaharaan....
I pun ada prob lambat ni gak
cuma kadang2 lawyer ni malas nak xplain the details to the client...
client duk ingat bila dah bayar fee...seme settle

Originally posted by medangmru at 29-4-2008 11:55 AM
Tatau le plak...

masalah aku plak camni....wat loan gomen..atas nama bini aku...dah hantar semua borang yg diperlukan ( pihak lawyer yg uruskan ) ke Gomen....pehtu selepas 1 bulan...(paham2 le ...

loyer untuk loan dan prepare perjanjian jual beli loyer yg sama ke???
sbb gomen takde panel loyer..mana2 firm pun boleh..

Originally posted by Z77 at 29-4-2008 01:24 PM
kekadang kena tengok lawyer gak...macam kes aku ngan abg aku...masa dulu aku beli rumah (2nd hand) BCB kasi aku pilih penal lawyer sendiri...aku pilih yg aku kenal..(pasal dulu ofis aku selalu gu ...

kes mcm ni mmg betul2 sengal....
jom blacklist ini orang...

Reply #11 tukul's post

masa aku beli tuh rumah aku dah 70% siap..skang nih siap CF semua dah..jiran pun dah duduk dah...kire tunggu nak ambil kunci jek...developer tak akan lepaskan kunci selagi bank tak bayar rumah tuh....buat pengetahuan tukul, aku beli rumah under PKNS...diaorg nih tak de progress payment...dia akan claim pada bank secara lumpsum mengikut harga rumah...kira kunun konsep bina dan beli la nih...dan aku rasa PKNS pun malas nak pening kepala nak buat banyak kali claim pada bank...
aku beli rumah double storey..kalau aku tengok semua fail2 pasal rumah aku nih...pejabat tanah, PKNS, lawyer PKNS..semua buat keje cepat...tak de masalah...dalam 2 minggu dah habis proses..tapi bile sampai dekat lawyer sengal nih, mesti takes time...kadang2 just untuk document pindahan gadaian tanah ambil masa sampai 2 bulan....padahal surat tuh, pejabat tanah dah settle dalam 2 minggu....si lawyer sengal nih la yang peram aku nya dokumen...kalau aku tak tanya, alamatnya kertas dolumen tu dah kena gigit ngan tikus dah...:@ :@ :@

Rate

1

Reply #12 tukul's post

Boleh terima alasan sebab pejabat tanah bla bla bla kalau alasan logik...tapi itulah satu2nya rumah yang anis beli ambil masa sampai dekat 2 tahun untuk settel...rumah lain ok jerr pun...kalau nak kata sekatan..rumah yang lain pun ada sekatan gak tapi proses ambil masa 6 bulan jer..kemudian bila dah settel semua, salinan agreement pun deme tak bagi...bila kita call..nanti pos..nanti pos...bila kita mai opis deme...cari2 fail tak jumpa..kemudian bagi alasan..baru pindah opis...banyak fail masih dalam kotak...sabar lagi....kemudian last year anis cadang nak buat fully settelment kat bank...salah satu dokumen yang epf nak ialah agreement antara anis dengan bank..tapi anis salinan pun tak derk..call pejabat lawyer ini...kata kes dah lama sangat...fail dah hilang...Hahhhh..ingat kita dulu tak bayar ke perkhidmatan deme ni...bila kita tanya camner, deme leh jawab...pi mintak kat bank..tak sengal babas ke tuu....mintak kat bank...kena lerr bayar 50.00....bayar lagi....kita jugak yang kena bayor...

Sekarang dah settel...la ni tengah tunggu proses tukar nama dari nama bank tu kepada nama anis...nak tengok lak..berapa lama...hari tu lawyer tu cakap..ambil masa 3-5 bulan...tengok ajer lah..

Rate

1

Reply #1 myhazil's post

ade mintak acknowledgement receipt untuk advise tu? then leh tgk bank terima ke tak.

Reply #1 myhazil's post

lagi satu, leh wat complain letter kat bank, make sure u secure cronology of events dari sign loan agreement sampai disbursement of loan.  some banks they are very strict, kalau ade complain mcm ni, the lawyer can be kicked out from the panel

Reply #6 haira's post

sub-sale pun ade jugak late payment claim (interest)..

Reply #16 AnisSuraya's post

kalau ade sekatan pun tak lama.. consent to transfer pun paling lama 3 bulan jer... consent to charge, kalau new borrower/owner gi sendri land office lepas lawyer submit, seminggu dah dapat.  lepas pilihanraya ni, lagi cepat, consent to transfer one week dah leh collect...