CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 96912|Reply: 261

[Penerbit] ** FAJAR PAKEER (FP) **

Post Last Edit by attokz at 20-4-2012 14:44

Banyak plak buku2 terbitan Fajar Pakeer Sdn. Bhd. (FP) ni skrg eh...atau aku yg x perasan@ x pernah tertarik nak tgk

Yg aku perasan mostly penulis baru..

Aku pun dgn gatal tgn  beli 2-3 buku terbitan FP ni (walaupun dah janji x mau beli buku yg x tau status ratingnya).

Maybe ada yg boleh bagi komen   .........

[ Last edited by  mardhiah12 at 23-5-2008 09:56 AM ]

Rate

1

Aku baru ja beli :-
1) Untukmu Sayang - Marwati Wahab
2) Bila hati Berbisik - Rehal Nuharis

tp  bila nak baca.. x tau lagi

bila sy tgk muka boss FP ni sy nak gelak, sebab muka dia sejibik mcm jiran sebelah rumah sy (ntah2 sedara dgn maidin tu)

tp sy tak berapa suka cover buku2 FP yg semuanya nampak macam sama. FP ni mcm jual brand, bukan jual novel. sepatutnya (my very personal view) publisher harus ada identiti sendiri bagi setiap penerbitannya, kalau mcm FP ni sy rasa dari jauh orang tengok pun dah tahu buku Fajar Pakeer... kena datang dekat baru tahu oohhh...buku marwati wahab rupanya...

ampun pakcik fakeer, sy sekadar meluahkan pandangan...

Rate

1

buku cantik dan tebal

tp aku tak akan beli kalo
x der yg recommend kaw kaw
sb
tak mau tanggung risiko kena
habiskan masa baca buku tebal2
yg tak best

Reply #4 NickyAzrai's post

tentu ada yg dah baca... nnt kita korek2 komennya ya

Reply #3 nazurah's post

Itulah sebenarnya product identity yang dibina FP utk ditanam dan diharap akan subur dlm minda setiap pembeli2 novel keluaran mereka..

bagi wa setiap co ada their owned 4P's when they wanna bring their products to the market...in FP case, they are not only selling products but their are also selling their own brand image,brand identity; one of their marketing strategy elements..bila org beli novel FP indirectly orgpun sebenarnya beli imej brand FP...that will be their long term marketing strategy..asas yg mereka bina akan kejap, kekal n kukuh dlm minda pembeli.

contoh lain, kita tgk novels terbitan Kaki Novel...brand image/brand identity utk theirs novels are flowers plus skema warna yg mereka aplikasikan..dr awal sekata sahaja...ini product identity, brand image utk novel2 keluaran mereka...selain jual products, co kena study juga strategy pasaran, kehendak pengguna..kerenah pengguna ni pelbagai..tapi bak kata orang 1st impression itu sgt penting...product presentation..mata kita kan selalu suka tgk benda cantik, cepat sahaja tertarik!!!

[ Last edited by  aprilsnow at 23-5-2008 10:10 AM ]

Rate

1

Follow Us
sy ada nampak buku-buku FP ni masa berkunjung kat gerai Kaki Novel ms Book Fair hari tuh..mulanya tak perasan pula buku FP cuma hairan knp design buku tu cam lain sgt dari design kaki novel. tk tertnya pulak kt bos kaki novel time borak tu. KN buat promote tuk FP ker?

Reply #6 aprilsnow's post

hehe...

mata sy kata serabut jadi otak sy terus konfius... jd sy susah nk jatuh cinta pandang pertama...

betul, pembaca ada pelbagai ragam...ada org tak kira cover, dia beli juga. ada orang beli lepas baca blurb... ada orang beli sebab penulisnya. sy tergolong dalam kumpulan yang terakhir...

tp tak salah mencuba, kita start dgn buku FP yang paling ngetop dulu. siapa nk cadang ni?

Reply #6 aprilsnow's post

double post...sowiii

Originally posted by noiemo at 22-5-2008 07:57 PM
Aku baru ja beli :-
1) Untukmu Sayang - Marwati Wahab
2) Bila hati Berbisik - Rehal Nuharis

tp  bila nak baca.. x tau lagi

http://www.fajarnovels.com.my/images/UntukmuSayang.jpg     http: ...

Untukmu Sayang  -Marwati Wahab @ Aleeya Aneesa
Sebenarnya diulang cetak dan diganti cover..
Cetakan pertama dari publisher lain ( Dgr dah tutup) gbr tak silap bunga background purple clr.
Hampir tergoda/tertipu bila melihat cover baru ni masa pesta buku hari tu.Rupenya novel tu dicetak semula dgn syarikat fakir. Ada 2 novel lagi Norafishah & Bikash juga ulang cetak dgn syarikat fakir.

Rate

1

Reply #7 arrnita's post

Syarikat Fajar Faker adalah pengedar untuk Kaki Novel....
Ada ditulis belakang novel...

Balas #11 qimi08\ catat

yang tu memang tahu qimi, cuma curious gak bila tgk buku-buku PF kat rak-rak KN. Agaknya PF tak sempat nak buka booth kut hari tu! padahal PF tu syarikat pengedar terbesar kat malaysia ni. Anyway cover dia cantik dan memng buat org tertarik nak capai dan belek-belek..

Reply #12 arrnita's post

Arrnita ...FP ada booth sendiri masa book fair bersebelahan dgn booth karnadya
Hari saya pergi tu jumpa...Bikash / Marwati / Norafishah.

Beli novel NB harum Cempaka kat situ....balik rmh page hilang terpaksa pergi tukar sib baik tokey tu kasi tukar....

[ Last edited by  qimi08 at 23-5-2008 11:25 AM ]

Balas #13 qimi08\ catat

ye ke qimi.. then sy lah yang tak perasan kut booth FP tu. rugi plak rasanya.

Reply #10 qimi08's post

Masa book fair hari 2 terbeli juga buku Marwati Wahab ni. Dah sampai rumah bila nak key-in novel yg ada dlm senarai rupanya buku ni dah ada. Bila gi sekali ke book fair nasib baik boss FP ni bagi tukar dgn buku lain.

Reply #8 nazurah's post

aku setuju ngan ko naz....entah kenapalah aku tengok buku buku FP ni aku tak langsung teruja nak beli...coverdia sama jer...looks so boring...cover KN walaupun background putih and simple but still masih boleh buat aku jatuh chenta...nak beli ..  (boss KN bace tak ni...senyum sikit boss...:flower: )

aku x kisah ler ko nak branding name ke marketing strategy ke whatsoever...tapi 1st impression aku mmg out kalo nengok cover buku buku FP ni...tu lom lagi terbelit lidah nak sebut nama nama penulis nya..
tu aku ler...korang jgn lak x beli yea...kena blacklist lak nama aku ngan boss FP ni...tapi kalo ada orang FP bace...tolong lah kasi upgrade sikit cover tu...mmg tahap boring giler... ..bagi aku ler.:victory:

BILA HATI BERBISIK - Rehal Nuharis

Cinta tanpa berterus terang mampu memisahkan dua hati yang setia terjalin.
Cinta yang tidak dilafaz membuatkan Nia dan Adam sama dingin walaupun sudah bergelar suami isteri. Perkahwinan antara mereka terjadi hanya kerana amanat. Adam menganggap Nia masih belum mampu lupakan Ariq. Nia menganggap Adam masih cintakan Melissa. Sejauh manakah perhubungan andai hati berbisik namun mulut tidak pernah berbicara?

"Lafazkanlah jika benar kata hatiku ini sama dengan kata hatimu. Jangan terus bermain dengan bahasa jiwa." - Nia

"Memang benar cinta itu aneh. Samalah dengan cinta kita. Aneh.. kerana sukar diluahkan, sukar dibaca bahasa jiwanya." - Adam

Rate

1

Bila Hati Berbisik berapa bintang Noiemo?
Belek2 kat kedai tp belum rasa nak beli lagi..

Hmmmm... bagi penulis baru aku rasa ok la...

Storyline dia mesti ramai yg suka . Aku rasa banyak penulis2  baru yg masuk market dgn crita2 mcm ni dan berjaya.

Dah lama bkawan baik tp x pernah bercinta (heroin bercinta dgn bestfren hero), kawin kerana amanat, dah kawin masing2 x mau luah perasaan, pastu jeles2 prasangka segala, bawak hati pujuk perasaan...
Setiap chapter ada  'ayat2 cinta' luahan hati watak2 dlm buku ni.

Bagi aku okla... best la gak dan paling penting aku xda rasa rugi bila dah beli (aku pun memg jrg rasa rugi membeli )..

Untuk nak confirm tgu ja kot ada org lain yg dah baca buku ni nak komen gak, ok.

[ Last edited by  noiemo at 28-5-2008 08:42 PM ]

Rate

1

Reply #19 noiemo's post

Cam best aja noiemo hujung minggu ni boleh beli tanya sikit ..mereka kawin tu kena tangkap basah ke??? Bulan ni novel yang saya dah baca 5 kisah tangkap basah...