CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: kalauandaceria

KENANGAN,PENGALAMAN YANG MISTERI/MISTIK KOWANG

Originally posted by the_slayers at 20-7-2008 10:51 PM
kesemua citer nie masa ko bebudak lagik ker?

takde citer masa ko dah jadi mak budak lak??

aku nak ceritakan satu2 la ni

sabar tu kan separuh daripada keimanan

Best2 eh cite ko..hehe..aku really enjoy baca thread ni..keep em' coming!!

selamat pagi

sambungan kepada cerita yg aku alami dan tmpt tggl yg pernah aku diami,seterusnya aku berpindah lagi tp sebelah kem yg aku tggl dulu.dekat kem ni pulak aku tggl dekat umah banglo satu tgkt peninggalan british.rumah besar yg lama memang agak horror tapi cerita waktu aku kat sini aku tak ingat.nanti la bila ingat aku cerita kan.

tapi yg plg aku ingat time tggl kat situ,askar2 selalunye askar bujang ni suka mengintai2 dan curi barang2 dalam anak dara org.dpt anak dara punya ok lagi,sekali dapat mak dara punye.pdn muka kau

berbalik kepada kisah yg aku pernah alami,setakat yg aku ingat pagi ni dan aku akan sentiasa ingat adalah sewaktu aku balik kg.time ni aku da form 3.kg sebelah ayah aku di terengganu.keluarga ayah aku ni besar.so bila raya penuh satu rumah dengan ahli keluarga masing2.bila tidur dalam bilik satu keluarga akan masuk sekali.

nak dijadikan cerita,satu malam tu,ayah,mak dan adik lelaki aku tidur kat tilam bawah manakala aku dan adik perempuan aku tidur kat atas katil.tp malam tu aku rasa agak panas.aku agak malam la tp mebi pagi2 buta kot sbb selalunya aku tidur pukul 12 lebih.so bila da panas aku mula la menggelisah.aku pusing2 baru aku sedar adik perempuan aku da tidur kat bawah sebelah mak aku.

aku tak amek port sebab panas2 tidur sesorang lg best.kurang sikit panas.dalam pada aku nak tgk kipas berdiri yg ade dekat pintu bilik tu (nak tgk sebab mahu tahu kipas tu tgh hala ke mana) aku terperasan satu lembag betul2 depan pintu bilik.ayah aku ni bila tidur kat kg,dia tak suka rapat pintu sbb panas.lembaga tu agak bongkok dan kepala licin.aku tak sewenang2nya pusing mengadap lain,tutup muka pkai selimut dan teruskan peniduran.

lepas pada tu,keesokan harinya aku cerita kat mak aku apa yg aku nampak.sekali terbukak la pulak cerita baru.mak aku pun cerita yg mlm td dia pu kene sekali.time tu dia panas so tak buleh tidur.dalam pada tak buleh tidur tu dia dgr org pggl2 nama dia

sekali dia pandang pintu dia nmpk lembaga yg aku nmpk tu tgh melambai2 pggl dia.mak aku kuatkan semangat nak baca2 tapi tk buleh.lastly dengan izin-Nya mak aku dapat jugak baca ayat kursi.dia pndg pintu lagi sekali takde dah benda tu.

tapi lepas tu dia dengar bunyi periuk belanga belaga2 kat dapur.macam org kelaparan tgh cari makan.dalam 10mnt lepas tu terus black out.tuptup nenek aku datang panggil ayah aku utk tgk box elektrik kat luar rumah.mak aku buat cam tade pape berlaku.tapi mak aku dapat agak benda tu yg datang mengacau.mak aku pun ikut la sekali ayah dan nenek aku pergi balkoni utk naikkan fius elektrik yg kene tendang tu.sekali nenek aku cakap,'eh,rumah cik muna ada api la'.mak aku terasa yakin yg memang benda tu yg buat kacau.

aku tak sedar lgsg time bunyi bising dan black out tu.mebi sebab ketakutan dan ngantuk buat aku tak sedar ape.mak aku cerita kan kat ayah aku tapi ayah aku cakap tade pape.ayah aku ni jenis tak suka nak cerita pasal benda2 ni.aku rasa dia tanak menakut2kan ahli keluarga dia.even bila aku tnye pengalaman dia masuk hutan tade alami perkara aneh pun dia tanak cerita.katanya tade ape2

petang tu sedang kami bersantai2 cik muna datang rumah.dia pun tanye nenek aku kenapa mlm td lampu rumah black out.sebab time tu dia tak tidur lagi tgh duduk mendodoikan cucu dia.nenek aku cakap la yg dia tatau kenapa.mgkn tiba2 kot benda nak jadi.

cik muna ni pun bukak la cerita.katanya,time lampu umah kami gelap tiba2,dia nampak satu makhluk yg berekor berjalan dekat atas wayar elektrik depan pagar rumah kami.mak aku bg tahu aku ttg ape yg cik muna nmpk tu,malam tu mak aku temankan adek perempuan dgn aku2 sekali tidur atas katil.

P/S:korang2 yang ade cerita,tepekkan lah dekat sini.aku nak baca juga pengalaman korang,tak pun cerita2 yg korang tahu

best citer ko ni...
teruskan

nih citer btul2ke penipu nih

Follow Us

Reply #21 the_slayers's post

laaaa sempat carik jodoh lagi. Ilang rasa seram ni Potong stim lah

Reply #34 the_slayers's post

kahkah

army's daughter mmg garang.... eh, tegas.........

klu nak masuk situ wat research tang angker ,gue blh tlong, tp, tu la........tiada kesempatan kot

kat terendak tuh mmg sejak dlu clasmate citer betapa ke'angkeran' nya smpai mcm2 menda xmasuk akal terjadi...

tp depa xla story detail...... da lama da...

wah..best2..citer la lagi..aku memang suka citer2 cenggini

nak percaya buleh tanak percaya pun buleh cik sinbadddddddd

Reply #48 blue_blur's post

kawan ko tu kawan aku juga ka blur?

nanti la aku postkan cita baru

not in da mood mahu story mory

kawan ko tu kawan aku juga ka blur

nanti aku smbg story mory

skang tada mood mahu menaip

korang cerita la kisah korang juga

today aku tade mood nak menaip

nanti da datang aura tu aku cerita lagi

sori terpost lebih

tadi tade ape yg den type tu

adeh

Reply #51 kalauandaceria's post

xknal pong.......

ahlamak........... org tgh ada mood nak membaca neh........
bole lak dia enggak ada mood nak bercerita.........

kang org ngayat dia kna bambu lak

:pompom: :pompom: :pompom: :pompom: :pompom: :pompom: :pompom: :pompom: :pompom: :pompom: :pompom: :pompom: :pompom: :pompom:

kalauandaceria , (nama sikit punya ceria.. )

sambunglah lagi.....aku dah lama tak baca cerita seram yg best kat sini...... seronok baca pengalaman anda.....

yg nak mengurat  tu......pakai pm lah je lah ......

Originally posted by Kimmy at 21-7-2008 09:07 PM
kalauandaceria , (nama sikit punya ceria.. )

sambunglah lagi.....aku dah lama tak baca cerita seram yg best kat sini...... seronok baca pengalaman anda.....

yg nak mengurat  tu......pa ...

aku akan sambung cerita tu pagi nanti.sabar ye cik kimmy dan juga cik blur

Originally posted by amirunisel at 21-7-2008 09:03 PM
:pompom: :pompom: :pompom: :pompom: :pompom: :pompom: :pompom: :pompom: :pompom: :pompom: :pompom: :pompom: :pompom: :pompom:

anda nak pukul siapa cik amirul?

Originally posted by amirunisel at 21-7-2008 09:03 PM

anda nak pukul siapa cik amirul?