CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: kalauandaceria

KENANGAN,PENGALAMAN YANG MISTERI/MISTIK KOWANG

lagiiii.....

we want more...........we want more...........

:pompom: :pompom: :pompom: :pompom: :pompom:

selamat tengah pagi.da bape ari aku tak masuk sini.terdapat hal yg tak dapat dielakkan

berkisar akan cerita yang aku story kan itu hari,yang sebenarnya lembaga yang dimaksudkan itu berkemungkinan besar benda belaan arwah tok nyang aku.tp time tu dia masih idup lagi.

waktu raya pg tu,mak aku selalu salam je tgn dia tp time tu mak aku cium dahi dan pp dia sebab mak aku baru kehilangan ayah so dia rasa sngt tersentuh dan rasa sayang semacam kat moyang dan atuk belah ayah aku.

so moyang aku ni pulak memang aku dgr dia tgh cari waris utk jaga benda tu.so dia tgk mak aku tnjuk sayang semcam kat dia time pg tu,so dia pk nak memberi benda tu kat mak aku.tu yg malam tu dia datang pggl2 nama mak aku.dan yg bunyi2 kat dapur tu,benda tu mgkn sedang cari makan.benda2 macam tu makan apa yg kita makan.so tak mustahil la kenapa cik muna buleh nampak lembaga berekor kat wayar letrik depan rumah nenek aku time black out tu.

arwah moyang aku pun da meninggal tahun lepas,tak baik cerita pasal org yg da takde tapi sebagai ikhtibar,jangan la kita nak bela2 benda macam tu.kurafat.time arwah nazak tersangat la sukar sebab benda tu ade dekat dia

tapi lepas panggil ustaz baru dapat arwah hembuskan nafas terakhir selepas 3hari nazak kuat.aku tak tahu sekarang benda tu sapa jaga sebab yang aku tahu bukan nenek aku jaga coz dia ni bab agama alhamdulillah jaga.berkemungkinan besar toksu aku yg sekarang ni jaga rumah peninggalan moyang aku ni.wallahualam

NIE BAB BELAAN NIE...I TGK KAT SPORE FAMOUS SGT LAA, KEBANYAKAN ORG KAT SINI BELA BENDA2 MCM NIE YG DIWARISI DARI MOYANG ATAUPON BAPAK MEREKA TUU.....BENDA2 NIE DAPAT KAT INDON/BATAM MCM TU LA CITERNYE...HERAN TOL ORG SPORE NIE...NEGARA SO MAJU MASIH NAK AMALKAN BENDA2 KERAS MCM NIE...CUMA GENERASI MUDA MUDI NOW TAK TERIMA BENDA2 MCM NIE SO BANYAK BENDA TU YG TERBIOR KAT PULAU NIE TAK BERTUAN...IF ADER SESIAPA NAK..BOLEH GI SPORE..MEMBELI BELAH TGK ...NAK YG MANA SATU ..AMBIK JER..FREEE...,SETAHU SAYA BENDA2 NIE TAKLE MELEPASI BORDER LAUT TANPA BERTUAN...SEBAB TU ..TERSADAI KAT SITU BEB....

morning.......hi kalauandaceria..:victory:

sambunglah citer lagi eykk....

bole ke aku mencelah skett....

dari apa yg "landlord" ni citerr..ianya berkaitan ngn saka ye dak?aku ada story..tapi nnti la kalau aku rajin aku g tau:re: (post #62)

[ Last edited by  penpink at 24-7-2008 08:28 AM ]

Originally posted by nokia169 at 24-7-2008 06:39 AM
NIE BAB BELAAN NIE...I TGK KAT SPORE FAMOUS SGT LAA, KEBANYAKAN ORG KAT SINI BELA BENDA2 MCM NIE YG DIWARISI DARI MOYANG ATAUPON BAPAK MEREKA TUU.....BENDA2 NIE DAPAT KAT INDON/BATAM MCM TU LA CI ...

sape je la nak benda tu walaupun free

act,benda2 macam ni,org dulu2 selalu bela sebab nak benda tu jaga harta dorang.paling tidak pun untuk jaga keluarga dorang.

Follow Us
Originally posted by penpink at 24-7-2008 08:21 AM
bole ke aku mencelah skett....

dari apa yg "landlord" ni citerr..ianya berkaitan ngn saka ye dak?aku ada story..tapi nnti la kalau aku rajin aku g tau:re: (post #62)

selamat tengahari penpink

saka?emm,ye la tu

cerita la penpink

SAYA TERSANGAT MENGALUKAN CERITA DARI FORUMERS YANG LAIN

:pompom: :pompom: nak lagi...crta lagi:pompom: :pompom: :pompom: :pompom:

LANDLORD comei.....citer la lagik...

LANDLORD comei.....citer la lagik...

triple posting da

musykil

musykil

musykil

kat melaka ehh...my fren punye nenek kat melaka pun ade cite 'angker'..huhu...cik ponti bawah umah....umah nenek die ngadap laut...hew hew..

angker sungguh cite ko ni kalauandaceria...

cite r lagi...

ooaa..macam saka lah kan?

Originally posted by kalauandaceria at 20-7-2008 09:57 PM

bukan lor.kan awal2 lagi i da mention yg i berpindah dari kl ke melaka

so lokasinya di melaka.kat melaka agak2 u kat mana kem yg tepi pantai

tu la kawasannye

Kem Terendak ? Dekat dgn Tanjung Bidara tu...

uik mana tuan tanah ni tak de cerita sambungan terkini  kah ?

Reply #75 ibuiqah's post

saka..huhu kalau belah n9 (kt pilah kot) my fren ckp mmg hebat mende ni..sowi la kalau ade org n9 tp my fren yg org n9 ni die ckp, keluarga die dlu mmg ade mende ni..buleh dikatakan ramai yg ada utk jage harta mende n family..kire siap leh lelawan la antra belaaan family ni..n my fren ni die ni jenis jrg blk kg die..so kalau time diorg satu family blik kg mende tu siap menyambut lg..time nk maghrib mende tu mencakar2 atap zink kt dapor (time diorg tgh makan)..peh my fren dh kecut..tp uncle die rilek je siap ckp " aaa dio dh menyambot ekau to zam, dio suko kek ko zam)..huhu...mmg my fren slalu la ternampak mende tu kalau blk kg..kejap nmpk mcm kelibat rimau, kejap nmpk kelibat org tua mcm gandalf..huhu..

Entah mana hilang post aku tu...:@    Kalau kem askar yg dekat dekat pantai semestinya Kem Terendak...pantainya Tanjung Bidara

kalauandaceria : citer la lagi... kampung ayah tu kat terengganu belah mana? saya pong orang ganu gok....

orang dolu dolu mmg biasa la dgn pendamping2 ni... konon nak jaga harta benda la... cerita pasal ganu ni, saya pon ada story gak yg agak mistik yg terjadi kat me and my family la. citer dia camni;

Masa tu on the way balik kampung nak beraya (2002). Dlm keter tu aku sbg driver, wife aku yg tgh ngandung anak sulung dan 2 org adik ipar aku.

Masa sampai kat satu kws (sek teknik sultan izan or what? lupa lak). masa tu jalan tgh diperlebar... dlm kul 2 am lebih kalau x silap... kami terserempak la dgn 1 kemalangan.. tp orgnya dah takde.. dah bawak hospital la kot... tp nampak mcm ngeri la....

Pastu kitorang teruskan la perjalanan... pastu dlm 15 minit lebih kurang, mata aku jadi ngantuk yg teramat la sangatnya... jadi aku suruh la adik ipar aku bawak... aku pindah dok blkg... then sampai kat marang... kitorang accident... sekali adik ipar aku terlanggar kobau da.... mati kobau tu, x sempat semelih...

masa tu kena dlm 4 am lebih la... sementara nunggu pak mertua aku dtg ambik.. ada la 1 family yg baik hati ni, kasi tumpang rumah dia kejap.... dia citer la, situ mmg selalu berlaku accident... dan anak dia pun baru je lepas accident 2-3 hari sebelum tu... dan yg peliknya dia ckp, ini first time accident dgn kobau... selalunya dgn lembu putih yg mistik je.... (seminggu or 2 minggu lepas tu... accident yg dasyat jadi kat situ.. bas dgn keter kot)

Jadi apa yg mistiknya? yg mistiknya... wife aku cerita, lepas kitorang lalu kat kws accident sebelum tu... dia perasan ada bebayang hitam (mcm berkelubung) terbang kat sebelah keter kitorang buat bbrp ketika.... x sure brp lama.... (wife aku mmg kkdg boleh nampak benda2 mcm ni)

Apa kebendanya tu sebenarnya?