CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: exclusive_vvip

Misteri Jalan Lama (KL - Bentong)

jalan lama ni mmg fav aku....kalau bosan2 balik temerloh ikut highway mmg ikut cni....nak plak kalau balik naik motor...mmg syok...cuma ada tempat kena hati2, pasir, minyak n minggu lepas hampir kecundang monyet melintas....dengan kereta pernah nyaris langgar india tidur tengah jalan (bodoh)...selalu aku bali kul 12 mlm ke atas....

byk gk criter psl jln ni yer... tp still confuse kt mn jln ni eh

ioulss pun tak tau jugak pasal jalan ni...sebab gi mana2 pakai gps jer nooks.....

jalan lama bentong ni ikut jalan gombak tu terus jer...
selalu kalau nak ke timur kalau lalu jalan gombak tu akan belok kiri simpang tiga yg ada masjid tu.... lalu greenwood.... ini tak... terus jer menghala ker UIA....
then sampai kat simpang UIA tu terus la.... jgn masuk kanan.... terus jerr lalu kampung org asli batu 12... alang sedayu... terus jer jalan tu nanti akan tembus ker genting sempah kat McD tu....
jalan ni mmg best la kalau naik moto sbb redup n layan lap... ehehe... selalu gak lalu jln ni.... jarang bertembung kenderaan lain walaupun disiang hari....

Post Last Edit by archilless at 28-2-2012 17:12

panjang ke jalan lama ni?..

Post Last Edit by fadzQ at 29-2-2012 13:07

salam..saya forumer baru..
nk menyampuk ckett..huhuh
start dari taman rimba sendayu sampai ke kenting sempah ade 55 kona n ade 20 kona yang best gila..huhuhuhu..mmg tak dinafikan jalan tersebut mase taun 90s mmg angker laa..saya pn selalu ikot jalan tu kalau nk balik kg..

penah sekali saya terkena,taim tu nk balik kampung sebab arwah nenet sy dah tenat,nk blek ikot hiway,ntah ape hal,jalan jem gilak kat tol gombak tu,trus kona masuk jalan ke uia,sampai traffic light kona kiri,masuk ke jalan gombak lama,mse tu kepala tak pikiaq pape pn,nk balik kg punya pasal..

soo,teros jela..memula jalan agak bz,banyak keta,then smpai kat kuari tu,keta dah takde sebab derang sampai takat area kampung tu je,sya pn terus la drive,jalan mmg gelap gila la,tetiba smpai kat 1 kona tu,sya bau wangi.. ..naikan tingkap, pasang ekon, try untuk wat tatau je..ok,bau wangi ilang,tapi ati dub dab jugak laa..teruskn jugak perjalanan,seb bek depan ada trela tapi jalan slow gila la,mybe sebab uphill,folow jela trela tu,bila dh folow trela,msti slow,kn?..

sampai kt kona 2 beradik,mata ni dk gatal pandang tepi,.nahhhh engkau! dia ada moleh dk ataih devider tuh!..dgn rambut panjng,kaen putih yg tak bape nk putih dah,adehh gila ahh..dh la ngah slow gila,boleh pulak tertgk dy,lori depan tu pulak dk tbrek2..pe agi,dah tak pikiaq ape,drop gear,tros potong lori taim2 kona tu jugak,lori tu bg lampu,siap hon ag,ahh..lantak hang la nk mrah ke ape,suma kona belasah,bukak lampu dalam,pasang radio kekuat..tekan minyak,kona tak pakai brek dah,men gear je..belasah sampai genting sempah,brenti,pkena neskepe n dunhell 2 batang,pastu blek ikot hiway..

blek dari kampung ke kl,masih ag tak serik,nakk jugak ikot jalan yang sama tu..maklumlaa coner junkie..huhuhu

tapi la ni jalan ni dah tak sunyi sangat dah, sebab ada geng yang layan toge..hehehe..soo tak perlu takut la,sebab derang olmos tiap malam layan kona kat jalan tu..saya pn kekadang layan toge cruise kat jalan tu..skang ni pn klo nk balik kg,saya tak ikot hiway,sya ikt jalan tu je..

lupa,ade ag jalan yang best, k.kubu - b.fraser - raub pehhh..jalan tu mmg terrbaeekkk!..jalan pebret tuu..selalu layan kona jalan tu,tp alhamdulilah wat mase ni tak jumpa pape ag la..alhamdulilah..

errr..org kata jalan kat sungai tua nk p ulu yam tu dlu org jumpa 'dia' bawak motor suzuki RG tp badan jer,kapla tadak.tol ke?..btw,10kona smpai kt kona kambing tu mmg best!..

Rate

1

Follow Us
Reply 206# fadzQ

aku baru nak tanya pasal jalan gi ulu yam dr batu cave tu jugak..sbb siang2 mcm scary saja

scary kot jalan ni, dan bosan yang amat. .

lama dh thread i ni..thanx pd sume yg sudi share info...baru i perasan, tajuk thread i sama ngan tajuk filem "MISTERI JALAN LAMA" afdlin tu...adakah dia tlah menciplak tajuk i???..ewah, motipp sgt i ni kan.......

aku siap google maps sambil bace citer2  nih..hehehe mmg byk korner nyer...

salam...aku baru lalu jln ni minggu lepas sbb nk cari jln g mimaland...rase len je beb...aku smpai sekolah memandu skem je...x berani...

Reply 211# syafiqkms

Sekolah memandu tu bawah lagi... baru batu 11....
sebelum sekolah memandu tu kan ada jambatan hiway karak kat atas tu....
sebelum jambatan tu la simpang nak masuk mimaland....
kalau atas sket baru jumpa kampung orang asli batu 12....
lepas kg org asli tu la baru start pendakian sebenar jalan lama ni...
mmg hutan jelah lepas tu sepanjang perjalanan sampai genting sempah....

Reply 209# exclusive_vvip

mungkin la kot.. sumber inspirasi tp mmg filem tu pon kisah jalan ni jgak kan

sabtu lepas baru 1st time ikut jalan lama ni dari Bentong nak ke KL...tapi sampai kat Genting Sempah je pastu terus masuk highway Gombak. nak ikut jalan belakang kat UIA tu malas dah rasanya, pening jalan Bentong-Genting Sempah pun tak hilang lagi hehe.

tapi nasib baik pasang GPS, nampaklah jalan tu. hampir2 nak terhumban dalam sungai kat korner maut tempat yang ada air terjun tu. air terjun tu cantik tapi sekali tengok skeri je.

nasib baik gaklah tak baca benang ni sebelum ke KL minggu lepas. masa drive sorang2 tu tak fikir apa2 pun. ingat nak cepat sampai KL je. nasib baik gaklah waktu siang. kalau malam entahlah...

xsalah GP la, masa layan citer misteri jalan lama, peta yg hans isaac tu bukak, bukan peta bentong pahang ker? kalo location pown mmg wat kat jln lama tu, mmg berani mati tol r afdlin n krew2 nyer.. sebab masa tgk citer tu pown, xterbayang jalan yg sunyi n skeri yg amat.. bile baca thread nie, baru la teringat kat citer tuh..

huh...bersyukurlah sbb ade highway karak(wlpn bleh thn gak dgr cter2 angker) ngan LPT..haha!