CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: musang_pulut

[MERGED]Ayat Ruqyah Syariah by eastrun,zacko,musang,te_peng

Reply #18 atreyu05's post

jangan la gelakkan i..

i malu la youuuuu..

biasanya anak curly yang standard 3 akan bukak mp3 nih sbb dia dok umah sengsorang, petang baru g sekolah.... bila curly call h/phone di mesti dengar yang dia pasang ayat-ayat nih....

curly pun perasan bila masuk umah, rasa tenang semacam...

Hi kupia, ingat curly tak, wafaq 2 curly tak berani nak turunlan cpai sekarang nih...hopefully dengan bacaan2 ayat quran yang berkumundang benda2 tak baik nih akan pergi jauh......

assalamualaikum..nak tanya...apakah perbezaan bacaan ruqyah niih dgn ayat manzil.  tgkkan listnya tuh, ada ayat2 yg sama, ada yg berlainan..utk mengelakkan diri atau untuk memerangi sihir yg dihantar org..mana yg lebih digunakan..ruqyah atau manzil?

thx in advance kerana menolong saya yg jahil ini.

Originally posted by Vvenus at 23-4-2008 10:22 AM
assalamualaikum..nak tanya...apakah perbezaan bacaan ruqyah niih dgn ayat manzil.  tgkkan listnya tuh, ada ayat2 yg sama, ada yg berlainan..utk mengelakkan diri atau untuk memerangi sihir yg diha ...

Ya ada sebahagian petikan ayat2 yang sama dalam ruqyah dan manzil, sebahagiannya berlainan. Kedua-duanya petikan dari alQuran pelbagai surah surah.

Manzil saya tak berapa pasti untuk tujuan apa, mungkin lebih kepada amalan tambahan dan bacaan lepas solat, mungkin juga sebagi doa untuk melindung keluarga dan kehilangan harta benda di rumah dari kecurian.

Ruqyah disusun oleh ulamak sebagai jampi dalam rawatan alQuran berpandu hadis hadis Rasulullah saw.  Dibaca khusus untuk rawatan gangguan sihir, jin dan syaitan juga untuk beberapa masalah berkaitan sakit paranormal.  Sangat baik dijadikan amalan lepas solat fardu atau sunat untuk menghindar gangguan syaitan.  Melalui pengalaman kesannya ke atas jin sihir sangat menakjubkan.  Digunakan oleh perawat Islam untuk berinteraksi dengan jin sihir dalam badan mangsa dan mengarahkan dia keluar seterusnya, dibaca dengan tertib bertajwid serta lantang supaya boleh didengar hadirin dengan jelas...

Originally posted by curly at 28-3-2008 06:09 PM
Hi kupia, ingat curly tak, wafaq 2 curly tak berani nak turunlan cpaisekarang nih...hopefully dengan bacaan2 ayat quran yang berkumundangbenda2 tak baik nih akan pergi jauh......

Maaf curly tak perasan ada catatan untuk saya tu.
Kalau tak ada apa apa gangguan di rumah tak apalah kan, seboleh bolehnya cari sesiapa yang tau mintak tolong turun dan musnahkan.  Dibimbangi kalau2 ada pendampingnya... mudah-mudahan tak ada apa2 hendaknya...

[ Last edited by  kupia at 23-4-2008 02:06 PM ]

Originally posted by kupia at 23-4-2008 10:57 AM

Ya ada sebahagian petikan ayat2 yang sama dalam ruqyah dan manzil, sebahagiannya berlainan. Kedua-duanya petikan dari alQuran pelbagai surah surah.

Manzil saya tak berapa pasti untuk tuju ...

thx kupia..ayat manzil tuh, saya ada beli buku dia.  ikut dlm tu, tujuannya sama gak, utk mengelakkan dan memerangi sihir.  juga diamalkan selepas solat fardhu.  sebaik-baiknya selepas solat subuh, asar dan maghrib.  saya tau pasal ayat manzil ni pun melalui seorang ustaz yg merawat keluarga saya akibat diganggu nih.

bacaan ruqyah nih ada gak ke bukunya? maksud saya yg memang dah terkumpul laa..tak perlu nak cari2 lagi..cam ayat manzil tu mmg ada dijual di pasaran.

Follow Us

Reply #25 kupia's post

ape tu? wafaq tu apa?

JIka tiada apa2 gangguan, bole ker kita dgr at tiap pagi seblum start kerja sbg routine je?

..................................................

kenape aku tak nampak respond yg latest? page mendap ke? mod tolongggg

aku dah download mp3 ruqyah yang ada pada link di awal thread ini.

bila aku dengo, tiba ayat al-baqarah (surah 2: ayat 102), diulang sampai 7 kali
memang begitu ke kalu kita nak amalkan? ke recording tu yg salah?

Originally posted by Vvenus at 23-4-2008 11:52 AM

thx kupia..ayat manzil tuh, saya ada beli buku dia.  ikut dlm tu, tujuannya sama gak, utk mengelakkan dan memerangi sihir.  juga diamalkan selepas solat fardhu.  sebaik-baiknya selepas sola ...

Ada hand book dia  boleh download, nanti kena cari balik link tu...

Originally posted by naQi-tiRa at 23-4-2008 11:55 AM
ape tu? wafaq tu apa?

wafaq tu jenis tangkal azimat jugak, kain putih yang di lukis rajah rajah...

Originally posted by Vvenus at 24-4-2008 08:32 AM
aku dah download mp3 ruqyah yang ada pada link di awal thread ini.

bila aku dengo, tiba ayat al-baqarah (surah 2: ayat 102), diulang sampai 7 kali
memang begitu ke kalu kita nak amalkan? ke r ...

yer, kalau ikut rawatan Quran aliran sheikh wahid abdus salam bali, baqaroh 102 memang kena ulang baca tujuh kali, ni satu ayat je yang kena ulang baca.

Originally posted by mek_tiah at 23-4-2008 12:28 PM
JIka tiada apa2 gangguan, bole ker kita dgr at tiap pagi seblum start kerja sbg routine je?

boleh, macam dengar baca quran biasa jugak, tapi hati hati kalau ada gangguan, nanti dia tak tahan dengar boleh merasuk..

Originally posted by kupia at 24-4-2008 09:23 AM

yer, kalau ikut rawatan Quran aliran sheikh wahid abdus salam bali, baqaroh 102 memang kena ulang baca tujuh kali, ni satu ayat je yang kena ulang baca.

err..dah dengo balik.  actually dia baca 6 kali jek.  mana satu betul nih?  kalu aku nak amalkan, kena baca byk2 kali tu gak ke? ke sekali jek dah cukup?

tolong cari link tempat leh download tuh.  tq bebanyak

Originally posted by Vvenus at 24-4-2008 11:50 AM

err..dah dengo balik.  actually dia baca 6 kali jek.  mana satu betul nih?  kalu aku nak amalkan, kena baca byk2 kali tu gak ke? ke sekali jek dah cukup?

tolong cari link tempat leh down ...

Kalau untuk amal sendiri baca sekali cukup, tujuh kali tu untuk orang yang merawat kes kes berat...

Buku saku ruqyah:

www.savefile.com/files/1520157

[ Last edited by  kupia at 24-4-2008 01:35 PM ]

Originally posted by kupia at 24-4-2008 01:13 PM

Kalau untuk amal sendiri baca sekali cukup, tujuh kali tu untuk orang yang merawat kes kes berat...

Buku saku ruqyah:

www.savefile.com/files/1520157

kupia..thanx bebanyak...aku dah dengo berulang2 kali rakaman tuh, memang betul laa bacaan ayat yg tuh sebanyak 7 kali.

siapa nak download buku saku ruqyah tu cepat sikit, dia ada situ 30 hari sahaja lepas tu savefile akan delete...

[MERGED]Ayat Ruqyah Syariah-eastrun,zacko,musang,te_peng

Post Last Edit by BabeYSHa at 10-8-2010 10:47

Assalammualaikum

Nampaknya populariti Ayat2 ruqyah syariah semakin menjadi perhatian..memandangkan ramai je forummer yang kena kacau...

Jadi aku nak tolong korang..InsyaAllah

Silalah download:

Mp3 Ruqyah Syariah CD 1

http://www.savefile.com/files/1775760

Mp3 Ruqyah Syariah CD 2 lak

http://www.savefile.com/files/1775737

CEPAT DOWNLOAD SEBAB VALIDITY DIA TAK LAMA DAN AMALKAN MEMASANG SEMASA DAN SEBELUM TIDUR.

[ Last edited by  BabeYSHa at 5-12-2008 04:30 PM ]

Rate

1