CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 70581|Reply: 288

SAKA - KISAH SAFUAN

Dah ramai yg detect aku ada SAKA...tapi aku buat tak tau je..pertama malas nak fikir..kedua tak tau nak buat camna .... sehinggalah bila 3 hari sebelum raya aku terlantar dan tak boleh bangun hingga raya ketujuh.. hanya tidur dan bisa kaki tak boleh berdiri... aku hampir putus asa.. makan pain killer tak jadi apa ... kawan yg cuba usap dgn minyak...tangan dia org pun jadi bisa2.. Puas aku baca ayat2 doa2.. hampir giveup ..Alhamdullilah ada sorang hamba Allah ni dg umah aku dia paksa aku call sorang brother ni kat Cheras.. bila dengar suara saya terus brother tu kata SAKA dari emak kamu kena buang...aku pun terus buat appointment.. dan mula lah proses... BUANG SAKA...

Aku dgn keadaan bisa2 kaki..jalan pun teketar2... cari rumah brother ni di Cheras... Dia biasa je... botak dan berjanggut... muka bersih.... terus dia ajak aku pergi kerumah emak aku... disana main switch kata dia... arwah nenek punya.... sampai umah emak aku...dia nasihatkan kami sekeluarga.. tok nenek jahil ..berdamping dgn Jin ..sedangkan Jin musuh manusia yg jelas tercatit dlm Al Quran.. dia punyai tahap KEYAKINAN yg tinggi ... pergantungan terus dgn ALLAH yg maha berkuasa... dan jika Allah kehendaki... hancur Jin dan Syaitan ni ... dia terus Adzan... setelah azan.. ringan rasa badan aku...  tak payah kemenyan.. bunga2 ... air semejid etc... hanya Adzan.... terputus terus SAKA dari keluarga aku... Alhamdullilah .. dah beransur pulih.. pesanan brother tu... Org Melaka, NS dan Johor banyak masaalah SAKA... yg kesihan anak cucu merana... sakit yg susah nak baik ... panas suami isteri... semuanya ada kaitan dgn SAKA ... cari bantuan  ... at least confirmkan SAKA tak bertapak dijasad kita... SAKA ni akan pujuk supaya kita malas berubat atau jumpa pakar buang SAKA... kerana dia seronok menghancurkan diri kita dan keluarga.... pesanan saya... jgn biarkan SAKA menjajah diri kita

[ Last edited by  BabeYSHa at 26-11-2008 08:32 AM ]

ok  ... cam best. nanti sambung!

aik..terer nyer brother tuh..dengar suara dah tau ada saka..

Reply #1 safuan's post

raya ke sepuluh arinie ler... nie thn bila...

Originally posted by sosimple at 10-10-2008 08:32 PM
raya ke sepuluh arinie ler... nie thn bila...

raya ketujuh...silap ...ter include 3 hari sebelum raya... tahun ni i tak raya langsung... tidur atas katil je

dasat tu....

Follow Us

Balas #1 safuan\ catat

ermmmm...power gak bro tu...

Aku pun ada saka ikut, ada satu brother tu dah detect saka betina tu selalu ikut aku, laju dia kata.

Kalau buang saka badan akan sihat, rajin, dan suka bergaul.

Sekarang aku suka sendiri2.. tak suka ramai2 rasa.

Aku benci Saka...

Mostly orang Melayu bela saka... sebab tu tuk nenek moyang kita dulu2 bolehbuka tanah berhektar2 dulu2.. walauupun takda jentera.

Tok Nenek kita upah jin jadi khadam dia. Pastu jin ni nak upah tu yang dok kacau cucu cicit bila tuan dia dah meninngal. Takda sapa nak bagi dia makan...

emm satu kemusykilan la....nape ya kalau gangguan saka ni....sendi yg dpt serangan esp kaki....smpi jd lembik x leh bgn/?

Kalo risik2 balik kan, knp lak org lama2 nie suka belaan??..
Bagui sgt ehk? apa faedah???

Originally posted by shieda at 10-10-2008 09:50 PM
emm satu kemusykilan la....nape ya kalau gangguan saka ni....sendi yg dpt serangan esp kaki....smpi jd lembik x leh bgn/?

Aku tanya brother tu kenapa sendi yg kena attack.... dia kata.. Jin ni nak kita jadi binatang melata ..  supaya kita berjalan dgn dada..cam ular ... macam org lumpuh le ... bila jadi demikian.. kencing ..berak akan merata2...macam binatang gak... gerun weiii... so kalau tau ada SAKA...cepat2 buang

Originally posted by neofim at 10-10-2008 09:46 PM
Aku pun ada saka ikut, ada satu brother tu dah detect saka betina tu selalu ikut aku, laju dia kata.

Kalau buang saka badan akan sihat, rajin, dan suka bergaul.

Sekarang aku suka sendiri2.. ...

Cepa2 le usaha buang SAKA... jgn dah rosak physical kita... susah nak di tolong

bahana saka ni bahaya aarr....

ada satu family kat kg me ni pun lebh kurang camni...saka harimau...bila suami kakak tu meninggal...tiap2 malam harimau tu keliling rumah..or cakar dinding.....org tua2 ckp selagi xder ahli keluarga ambik alih saka tu selagi tu harimau jadian tu kacau ajer...

Saka dah tak relevan zaman sekarang nie. Dulu2 kira jin upahan lah..

Sekarang ni orang upah jentera jer buat kerja2 berat.

Kata orang2 tua "Sebaik2 jin adalah sejahat2 manusia" Walaupun jin tu buat baik sangat dgn kita, pasti dia akan susahkan kita balik

Balas #14 dreamy_forest\ catat

Nie mcm cerita misteri jari hantu jer nie...................

Originally posted by nokia169 at 10-10-2008 09:54 PM
Kalo risik2 balik kan, knp lak org lama2 nie suka belaan??..
Bagui sgt ehk? apa faedah???

Tok nenek kita dulu Jahil... dia ingat bila Jin ni tolong dia ... dia ingat JIN Islam... Jin kalau yg Islam tak mau dia menggangu urusan dunia... Jin yg merelekan diri dia jadi KHADAM ni SYAITAN yg nak menyesatkan org Islam.... bila kita bergantung dgn Syaitan... jelas jadi SYIRIK dan kekal di NERAKA selagi tidak bertaubat...

Kat spore , mak datuk....ramai org ..ader saka ..ler...
cuba korang pegi website ria89.7..dgr radio tu mistri jam 12....pernah dgr tak...
..Hari2 ader jer org citer pasal saka dan belaan...mcm tak caye jer....

Originally posted by dreamy_forest at 10-10-2008 09:58 PM
bahana saka ni bahaya aarr....

ada satu family kat kg me ni pun lebh kurang camni...saka harimau...bila suami kakak tu meninggal...tiap2 malam harimau tu keliling rumah..or cakar dindin ...

tak payah ambil.... minta pakar SAKA musnah kan SAKA tu ... SYRIK kalau sesiapa ambil dgn rela hati... KEKAL di NERAKA selagi tidak bertaubat

Balas #19 safuan\ catat

Kalo ader yg berniat nak amik...nak amik tu buat pe huh...
Harimau tu boleh tolong mcmner? dari segi ekonomi?.....bagi no ekor ker?