CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: msms2005

Kencing...basuh ker tak?

Ndak basuh tu.

xske tol toilet yg xde paip nie
lg rele thn dr g toilet yg xde air

boleh ke tak basuh? eeeee mesti ada kurap

sesapa yg taknak ...meh aku basuhkan

sara pun mmg basuh la...huhu tak tahu le cemana rupa kalau tak basuh...

tandas yg tak de paip tu biasanya dia built in kan...bukan ada satu kepala paip kat tepi bowl tu...n ada satu lubang kat dalam bowl tu...biasanya yg jenis duduk la...buka slow2.....n ejas betul2...aim betul2,n baru la buka paip tu besar2 skit bagi air laju n kena kat tuut kita...tapi hati2.jgn sampai terlajak...nanti basah seluar...

teringat insiden kat alamanda...sara gi toilet n terserempak ngan sorang budak n mak budak ni...tengah panik tak tau nak wat apa...sebab anak dia terpulas kepala paip tu,basah lencun budak tu...siap nangis2 plak tu...pas tu baru la dia suh sara tolong panggilkan husband dia kat depan tu...huhuhu...tuka baju....sib baik la toilet belakang cold storage tu tak ramai...hehehehe...

mti la basuh..
xpnh x basuh..
uishhhhh.. x gatal ke klu x basuh..
pengotor je..

Follow Us
eeiiii.... kan kencing tu najis... x sah solat kalo x basuh weii... camne nk beristinjak kalo gitu?!! Selalu la bawak tisu kalo g memana..

kalo kat tpt keja aku sib baik maintenance cleaning bagus... toilet sentiasa bersih... walopun gitu sblm duduk kat atas toilet tu, aku akan siram sket kat tpt duduk tu & lap dgn tisu... pastu baru bleh buat 'keje'!

Kalo kat toilet awam... if tpt terlalu kotor, mmg aku ilang selera nk membuang! Aku akan cuba cari tpt yg aku rasa ok... tp kalo darurat sgt, biasanya aku akan siram2 sekeliling dulu (geram la...masyarakat malaysia ni majoritinya pengotor... x reti guna tandas... mesti bau hancing je kalo masuk!)... pastu baru la aku bleh buang...

aku penah g satu otel ni kat key ell...xde langsung paip..korang bygkan le..nasib baik aku xsempat wat pape lagi.. ape lagi,kuar le..xkan nak dok situ gak pastu xbasuh????eiii...xsanggup den..

Reply #147 leon_mclaren78's post

leh ke istinjak dgn tisu???bukan ke istinjak dgn benda2 kesat??mcm batu ke,kertas ke...

isk kenalah basuh kalo tak kotor lah panties tu...n macam mana nak solat nanti..isk

alah kalao gi oversea, mmg kat mana2 jamban satu pun takde paip air.. kena la bawak wet tisu berkoyan2.. kalo duk berbulan2 kat oversea, borong le wet tissue berguni2 untuk beristinjak

aku lepas kencing mesti basuh then lap kering2 dgn tisu
klu tak..rimas, x selesa klu x kering bahagian tu..
pompuan harus spare tisu dlm handbag

aku musykil satu...pesal kalo toilet pompan pun ada yg kata paip ada kena kencing takut nk pegang...sebab korang kencing duduk kan...bila duduk, x kan paip pun kena tempias gak...korang kencing pun bukannya kuak2 atau selak2 bibir2 tu kan...maknanya bila kencing tu air kencing dikontrol oleh bibir2 kt situ je kan...lain la kalo korang kuak2 bibir tu, mesti kencing pun laju mcm laki kencing...mcmane bole air kemcing boleh tercampak gak ke paip...lain la laki kencing berdiri...memang la boleh merecik ke paip tu...nak pegang pun was2 gak la...

kalau toilet duduk pulak...x kan ada gak kencing2 yg merecik ke seat tuh...x paham aku...kalau toilet laki tu memang la sebab dah sah laki kencing brediri...kadang2 nampak merecik kuning2 kt seat tuh...cesss....ni mesti jenis yg maleh nak tolak seat ke atas...

Originally posted by msms2005 at 13-10-2008 10:28
saja wat topic nih sebab tanya kawan kadang2 basuh kadang2 x bergantung arrr....
tapi rasanyer kalo keluar x basuh arrr kottt sebab dorang geli nak pegang paip tuhh ye arrr kena kencing2 semua
...

rasernya basuh kencing tu adalah satu kemestian..najis la woi x basuh...
kalo geli nak pegang paip..len kali kuar bawak lah spare air mineral sebotol besar

Rimas rasanya kalau tak cuci ngan air.

Ada ke yang sanggup tak cuci

apakah masalah yg anda pernah alami kerana tak basu kencing? Boleh share tak?

if im not mistaken, pompuan mmg kn basuh, xleh lap2 guna tisu (wpun tisu tu kesat) kalau tak sembahyang tak sah. lg 1, lelaki kencingnye setempat, pompuan tak..

Reply #157 whyas's post

mana ko tau ppuan x setempat?

Originally posted by tembamgirl09 at 13-10-2008 11:10 AM

sama...pegang dgn tisu..gilo hapo tak basuh?bacin arrr siot

same la.. :victory:

Originally posted by royalhouse at 19-11-2008 11:50 AM
aku musykil satu...pesal kalo toilet pompan pun ada yg kata paip ada kena kencing takut nk pegang...sebab korang kencing duduk kan...bila duduk, x kan paip pun kena tempias gak...korang kencing p ...

apo la mamat ni..siap ceta selak2 lg..