CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12Next
Return to list New
View: 4063|Reply: 26

nak bagi ke tak nak bagi...

jgn saspen lak tengok subject tu.. aku ade masaklah ngan bilik lama ni.. skrg dah pindah so cari tenant utk bilik lama tu. ade la 2 org hamba Allah ni datang nakkan bilik tu.. bagitau desperate sgt nak bilik, tuan rumah deporang soh kua dari umah skrg ni pastu takmo refund deposit. dah la tu, ade masalah duit.. aku pun lembut ati la bagi chan bayo sebulan deposit je dulu.. nanti bila dah ada ongkosnya, langsaikan la lg sebulan tu.. sehari ke sehari aku tunggu.. tiap2 kali tanya jawapannya same je, belum ade duit.. sampaila kelmarin depa mintak kunci rumah dulu kat aku dgn janji depositnya akan diusahakan secepat mungkin. alasannya tunggu claim yang tak nampak batang hidungnya. bila aku soh baya dulu pakai duit gaji, dikatanya duit gaji yang bulan depan ni pun dah abis.. anta ke kampung bagai. aku pun bengkek la, pasal aku tolak seme call pasal nak tolong orang kita.. pastu bila aku tanya pasal sewa bulanan cemana? kalau dah takde gajinya lagi.. jawapannya "ntahla...".. dalam ati aku terus kata "selaaammbeeenye..". dengan perasaan bengkek, aku pun bukak balik iklan aku tu, ade la sorang pakcik ni nak carikkan bilik utk nephew dia, nak masuk la la ni jgk, baya seme deposit, kalau jadi. so aku pun on la dia tgk bilik minggu ni.. dah la bila aku khabarkan berita mengejut kan depa tu.. depa dgn sedih la pulak merayu mintak tolong simpankan jugak bilik tu utk depa, depa try carik deposit aku yang tak berapa ringgit tu... siap mention lagi, kalau tak dapat bilik aku tu, depa tido kat kaki lima la.. aku pun tepikir, mungkin sebab takde orang yang nak offer deporang term mcm aku offer tu..so, aku ni bukan la tebai hati sangat.. kesian jugak aku.. last sms yang merayu2 tu tak la aku reply sbb aku pun tak tau.. nak bagi ke tanak.. kalo sesape yang ade cadangan yg bernas, tolong la habaq kat aku sket.. cemana aku nak selesaikan kekusutan pikiran aku ni.. wsalamm...

Rate

1

hmmm mcm kes parent oja gak. org masuk umah.. down payment sampai skrg ta baya. juz baya bulan jek. tuh pun 2 3 bulan sekali baya.. tp mintak mcm2 pulok. tp my org tua oja ta byk sakap plak.. mcm geram jek rs kan?

Balas #2 seroja\ catat

itew la pasal.. bukan setakat geram lagi dah.. kita nak tolong.. ikhlas kat hati ni.. tapi kita pun bukan la orang senang.. deposit tu nak rolling untuk rumah baru.. penyudahnye skrg dah pakai duit kete.. dah menyusahkan diri pulak.. yang peliknya.. keje kat big organisation.. tgk dressing pun not bad..bukan la nak mengata.. seme org pun ade ups and downs kan tapi ni dah kira penganiayaan terhadap diriku ni..

klu ikutkan kaka wi amik je tenant yg baru tuh. katakan org tuh da baya segala. bagi notis la soh dia carik umah len. have to..

kalo aku, takyah bagi je sbb dah nampak dia buat peel. kang lagila liat dia nk bayoooo .. ko gak yg sakit ati. Baik bg kt nephew pokcik tu je .. abes citer. Macamla xde rumah lain budak2 tu nak sewa

parents aku pon de probs cmni... x byr duit sewa... bile ayah tnye mcm2 alasan die bg.. so ayah aku bertekad bulan 11 ni die nak ckp kt tenant tu "kalo awk rase susah nak byr sewa umah sy ni.. pekata awk pergi cari rumah baru yg awk afford nak sewa... sbb sy x nak tnggung dosa pk buruk2 psl awak.." hmm~

Follow Us
mak n arwah bapak aku ponn probs same.. siap kteorg tuka kunci gril sume die bole bukak n tuka kunci pintu sume la... pastu nak soh kuar.. dihalaunye kteorg.. nak tau brape lame die xbyr umah sewa tu?? nak dekat 5 tahun... pastu ade tenant kedai xbyr sume la... pening gak dibuatnye.. tapi arwah bpk aku ni baik ati.. bil aIR LEKTRIK yang tenant tak bayr.. die bayarkan.. siap ckp kat tenant byr je la ape yg mampu.. tapi tu la.. kalo kte wat baik kat dieorg pon.. bukn dpt ape pon.. nih bil air lektrik dtg beribu riban.. bodoh aa dieorg.. report polis.. polis xnk wat ape2 pon.. memang ler ade agreement bagai.. tapi dieorg ni memang xsedar diri.. baik yang bujang atau yang dah berkeluarga sama je.. tu xkire la tenant kat kedai2 sewa... :@ :@ :@ :@

so kesimpulannye ko memang kene tegas.. bagi la satu date line ni.. mcm nak deposit tu lagi 2 minggu.. if not.. sorry la.. sebab kte pon nk kene check background status tenant kte tu... so kalo dh ade experience masalah kewangan sume... plz.. cari org lain..

Rate

1

Originally posted by evelyn at 30-10-2008 01:10 PM
mak n arwah bapak aku ponn probs same.. siap kteorg tuka kunci gril sume die bole bukak n tuka kunci pintu sume la... pastu nak soh kuar.. dihalaunye kteorg.. nak tau brape lame die xbyr umah sew ...

itew la pasai.. aku ni memula kesian la kekononnya.. ye la, kita pun kekadang bila susah2 harapkan jugak kesian orang.. tapi ini kes tak seda diuntung aku rasa. petang ni orang lain nak datang tgk bilik tu, hopefully menjadikla ndaknya.. aku dah penat dah asik dok kisahkan hal bilik lama aku ni..

Reply #1 wi_haryati's post

Salam Hayati...

Jgn layan budak2 mcm tuh..nnti kan sesaje jadi kes lain lak kan...
kan tak pasal nak kene  tanggung dorang pulak...
biasanye yg liat nak bayar semer tuh lah nnti byk buat pembaziran air dan letrik.. dorang tak kisah sbb bkn dorang yg kene bayar bil ..

Klu dri awal dah liat nak bayar sewa jgn lah expect dorang berubah ... mmg kompem tak kan berubah... dah lah suka berbelas kasihan ngan cerita sedih2 lak tuh...

Klu org yg ikhlass..die mesti berusaha dalam senyap dan takan menyusahkn org lain..
Ni belum apa2 dah habis masalah dunia die listkan sbb tak boleh bayar...
bukannye listkan sepuluh cara mcmane nak bayar..

Ni kan jadi mcm kisah melepaskan anjing tersepit kan... dah tolong kene gigit lak dek anjing tuh..

Sewakan kat anak sedara pakcik tuh..kurang2 nephew die tak bayar boleh cari pakcik tuh kn...  

Rate

1

Orang sekarang ni macam2 nak menipu...

dulu kalo orang susah tu memang betul2 susah...la ni... banyak yang kaki kelentong. Nak2 dia tengok kita lembut hati....

Bagi je kat anak pakcik tu. Senang citer. Percayalah..kalau sekarang depa x mampu bayar, lain kali jangan harap depa baya. Itu baru deposit...bulan2 pun lum tentu bayar.

I lak nyewa, bayar ontime....tapi tuan rumah tu...masyaallah....cukai pintu cukai maintenance dekat setahun x bayar...dah dapat notis kuning , notis merah..macam2 kaler dah ada.... last2 i tolak duit sewa je bayar.... marah pulak dia tu... dah tuh...kalau kena sita rumah tu secara tiba2....i ngan family nak dok mana...silap2 barang dalam rumah pun  x leh ambik...haiyak... dunia nih... banyak ngat orang x jujur...

better adek wi masok umah tu time derang g keje...

en den bungkos sumer barang derang letak dpn pintu...pastu lock umah ngan kunci laen...

pastu cecepat amek tenen baru... settle masalah...

amek je tenant baru2 akak..
org perangai ngelat2 camnie jgn dilayan sgt kerenahnya..jiwa n otak kita pulak yg sakit nnti..
belum kenai betol pon dah buat perangai gnie..camno lah kalu masa masa depan nnti lak..huhu

Reply #1 wi_haryati's post

x yah bg la kak..

toksah ler bagi.......................

jgn lembut hati.. lom msk nyewa pon dh liat byr deposit.. bygkan kalo dh msk nyewa.. lg la liat nk byr bulan2.. nk kasik nyewa kat org ni make sure rg yg sng byr.. ikut terma n syarat kite.. bkn nye kite yg ikot terma n syarat dia ocay.. blom dpt mmg la mulot manis kata nk byr.. dh dpt kang nak2 tau tuan rumah lembut hati.. lg la liat nk byr.. sekian terima kasih..

You know what, our life is already complicated.  Why complicate it even more?

If you have to choose a tenant, choose the ones that will not cause any problem to you.  Ni jenis yg in the beginning dah liat, what makes you think they will be good paymasters?  

Since you want to help - why not help anak-anak yatim yg lebih memerlukan pertolongan?  

These people yg you nak sangat tolong ni are adults and working in good organisations.  They can't even keep their finances in order.  You are not their mother.  Let them go!

Rate

1

Tak abeh2 ngan masalah dgn org bilik die....merata2 bercerita

Originally posted by ea208964 at 30-10-2008 03:02 PM
Salam Hayati...

Jgn layan budak2 mcm tuh..nnti kan sesaje jadi kes lain lak kan...
kan tak pasal nak kene  tanggung dorang pulak...
biasanye yg liat nak bayar semer tuh lah nnti ...

wsalam ea...

betuiiii ape awak cakap tu.. tadi dah datang dah pakcik tu ngan wife dia.. tengok2 seme confirm nak amik. ari sabtu ni nak jumpa bagi deposit & amik kunci.. hopefully jadi le & takde la halangan lagi..tapi tak tau la kan.. sementara nak nunggu sabtu tu, bedebo2 gak.. maklumle, memacam buleh jadik...

kesah multi nick yg selalu ade masalah sewa...

12Next
Return to list New