CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: burujtimur

Menyusu Bayi di Open Public..

me tenguk Tv macam dorang bincangkan kes menyusu di pubic ni..
palng me sengih dengar bila dia kata , bia kita haus, kita terus minum
walau di mana sahaja.. kalau baby haus nak minum (nyusu), kenapa kena nyorok nyorok
tunggu balik rumah ke, atau smapai jumpa tempat terlindung ternyorok....

kalau me ada baby, buat apa nak malu, sekarang banyak dijual cam
cover baby utk menyusu di public...

Reply #18 wb_8w's post

aku pun malu gak kalo nampak.. ye lah kat tmpt public ....

sian baby tu kene puasa

aku biasa kalau keluar aku akan bawak yg aku dah pump..
tapi kalau tak cukup aku bagi baby isap dlm kete... so nnt kat area public takde la dia nk...
tapi kalau keadaan mendesak, aku sumbat gakk tapi takde la sampai org lain nampak.. kita leh cover dgn baju.

Reply #18 wb_8w's post

ko jgn wat rope itu udah   aku yg malu nengok weh

kalu emergency kena la menyusu di tempat public coz baby mengamuk, kita boleh la cover...ataupun hubby yang akan tolong kot....
takan biar je kita seorang diri yang buat semua include cover la and anything else la..
tapi the best place is dlm kereta la....kalu tidak...duk rumah menyusukan dulu...
spare 1 botol when hanging out with famliy...
yg xkawen tu jgn malu...nanti masa xblh nak tahan the sound pollution....kena juga

Follow Us
kalau baby dah lapar...tak kan nak biarkan kot..., but kena pandai lah cover

ada la beberapa kali npk mak2 mcm nehhh.. ntah tgh2 org plak tuh.. cthnye: kat alamanda tpt kerusi duduk org ramai lalu lalang...hmmm nape la x g ada bilik khas utk bf ni kn... lg satu kat klinik... tgh ramai org selambe leh selak jek bju tuh... dh la ramai bapak budak kat ctu..iskkkk...nape la cenggitu ekkk..

hahhaha... aku nyelit boleh??....
dulu mase aku remaja aku selalu kutuk mak2 org ni, tak tau malu la, tak reti cover la tapi bile dah kene kat diri sendiri baru tau, mase anak no1 dan 2 tu kire ok lagi la dua2 lelaki n nak minum botol, tapi bile dapt anak pompuan n 100% pakai susu cap gantung nak taknak aku terpaksa la jadi macam mak2 org tu jugak.... kalu tempat tu ade khas untuk menyusukan bayi ok la ni tgh maiden ke tesco ke, takkan nak tunggu balik.... mau pitam budak tu nangis lapar.
ada satu lagi kes yg kene batang idung aku jugak, bile kat umah tak kire la umah mak mertua ke umah org ke, dulu aku pelik kenapa mak2 org ni tak malu mendedahkan dadanye kat org semasa menyusu sambil baring, bile dah sampai ke pangalaman aku, dah penat sambil baring susukan tertido, oleh itu la tak perasan yg dadanye terbuka.... so aku mengakuilah bahawa bukan sengaja kite nak memalukan diri....

n aku nak citer satu kisah kelakar ni, mase hubby aku takde lesen keta lagi, selalu kat kampung atau jauh2 aku yg drive, tapi bile ade baby terpaksa la aku benarkan laki aku bawak walaupun takde lesen, nak dibuatkan cerita, dah byk kali dia drive tak pernah la jumpa roadblock, sekali nak ke cameron highlang 2 kali pulak jumpa, nak tuko driver dah tak sempat, alih2 aku bukak la bra paksa la baby hisap walaupun mase tu dia tak nangis pun.... hahhahhaa.... polis tu tgk tak tahan pun padahal mase tu operasi tahan kereta... perghhh nasib baik la.... mase nak turun tu pun same gak aku buat....
laki aku dah kecut perut la takut kene tahan....

Originally posted by burujtimur at 10-11-2008 01:00 AM
Nak tanya korang yg pompuan  ni ...korang perasan tak.kadang masa tunggu kat hentian bas ke, stesen komuter ker..kadang2 kat KFC pun ader... ibu yang ada menyusukan bayi ni dengan selamba derk je ...

menyusu baby apalak nak malu....
bukannya nampak nenen pun...
lain la kalau menyusukan hubby kat public......

aku kalo tgh melepak sebelah kaum ibu,die bukak je bra die,nak susukan anak die,atomatik aku pandang tempat lain.malu dan hormat die.die wat keje mulia.nak kasik anak die yg tgh lapar tu susu. aku memang hormat orang cam ni.kalo aku terpandang jugak la,tak rase pape pun.jauh sekali nak terangsang la.memang aku x nak pandang. .cuba bayangkan anak die menangis lapar,die x de pilihan,terpakse jugak kuwakan breast die,sape nak tayang breast kat orang free2??so,nasihat aku,pandang la tempat lain.hormati lah ibu menyusu.

**kalo gurl muda2 bukak bra,tgk weh!!!!

Originally posted by burujtimur at 10-11-2008 01:00
Nak tanya korang yg pompuan  ni ...korang perasan tak.kadang masa tunggu kat hentian bas ke, stesen komuter ker..kadang2 kat KFC pun ader... ibu yang ada menyusukan bayi ni dengan selamba derk je ...

laki aku b4 kitorang kawen lagi dah warned jgn nenen kan baby guna tetek on publiccc

aku pn takmooo laaa....malu...

laki aku kata kalau dh terdesak sgt p mana2 lari tempat2 'tersembunyi'.....

aku tgk pun malu kdg2. ade sekali tu, aku ni lepak umah member. umah member aku ni tingkat 2 laa apartment. sekali ade la keta kt bwh tu pusing la kan. x tinted. nampak la dalam tu, sang ibu tgh nyusukan anak dia. so aku xde la jaki sgt. tapi yg buat aku rase malu gile bile terang2ngan part dada sang ibu tu terbukak n mmg nampak la nipples dia tuh. aku yg pompuan ni pun malu. ape laki dia xkesah ke? eeee.. plz laa.. klu nk nyusu anak pun, agak2 la.

laaaa... mana la dia tau hg nak tgk dada dia... dia pun tak perasan hg ade kat atas....
bagi aku biar la bersederhana, bukak skit jek bagi baju cover baby nye muka, tapi pastikan la ade ruang udara, kang meninggal lak baby tu....
ade 2 cara aku sian sgt, bukak beso gile sampai nmpk semua bahagian, n tak bukak langsung tapi masukkan anak dlm purdah mcm org harkam tu.... adoiiiii panasnyeee...
tapi mmg menutup aurat 100%....

bagi aku,malu juga la..kita patut kenal anak kita n peelnya camana..klo anak tu nak susu ibu pastikan dia kenyang baru jalan, klo tidak duduk jer la rumah dulu,baru p jalan..tak pun kat luar banyak tandas n surau p la sana,tempat test baju tu pun takpe boleh p sana asalkan orang tak nampaj..sama2 jantina takpela,tapi klo orang L tengok memang patut rasa malu la..sebab L ni kerjanya tah hapa2,fikir mesti kotor jer,jadi kaum ibu kena la jaga..bagi susu kat anak ni dapat pahala jd kenala jaga adab n tertibnya...

bagi aku orang melayu perangai dia memang gitu kot tak pernah pula aku nampak orang india atau cina menyusukan anak diaorang kat public gitu..

kalu kt tempat awam aku sumbat botol  jer..malu gak arr nk selak open camtu..
tp kalu kt umah kenduri..tak bwk botol susu aku sumbat gak susu badan..
tp takde la nk selak bagai..cover ar sket..nk pulak somi tolong kt depan tlg selindungkan..
kaludak carik tmpat yg tersembunyi sket..

pakaile tudung labuh x le nampak aurat tu klu menyusu depan public ataupun depan yg bukan muhrim...even perempuan-perempuan pun ada auratnya

Originally posted by burujtimur at 10-11-2008 01:00 AM

aku pun malu .....tapi hati berdetup detap nak tengok jugak!haha

Originally posted by zulq24 at 12-11-2008 11:23 AM
bagi aku,malu juga la..kita patut kenal anak kita n peelnya camana..klo anak tu nak susu ibu pastikan dia kenyang baru jalan, klo tidak duduk jer la rumah dulu,baru p jalan..tak pun kat luar bany ...bagi aku orang melayu perangai dia memang gitu kot tak pernah pula aku nampak orang india atau cina menyusukan anak diaorang kat public gitu..

aku heran sbb orang Melayu sepatutnya pemalu dan lebih sopan!