CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: burujtimur

Menyusu Bayi di Open Public..

saya pn breast feeding,bila anak dh melalak nk susu mmg tak malu dh itu saja cara nak pujuk bby..tp pilih jge la tempat bkn terang2 depan public,sorok2 sket..pastu cover dgn tudung..hubby pn tlg cover jgak..kita kena sokong mummy y breast feeding ni

Reply 119# manehnya

itu pendapat saya, its their right for mother to breastfeed. hanya lelaki yg berfikiran kotor menganggap iamenhairahkan. bagi perempuan kenapa tak membenarkannya. saya rasa semasa anda masih bayi, ibu anda
mungkin pernah berbuat begitu.

aurat tetap aurat. babe pernah terdengar phrase yang menyatakan matlamat tidak menghalalkan cara. la ...
prettyuglybabe Post at 27-1-2012 16:32

untuk ibu ibu yang menyusukan bayi, i applaud your effort. {:4_182:}
untuk ibu ibu yang menyusukan dan berusaha utk menutup buah dada agar tak jadi jamuan orang lain, sangat respek anda semua

janganla jadi macam orang asli kat amazon, tengah tengah orang ramai kat kampung pun dia suakan aje te.tek kat bayi. eh tapi derang memang tak pakai baju pun... jadi kita yang pakai baju ni, kaver kaver lah dgn kemudahan yang dah ade. tak susah pun. tudung ke, kain ke, banyak aje alternatif

Rate

1

nk malu apa nya.. yg couple tu dok comolot pgg2 peluk2 kt public lg malu la.. n memalukan.. ibu2 bfe ...
manehnya Post at 27-1-2012 15:41

yg tu mmg dah tentu2 wat dosa..mslhnya bf mommies ni yg tak malu selak baju smpi nmpk breast tu...kan skrgni dah ada nursing cover...blhlah cover sikit time nak bf tu..jgn smpi ternmpk auratnya..tu yg jd isu kat sini.bab bagi makanan terbaik utk baby,makanan berkhasiat tu mmg tak blh disangkalkanlah...tp jgn niat kita nak bf anak,wat pahala kat baby,baby kenyang tp at the same time kita tak pasan yg kita dah pun free2 wat dosa...

aurat tetap aurat. babe pernah terdengar phrase yang menyatakan matlamat tidak menghalalkan cara. la ...
prettyuglybabe Post at 27-1-2012 16:32

sgt2 setujulah stetmen u....
hendak seribu daya,tak nak seribu dalih....byk kemudahan skrg utk bf mommies ni....

Hari tu, aku gie jalan2 nek motor(bukan jalan atas motor hokey~)
Berenti kat traffic light, duk la sebelah kereta nie. Pastu selambe burger jer akak sebelah motor aku nie, duk susukan baby dia..Puting pun hampir2 nak nampak..tingkap tak tutup plak tu.

aisseyy, lembik lutut aku time tuh..wahahahahhahahha

Follow Us
Reply 124# zarasafiya

setuju menyusu bayi tak salah ..yg salahnye mendedahkan aurat...---nape la mommies kat sini tak paham ke aurat tu wajib ditutup...menyusu la tapi tmpt tersorok ke ..coverla..
    nampak tau akak ni selak baju tanpa segan silu.. takde cover2... adakah anda nk menayangkan aset anda? sebab laki lalu lalang tgk je... aku yg pompuan ni malu tau
  . tujuan murni tapi tak kena cara tetap salah...

Rate

1

Reply 1# burujtimur

ko pompuan ke laki....

tapi skarang kan ada jual cam kain yang untuk cover baby and tutt yang tengah menyusu... hari tu ada nampak jual kat carrefour..nanti dah ada anak pun aku plan nak beli kain tu.. mana la tau kan..

malu........wlauppun my baby fully BF ..time nk g shopping cr tempat yg ad bilik myusu cam jusco..ataupun susukan puas2 dlam keta br jalan

pengalaman aku lak... (aku tak nyusu baby sbb takde baby pun)., yg aku nak citer ni, si biras aku ler.. lagi best... kat rumah mertua aku.. dah lah laki aku ada, adik ipar kebanyakan nya lelaki...  si biras aku ni boleh baring terlentang, nenen dia tu boleh terpacak keluar, bagi ke anak dia yg dah lebih umur menyusu ( 4 tahun lebih).. pas tu, anak dia tu, (lelaki).. kejap2, angkat muka... pandang sana, pandang sini.... maka terbongkang lah nenen mak dia tu di khalayak kami sekeluarga.. malu giler aku nengok nye... laki aku pun bukan boleh percaya.. ntah2, curi2 pandang jugak! dah lah nenen tu huduh.... puiiii....

biasanye sekarang ni ibu2 modern memang dah biasa nursing in public. tapi sure dorang ada pkai samada nursing cover atau nursing blouse ke. takde la pulak selamba selak baju, unhook bra, and sua.

biasa klau nk gi jalan2 time anak masih menyusu.. aku akan pkai baju yg bersesuaian - longgar or klau ada baju nursing lagi afdhol. then aku bawak nursing cover hok ala2 apron tu. and.. towel kecik. bila2 rasa anak nk menyusu.. cari port yg kurang crowded.. or sudut2 sesuai.. ada bench kt tepi sidewalk pon bole... susukan je sambil pkai nursing cover. mula2 dulu ada jugak mata2 yg ala2 jakun memerhati.  sekarang dah tak jakun la...  nursing cover pon dah comel2! arrghh.. rindu nak ada baby lagila..

skang byk jual poncho/nursing cover yang cantik2 currlastt2...jgn kedekut utk beli ye mommies..NIP tu bagus..tp tak bagus kalau kita tayang aurat kita k...malu orang nengok...kadang2 kita rasa cam tudung kita dah cukup besar nk tutup...tp ada certain tudung tak cukup besar nk menutup..still nampak perut bagai...

Sy pn susukn bb jgk..
Anytime n anywhere,dgn bangganya.
Tp yg penting,aurat msti jaga.
Tdung yg dpkai msti labuh,bj jgk msti yg brbutang kt tgh je,brzip bgai.
Jd open tuk bb bf pun ckup2 je tuk mulut dia.
Kdg2 smpai jalan2 pn blh bf.
Mmg xde mslh..Kdg2 minta tolng asben tgk,ada nampk aurat tak..
Alhamdulillah tiga2 ank fully bf smpai 2thn.
Nak seribu daya kan..

ye betul...breast feeding tu satu perbuatan yg mulia  sgt2 bagus utk baby...tapi kalo dah sampai tergadai aurat...apa pahala yg bakal kita dapat....? harap puan2 ibu2 solehah semua dapat fikir dan tebalkan sifat malu dlm diri....
kalau rajin nak bawak baby berjalan2 or ada ketikanya terpaksa berada di tempat yg ramai org, kenalah rajin bawak 'pelindung diri' jugak. nursing cover dan sebagainya melambak kat pasaran sekarang...so no excuse sampai 'terpaksa' nak buat free show pulak. .. Last edited by housequeen on 22-9-2012 01:49 AM

mestila malu..tempat public tu..lgpun anak bukan nk menyusu pun..so selamat sumbat ngn botol susu sudah la..hehe

sory to say lah memang laki korang dayus kalo sanggup kasi bini dia bf depan public sampai boleh nampak tetek even sipi2 pon..
laki memang dah diciptakan akan tertarik kat pompuan tambah2 lagi bile korg buat aksi yg menggiurkan mcm tue..tipula kalo ade laki ckp dia tak tertarik bila tengok pompuan breastfeed..mungkin gay jelah kot...dah tau nk bf anak tue pandai2lah carik line clear baruleh bf..pelik aku dengan pompuan yg x reti jaga maruah diri nie walopon dah jadi bini orang..matlamat x menghalalkan cara..
aku lagi rela kasi anak aku minum susu formula dari kasi wife aku bf kat open public..biarla anak aku minom susu formula tue x mati pon dia dari aku kasi orang laen tgk bini aku punya barang...

Shera biasa tgk...selamba jer dia selak...2 2 belah pu**** nampak...aisey..muda sangat adik tu...rasanya anak sulung...langsung xdak rasa malu..kita yg tertengok ni pulak yg malu.

terkujat aku ada 1 hari tu nak g shoping kat dlm giant, ada la port kerusi leh lepak2.

aku ternampak ada akak ni dgn selamba menyusukan bayinya tanpa pakai apa2 cover. just selak sikit tshirt putih lengan pendeknya..

kalo sekali lalu mmg la x nmpk apa2 sbb body baby tu dah cover nenennya, tp kalo tenung lama2 aku yakin mesti nmpk sesuatu.

x de la aku tenung lama2 sbb aku jenis jalan laju. tp dlm kepala dok pikir n terbayang betul ke apa yg aku nmpk ni? akak tu buat muka selamba n x bersalah jerk seolah2 tiada apa2 g berlaku. btw muda lg pun orgnya. silap2 lg muda dr aku. hehe

aku penah hadapi gak cam ko..mase aku ikt hubby niage bulan pose....then ade satu akak 2(anak perniaga belakang kiteowg) baru  kawen kot..baby die nak susu...slamber dek bukak bju dr paras pinggang ke dada...aku ternampak la tempat susu 2..
terus aku paling..dlm hati..kalau laki aku pndg akak 2..siap la laki aku..hahaha..
bg aku xelok sgt...kalau darurat sgt cari tempat tersembunyi cket..and pakai baju yg sesuai...ade zip kat tepi dada ke... baju labuh and tudung tutup paras dada ke kan..ntah la..ni pendapat aku je..

p/s
xpenah tgk akak2 aku yg da berkawen menyusu anak depan aku...hehhee.... bese dieowg akan nyorok ntah ke mane..taw2 baby da kenyg and tido..hi3