CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12Next
Return to list New
View: 12033|Reply: 27

Novelis Fatimah Saidin ~ Korban Kasih

Post Last Edit by attokz at 21-4-2012 02:39

ada x sesape kat sini penah baca novel korban kasih karya fatimah saidin? saya dah selak2, tapi x prasan lak tajuk ni. tapi kalau dah ada, merged kan la.

Originally posted by airis2308 at 13-11-2008 04:37 PM
ada x sesape kat sini penah baca novel korban kasih karya fatimah saidin? saya dah selak2, tapi x prasan lak tajuk ni. tapi kalau dah ada, merged kan la.

Sinopsis Buku

Sebuah kisah kekeluargaan yang dirakamkan melalui pandangan Fatimah yang melihat perselisihan dan pilih kasih dalam keluarganya. Dia tidak mengerti mengapa ibunya membenci Abang Jalil sehingga abangnya itu tersingkir setelah kematian ayahnya. Dia juga melihat kejayaan kak long dan abang ngahnya belajar di sekolah berasrama penuh. Semua pergolakan ini dilihat secara positif oleh penulis sehingga menemukan semula secara harmoni semua ahli keluarga ini yang kini sudah pun dewasa. Sebuah kisah yang sangat memikat serta sarat dengan nilai-nilai murni.

Rate

1

penerbit dh buat cetakan baru ye. ms sy beli, lain cover die. novel ni btl2 menyentuh prasaan sy. bagaimana seorg anak tetap bersabar dgn apa jua cacian dan makian ibunya. kirenye mmg touching la. menangis tu dah tentu.

Originally posted by airis2308 at 14-11-2008 01:16 PM
penerbit dh buat cetakan baru ye. ms sy beli, lain cover die. novel ni btl2 menyentuh prasaan sy. bagaimana seorg anak tetap bersabar dgn apa jua cacian dan makian ibunya. kirenye mmg touching la ...

kawan saya yang dah bacapun kata memang menyentuh hati kisahnya. Nanti saya nak beli on line lah dengan DBP...anyway thks airis for the info ye...

my fav novel all time..nk sgt jadi drama tv tp susah nk cari kembar

bes gilerr novel nih....

suke sgt ngn jalil....mmg bes kalau wat drama...

aku bace novel ni da 5x...kelima2 kali aku nangis...di hampir setiap helaian

mmg one of my favourite novels...

Follow Us

Reply #4 kenaripagi's post

bes cara fatimah saidin olah citer ni....melalui kaca mata imah (adik bongsu jalil dan jamil) imah yg nmpk, dgr, rase sume yg trjdi dlm famili dia dr dia umo 4 taun(xphm ape2) smpi la dia da bsr...

sedih sgt ms part bapak dorg meninggal n jalil kena pukul ngn mak dia psl mk dia ingt jalil guna berus gg dia..smpi mcm tu skali

sian jalil...  tp aku suke jamil gak...even dia tu a bit of poyo tp dia sayang sgt jalil..sedih+terharu tgk kasih syg jamil kt jalil...dia xnk naik basikal if jalil xdpt naik...mak dia mmg xpatot:@  n then, sgp dia korek tbg, psg tmpt duduk kt blkg supaya jalil leh duduk n g skolah naik beskal gak...

Rate

1

ada sape2 jumpe tak buku ni kat bookstore mane2?
masa pegi MPH Midvlly itu ari staff kat situ kata xde...
klu blh xnak beli online...

Balas #7 myralupilato\ catat

yup..alu sker sbb cite ni dr pndgn adik dia yg bongsu tu..byk part sebak bagi aku..time berus gg,sebiji epal kongsi reramai,time beskal tu

mak dia pn x jahat bg aku sbb mak dia tu kan anak org kaya..so x bese anak ramai2..suka ending ngan cite cinta adik bongsu dia..sweet je

wpun dah bethun novel ni sy bace, kire2 12thn, sy masih simpan lg nvel tu smpi hari ni wpun mmg dh agak 'uzur' la keadaannya. mmg best. klu dpt buat drama, lg best... tp x ramai yg tahu ttg kewujudan novel ni kan.

Reply #10 airis2308's post

tula...ak pun da banyak kali baca..since skolah rendah lg...the latest ak bc novel nih bulan lps...aku pnjm kt library uni aku...

kulit pun da baru..citer ni klu wat drama mmg bes...

Balas #10 airis2308\ catat

erk.....  dah 12 tahun ker novel nih?.....
ada lagi ker jual kat kedai?......
mcm nak cari jugak.......

Sudah lama saya mencari novel korban kasih ni. Entah bila lah dapat membacanya lagi.

boleh order on line dengan dawama - DBP.

terima kasih atas maklumat.

waaahh!!! baru je teringat nak carik tread pasal buku ni. cerita buku ni memang sgt2 sedih. sapa yang baca memang menangis ah. bawak gi matrikulasi n suruh kawan2 baca, n tak de sorg pon yang tak menangis. paling tak pon bergenang air mata sebab sebak. memang hebat gaya penulisan fatimah saidin. tapi yang sedihnya sebab banyak sgt bertukar tangan, buku pon hilang..

teringin nak baca lagi... tah kat mana bole dapat tah. dawama pon dah bungkus kan..

ny nyebok gak..bca novel ni masa skolah rendah..(djah 6 thun 1999 ) pinjam dkat lbrary skolah.. nanges2 aku bca novel ni.. smpai aku nyaris2 nk benci dkat mak aku sbb wtak mak dlm novel ni sngat kejam..
aku pun mencari2 gak novel ni..kalau aku bca skrang, mesti nanges lg... asal lak mak dia kejam bebenor..

buku ni masuk dlm list buku yg sedang diburu sekarang ni. kalau ada sesapa nak let go, sesangat dialu-alukan. hehehe. dawama plak dah tutup, kalo tak boleh beli kt sana. kat kedai buku koperasi dbp agak2nya ada tak?

Assalammualaikum,saya newbie hehe

saya pon teringin sgt nak memilikki novel "awesome" ni
satu2nya novel yg buat saya menangis

ada sapa2 yang tahu mana nak cari novel nie tak... nakkkk sgt2 buat koleksi.. dlu baca kat lib skolah jer..

12Next
Return to list New