CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 138990|Reply: 348

Kisah Seram & Mistik di UPM Serdang

[MOD, kalau dah ada benang mcm ni delete la. Aku cek tadi takde pun, ke aku yg tak jumpa.... ]

Dulu masa aku stadi situ bnyak jugak la yg aku dengar pasal kes² mistik kt upm serdang ni. Tapi alhamdulillah spnjang hidup aku, aku x pernah la ternampak 'sesuatu' tu 'live' depan mata aku sendiri. Cuma terasa² / mcm diperhatikan tu ada la.

masa aku 1st year aku stay kolej 10, yg sbelah ngan petronas + sbelah hgway tu. kat situ x de la serem sangat sbb dh tepi jalan + meriah ngan keta serta mat rempit je malam². masa 2nd year aku kna masuk kolej 14, sbb merit tak cukup. lagipun diorg nak full kan utk budak² eng. je kat situ. so mana yg tak aktif ke apa, semua kna moved ke kolej 14. masa tu aku dok blok L (x ingat pulak L apa ).

aku ingat lagi malam tu aku kuar lepak² ngan membe aku. kitorg berempat. masa tu pegi naik moto. mulanya lepas makan planning nk main boling kt the mines tu. alih² tak jadi, sbb timbul idea nak tgok wayang. lagi pun time tu baru lepas magrib, kira ok la kalu nak tgok crita pun. sempat lagi kalau nak kejar pintu gate (tutup pkul 12malam).

bila tgok list crita yg ditayangkan, yg paling cepat ada pun crita DARK WATER je (crita korea kot? lupa la). ok la, semua setuju, ala lagipun cerita korea/jepun ni kan lembap. yg lain² pun mcm ok je. aku kalau crita hantu ni aku mmg berani tgok. kiranya masa tu tak dak hal la. ju-on 1,2,3 ke atau cerita² seram yg lain aku ok je kalau tgok. x de la rasa seram sangat smpai terbawak² dalam hidup.

masa tu tayangan stat dalam pkul 9pm lebih. masa dalam panggung tu, x de la seram sangat pun cerita tu bg aku. biasa² je pun. kisah mak ngan anak yg cari umah sewa. pastu dapat sewa 1 aprtmt, lepas tu mak dia mati sebab hantu budak tu nak kat mak dia. pastu ada la part air yg banyak, melimpah².. kalau korang penah tgok, korang tau la crita tu cemana.

ok, dh setel tgok wayang semua, masing² rempit la balik sbb nak kejar pintu gate.

dah sampai kolej. relek² dan cam biasa la nak tido. hari dah lewat. masa tu aku dok bilik 4 org. b4 tido nak gi kencing + berak + basuh muka. elok je aku smpai toilet tu, tiba² bunyi air kuat gila dr toilet ujung. astaga, terkejut gila aku time tu. aku pegi tgok, rupa² nya paip pecah (paip yg ada wayar getah tu). nk tutup cemana, aku pn x tau nak buat apa. aku biar je la. tak lama lepas tu, air makin lama makin bersembur smpai pintu depan toilet.

dalam air bersembur² tu aku sempat gak buang hajat. even dalam hati dh berdebar².

lepas tu masuk bilik terus tido. rasa berdebar tu tak hilang². dalam 2-3 hari jugak la aku dok berdebar dada. paip tu pulak 2hari lepas tu baru ada org dtg repair.

yg pasti lepas tu aku dapat rasa semangat aku hilang sbb terkejut dek mende paip pecah tu. aku asik takut je.

smpai la time aku balik kampung cuti sem, aku bgtau mak aku yg aku rasa mcm x sedap badan, mudah terkejut dan kdg² rasa takut. mak aku pun heran apsal aku takut sgt. bunyi kucing mengiawww kat laman umah pun aku naik cuak. sbelum ni x de pun cam tu.

lepas tu aku cerita la kat mak aku pasal kejadian tu. mak aku bawak aku pi jmpa sorg pakcik ni. elok je sampai umah dia, pakcik tu tnya aku :

"bilik air tu kat bawah tanah ka?"

aku iya kan je. sbb mmg betol pun. blok tu kan area bukit. so, sparuh blok, agak rendah kdudukannya, sparuh lagi macam atas skit. aku dok yg floor bawah skali. setiap blok kt kolej tu ada 5 floor (kira sekali ngan bawah).

pakcik tu cakap mmg semangat aku hilang sbb terkejut paip pecah tu. lepas tu dia ada la baca² skit masa tu. nak bg pulih sikit. tapi bg aku x de la pulih sangat.

sampai sekarang aku jadi penakut. pantang ada org cerita hantu kat aku. mesti aku jd kecut. tgok gazet kt tv pasai NIYANG RAPIK tu pun aku bleh merapik² time tido. kalau dlu aku la yg paling bnyak folo crita seram, baik di tv atau vcd. tapi skrg dh x de dah. tak berani.

[kalau korang ada lagi cerita mistik pasal UPM topupkan la. kat sana area jirat cina yg besar gedabak tu pun kena jaga².. area tasik mardi tu pun angker jugak tu]

Rate

1

pakgad kolej haku ckp, blakang blok kolej haku ado pocong melepak. tapi alhamdulillah tak pernah nampak. tapi kalau bleh aku tak mo nampak laaa...

kat upm serdang tahun lepas ade technician gantung diri yek?

betui kaa?

smpai camtu skali ehh kesan dr tgk filem DArk Water tu.....

Reply #3 Maxx's post

tak tau lak aku, dh lama aku tinggalkan upm tu. sejak 2004

Reply #4 juliet80's post

tu la pasal. padahal crita x semenggah seramnya. masa nak jadi kot.

Follow Us
nanti aku updet lagi crita pasal masa aku keja part time kat upm dlu.  

Balas #1 selipar_hijau\ catat

smpi skang eh efek die..

Reply #3 Maxx's post

penah gak dengar, kat fakulti eng rasanya, building baru siap tuh..india kot..  masalah family.

kat kolam rekabentuk tu pon penuh misterinya... jeng jeng jeng..

aku tengok semua ipta traditional kat m'sia nih...ade kawasan2 yg memang suram....angker

bangunan pun lama2

nih citer org citer kat aku la.. tipo org itu tipo lah ako.

org tu citer, dia kene kaco time mancing ikan kat kolam tu, mlm la kan...
mmg serem seh tempat tu, penuh pokok besar besar. katanya joran strike ngan ikan,
time tgh shedap melayan tarikan ikan, tetiba ada bende putih follow ikut tali mancing kwn tu. makin digulung makin dekat bende putih tu.. cik pon kut.
tapi tu la bukan pengalaman aku kan, citer sampai situ je la..hehe. tapi yg peliknya, aku penah mancing gak kat situ, dari jam 12 mlm sampai la ke pagi. siap lepak bwh pokok besar tu lagi.. sib baik tak ada yang kacau..lagipun tak tau ada mistik kat situ..tu yg berani.

ada gak ganguan laen kat rekabentuk tuh, nih jenis yg suka clone muka org punya. dengar dengar mcm tu je la.

dekat bangunan pentadbiran plak, yg penah aku dengar. antoo tingkat 3/4 ntah, siap leh tgk kat cctv lagi.. nih pak guard upm la citer, diorang ni mmg menten sampai mlm kan keje nye pun guard.  

Balas #9 aceda\ catat

erm..
bunuh diri lagi....

UPM ni kan kewujudan beliau sejak zaman kerajaan majapahit lagi, ( ye ke )
sapo ex UPM sini, kasi cerita la mistik yg korang alami, taun 80/90 an lagi angker kedengaranya.

kawan aku ex-lecturer kat upm...student dia citerm kolej yg sebelah pusat kesihatan ngan dusun durian tuh, port cik pon melepak....ada budak sudah nampak cik pon menari2 atas bumbung kolej ittew....

pasal bunuh diri, kat engineering tu mmg ada staff bunuh diri....tapi yg aku dgr dr staff sendiri, bukan technician & malay...masalah family kot..aku lupa plak... pas tuh, siap ada org jumpa plak mamat tu kat area opis....

smpai ilang smangat eh...

anway...citela lg...

Reply #12 aceda's post

aku pn dlu sllu pi mancing kt kolam blakang fak. pendidikan. pegi bertiga @ berempat la (kalau sampai malam). siang² time student cuti pn ada jugak pegi jerat haruan @ keli.

alhamdulillah sepanjang pegi x de la apa² yg mengganggu. cuma kau rasa terganggu bila time dapat anak² ikan je.

kat area tuh pon ada gaks ek.
ingat dah nak dekat2 ke arah tmpt besa selamat..huhu

Originally posted by Maxx at 20-11-2008 02:10 PM
kat upm serdang tahun lepas ade technician gantung diri yek?

betui kaa?

bukan tahun lepas ... tp dlm tahun 2002 ...
family problem ...

Balas #15 emera\ catat

mmg mamat tuh technician ... indian muslim ...
gantung diri kat lab ...
masalah keluarga ...