CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: koboi

Skim Pencen Diberi Semula Kepada Kakitangan Awam, Apa Kesannya?

untung depa yang keja gomen nie.. bersyukur lah..

kalau mcm ini lebih baik pilih kerja kerajaan

lagi2 kakitangan awam.. lagi2 kakitangan awam... wehh pikir laa sektor swasta yg menaikkan ekonomi negara laa oiiiii... bukan kakitangan awam laa bangang....:@ :@

Originally posted by highcastle at 28-11-2008 04:53 PM
Apsal lah pembuka thread tak buat pol sekali l..... Kalau aku kakitangan k'jaan...Pencenlah...Perubatan dan wang bulan2 utk hari tua tu penting...Kalau KWSP tu memanglah namapak byk bila kita d ...

heheh...sory la highcastle, x terfikir pulak nak buka poll hari tu..
boley edit legik ekr utk bukak thread tu?

berdasarkan pengalamanla, zaman2 sekarang elok amik pencen, macam 1 kes yg aku pernah tgk, mak meninggal masa lum pencenl lagi,anak bongsu still study, so dier dapat la pencen untill abis belajar sampai dapat degree even umor lebih dari 18 thn, kalau tak xtaula mana nak cekau duit belajar... maybe saudara mara dier kena tanggung, tapi zaman sekarang org lainpun sesak,sedara pun ader yg susah,so pencen ni jaminan jugakla for our kids masa akan datang...
bayangkan kalau ader yang meninggal muda, anak 5 org kecik2 lagi, sape nak bela? zaman sekarang semua pakai duit, atleast kalau ader org jaga pun makan minum,pelajarn terjamin sikit..
pendapat aku la...

Originally posted by totokreturn at 29-11-2008 05:07 PM
lagi2 kakitangan awam.. lagi2 kakitangan awam... wehh pikir laa sektor swasta yg menaikkan ekonomi negara laa oiiiii... bukan kakitangan awam laa bangang....:@ :@

habis?? kau mintak la benefit kat majikan ko!

kerajaan bagi benefit kat staf2 dia je la.. kakitangan swasta bukan dlm bidang kuasa gomen pon, itu kene tanya majikan/kompeni masing2 la

Follow Us

tempoh berkhidmat utk entitle dpt faedah skim pencen

saya nak tanya lah..

kalau ambil skim pancen...katalah...seorg lelaki pekerja kerajaan pilih option bersara pd umur 58 tahun...dia start keje gomen umur 23. tiba-tiba meninggal pada umur 40 tahun.adakah isterinya akan dpt duit pencen arwah suaminya itu?

saya nak tau kalau pilih skim pencen..sebenarnya adakah terdpt tempoh minimum service dgn gomen utk entitle dpt duit pencen..cth..10 tahun berkhidmat ke...atau 20 tahun berkhidmat ke?
sebab..ada satu kes..satu keluarga kemalangan..suami kerja gomen..meninggal..isteri dan anak hidup. tapi anak isteri dia tak dpt pun duit pencen...saya tak sure suaminya dah berlkhidmat berapa tahun..tapi lama jugaklah..dekat 20 tahun kot...

harap dpt membantu.

Originally posted by gigivilla at 27-11-2008 02:19 PM
sebabbya kerajaan dah tak larat nak byr 11% tu lagi...

ada gak logiknya.. tapi, apa sgt 11% dr gaji kakitangan awam nak banding dgn pencen yg gomen kene bayar kat pesara tu??

pd pendapat aku, pak lah buat convert skim EPF ke Pencen ni sb nak bela org melayu.. kan org keje kerajaan ramai yg melayu.. inilah yg dia termampu nak buat sbelon serahkan sumer kuasa dia kat najib. naik najib besok, aku pasti yg dia tak bagi banyak insentif agi kat staf gom,en mcm yg pak lah buat

moral: pak lah pembela kakitangan awam yg sejati

Originally posted by masnina at 29-11-2008 07:50 PM
pd pendapat aku, pak lah buat convert skim EPF ke Pencen ni sb nak bela org melayu...

iyer ker????

Originally posted by totokreturn at 29-11-2008 05:07 PM

aik cakap baik2 sikit....aku ni org gomen!!!....walaupn ada peluang kerja dgn swasta dulu.......

Originally posted by pentium_catz at 29-11-2008 07:41 PM
saya nak tanya lah..

kalau ambil skim pancen...katalah...seorg lelaki pekerja kerajaan pilih option bersara pd umur 58 tahun...dia start keje gomen umur 23. tiba-tiba meninggal pada umur 40 ta ...

nape x dapat?
ke dier x gi contact tempat kerja tu?
kalau dah kerja almost 20thn aku rasa pasti dapat,maybe x diuruskan dengan betul,
xsilap aku opis kene uruskan  tapi still kita kena ambik tau,pendek kata kita kena tau hak2 kite..
cuba pi tanya x-boss dier...
sian lak wife+anak2 dier

harap2 bonus makin bertambah laa

Kalau korang start kerja seblom umur 30, baek pilih pencen... kalau dah lanjut tu.. amek je lah kwsp... psl skim pencen ni lebih mashyuk utk org yg servis 20 tahun ke atas..

arrgghhh!! tgh konpius lagi..nk bertukar ke pencen atau kekal ngan kwsp cam skrg ni..

nk tanya kakitangan awam yg seblm ni amek kwsp blh tukar skim pencen la yer? So duit yg dia dh carum kat kwsp seblm ni blh amek x ?

nk tanya kakitangan awam yg seblm ni amek kwsp blh tukar skim pencen la yer? So duit yg dia dh carum kat kwsp seblm ni blh amek tak ?

sori momod terposting dua kali

Originally posted by belon_cumil at 3-12-2008 05:12 PM
nk tanya kakitangan awam yg seblm ni amek kwsp blh tukar skim pencen la yer? So duit yg dia dh carum kat kwsp seblm ni blh amek tak ?

dapat.............

Nak tanya kalau sebelum ni kita pernah kerja swasta 15 tahun & tolak KWSP... selepas itu kita join pulak kerja di jabatan kerajaan, so blh tak kita keluarkan kesemua KWSP yang kita carum tersebut tak ?