CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: princebrunei

Misteri Bermalam Di Masjid Lama Kulim

Originally posted by MrFed at 12-12-2008 02:27 AM
ala jgn la terasa PB, bukan apa, aku ckp benar, mmg umah aku sebelah masjid tu, mmg berpagar pon dgn masjid tu, umah tepi jalan warna oren. Sepanjang kelahiran aku disana inilah pertama kali aku  ...

Jangan salah paham, aku X terasa pon.. yelah bende nih bukan sesuatu yang aku boleh buktikan, setakat cerita je kan.. so terpulanglah kepada semua, tiap penerimaan setiap individu tu beebeza kan..

Cuba ko tepek pic masjid sebelah umah ko tu, nak tau gak itu ke masjid yang aku ceritakan.. ciri2 masjid kg ko tu sama ke dengan ciri2 masjid yang aku ceritakan tu bro.. masjidnye 4 segi, sebelah kanan di depannya ada pokok besar, ntah pokok ara kot.. pastu kanan belakang sikit adda kuburan lama.. x tau lah kalau masjid tu nak renovate ke hape..

igtkan kat thread writer room je kes cilok2 citer ni..
upanye kat thread seram tentang pngalaman sndri pun ade gak yg cilok  ehh...:@

tak patut betul la kan...
dbuatnye sapa yg pndai2 cilok tu ngaku pngalaman sndri nanti alaminye sndri satu hari nanti baru tau...
tak ke padan muka tu nak sngt rasa pngalaman sndri kan...

Reply #134 MrFed's post

mrFed ada free tak..??
klu de ksempatan tu tolong la tepec pic masjid yg ko maksudkan tu...
blh prince konfemkan klu betul.....
mana tau tak banyak yg brubah tntang masjid tu sjak dulu ke...

Reply #137 havovasta's post

masjid kat sekolah convent tuh laaa. Kat kulim tu jer masjid area town

Reply #141 princebrunei's post

ciri2 tu mmg dah kena. Mmg ada pokok besar depan masjid. Skrg ni bawah pokok besar tu ada kedai makan. Dah jadi tempat parking kereta pon sbb kawasan wakaf masjid.

Nanti lepas solat jumaat aku snapkan picture utk kepastian.

Reply #145 MrFed's post

tak sabar nak tengok pic tu...

Follow Us
aku rasa maksud imam tu kena bgtau org kg dulu tu iyerla..masuk tpt orang kan..kan org tempatan lebih tau kawasan diorg..entah selamat entahkan tidak....lagipun maybe diorg boleh cadangkan kawasan yang lebih baik dari tido kat masjid ke....mungkin itula maksud disebalik kata-katanya...tak mungkinla diorg pulak yg pasang penunggu lak..

MrFed lak mungkin x pernah alami gangguan pasal dia mmg bermukim disitu..dah jadi org tempatan...takpun mungkin cerita-cerita mistik x pernah sampai kepada beliau...

apapun..kalau new thread dr PB..aku mesti kantoi wat kerja...

crita prince memang seram!!!!!
kcut perut aku baca...
seram sgt....................................
adakah ko ni BERHANTU sebab ko byk pengalaman jumpa hantu?!!
jgn marah...
gurau jerk...

Balas #145 MrFed\ catat

hahaha...
sempat jugak nak snap gambo lps solat jumaat ni yerk???
snap la byk2 sikit....

seram giler...
aku rasa kan pb, ada somthin dalam diri ko yg ko tak tau,
sbb ko byk alami perasaan @ kejadian pelik2 berhantu

mana gambo..dah snap ke lom??

Reply #149 sawi_bayam's post

agaknye skrg mr.Fed tgh nak upload gambar masjid tu tak..??? ishh tak sabar tul la nak nengok nye..

Originally posted by MrFed at 12-12-2008 11:07 AM
ciri2 tu mmg dah kena. Mmg ada pokok besar depan masjid. Skrg ni bawah pokok besar tu ada kedai makan. Dah jadi tempat parking kereta pon sbb kawasan wakaf masjid.

Nanti lepas solat jumaat aku ...

Ok, aku tunggu.. tapi bukan dah lepas semayang ke nih..   tepek depan belakang ek, sebab aku nak ingat2 gak.. kalau dah renovate tu susah lah aku nak sahkan ye ke x..

Originally posted by PrinCessMaya at 12-12-2008 11:53 AM
aku rasa maksud imam tu kena bgtau org kg dulu tu iyerla..masuk tpt orang kan..kan org tempatan lebih tau kawasan diorg..entah selamat entahkan tidak....lagipun maybe diorg boleh cadangkan kawasan yang lebih baik dari tido kat masjid ke....mungkin itula maksud disebalik kata-katanya...tak mungkinla diorg pulak yg pasang penunggu lak..

MrFed lak mungkin x pernah alami gangguan pasal dia mmg bermukim disitu..dah jadi org tempatan...takpun mungkin cerita-cerita mistik x pernah sampai kepada beliau...

apapun..kalau new thread dr PB..aku mesti kantoi wat kerja...

Point bernas.. :victory: mungkin maksud tok imam tu seeloknye jangan bermalam kat masjid tu kot, maklumlah masjid tua, pastu dekat kubur plak tu.. sebab tulah masjid tu dikunci, kalau x berkunci mungkin boleh jadi kitorang dah masuk dan tido kat dalam tu..

Pasal gangguan tu plak, ada betul nye gak.. sebab macam kes kat kampung mak aku tu, selalu gak dengar orang luar cerita itu inih, siap ada kuar kat youtube lagi pasal hantu kat jalan Kimanis.. sebab kimanis tu jalannye hutan, kosong x de apa.. tapi tu dulu la skng dah maju.. banyak kes gangguan di jalan tu, yang selalu kene tentulah orang2 luar, orang sekitar sana x pernah plak aku dengar cerita itu dan ini..

Originally posted by sawi_bayam at 12-12-2008 12:09 PM
crita prince memang seram!!!!!
kcut perut aku baca...
seram sgt....................................
adakah ko ni BERHANTU sebab ko byk pengalaman jumpa hantu?!!
jgn marah...
gura ...

Mana ade weyy.. sebenarnye, tiap kali ada sesuatu perkara buruk yang bakal berlaku mesti aku terima tanda dulu.. tapi kadang2 aku x mengendahkan tanda2 tu, dan kadang2 ada tanda2 tu seperti menyuruh aku keluar or x teruskan sesuatu.. aku perasan ianya hadir masa aku berumur 9 tahun, waktu tu cuti sekolah, kejadian berlaku dikampung selepas malam pertama aku bersunat.. seakan2 tiba2 mata aku pedih, memula aku ingatkan bius kat boboi aku dah abis, tapi sakitnye sampai ke mata..

Sebab time tu aku kecik, aku hanya melalak kesakitan.. tapi sakit tu sekejap je, lepas tu aku perasan ada sesuatu x kene ngan mata aku sampailah skng..   lain kali aku cerita pasal nih, tapi pas kejadian tu aku perasan di bawah seblah mata kiri aku ada tanda macam tahi lalat berddekatan dengan anak mata hitam aku..   pastulah aku sering nampak bende yang sepatutnya aku x nampak, dan sebab tu gak lah akhirnya aku meminjam cermin mata bapak aku setiap hari sebab ketakutan..

Dan akhirnya mata aku rabun dan aku terus pakai cemin mata dari usia aku 10 tahun, dari power 250 sampailah 700 skng nih..   sebab nya aku terlalu takut dan sering ternampak bende2 yang aku rasakan x perlu aku nampak.. paling aku takut kalau pergi ke hospital or menziarah orang sakit, terasa sesuatu yang mmm, susah aku nak gambarkan.. Alhamdulillah, skng cara aku memberhentikan dari terus melihat bende2 nih, aku memakai contect lens, aku pilih brandi yang bersaiz besar supaya ia menutup tahi lalat kecik yang ada dibawah mata aku..

Ni ker masjid yg dimaksudkan??

Pokok ara besar spt yg dimaksudkan itu????

Bilik gunting rambut dan dibelakangnya tandas.

tanah kuburan, bersebelahan dgn masjid

Pintu gerbang masjid

Rumah oren rumah asal kelahiran saya, bersebelahan dgn masjid, nampak warna oren jer hehe

PB...betol ker masjid ini yg awak maksudkan?

Rate

1

Originally posted by MrFed at 12-12-2008 03:57 PM
Ni ker masjid yg dimaksudkan??

Pokok ara besar spt yg dimaksudkan itu????
http://i145.photobucket.com/albums/r223/lelucky/mosque1 ...

Sure bukan masjid nih :=

1. Masjid tu hanya bersebelahan dengan pokok kayu ara..

2. Pokok tu berada di sebelah kanan masjid hanya 2-3 depa ngan pagar masjid,

3. Pastu, kubur tu pun disebelah kanan gak, maksudnya kubur tu hanya beberapa meter dibelakang pokok tu..

4. Masjid tu bukan di jalan besar (waktu tu lah), sebab kira tempat tu terpencil sikit, tapi 15 minit je nak sampai ke KMK tu..

waaahhh..dah ade gamba dah ni..
pb..tul tak masjid nih...

Terima kasih untuk MrFred sebab tepek banyak gambar untuk cerita aku nih, aku rasa mesti masjid berdekatan dengan masjid ni kot..

Originally posted by putrimontel at 12-12-2008 04:05 PM
waaahhh..dah ade gamba dah ni..
pb..tul tak masjid nih...

Bukan, lain benar suasananyer.. kedudukan kubur ngan pokok pun lain, aku ingat bab pokok dan kubur tu sebab masa raya lepas aku ada citer2 ngan Bungsu ngan bapak aku.. tu yang aku betul2 sure..