CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 50350|Reply: 118

Cerita - cerita Seram di Universiti Malaysia Sabah

Askm,

Memandangkan ramai je orang yang buka cerita hantu kat kampus2. Ni skang aku nak buka cite hantu kat ex-kampus aku..Universiti Malaysia Sabah.

Dulu, aku tinggal kat Kolej Kediaman Kingfisher..dia rumah teres dua tingkat.aku tak ingat jalan berapa, tapi berhampiran dengan hutan paya bakau dan sungai kat tepi jalan tu. Aku suka tinggal kat situ sebab nyaman dan tak ramai orang. Mula-mula aku masuk situ, aku tinggal dengan kawan aku empat orang yang beragama Islam dan 4 orang beragama bukan Islam. Ada sorang paderi dan paderi tu tinggal kat tingkat bawah.

Bila malam je, aku rasa rumah tu horror sikit. Terutamanya bila paderi tu dia pergi kelas, pastu kat bawah tak ada orang. Aku selalu gak sembahyang Isyak (tengah malam) kat tingkat bawah bila paderi tu tak ada sebab kadang-kadang roommate aku dia suka buka radio kuat kat atas, so aku beralah la.

Kekadang waktu aku tengah sembahyang, aku rasa macam meremang je bulu roma aku. Aku rasa macam satu sudut kat ruang tamu tu ada benda hitam tengah berdiri kat situ dan pandang ke arah aku yang tengah sembahyang. Pastu, kadang-kadang rasa benda tu kat belakang aku je...kalau nak diikutkan mahu sahaja aku sembahyang kat atas, tapi aku malas nak bertekak dengan roommate aku yang suka buka lagu kuat2. Aku tak tahu apa benda tu tapi dia suka berdiri kat sudut tepi ruang tamu tu...

Rate

1

Pastu bila aku nak tido, benda tu ikut. Bila aku tutup lampu, memang nampak ada kelibat kat pintu, yang juga sudut tepi bilik tido aku tu. Aku selalu kalau tido, aku tutup je muka aku dengan selimut sebab takut. Kadang2 sebab takut sangat aku biar je lampu bilik tu buka, waktu tu rasa secure sket.Tapi roommate aku suka tido bergelap, so aku beralah la..tapi aku ada cakap dengan dia yang aku rasa seram dan nampak kelibat bila aku nak tido. Kawan aku tak caye.

Aku tak tahu la sama ada benda tu memang menghuni kat situ ke apa..atau benda tu ikut aku balik dari hutan..sebab aku punya coursework banyak kena pergi field trip. Masuk hutan la,tido kat pantai la...tapi benda ni memang dia akan sentiasa muncul kalau aku nak tido dan solat. Paling dia suka dekat ruang tamu tu..selalu sangat nampak sipi2....

Ada tak yang pernah tinggal kat kampus UMS, kongsilah cerita seram yang korang dapat rasa kat sana.

Balas #1 eastrun\ catat

memang keras tempat tu

Reply #4 Dayangku_Azie's post

ye ke...kekadang kita tak sedar,kan, maybe sebab kesilapan kita benda tu ganggu, sebab aku pernah gak la menangkap serangga-serangga kat hutan bakau tu untuk kelas Entomologi. Mana la tahu,kan dia tak suka. Pastu untuk projek tahun akhir, aku ambil sampel buluh untuk projek aku pun kat situ gak, sebab kat itu ada serumpun pokok buluh...

dia tgk je ke... dia ganggu x

Follow Us
seramm nye....

Reply #6 sosimple's post

Dia cam kaku la..tapi dia suka dok kat satu sudut pastu dia tenung je..nampak samar-samar warna hitam. Paling ketara bila nak sembahyang...kekadang boleh nampak kelibat dia kat belakang..susah benar nak khusyuk jadinya

Balas #8 eastrun\ catat

kalau setakat samar2 atau bayang hitam tu xleh nak dikira hantu la.. len la kalau die nampak kan rupa n bentuk die, then baru leh kira.

setakat bayang2 tuh die nk taaruf  je ngan ko.. ko wat rilek,  jangan takut, wat2 berani,  bila die da bosan, die akan hilaang ngan sendirik nyer..

ape2 hal ko cakap la dulu kt die time kacey r sebab tolong tengok2 kan .. ko cakap r ko rasa x selesa..

benda ni faham..

Reply #1 eastrun's post

eastruns....
ko dok situ taun bila....?
umah corner ke yg ko dok tu....?

Balas #10 nagaijau\ catat

yeah..2nd house..kat corner, dekat dengan jabatan nak masuk dari jalan universiti ke Kolej Kediaman Kingfisher.Rasanya tahun 2006...tahun akhir aku kat UMS

Reply #11 eastrun's post

means pas kita msk rounabout pastu kita lalu jambatan...
dr mainroad leh nmpk la umah tu...
japgi balik keje ku lalu situ....

Balas #12 nagaijau\ catat

yes betul...rumah no.3 kot...aku dah lupa....ko tinggal kat situ ke?. Semi-D?

Reply #13 eastrun's post

idak... ku dok area indah permai...
tapi mmg slalu gi area kingfisher tu....

emm... yg pernah aku alami la masa 1st, kelas bahasa enggeris mula2 kat PPIB 7pm.. hubby aku ntar p situ lps tu dia blk, last2 kelas pindah kat SST. Jd jln kaki a p SST lalu car park rasa smcm sj mcm ada org ikut tp yg hairannya bunyi mcm 3 langkah mcm org pakai tongkat gitu.. mmg jelas & kuat bunyinya mmg dekat, tp bila toleh x org, bila jln laju dia pun laju, toleh lg x jg... last2 x p kelas, p bus stand trus sbb ada 2-3 student tgu bas kat situ...   

emm... rasanya cite ko sama ngan adik aku, tp aku ingat2 lupa samada d IP @ KF. Dia pun tinggal  ngan kwn non-muslim jg, kwn dia tu siap sparay2 air apa ntah kat sudut2 rumah tingkat bwh... Drg kata benda tu slalu kat tangga.

Rate

1

Originally posted by eastrun at 2-2-2009 11:20 AM
yes betul...rumah no.3 kot...aku dah lupa....ko tinggal kat situ ke?. Semi-D?

sereemmmm aku baca cite ko ni. Semalam aku dak tengok benang ni, tapi aku akut nak baca malam2. Sbb tu aku tunggu hari ni, baca masa tengah hari kat ofis. Ramai org sikit.

klu die x ganggu xpe..
tp serem gak die asik tgk kite jekan?

ko memang perALAH tegar la eastrun...

Reply #14 nagaijau's post

Oh..ko di IP rupanya..kat IP pun aku rasa keras kot......sebab dia jauh dari bandar,kan

Reply #19 eastrun's post

eastrun..... skang kat area IP ngan depan UMS tu dah maju....
dah membangun.... sebelah kiri UMS mini putrajaya....
sebelah kanan UMS tu one borneo... the biggest shopping complex in borneo island...
depan UMS tu plak alamesra umah kedai, teres 2.5storey rega 300k ke atas n lot