CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: eastrun

Cerita - cerita Seram di Universiti Malaysia Sabah

Hahaha...kampus labuan maybe tak banyak sangat citer..bcoz saiz nya yang kecil....huhuhu...
lagipun, line internet slow, so apa2 story lambat le nak kluar

actually banyak jugak citer2 kat labuan tu...ye lah. maybe bcoz lokasi dia pun tepi laut kan..
sepanjang kat sana, banyak dgr citer dari orang jer...experience sendiri tu takde pun...experience sipi2 tu ada ler...
so, just sharing satu dua citer je la kat sini k....

Kat blok area belakang tu, tepi blok perempuan....ada satu taman permainan kecil jer..saper yg duduk situ selalu sangat diorang citer nampak kanak2 main kat taman tu time tgh2 malam...kat situ mana ada budak2 pun..so tak tahu ler "budak" mana yg main2 kat situ

Masa aku 2nd year kalau tak silap, diorang build tangki air besar kat tepi blok..ada 2 bijik seingat2 aku...lepas tu famous la citer orang nampak ada lembaga duduk atas tangki tu berjuntai2 kaki ke bawah....

Lagi, student kat KAL ni malam2 suka turun pegi pantai, ada le 2,3 kedai makan kat situ, yang lain tu pegi dating la, melepak le dan sebagainya lagi lah. Sebelum area kedai2 makan tu,ada batu besar tau....batu tu orang citer..keras (mmg le keras, sbb batu kan ) Maksud aku, ada penunggunya ler...
so, dikhabarkan satu hari ni....ada sorang budak pompuan jalan situ, selisihla ngan sorang nenek tua....
Nak tunjukkan budi bahasa yang tinggi lah kononnya, dia pun tegur le nenek tu.....
sekali....after dia balik bilik....jeng..jeng...jeng...nenek tu..ada kat dalam bilik dia...terus pengsan!

Anyway, ini citer2 orang jer..yang tersebar kat dalam kampus waktu tu...tak pasti la pulak ye betul atau tidak...
kesahihan diragui

Cuma yang aku boleh sahkan hampir 80% kesahihahnya adalah citer ni...hehehe...

ada sorang member kepada coursemate aku datang dari UMS-KK utk event sukan. Suddenly, malam tu..dia jatuh sakit...mata jadi merah...coursemate aku ni story le kat kitorang yang member dia tu, ada "penjaga" yang ikut dia..memang bapak dia sendiri yang bekalkan..so, bila dia datang je kat situ.."penjaga" dia tu dah bertembung dengan "entiti2" liar yang berkeliaran kat luar tu...jadi, semua yang diluar tu dah datang kacau, dan member dia memang nampak benda2 tu...

coursemate aku tu,duduk blok lain,sebelah blok aku jer...masa kitorang jumpa dia ngan member dia kat cafe, mata budak tu dah merah giler2 dah...pastu kitorang jalan balik sekali...
time on da way tu...suddenly dia cakap..."belakang kita ada 3 orang ikut"...aku yang lurus dan jujur ni....pusing ke belakang nak tengok, tapi tak nampak apa pun...pastu kitorang lintas taman permainan yang aku citer kat atas ni, dia cakap lagi " kat sana ada 2 orang atas buaian" ..aku tengok takde orang jugak, budak2 lepak tepi longkang ada ler...pastu kitorang berpecah bila sampai blok aku tu...

tiba2....dekat2 kul 11....member aku tepon....mintak tolong pegi bagitau pada HEP yang member dia tu dah makin teruk...(teruk camne aku pun tak tau)....hehehe...
aku pun dalam takut + curious ni..pegi le ngan sorang kawan...rumah HEP tu dalam area tu gak..kitorang jalan kaki jer...
dah sampai, baru story kat dia skit jer....hmmm.....dengan tenangnya..dia tanya " dia ada lari kat padang ke petang tadi? "...memang betul pun, dia lari kat padang. HEP tu kata, "takpe..pegi balik dulu...nanti tengah malam kalau teruk lagi baru tepon dia"
Lepas tu, aku pun balik tidurrr...dah tak peduli lagi dah...esoknya dah siang, takde dgr citer apa2 pun dari kawan aku tu...Ok dah le agaknyer

haha..itu je la satu dua story aku boleh kongsi dari KAL ni....tak seram pun kan? kategori Umum je ni....
mungkin ada orang lain yang tahu citer lain lagi..boleh le tambah2

Rate

1

Bulan depan kene outstation g UMS..

bolehla lawat tempat2 y korg mention ni..

mana tau nmpk sesuatuhh..

Balas #102 missayeen\ catat

meh ler jumpa aku.... ko stay kat mana outstation nti...

Originally posted by nagaijau at 22-4-2009 08:31
eh ko kat mane yea....
kk ka...???

a'a..kt kk gak..
ngape?

Originally posted by supa_strikas at 22-4-2009 09:30
Hahaha...kampus labuan maybe tak banyak sangat citer..bcoz saiz nya yang kecil....huhuhu...
lagipun, line internet slow, so apa2 story lambat le nak kluar

actually banyak jugak citer2 kat  ...

bole tahan seram gak ler citer last tu..
aku nie,mmg anti skit ngan org bole nmpk nie..
bukan ler anti dgn smua pn..tapi,anti tang mulut dorang jerk..

siap gi sebut kt blkg ade bape org,
yg duduk tang situ,yg b'diri tang situ..
yg ade kt depan ar...

Balas #103 nagaijau\ catat

tula aku tengah surf hotel mana yang sesuai n dekat dengan QUEEN ELIZABETH HOSP n also dekat ngan UMS..

huhuhuhu
susah btolll..

Follow Us
Originally posted by missayeen at 24-4-2009 10:02
tula aku tengah surf hotel mana yang sesuai n dekat dengan QUEEN ELIZABETH HOSP n also dekat ngan UMS..

huhuhuhu
susah btolll..

ko nk buek apo kt hosp Queen tuh?
aku rasa palace hotel yg kat karamunsing tu,di antara hosp queen ngan UMS..
ke nk map gak?

Reply #106 missayeen's post

Ko dok kat Bacpackers hotel je..RM 50 semalam....ko cari kat tengah bandar KK tu...dia kat atas Pizza Hut.

Wa....bior betul....UMS berhantu

teringat selamba badak haku stay sorang2 kat hostel huhu........ sbb flight tiket habis nak balik, so aku tido sorang2 kat hostel......tapi aku bukak semua lampu.... takut gakk..tapi tawakkal...alhamdulillah...syukur...tak de ape... tapi mcm sempat blackout sekejap...mmm..tu je la....

ada gak thread ni.. hehehee..

sktm pun boleh tahan seramnya.. dulu aku tak tau citer aku boleh balik kul 11-12 malam.. skarang ni maghrib pun aku tak boleh tunggu.. seblom kul 6 aku akan pastikan diri aku balik.. hehehe..

baru2 ni tak laa baru sangat, ada kontrak ganti tombol2 pintu kat sini.. diorang keje sampai lewat malam.. bila dah malam tu paham2lahh.. 'ramai' yang datang meneman.. siap on kan drill semua.. pe lagi.. lintang pukang ler diorang..

iskkk.. aku plak rasa seram ni... baru kul bape aku dah rasa semacam sktm ni.. wakakaka..

seramnye....

antara story2 hot time aku kat sana (2001-2004)
1. kes buang baby kat Kg D...sampai digelar Baby D...siap students letak bunga kat area tu (bg yg non muslim)
2. kes ada student kene rogol kat SST, yg ni tol ke tak? tapi memang hot news....ingat2 lupa kes ni mangsa hidup atau tak...
3. kesan2 kes ni aku tak pasti, tapi dengar pun dah seram......
4. member2 biotek aku (aku bukan biotek) masa kat makmal untuk projek final year, selalu kene kacau.... mcm2 la dengar... siap dorang kata aku tak kaco ko, ko jgn la kaco aku... huhu serammmmmmm....

aku personally... tak de pe yg pelik2 bersyukur dapat habiskan hingga akhirnye..... even aku ni jln sorang2 rilek je.... maklumla final year semua wat hal masing2, aku plak projek final year kat SKTM... SKTM pun leh tahan suasana die agak2 seram gak kalau sorang2..tp aku tak penah la sampai ptg2 senja ke mlm2... kat sana...

Ni story dr pakwe aku. Dia dulu study kat UMS ( 2003-2006 Usahawan ). Dia kata, masa dia tinggal kat hostel UMS ( tak tahu yg mana 1 cz aku tak pernah masuk UMS ), ada satu toilet yg org tak berani nak masuk sorg2 cz dah di bagi amaran agar sentiasa berteman bila masuk. one day, dia dah tak tahan nak buang  hajat, dia pergilah sorang. Ms syok buang segala hajat, tiba-tiba pintu toilet di tepuk dgn kuat oleg seseorang. Apa lagi, dia pun marah la. so, dia pun pergilah bilik sebelah yang berdekatang dgn toilet and maki hamun dgn org dlm bilik tu. org dlm bilik tu pun, heranlah coz kena marah walaupun dorg kata tak dengar apa-apa pun..tp pakwe aku kata UMS mmg bnyk story la. aku just dengar je...

112# jhu_lian

sktm kalau dah malam gangguan memang teruk.. sampai ada lecturer terpaksa berpindah bilik.. dia rasa ada benda ikut dia je..

101# supa_strikas

aku banyak dengar kisah2 seram ni.. especially kat area umah2 banglo n semi-d kat blakang nun.. huhuhu.. tahun lepas ada budak kena rasuk.. macam2 benda jadi.. aku dengar je kawan aku citer tapi malas nak dengar lebih2 sebab aku penah dok kat umah banglo yang dia maksudkan tu.. huhuhu.. horror betul..

aku pun student sktm dulu..tp x penah stay mlm.. aku dok Kg D dulu 5 years..aku pun pernah dngar kes mcm jhu_lian citer. tp x pasti btol ker tak.

saje nak naekkn thread ni balikkk....
citer 'misteri' kt kg cd xde ke??
dh sthun lbh kat sini,
alhamdulillah, x pernah jumpe pon lg

tp my ex roommate citer die prnh la nmpk.
die nie de 6th sense.
mse tu mlm,die borak ngan mak die thru fon kat luar.
then die nmpk bende 'tu' bertenggek kat atas pokok kat kwsn ampaian.
errr...
ktorg dlu kg c,blok mane di rahsiakan,tp blok ktorg tu ats bukit

blanco posted on 24-2-2009 07:45 PM
wah...ada rupanya thread crita seram di UMS...ni yg best ni,sy ada byk koleksi...
sy pun student UM ...

sss???
i bdk sss lorh...
hahaha~~
senior i prnh gak citer.
bgunan sss tu,nak2 yg dkt kwsn lif tu..
mmg 'konkrit' abess...
kt situ la de satu 'family'
lg satu,
kwn i penah cter,
kt dkp5.
mse tu mlm,bdk2 ni saje2 la amek gambo
pas amek gambo tu,ble dorg tgk blik,de terperasan 'sesuatu' kat sudut blkg dkp tu
citer laen lak,
kt sss lak.
my lecturer sndr yg citer.
mse tu die tgh bg lecture.
tetibe de student jerit2,kne histeria.
bile die dh ok,die ckp sblum kne tu die dgr de bisikan kt telinge die....

citer laen,
i xdgr lg.
klu de nt i update k!

Ini pula cerita dr cousin aku (dia ni ex-ums) dia cerita dulu waktu stay dekat hostel, tiap hari kena sapu rambut panjang yg bterabur dekat lantai..yg musykilnya cousin aku kata penghuni bilik tu tmasuklah cousin aku ni tak ada sorg pun yang ada rambut panjang macam tu..sehinggalah 1 hari tu adalah roomates cousin aku ni yg ternampak pemilik rambut tu.. wanita berbaju putih labuh...