CARI Infonet

Forgot password?
 Register

1234Next
Return to list New
View: 15344|Reply: 73

KETE AKU KENA LANGGAR LARI

pagi tadi masa otw dtg ofis..kt jln kuchai lama dekat ngan simpang nk ke NPE tu..belakang kete aku kena langgar... kuat plak tu die langgar..yg aku perasan die tengah layan hp masa langgar aku tu...yg aku bengang blum sempat aku kuar die dh blah terus ikut NPE...aku nk kejar memang xleh coz aku dh ke depan tp aku sempat catit no plat van tu...teruk jgk belakang kete aku tu bercalar balar...klip bumper pun tercabut sebelah..kalu g bengkel mau makan 2-3 ratus gak...

aku nk tanya korang kalu aku dpt trace alamat drebar van tu bleh ke aku g claim ganti rugi? ataupun suh polis tangkap die coz langgar lari? aku bengang giler ni dh la laki aku xde outstation....

1st, nko dah buat repot polis ke blom??

better ko buat report polis dulu.. alamat ko leh dapat kat jpj asalkan ko buat report polis dulu..:@ :@

Reply #2 dainese's post

aku dh pegi balai polis tadi tp diorg suh g balai jln bandar so tengahari ni aku nk pegi...aku bengkek giler ngan mamat tu tadi..siap bleh angkat tangan kt aku...aku x kira aku nak die kena tangkap ataupun bayar gantirugi....:@ :@

salam....

yg penting ko dah dpt no plate org yg langgar ko tu okla...g report je...t lagi terukla sapa yg langgar tu psl dia blah camtu je...

Balas #5 Sh@rk_iR\ catat

betul2 biar dia rasa kan.. hehehe

Follow Us
Originally posted by leaika at 19-2-2009 09:56 AM
pagi tadi masa otw dtg ofis..kt jln kuchai lama dekat ngan simpang nk ke NPE tu..belakang kete aku kena langgar... kuat plak tu die langgar..yg aku perasan die tengah layan hp masa langgar ...

buat report polis dulu.

report dulu...... nanti dia kena saman dan takleh renew roadtax dah....

Reply #8 rambutan's post

aku nk die bayar ganti rugi aku...coz aku rase tu mesti van company...aku nk cari gak alamat die...yg cuma akur risau no plat die tu 3 angka je..aku risau kot2 no plat die patah ke no depan tu xde...

Originally posted by leaika at 19-2-2009 10:41
aku nk die bayar ganti rugi aku...coz aku rase tu mesti van company...aku nk cari gak alamat die...yg cuma akur risau no plat die tu 3 angka je..aku risau kot2 no plat die patah ke no depan tu xde...

emm...ssh gak camni ek, yg penting g je wat report....

aku dlu cam2 gak...g wat report, smmgu pastu polis kol suh dtg amek report2 sume 2 psl nak claim insurans....xyah nak kuarkan duit dah nak repair....

Reply #9 leaika's post

susah ler dia nak bayar kalu dia jenis melarikan diri.... ko carik camner pon dia takkan bayar... tak kira keta kompeni ker tak... report dulu... itu jer cara....

klu ko jumpa dia pastu minta gantirugi pastu dia buat dek jer camner..?

Reply #11 rambutan's post

kalu die xnak bayar aku bakar van die...:@ :@

Balas #12 leaika\ catat

Lepas bakor van dia...hang kena tangkap dan silap haribulan kena duduk dalam jail?....Puashati ke lagu tu?.... lagipun van tu tak salah aperpun..yang badigolnyer adalah drivernyer.....mula2 buat jer report polis..then bawak ke kedai tanya baper kena utk repair..kalau takat 2-3 ratus...baik bayor jer sendiri, claim insurans tak berbaloi..pehtu dapat mamat badigol tu...claim balik kat mamat tu...

nasib baik la kena langgar & dia lari
kalo dia langgar & dia berenti & dia rompak & rogol tepi semak

Balas #14 iceyblended\ catat

yang tuh pong ader kes jugak...bahaya betol kes SONDOL belakang nie...apa komen toss berkaitan hal sondol belakang nie yer...

Reply #14 iceyblended's post

kt highway..xde semaknye...kete moto penuh situ...org camni patut diberi pengajaran supaya die beringat pasni sambil memandu tu jgn nak dok ber'hanpon'...mentang2la aku pompuan...ingat senang2 nak mainkan aku..tauke cina kt puchong tahun lepas dh kena ngan aku..nak untung kononnya terus rugi...

aku peratikan spesis yg driving van/lori company ni mmg agak primitif style pemanduannya..ialah, kalau eksiden/kemik/calar pun dia pedulik hape..

aku kat highway KESAS ada experience dgn lori roti GARDENIA

dah nak exit(naik flyover) mamat Gardenia pulun bagi highlight cucuk2 suruh ke tepi...sebabnya nak follow member dia yg bawak sebijik lagi lori gardenia...

disebabkan bodoh tak belajar hukum fizik tentang kestabilan graviti agaknya, sambil ambil corner selaju lajunya nak naik flyover tu, lori Gardenia bodoh ni terangkat tayar sbelah kirinya..almost..almost terbalik! dan lori treler sebelah dia kasik honnnnnnnnnnnnnnnnnn baikkk punya...

aku gelak tak hingat...
kalau terbalik confirm aku stop...
nak bagi 2 thumbs up kat driver magkuk ni...

p/s: dgn perangai mcm tu, tak mustahil drebar lori Gardenia ni boleh main langgar lari aje..

langgar lari bleh masuk penjara tak silap aku... ko repot je... asah cukup2....

Reply #18 QAX's post

ye ke bleh msk penjara? kalu bleh bagusla..bagi pengajaran sket kt diorng nih...kalu x lain kali diorg buat lagi

aku penah kena kes macam ko...kena langgar pastue dia blah jer.....lebih 5 kilometer aku kejar dia...bila dapat block keta dia dia lari gak...sah² nak berentap ngan aku....last sekali bila aku betul² dapat block n dia x bleh nak lari aku suruh dia kuar dia x nak....dia cakap aku orang jahat nak rompak dia....:@

aku cakap ko dah langgar keta aku bleh cakap aku orang jahat....
alih² aku cakap jom p balai...sampai balai lagi nak tunjuk lagak bangsat...cakap ngan polis aku nie orang jahat n nak setel balai jer x nak setel luar.....

hehhehehhe...bila aku gertak dia aku nak wat report yang dia langgar lari sampai berkilo² aku keja dia ditambah plak aku akan claim insurans dia baru nak terngaga.....  

pastue nak pujuk aku setel luar so dia cakap nak bayo kat aku plak.....
aku dengan bangganyer menyatakan kepadanya 300 hingget adalah penyelesaiannya.....
sedangkan kalo aku repair pun x sampai 2 ratus pun.......

pastue merayu² kat aku mintak kurang....aku cakap tadi lu cakap i orang jahat kan....so jahat 300 maaaaaa

dengan muka selenga dia bayo kat aku.....tapi kena aqad depan tok polis tue......

So dari kisah ko memang pemandu tue akan sakit nanti....dun wori.......silap² merayu meraban kat ko nanti.....