CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: leaika

KETE AKU KENA LANGGAR LARI

ooo..ntah ler kawan2 aku nih..sib baik x dengar ckp diorg..aku tengah standby nk pegi balai nih..dah ler x sorang pun kwn aku nak ikut aku...aku dh siap dh taip report aku tuh..harap2 no plat yg aku salin tu betul..doakan aku ye kengkawan...aku masih terbayang lambaian mamat antu tu tadi...

one more report tu aku dpt terus kan? pastu aku kena bgtau diorg ke aku nak claim insurans mamat tu? aku kena contact insurans aku ke insurans die?

Reply #41 leaika's post

tapi memang akak x salah ape2 kan.. contohnye salah jalan ke, lalau jalan 1 way..

Reply #42 leaika's post

Claim insurans dia.. :@ nanti polis akan discaj dia kalau dah kenal pasti siapa orangnye.. kang polis ambik gambar ke ape ntah lagi..

P/S: ni masa kakak aku accident, tunggu sampai 2 minggu.. sebabnye alasan gulung kodak x ab s guna lagi.. bodo nye alasan dari polis yang sengal..

Reply #43 princebrunei's post

x...jln tu memang lurus n aku dok di lorong tengah..ikut je flow traffic..biasela pagi2 kan kejap berenti kejap jln...xde brek mengejut ke ape..memang tiba2 je die hentam belakang..dh petang ni baru rasa sakit2 badan...

Reply #45 leaika's post

Tu memang silap dia, cakap la nampak si pemandu tutengah bertelefon, lepas tu melarikan diri tanpa sempat nak umpa..

Follow Us

Reply #44 princebrunei's post

k..maknanya nanti kena tanya polisla mamat tu pakai insurans ape kan? kalu x nak trace kt mane rekod insurans die...ke kena g tanya kt JPJ?

Reply #45 leaika's post

Sakit badan sebab accident ke sebab sakit ati memikirkan keta yang dah kemek.. pastu penat ke hulu kehilir..

Reply #47 leaika's post

Ambik masa gak tu, bukan hari ni report terus dapat.. x tau lah skrang kan.. lepas polis dah kenal pasti, nanti dia akan saman orang tu.. pastu akak kene lah berurusan dengan pihak polis untuk claim insurans dia.. jangan jadi macam kes kakak aku, tunggu punya tunggu, orang di saman sampai ke sudah x tampil diri, lastnye kakak aku terpaksa guna insurans sendiri.. tapi jangan terpedaya tau, nanti mesti dia cakap dia nak betulkan keta dia gak, so guna insurans masing2.. :@

Reply #48 princebrunei's post

sakit badan coz masa kejadian tu badan terhentak gak kt stereng...tu pun nasib baik pakai seat belt...kete xdela terus sgt tp nak bagi pengajaran sket kt budak tu...lagipun aku pantang bab2 menipu nih..hak kite mesti perjuangkan...

Manalah pegi otai2 ni, x nak tolong akak kita ni ke..

Reply #50 leaika's post

Terhentak ke. x gi spital check ke, teringat kes kawan baik aku dulu, lepas accident keta dia terhentak dada ngan dagu kat stereng.. tapi dia buat do no je, lepas 3-4 hari dia ngadu sakit dada.. last2 dengar dah meninggal, aku x tau teruk ke x masa dia accident tu, sebab time tu aku outstation.. aku dah lupe sebab ape, tapi tiba2 malam tu dia menjerit kuat masa kat umah dia, sebelum dia menghembuskan nafas.. x tau apa yang pecah, tapi ikut noc tekene jangkitan kuman.. hempedu ke ape.. sian..

k la..nk gerak dulu...esok kite sambung..tq all

Reply #53 leaika's post

Ok2, semoga sukses..

teringat aku masa kes kete aku kena langgr lari..
aku bajet cine tu bawak 'barang panas' kot time tu..
menggelabah je bwk kete smpi kete aku nk kuar simpang pun dia langgar..
tp x kuat la..cuma calar balar la jugak kete aku..campur kemek sket..

aku ambik plet no cine jahanam tu..dia bawak kete satria..
pegi wat report..tp polis takmo layan sbb kete aku x teruk katanye..(hampeh punye polis :@  :@ )..
pastu aku mtk tlg pakcik aku yg keje polis tgkkan no plet tu..
rupenye plet palsu...sbbnye pakcik aku kata, no plet tu kete lain (aku x ingt kete apa) punye..

hantu punye cine!! :@   :@   :@

Originally posted by princebrunei at 19-2-2009 19:44
Claim insurans dia.. :@ nanti polis akan discaj dia kalau dah kenal pasti siapa orangnye.. kang polis ambik gambar ke ape ntah lagi..

P/S: ni masa kakak aku accident, tunggu sampai 2 mingg ...

mmg cam2la prince, aku dlu pon time nak amek gmbr dia ckp kodak x abes g sbb diorg nak cuci sume gmbr seng, so...aku terpaksa tggu smggu, pas2 diorg kol suh amek gmbr, terpaksala aku blk kg semata2 nak amek gmbr ngan report sume2 skali....tp smggu jela...hehe

Originally posted by leaika at 19-2-2009 19:47
k..maknanya nanti kena tanya polisla mamat tu pakai insurans ape kan? kalu x nak trace kt mane rekod insurans die...ke kena g tanya kt JPJ?

xdela kak,akak just g wat report je, pastu siapkan sume dokumen2 yg penting (mintak kat polis 2)..pastu g service centre (klu perodua antala kat sc perodua, klu proton, protonla)...bagi je kat diorg dokumen2 yg lengkap, then diorg yg setlekan sume....

Reply #56 Sh@rk_iR's post

Seminggu x pe, yg kakak aku ni kes 2-3 minggu, ntah2 sebulan kot. dah la accicent kat kedah masa gi rumah abang ipar, diorang menetap kat selangor.. aku rasa hal2 macam ni perlulah dipercepatkan proses, kalau accident pagi ni petang dah settle kan senang.. :@

Reply #55 fariepari's post

Betul, polis ni kadang2 suka hati dia je x nak ambik report.. :@ macam kes kakak aku tu kemek kat tepi sebelah kiri belakng atas tayar tu, sebabnye dia nak memotong dari sebelah kiri.. bodoh kan, suka2 memotong sebelah kiri.. kemek la gak, nak buat report polis tu cakap x yah la, kemek sikit, seratus 2 settle lah.. leh ke camtu..

Kakak aku ni jenis kepala batu sikit, maklumlah orang keje bank cina tu, jenis suka ound depan2.. disoundnye polis tu, sampai lah report tu siap.. x lama pastu masuk cina yang langgr keta kakak aku tu, diorang x prasan kitorng still kat balai tu lagi, nampak la polis yang ambiik report tadi tu bertepuk tampar ngan cina tu.. :@ ni bukan fitnah, ni kebenarannya.. :@

Memang betul, lepas ambik gambar keta, dah 2-3 minggu bar nak settle, last2 dengarnye tanpa pengetahuan kakak aku si cina tu didapati x bersalah dasar alasan settlekan masalah ni di luar..

morning all..

nk update citer semlm...aku dh g report kt balai semlm..okla diorng layan aku...tp yg sedihnya tengah mlm tu polis tu call bgtau yg no plat yg aku bg tu no plat moto...pastu xde roadtax plak tu..aku dh ckp ngan die xleh ke try tambah angka kt depan tu..mungkin no plat lori tu patah kan..try la 1-9....tp die kate jpj ni susah sket...xde ke sapa2 org jpj kt cni?