CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: shimmy's

BINA RUMAH!! Upah kontraktor atau upah pekerja lebih berbaloi!!

thanks niceghost for the tips

shimmy ni takdela pandai sgt bab2 nak buat rumah ni..
hubby la yg akan uruskan kebanyakkan perkara...

shimmy just nak tolong murahkan kos dari segi upah pe ...
shimmy's Post at 21-4-2009 11:07

mr. niceghost ...ader lagi pekerja indon yang nak amik upah rm 1.50 persqf..... saya nak pasang tile kat umah apartmen

650 sqf..... kat putrajaya.....  bulih sesaper yang kenal direct ngan indon nih tolong rekomen.... saya tak nak amik

kontraktor sebab budget ciput..... depa amik rm 3.oo psqf... 2x ganda.... masaalah nya sebab budget ciput..... dan faktor

masa sebab nak buat b4 hujung minggu nih.... penyewa baru nak masuk....

kalau nak buat sendiri, tak pakai kontractur, boleh lulus ke

guna pekerja tuh make sure.. pekerja binaan tuh mahir wat keje.. then korunk kene selia... kl tak dia main letakkk je...

kl pilih kontractor.. maknenyer ade org yg selia... kita x perlu risau

tp make sure pilih kontractor yg reliable laa... jgn jadi cam aku... aku amik kontractor... aku pulak yg kene chek kualiti kerja... kl camtuh bertte aku amik je pekerja binaan kt projek aku... murah je...

geram btol aku.... dah laa bace pelan pon tak reti.. sia sia je aku wat detail pelan umah aku...
skrg aku suh adik aku selalu chek kt site.. aku ajar adik aku care bace pelan.... aku ni keje full time.. camne nak chek site selalu.. tuh pon dapat wiken aje aku cek satu2... mane drop.. mane pintu.. tingkat...

last week coping window dah wat salah....:@

pelan kl submit ke majlis perbandaran kene ade akitek signature... kl tak x leh lulus..

tp kl renovation umah kecik [ aku lupe la bape besarnyer] korunk leh guna draftman berdaftar... murah la.. dari sign akitek.. korunk leh chek draftman berdaftar kt jabatan bangunan mane2 majlis perbandaran

kl nak jimat...  sila beli barang sendiri...

tp bab ni korg kene wat keje lebey sikit le... study sikit...

contohnyer : tile umah... korunk g kedai tilis tuh.. selalu kt situ akan ade promosi... kl takat umah sendiri dan bajet pon ala kadar.. neli je tile B gred... takde beza pon.... selalunyer B gred dia punyer potongan tuh ade kureng sikit le... tp tak nampak pon... YG PENTING ORG YG PASANG TILE TUH PANDAI PASANG

selalu tile 2kaki x 2 kaki rege 10 ringgit ke atas... yg jenama mahal2 leh cecah 17 tinggit sekeping.. aku dapat rm 8.75 sekeping

Follow Us
rumah sendiri pun nak kena minta kelulusan Majlis daerah kan..susah tul la...sana duit..sini duit.... masa diorang bina bangunan dulu takde nak sediakan siap siap...

hiudp lagi kah benang ni? kalau buat rumah atas sendiri (area kampung) kena ada kelulusan majlis daerah jugak kkah? kalau bajet rumah rm40 k boleh dapat 3 bilik tak? thanks.

kami tengah buat rumah kami atas garage, so kira buat dari zero gitu.
Laki me banyak buat sendiri cam pecahkan dinding, pecahkan simen semua
dia buat sesorang, lepas proses ini dah tamat, baru dia upah orang
untuk keja keja big cam électricien, buat joint antara dinding,
yang keja keja kena guna kepakaran gitu.

bebarang kami beli sendiri, so bagi upah hari untuk orang yang datang
buat. sekarang pasang seramik dan kayu kat lantai, laki upah
orang tapi dia tukang potong seramik, tolong bancuh simen,
so dia boss, dia kuli.

AngahSopi posted on 18-3-2013 04:30 PM
hiudp lagi kah benang ni? kalau buat rumah atas sendiri (area kampung) kena ada kelulusan majlis dae ...

kenaa...sebab rumah aku kena...pandai2 la kawtim dengan orang majlis ni...tapi tak tau la kalau diaorang tengok jenis rumah pulak...

tips pertama : jgnla amek kontraktor melayu.memang hazab
tips kedua    : memang agak beza harga kalau beli barang sendiri n kontraktor beli.tapi,nak beli barang nak ngangkut nak kena ada lori.itu semua duit.nak angkat berat2,peluh2 ko mampu..? kalau aku,memang tak mampu

so bila dah di kira campur bahagi pe sume,biarla kontarktor yg uruskan semua.beza pun alang2 je total nya.ko cuci kaki je masuk umah nanti

daiman posted on 18-3-2013 07:22 AM
tips kedua    : memang agak beza harga kal ...

cam kami, kami ada pick up truck, tapi cam tingkap pintu, dan banyak lagi barang besar,
dorang hantar sampai dalam rumah, seharusnya lah orang bayar cash bukan sikit.

best satu sebab orang yang kami upah ni, dorang kenalkan kami dekat
kedai beli barang, so kami dapat discount cam barang shower, dalam 32 %,
kabinet dapur pun ada discount, sebab guna kontraktor discount..

so feel dia best sebab kami dari zero membangunkan
rumah ini, even me pun terlibat jadi kuli.

tapi puas hati sebab kami design sendiri, bina sendiri, bayar sendiri,
jadi kuli sendiri

daiman posted on 18-3-2013 09:22 PM
tips kedua    : memang agak beza harga kal ...

tip pertama tu macam rasis haha.. melayu pon ok cuma kena cari yg dah ada pengalaman buat job banyak dan ada rekomen dari kengkawan yg pernah buat job kat tempat dorg dari segi kemasan, kualiti dan harga..

pasal tip kedua tu.. sebenarnya kontraktor biasanya ada spesel price/discount kalau beli barang so dorg dapat beli barang dengan harga yg lebih murah dan yg tak bestnye dorg suka mark up harga kat kita.. tapi kalau beli sendiri kita boleh kawal perbelanjaan sendiri dan pilih kualiti yg kita hendak..  

just my 10cent ada pro and contra pilihan ditangan anda  

sengsara guna kontraktor On de green sdn. bhd.  rumah setahun x siap . atap bocor, waterproff x cukup.guna pekerja bangla.

sy ni tgh tgk2 n pilih2 kontraktor. first kontraktor quote rm56k, x termasuk tile & finishing kt dapur. belakang x silap i nak sambung  9 kaki. n kat tepi i nk letak slab. really need u guys punye opinion. nanti i cube tepek gambo. dah lama x menempek. dah x ingat.

testing

Hati2 dan pikir betul2 pilih kontaktor ni.... Aku pun dah kena nih ngan kontraktor melayu.... Sorry lah ...bkn rasis...aku pun melayu....
Laki aku yg pilih dia.... Fuuhh... Masa sebelum kami sign aggrement tu....mmg cakap serba boleh....
Sekarang???? Hanya ALLAH Maha mengetahui.... Dia boleh buat muka blurr.... N kata x tau...seme bende x tau....
Bila suruh... Tambah RM... Asyik tambah RM jer.... Aku dh stop dah jumpa dia... Semua laki aku yg deal...
Dan asyik cuti...cuti... Je..
Cakap awal2 belagak sgt....
Bila tanya.... Bila bole siap.... Dia tanya kita balik.... Akak nk siap bila....
Dah bayar 80% dah... Keje baru 50%...

Doakan yer.... Sbb ni dh lebih seminggu x dtg keje ni..

sheiladasila posted on 25-5-2013 12:48 AM
sengsara guna kontraktor On de green sdn. bhd.  rumah setahun x siap . atap bocor, waterproff x cuku ...

kalau nak cari kontraktor pastikan pekerja dia bukan bangla... kawan2 saya pon banyak merungut pasal pekerja bangla ni dahla kerja malas takut kena panas plak tu..

Amirdaa posted on 26-5-2013 11:04 PM
Hati2 dan pikir betul2 pilih kontaktor ni.... Aku pun dah kena nih ngan kontraktor melayu.... Sorry  ...

kena hati2 beb. saya nasihatkan awak push dia. duit dah dpt . batang hidung x muncul. ni dah tukar kontraktor cina. upah labour je. seminggu byr 6K. kita byr 3k . hari2 mari. kalau byr lebih x nampak lah muka. ni nasihat kontraktor jugak. biar kita berhutang ngan dia,

cilik posted on 27-5-2013 09:44 AM
kalau nak cari kontraktor pastikan pekerja dia bukan bangla... kawan2 saya pon banyak merungut pas ...

Dah ckp byk kali ngan On de green sdn. bhd. kami  minta tukar pekerja. buat x tau jer. pulak tu  x de kepala kat site. kita hari2 tengok pekerja dia buat kerja. tuan rumah tegur sepatah . bangla balas 10 patah perkataan. menengking kita lak tu. time kerja kepala bangla leh ngorat pembantu rumah orang sebelah. akibatnya indon tu leh lari dari rumah masa majikan pompuan masuk sepital. gerammm kan.

kerja semua tau. ikat batu sengget. tuan rumah tegur . On de green ckp tak per . masa plaster blh rata. masa plaster , plaster tak level. masa pasang plaster siling. ya allah . nak nangis suami tengok bilik sengget . macam nak tumbang. dah lah kami renovate rumah guna duit refinance. adil ker kami byr pd bank tuk kesalahan dan kecuaian kontraktor? on de green sdn. bhd tak pernah muncul site tuk attend problem. akan turun site tuk claim payment sahaja.